Strona główna Działy Motoryzacja MOTOCYKLE

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 256)
  • Autor
    Wpisy
  • #112791
    ja78
    Participant

    jak co to jestem chetny w srode od ok 13.oo do 17.00 mam czas.
    jak pasi to daj znac.moj numer gg i tel. jest na forum.
    pozdrawiam.
    ps.
    byle pogoda byla.
    skad jestes?

    #112796
    kangur
    Participant

    hej ja78.
    na razie sie chcialem zorientowac czy ktos ma mozliwosc w tygodniu jezdzic. chyba sie pospieszylem bo dopiero od przyszlej srody moge jezdzic (zmieniam prace). w ta srode nie moge. jestem z leeds, moortown.
    pozdrawiam

    ps.
    skad ty jestes. czym jezdzisz. ja honda cbr125

    #112866
    Przemo
    Członek

    ppiii do tego pubu napewno sie jeszcze wieksza ekipa ustawimy.

    kangur czy Twoja cebra nie jest przypadkiem niebieska? I czy to nie Ty zostawiales ja do zmieny lancucha u Eddy’iego w Leeds?

    #112876
    kangur
    Participant

    czeeesc Przemo! 🙂
    hehe, tak to ja bylem u eddiego. wlasnie ostatnio zagladlem tu i przeczytalem polowe watku. calego nie zdolalem:) dzieki ze mi powiedziales o tym wtedy. mam nadzieje z kims posmigac – niestety bede mogl tylko w srodku tygodnia :/
    pozdrawiam Cie i pozostalych moto-maniakow

    #112882
    fatamorgana
    Participant

    Dzisiaj przy węźle M621 z M62 (okolice pomiędzy Morley a Batley) ok. 13-14:00 widziałem zajeb… żółto- czarną maszynę na krakowskich numerach… taki trzmiel.
    Nie powiem, ale fajnymi maszynami jeździcie tutaj chłopaki… 🙂 😆 😉

    #112891
    ja78
    Participant

    hej.
    co do tej srody to daj znac.ja jestem chetny.

    #113506
    ja78
    Participant
    #113718
    shy4
    Członek

    Powitać wszystkich wielbicieli jednośladów 😀

    Ostatnio z drugą połówka postanowiliśmy, że chcemy nabyć jakiś sprzęt ale tutaj zaczyna się masa rozterek i pytań.

    Prawko kat B mam od 2001, niestety na motocykl prawka brak…

    Jak to tutaj w końcu wygląda? bo czytam i czytam i w końcu nie mogę dojść co i jak, trzeba robić CBT i przeboleć 2lata na 125? czy można od razu startować do egzaminu na wiekszą pojemność??

    Zastanawiam się bo to dosyć istotne, nie ciągnie mnie do większych pojemności ze względu na osiągi, lecz obawiam się że przy ponad 190cm wzrostu i pasażerce 125 to chyba będzie porażka…

    Wybaczcie jeśli pierdziele 3 po 3 ale jestem w temacie motocykli kompletnie zielony i dlatego z pytaniami zwracam sie do was drodzy koledzy.

    Co robić od czego zacząć?

    #113747
    kangur
    Participant

    witaj.
    prawko na motor robi sie tu nastepujaco:
    1. jesli masz polskie prawko – idziesz do dvla i wymieniasz je na angielskie (jest oplata ale nie pamietam ile – gora 50 F); dostajesz zaswiadczenie ze prawo jazdy jest w dvla, dzieki czemu mozesz dalej jezdzic samochodem; po jakims czasie (tydzien – dwa) przychodzi ci poczta angielskie prawko = plastikowa karta + zielony papier bedacy czescia prawo jazdy. konieczne jest wymienienie polskiego prawa jazdy wlasnie ze wzgledu na ten papierek, na ktorym widnieje ze masz provisional licence na motor.
    2. robisz CBT – compulsory basic training. kosztuje do 120 funtow, trwa jeden dzien, ucza podstawowych manewrow na placu, pozniej jest jazda po miescie. jak wszystko dobrze pojdzie dostaje sie certyfikat cbt, ktory jest wazny dwa lata. od tego momentu mozna jezdzic motorami do 125 cc przez dwa lata z e-Lkami z przodu i z tylu motoru, z wyłączeniem autostrad i bez pasażera.
    3. nastepny krok zalezy od tego czy masz skonczone 21 lat.
    jesli nie : mozesz zdawac prawko na motory do 33 bhp; po dwoch latach od zdania ograniczenie wygasa i mozna jezdzic czym sie chce
    jesli tak : mozna zdawac schematem Direct Access, czyli od razu na duze pojemnosci/moce – bez ograniczen na to czym sie jezdzi
    oczywiscie w obu przypadkach teoria (£31) + praktyka (£80)

    #113758
    shy4
    Członek

    dzięki wielkie za szybką i rzeczową odpowiedź, wiosen na karku mam 25 więc na szczęście będę mógł bezpośrednio po CBT atakować na normalne prawko, ufff kamień z serca bo maszynkę planuje kupić zarówno do jazdy po mieście jak i do wypadów na plener(ofkors z druga połówką:))

    #113783
    ja78
    Participant

    jesli bedziesz szukal szkoly to w pytaj w salonach.ja tez mam ponad 190cm,wiec wiem co to znaczy na motorku.musze cie zmartwic 😈
    bedziesz mial maly wybor moto.na wiekszosci jest niewygodna pozycja i brak miejsca na kolana.<to dotyczy wzrostu pow.190>125 bedzie troche za slaby,ja waze ok100 wiec cos wiem.
    jesli ci cos pomoc to pisz.
    pozdrawiam wszystkich 😀

    #113826
    ja78
    Participant

    WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI SWIAT WIELKANOCNHYCH
    😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

    #114062
    shy4
    Członek

    widzę że jak we wszystkim trafiam zawsze na najgorszy moment…. już ostro przymierzałem się do DAS a tu klops, od 27kwietnia zmiany w egzaminie i to nie za ciekawe…. 🙁

    ja78 na czym śmigasz??

    #114335
    shy4
    Członek

    robił ktoś ewentualnie przymierza się do kursu DAS ?? zastanawiam się gdzie warto sie zapisać(na razie czekam aż przyjdzie mi prawko z wymiany :P)

    #114485
    cuba
    Participant

    Hej

    na poczatek sie przywitam bo jestem tu poraz pierwszy.

    Też jezdze motorkiem wiec moze uda mi sie załapac na jakas przejazdzke…
    Dodam ze jestem z Leeds
    pozdrawiam

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 256)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.