Strona główna Działy Hyde Park Taki artykuł o Polkach w UK najczęściej komentują faceci.

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 121)
  • Autor
    Wpisy
  • #94869
    7sisters
    Participant
    ”wojti” wrote:

    wyjscie maja moga urodzic i oddac dziecko do adopcji.

    Ten zlepek komorek to pierwszy etap zycia czlowieka. Ty tez jestes zlepkiem komorek tylko troszke wiekszym.

    Niektorzy maja pecha i sa poczeci wskutek gwaltu jednak ich zycie nie jest mniej wartosciowe z tego powodu .

    Tego rodzaju twierdzenia sa doskonala ilustracja fundamentalizmu czyli usztywnienia pogladow w jakiejs kwestii z pominieciem szerszego aspektu.

    Masz racje, kazde pozbawienie zycia jest zlem. Zla jest aborcja, eutanazja i kara smierci. Czasami jednak istnieja okolicznosci w ktorych ta smierc jest mniejszym zlem.

    Jezeli Twoj pies bedzie umieral na ciezka chorobe, wezwiesz weterynarza zeby skrocil cierpienia. Zabicie psa jest zle ale jeszcze gorsze byloby pozwolenie mu na dlugie cierpienie.

    Czlowiek nie jest zwierzeciem i ma prawo decydowac o swoim zyciu. Dlatego eutanazja moze byc przeprowadzona tylko na zyczenie pacjenta. Jest zlem ale zmuszanie kogos do cierpien ponad jego sily (fizycznych lub psychicznych) jest jeszcze okrutniejszym zlem.

    Decyzja o aborcji jest zlem. Jednak wiekszym zlem moze sie okazac ogrom cierpien psychicznych kobiety ktora np. w wyniku gwaltu zmuszona jest urodzic niechciane dziecko a potem przezyc rozsterke zostawienia go w szpitalu. Wiekszym zlem moze byc pozostawienie do tego dziecka bez rodzicow lub, co gorsza, dorastajacego w patologicznym srodowisku. Wazac to zlo i zlo zabicia istoty ktora nie czuje i nie mysli (nie ma wszak jeszcze ukladu nerwowego!) to drugie zlo czesto wydaje sie mniejsze! Jednak o tym, podobnie jak w przypadku eutanazji, decydowac ma prawo tylko osoba ktorej sprawa dotyczy.

    Od razu chce zaznaczyc ze nie mam zamiaru uzywac powyzszego wywodu do usprawiedliwienia ludobojstw i masakr niewinnych starcow o co niewatpliwie mnie oskarzysz.

    #94871
    Uxbridge
    Członek

    Jak juz pisalem, problem w tym ze wiekszosc ludzi bedacych za CALKOWITYM zakazem aborcji, tak naprawde ma [b:6e113171cd]ostatecznie[/b:6e113171cd] jedynie argumenty natury religijnej. Tyle ze wielu z nich dziwnie niechetnie sie do tego przyznaje. Wysuwaja rozne argumenty natury "ogolnomoralnej", ale jak ich przycisnac to zostaje w zasadzie tylko jeden: czlowiek jest czlowiekiem od momentu poczecia, bo tak mowi ich kosciol.
    I to jest w porzadku, tylko niech mowia jasno – nie moge sie zgodzic z dopuszczalnoscia aborcji i nie ma dyskusji w tym temacie, bo jest to wbrew moim przekonaniom religijnym.
    Tyle ze tego nie robia, zeby nie spotkac sie z zarzutem – "to twoja wiara i pozwol ze inni jej nie podzielaja".
    Wiec powtorze jeszcze raz. Jesli aborcja w kazdym czasie i postaci bedzie [b:6e113171cd]powszechnie[/b:6e113171cd] uznawana za niedopuszczalna i szkodliwa (z jakichkolwiek wzgledow – religijnych, spolecznych, moralnych itp) wtedy niech bedzie to [b:6e113171cd]prawo[/b:6e113171cd] i niewielka mniejszosc bedzie musiala sie z tym pogodzic. Podobnie jak godzimy sie na karalnosc posiadania narkotykow, mimo ze sprawa jest dyskusyjna.
    Ale poki co, to mniejszosc (mimo wszystko) twierdzi ze reszta musi podporzadkowac sie ich pogladom.
    Ale oczywiscie mam tu problem z kara smierci. Poniewaz nie ulega watpliwosci ze wiekszosc ludzi (przynajmniej w Polsce) jest za jej przywroceniem. Wiec wychodzi na to ze mniejszosc narzuca swe przekonania. Coz… mam nadzieje ze jednak wiekszosc ludzi w EU jest przeciw.

    #94896
    dmosia
    Participant

    Jeśli chodzi o określenie, w którym okresie ciąży mamy do czynienia z człowiekiem, a w którym jeszcze nie, to mnie osobiście nie przekonują żadne naukowe wyliczenia, argumentacje, dane. Z dwóch połączonych ludzkich komórek nie wyrośnie piesek, kotek, małpka, czy chomik, zatem od początku mamy do czynienia z człowiekiem – istotą, która jeśli nawet rozwija się w brzuchu mamy przez przypadek, chciałaby mieć szansę życia, do którego Ktoś ją powołał.

    Oczywiście temat ten zawsze będzie wywoływał moc emocji i różnorodnych opinii. Ja mogę powiedzieć za siebie – jestem zdecydowanie przeciw. Zawsze byłam przeciw, a od momentu gdy straciłam dwoje dzieci w 16 i 19 tygodniu ciąży – stałam się przeciwniczką absolutną. I to naprawdę były dzieci, chociaż niektórzy może w to nie wierzą.

    I przepraszam za tak osobisty wątek!

    😳

    #94916
    Anonim
    Gość

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Uxbridge wrote:

    Jak juz pisalem, problem w tym ze wiekszosc ludzi bedacych za CALKOWITYM zakazem aborcji, tak naprawde ma ostatecznie jedynie argumenty natury religijnej. Tyle ze wielu z nich dziwnie niechetnie sie do tego przyznaje. Wysuwaja rozne argumenty natury "ogolnomoralnej", ale jak ich przycisnac to zostaje w zasadzie tylko jeden: czlowiek jest czlowiekiem od momentu poczecia, bo tak mowi ich kosciol.

    Jestem przeciwny bez względu na to co mówi kościół, argumentów poza religijnych wymieniłem kilka podobnie jak inni (np domosia powyżej) co nie znaczy ze muszą one przekonywać zwolenników.
    Probujesz sprowadzić argumenty przeciwników na płaszczyznę religijna a później już tylko mały kroczek w kierunku moherowych beretów.

    #95096
    Marta Klecz
    Członek

    Dla mnie to jest wogole smieszne…

    To jest kobiety cialo i odmowic jej decydowania jest poprostu …chamska zlosliwoscia…

    Mozecie sie pieklic, oburzac … chlapac piana do okola…

    W kazdym cywilizowanym kraju jednak pozwolili usuwac kobietom ciaze…oczywiscie do pewnego stadium.

    Co do osobistego stanowiska …to po uslyszeniu bicia serduszka w 7mym tygodniu…mysl ta sama poprostu stala mi sie wstretna…

    ALe tak czy inaczej.. kobieta ma prawo decydowac!!!!!!!!! a kto jej tego prawa odmawia powinien byc kastrowany..

    #95101

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Marta wrote:

    Dla mnie to jest wogole smieszne…

    To jest kobiety cialo i odmowic jej decydowania jest poprostu …chamska zlosliwoscia…

    Ekhm? Chyba ktoś tu nie uważał na lekcji biologii 🙂 Płód, embrion itd. to nie jest ciało kobiety. Inne DNA, inna grupa krwi. Połączone są łożyskiem przez, które przenika tylko pokarm 🙂
    Kobieta ma oczywiście prawo do decydowania o własnym ciele, ale przez kilka miesięcy nie da się oddzielić ciała dziecka i matki, bo jest to technicznie medycznie niemożliwe. Może kiedyś będzie.
    [b:d90518baa6]Nie mniej nadal uważam że rodzice powinni mieć prawo decyzji.[/b:d90518baa6]

    Marta wrote:

    Mozecie sie pieklic, oburzac … chlapac piana do okola…

    No możemy, tylko po co.

    Marta wrote:

    ALe tak czy inaczej.. kobieta ma prawo decydowac!!!!!!!!! a kto jej tego prawa odmawia powinien byc kastrowany..

    uff.. moich jajek nie urżniesz..

    #95106
    rollingstone
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Hrabia wrote:

    Ekhm? Chyba ktoś tu nie uważał na lekcji biologii 🙂 Płód, embrion itd. to nie jest ciało kobiety. Inne DNA, inna grupa krwi. Połączone są łożyskiem przez, [b:1373e944a0]które przenika tylko pokarm [/b:1373e944a0]:)

    slucham? chyba ty tez nie uwazales na lekcjach biologii. Lozysko filtruje i umozliwia transport nie tylko glukozy ale rowniez potrzebnego do zycia plodu tlenu, jak rowniez hormony, immunoglobuliny a takze substancje szkodliwe np w wyniku palenia, alkohol, wirusy, narkotyki – jednym slowem nie tylko pokarm. A wiec mowiac dosadnie plod to pasozyt calkowicie od matki zalezny, zdany na jej laske i nielaske.

    Tylko prosze nie rzucajcie sie na mnie za wyrazenie 'pasozyt’ – uzywam go wylacznie w kontekscie fizjologicznym w stosunku do organizmu matki.

    #95107
    Anonim
    Gość

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    rollingstone wrote:

    A wiec mowiac dosadnie plod to pasozyt calkowicie od matki zalezny, zdany na jej laske i nielaske.

    tak samo jak kilku miesięczne dziecko.

    #95108
    julka
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ”wojti” wrote:

    rollingstone wrote:

    A wiec mowiac dosadnie plod to pasozyt calkowicie od matki zalezny, zdany na jej laske i nielaske.

    tak samo jak kilku miesięczne dziecko.[/quote]

    Alez ty uparty jestes.
    Naprawde nie widzisz fizjologicznej roznicy pomiedzy plodem a kilkuletnim dzieckiem? Nie widzisz, ze kilkuletnie dziecko samo filtruje swoj mocz, samo oddycha, samo pompuje krew w swoim organizmie??

    #95110
    filipek
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    julka wrote:

    Nie widzisz, ze kilkuletnie dziecko samo filtruje swoj mocz, samo oddycha, samo pompuje krew w swoim organizmie??

    no walsnie i to daje mu prawo do zycia a nie jakiemus pasozytowi co se nawet mamusia zaplaic nie moze bo przez jej pepowine wsyztsko idzie do tego zlepka komorek.Nie rozmumiesz tego Wojti?

    #95113
    julka
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    filipek wrote:

    julka wrote:

    Nie widzisz, ze kilkuletnie dziecko samo filtruje swoj mocz, samo oddycha, samo pompuje krew w swoim organizmie??

    no walsnie i to daje mu prawo do zycia a nie jakiemus pasozytowi co se nawet mamusia zaplaic nie moze bo przez jej pepowine wsyztsko idzie do tego zlepka komorek.Nie rozmumiesz tego Wojti?[/quote]

    Ja mysle, ze po prostu nie ma sily, zbys spojrzal na aborcje z innej strony… Jedynym sposobem bedzie silenie sie na kompletnie nienaturalna ironie.

    Nie uwazam zlepka komorek za czlowieka. Uwazam go za plod. I jestem wdzieczna, ze ludzie tacy jak ty nie moga decydowac o tym, co zrobie ze swoim cialem.
    Jesli embrion (czy tez w pozniejszej fazie plod) sam nie moze przezyc poza organizmem matki, to Ty ja zmusisz do tego, zeby donosila ciaze (najlepiej za wszelka cene)??
    Dlaczego?
    Przeciez embrion nie mysli, nie czuje (plod w pozniejszym czasie rozwija swoj uklad nerwowy – dlatego dyskutowac nalezy o kwestii granicy).
    Jesli nie czuje, to dlaczego mialoby byc nieludzkim usuniecie go??
    Bo MOZE z niego powstac czlowiek??

    Pojdzmy tym tropem – mam nadzieje, ze jestes przeciwny masturbacji meskiej – wiesz ile materialu genetycznego marnujesz?? 😕

    7sisters wspomnial tu o kawale, ktory krazyl swojego czasu odnosnie aborcji. Mianowicie, gdyby to mezczyzni zachodzili w ciaze bylaby ona sakramentem…
    Mi sie to nawet nie wydaje zabawne, bo jestem swiecie przekonana, ze tak wlasnie by bylo. Poniewaz ciezko Ci wyobrazic sobieprzez co moze kobieta przechdzic, zeby podjac decyzje o aborcji (a jak wiadomo, nigdy nie jest to dobra decyzja, ale czasami trzeba zadecydowac o mniejszym zle) – kieruja Toba (tak jak i wojtim) emocje. Myslac o plodzie, wyobrazacie sobie malego Einsteina etc. Od razu zakladacie, ze rzecz sie dzieje najgorsza na swiecie. Pomyslcie moze o tym, ze kobiecie donoszenie ciazy moze zmarnowac zycie i/lub zdrowie.
    Ale na to nie wpadniecie panowie – cos mi sie wydaje, ze pokutuje u was wyobrazenie matki polki, ktora powinna sie poswiecac.

    #95114
    Sandgirl
    Członek

    Julka… no przeciez masturbacja to samogwalt 😉

    aa przypomnial mi sie kawal…
    'z ciebie ludzie nie wyrosna’ powiedzial onanista do spermy
    😀

    #95122
    rollingstone
    Członek

    z wypowiedzi wojti i innych osob o pogladach wojtiego dotyczacych usuwania ciazy tzn absolutnie nie – wnioskuje ze jestescie za calkowitym zniesieniem jakichkolwiek badan genetycznych i rozwojowych podczas ciazy i zdecydowani bylibyscie na przyjscie na swiat i wychowanie dziecka oraz branie za nie calkowitej odpowiedzialnosci opiekunczej i finansowej w wypadku gdyby urodzilo sie z ciezkim zespolem Downa albo z otwartym rozszczepem kregoslupa lub wczesnym wodoglowiem?

    #95124
    filipek
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    julka wrote:

    Pojdzmy tym tropem – mam nadzieje, ze jestes przeciwny masturbacji meskiej – wiesz ile materialu genetycznego marnujesz?? 😕

    Coz ,szczerze to nie jestem przeciwny, chodz uwazam ze sa lepsze sposoby na zaspokojenie niz masturbacja 😀

    Rollingstone tu nie chodzi o chore dzieci i dobrze o tym wiesz.Niepotrzebnie piszesz o chorobach ,wiadomo ze tutaj decyzja nalezy do rodzicow.
    Ja osobiscie nie jestem jakims antyfanem i zagorzalym przeciwnikiem aborcji.
    Dziwi mnie tylko jak ludzie postrzegaja ewolucje czlowieka.
    Od niczego do jakis tam flakow embriona a pozniej to juz dzidzius jak juz widaz na RTG i wtedy juz wara od dzieciaka hehe.
    To jest istota ludzka od momentu zapylenia a czy rodzice usuna czy nie to nie moja sprawa.
    Moze robmy w druga strone i naszych rodzicow ktorzy(odpukac) beda zmuszenia byc podtrzymywani na repsiratorach,dostana wylew,zachoruja na Parkinsona lub Alzenhaimera tez usunmy z tego swiata bo Oni juz nie beda samodzielni.

    #95135
    rollingstone
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    filipek wrote:

    Rollingstone tu nie chodzi o chore dzieci i dobrze o tym wiesz.Niepotrzebnie piszesz o chorobach ,wiadomo ze tutaj decyzja nalezy do rodzicow.

    wlasnie ze potrzebnie pisze o chorobach. Padly w dyskusji slowa zabojstwo i morderstwo i temu podobne mocne wyrazenia. Chce teraz poznac opinie czy
    1. w wypadku prawdopodobienstwa ulomnosci przyszlego dziecka aborcja staje sie tylko aborcja a nie morderstwem
    2. czy prawo do zycia, ktorego zygota wg niektorych nabiera jest w jakis sposob uwarunkowane czy dziecko urodzi sie perfekt czy nie.

    Skoro poruszasz temat sztucznego podtrzymywania przy zyciu to moge Ci tylko powiedziec o sobie – mam przygotowany 'living will’ na wypadek gdy choroba, jesli sie taka przyplacze, doprowadzila mnie do stadium, ze zatrace gros funkcji samoegzystencji i myslenia i stane sie roslinka. To juz nie bede ja – to bedzie tylko cialo z ktorego rollingstone dawno odszedl. Mam zyczenie zeby tego ciala dluzej na swiecie nie trzymac.

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 121)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.