Strona główna Działy Praca Fabryka Pioneer

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 61)
  • Autor
    Wpisy
  • #69131
    master cutter
    Członek

    Sama fabryka mogla by sie rozwinac i stac sie dobrym miejscem do pracy, gdyby nie fakt, ze wszyscy doskonale sobie zdaja sprawe z tego, ze dlugo juz nie pociagnie. No a po co ulepszac cos co ma sie rozleciec?
    Wiekszosc pracownikow angielskich liczy na to ze fabryka upadnie i dzieki masowym zwolnieniom dostana oni fajna kase (za kazdy przepracowany rok nalezy sie miesieczna pensja) bo pracuja tam po 10-15 lat.

    Inna sprawa, ze telewizory plazmowe zyja juz ostatkami sil i przegrywaja walke z LCD. Mozna to uslyszec takze od wyzej postawionych osob w fabryce, ale wystarczy samemu sie zainteresowac tym produktem aby stwierdzic ze to kiepski gadget.

    #69176
    3tna
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    lucass wrote:

    3tna z tego co pamietam, to byly 2 tury masowych zwolnien na laczna ilosc ok 300 osob. Prawdopodobnie maja podniesc stawke do 5,54f na dniowce oraz 6,92f na nocnej zmianie, ale to tylko plotka jak na razie. Jedna z agnecji "sciaga" kolejnych rodakow z Polski co za tym idzie kolejne masowe zwolnienia za kilka miesiecy gdy skonczy sie "high season"

    Szczerze to nie spotkalem sie jeszcze z pozytywna opinia dotyczaca Pioneer’a ;/

    W Pioneerze nie licza sie ludzie a jedynie "Target" 😉

    Muhehehe…

    Podnosza stawke ? Prosze Cie… bo zaraz padne!

    Stawke juz podniesli ale tylko i wylacznie osobom, ktore sa zatrudnione na Full time. Z tego co wiem zwykly szarak z produkcji ma 5,97F/h, a osoba z agencji ma 5,38.

    Co do tych zwolnien to masz racje – najpierw polecialo 220 osob pozniej kolejne 80.

    Full timow juz nie bedzie bo teraz to nawet Senior Opow przyjmuja przez agencje.

    W Pioneerze niedawno zlikwidowali dzial ATM (chyba tak to sie nazywa) zwolnili osoby, ktore pracowaly tam po 10-15 lat bo oplaca im sie teraz sprowadzac czesci z Japoni.

    Przyjmuja masowo ludzi bo wypuszczaja 8 generacje TVi rusza high seazon niech sie tylko skonczy to znowu poleci 300 osob…

    Ten kto tam chce pracowac niech pracuje ale nic dobrego z tego nie wyjdzie

    // Peace…

    #69179
    master cutter
    Członek

    Prawie wszystko sie zgadza.

    Tyle ze dzial nazywal sie AIM i przeniesli go nie do Japonii a do Chin 🙂

    #69222
    lucass
    Participant

    3tna z tego co pamietam Senior OP zawsze byl zatrudniany najpierw przez agencje. Z podwyzka, to raczej prawda … wiem juz ze sprawdzonego zrodla 😉 We wrzesniu i tak by musieli podniesc stawke bo wzrasta najnizsza krajowa 😉

    Co do zwolnien, to slyszalem, ze nowo zatrudnione osoby maja pozostac przynajmniej do stycznia…ale wiadomo jak jest w Pionerze…tu zmienia sie wszystko z dnia na dzien 😉

    Pozdro

    #69236
    3tna
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    lucass wrote:

    3tna z tego co pamietam Senior OP zawsze byl zatrudniany najpierw przez agencje. Z podwyzka, to raczej prawda … wiem juz ze sprawdzonego zrodla 😉 We wrzesniu i tak by musieli podniesc stawke bo wzrasta najnizsza krajowa 😉

    Co do zwolnien, to slyszalem, ze nowo zatrudnione osoby maja pozostac przynajmniej do stycznia…ale wiadomo jak jest w Pionerze…tu zmienia sie wszystko z dnia na dzien 😉

    Pozdro

    Zawsze ? no tak na poczatku byl zawsze przyjmowany przez agencje…
    Po tym jak Pionieer dal miesiac wolnego troche sie pozmienialo. Odeszlo dwoch Senior OPow wiec Pioneer zrobil rekrurtacje wewnetrzna. W kantynie dla niepalacych byla zamieszczona na ten temat informacja ale takze bylo napisane, ze Senior OP bedzie dalej zatrudniany przez Swoja agencje wiec czasu permamentow przeminely z wiatrem….

    #69249
    lucass
    Participant

    Ale na kazde stanowisko ktore aplikujesz jest taka informacja 😉

    #69250
    3tna
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    lucass wrote:

    Ale na kazde stanowisko ktore aplikujesz jest taka informacja 😉

    Nie zgadzam sie z Toba…

    Rozmawialam z moja byla line liderka i ona sama powiedziala, ze Pioneer juz nie bedzie zatrudnial na permamenta. Po ostatnim jak rozdali chyba z 60 full timow wiecej dawac nie beda…

    #69255
    lucass
    Participant

    A ja znowu slyszalem, ze beda rozdawac w czerwcu lub pazdzierniku ;p

    Pioneer to temat morze 😉

    #69401
    Looozak
    Participant

    Witam. Tak się składa że 22 czerwca jadę do pracy w tej fabryce przez Agencje SelectOne. Koszty, które ponoszę to bilet do Leeds – 413 złociszy. Zakwaterowanie zapewnia pracodawca ok.45Ł/tyg. oraz koszty dojazdu 3Ł. Formalności papierkowe też załatwia pracodawca. Na umowie widnieje minimalnie 40godzin pracy/tyg. + ewentualne nadgodziny oraz dwie stawki 5.38 i 6.72Ł. Pierwsza wypłata po dwóch tygodniach. Jest to mój pierwszy wyjazd do UK do pracy i mam pytanie czy takie warunki są w miarę korzystne? dodam, że jestem dość oszczędny i nie jadę się tam bawić bynajmniej. Czy jest możliwość późniejszego załatwienie zakwaterowania z miejscowości, w której jest ta fabryka? Czy po przyjeździe na miejsce na własną rękę zakładam sobie konto? Czy można korzystać z polskiego konta? zamierzam również przewieść kompa w częściach tam na miejsce, czy to jest dobry pomysł? z góry dzięki za odpowiedzi i jakieś rady.

    #69422
    v-tec
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    3tna wrote:

    Pioneer juz nie bedzie zatrudnial na permamenta.

    Powiedzcie mi mądrzy ludzie czy to jakaś epidemia że wszyscy mówią 'permament’ bądź jeszcze lepiej 'pernament’.
    Jeszcze nie spotkałem Polaka który by prawidłowo napisał to słowo 😯

    #69423
    v-tec
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Looozak wrote:

    jestem dość oszczędny i nie jadę się tam bawić

    Duży błąd moim zdaniem. Masz wszelkie szanse dołączyć do klanu polskich dusigroszy.
    Btw. kiedy masz zamiar się zabawić? Na emeryturze? 😉

    #69434
    Agnieszka_77
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    v-tec wrote:

    Powiedzcie mi mądrzy ludzie czy to jakaś epidemia że wszyscy mówią 'permament’ bądź jeszcze lepiej 'pernament’.
    Jeszcze nie spotkałem Polaka który by prawidłowo napisał to słowo 😯

    permanent

    pierwsza!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    #69440
    Looozak
    Participant

    czy ktoś mi napisze jak to jest z tymi kontami? proszę… jeśli chodzi o oszczędzanie to nazbieram sobie na porządną zabawę tu w Polsce więc nic straconego ;D

    #69447
    Uxbridge
    Członek

    Tak, sam sobie zakładasz konto. Nie, nie można korzystać z polskiego konta (tzn. pracodawca ci tam nie przeleje wypłaty)

    #69486
    GAWEL
    Participant

    Z polskiego konta 😯
    walisz do banku i otwierasz…jak chcesz po polsku to NatWest
    …a te czesci tzn komp dziala… 😉

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 61)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.