Strona główna Działy Praca Urlopy / chorobowe w UK

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 31)
  • Autor
    Wpisy
  • #77560
    Shaman
    Członek
    #77563
    Shaman
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    SAMIRAHINI wrote:

    Bez…- jako mi wiadomo 😀

    to Ci nie wiadomo 😉

    :6a1c79e44f wrote:

    Public and Bank Holidays

    You do not have a statutory right to paid leave on bank and public holidays. [b:6a1c79e44f]If paid leave is given on a bank or public holiday, this can count towards your minimum holiday entitlement.[/b:6a1c79e44f] There are eight permanent bank and public holidays in Great Britain.

    #77571
    SAMIRAHINI
    Członek

    hmm zatem ja doswiadczylam niezwyklej laski 😀

    #77573
    Shaman
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    SAMIRAHINI wrote:

    hmm zatem ja doswiadczylam niezwyklej laski 😀

    nie Ty jedna 😕 😕 😕

    #77579
    SAMIRAHINI
    Członek

    Daj Boze, co by sie wszystkim tak mnozylo 😆

    #77630
    v-tec
    Członek

    Większość 'porządnych’ firm daje dodatkowe wolne w bank holidays. Nie dotyczy to niestety pracujących dla agencji ani pracowników produkcji, zwłaszcza zatrudnionych tymczasowo – im potrąca się dzień z urlopu za każdy bank holiday jeśli nie byli w pracy.

    Dla uzupełnienia dodam jeszcze że pracodawca NIE MA obowiązku płacić dodatkowo za pracę w dni wolne, bank holidays, nadgodziny ani nocne zmiany. Jak widać te kwestie są dużo słabiej uregulowane przepisami niż to do czego jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce czy w ogóle na kontynencie. Dawniej tych spraw pilnowały związki, ale obecnie znacznie straciły one na znaczeniu, więc w sytuacji znacznej nadpodaży 'siły roboczej’ made in Poland niestety pracodawca jest panem sytuacji.

    #82652
    adas
    Participant

    Firma w kórej pracuje nie ma bank’ow holiday’i. Jest to zawarte w kontrakcie który podpisałem. W każdy z tych dni dostajemy normalną stawkę za wykonana prace. Czy to zgodne z prawem?

    #82655
    rollingstone
    Członek

    jest zgodne. Nie ma obowiazku placenia wyzszej stawki za prace w swieta, week-endy i bank holiday.

    Zeby to ludziom wyrownac, od 1 pazdziernika zwiekszono minimum urlopu z 20 do 24 dni, a docelowe jest minimum 28 dni, ktore wprowadza najpozniej w 2009.

    http://www.direct.gov.uk/en/Employment/Employees/WorkingHoursAndTimeOff/DG_10029788

    #82669
    Allecto
    Participant

    Jak podpisales taki kontrakt to niestety juz nic nie wywalczysz.

    #82673
    derailed
    Participant

    Pewnie pisalo drobnym druczkiem… 😆

    #84294
    mondeo
    Członek

    Witam mam pytanie,czy ktos wie jak jest placone za wolne w swieta Bozego Narodzenia??Z góry dziekuje ❓

    #84303
    Dzieju
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    mondeo wrote:

    Witam mam pytanie,czy ktos wie jak jest placone za wolne w swieta Bozego Narodzenia??Z góry dziekuje ❓

    Wszystko jest zalezne od Twojego kontraktu, jezeli jestes temporary pracodawca nie ma obowiazku placic Ci za wolny dzien. Jezeli jestes pernament to co innego.
    Jezeli masz w kontrakcie ze Ci zaplaca to dostaniesz jak za normalny dzien pracy, jak pracujesz dla agencji to raczej Ci nie zaplaca, ale mozesz na ten dzien zabukowal sobie platnego holiday-a wtedy dostaniesz normalna wyplate.

    #84305
    Shaman
    Członek

    zalezy czy masz wolne. Bo nie wszyscy maja.
    Jesli nie masz to mozesz wziac sobie urlop i placone masz normalnie.

    Niektore firmy rezerwuja sobie prawo do dysponowania czescia Twoich holidayow (chyba max do 4 dni) i moga Ci przymusowe wolne zrobic czy tego chcesz czy nie i dalej masz placone normalnie ale tracisz dni wolne z swojej puli.

    Sa tez takie firmy ktore nie pracuja miedzy swietami i nie zabieraja dni wolnych pracownikom i wtedy dalej masz placone normalnie.

    No chyba ze wezmiesz sobie wolne nieplatne 🙂 to wtedy nic nie dostajesz 😉

    EDIT:
    zapomnialem o "agentach" – patrz rady od Dzieja 😀

    #101857
    Wachu
    Członek

    1.Chciałem sie was spytać, ile dni urlopu nalezy sie w tym roku?ja mam w pracy 20,ale wydaje mi sie ze jest wiecej. I ile dni urlopu zarobię do konca sierpnia?

    2. Od paru dni nie jestem w pracy, byłem w szpitalu,dali mi list do pracodawcy. Jutro ide do swojego lekarza,zeby mi dał jakies zwolnienie. Ile moge byc na zwolnieniu zeby pracodawca zapłacił 100%??

    dzięki serdeczne za odpowiedzi

    #101864
    Dzieju
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    tak na poczatek – UK to nie tak socjane panstwo jak Polska, takie sprawy zazwyczaj regulujue kontrakt z pracodawca, przepisy reguluja jedynie pewne minimum

    Wachu wrote:

    1.Chciałem sie was spytać, ile dni urlopu nalezy sie w tym roku?ja mam w pracy 20,ale wydaje mi sie ze jest wiecej. I ile dni urlopu zarobię do konca sierpnia?

    od 1 pazdziernika 2007 minimum wynosi 4,8 tygodnia w roku, czyli 24 dni jezeli pracujesz 5 dni w tyg, WLICZAJAC bank holidays. Czyli jezeli placa Ci za bank holiday’e to pozostaje Ci 16 dni
    http://www.direct.gov.uk/en/Employment/Employees/WorkingHoursAndTimeOff/DG_10034642

    Wachu wrote:

    2. Od paru dni nie jestem w pracy, byłem w szpitalu,dali mi list do pracodawcy. Jutro ide do swojego lekarza,zeby mi dał jakies zwolnienie. Ile moge byc na zwolnieniu zeby pracodawca zapłacił 100%??

    pracodawca nie ma obowiazku placic Ci 100% sick Pay,
    minimum wynosi £75.40 na tydzien zaczynajac od 4 dnia pracy, czyli za pierwsze 3 dni nie musi Ci zaplacic.
    http://www.direct.gov.uk/en/Employment/Employees/Pay/DG_10027238

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 31)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.