Strona główna Działy Dziecko Mlodziez i wychowanie

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
  • #83399
    dafunkonline
    Participant

    nie chodzi mi o replikę tylko o atrapę-zabawkę… w rękach człowieka z opętańczym wzrokiem musi wyglądać przekonująco… :]

    #83423
    fatamorgana
    Participant

    No tak, najlepsze rady mają ci, co są albo daleko, albo popierają angielskie metody wychowawcze zapewne.
    Tylko że jakby wam się tak przytrafiło (a nie życzę, usłyszałem dzisiaj wystarczająco od ofiary napaści…), wtedy byście inaczej śpiewali…
    Załóż se alarm, ubezpiecz się… a i tak dostaniesz w łeb. 🙄
    Tak to można nazwać.

    Kolego dafunk, nie wiem z którego klubu kibica pochodzą Twe podpowiedzi, ale zapominasz że ludzie tu mieszkają też z rodzinami i dziećmi!
    Zatem porady typu "co mieć w ręku jak mnie atakują" pasują nie do nich, ale prędzej do uczestników ustawki.

    Ludzie tu uczciwie żyją, pracują i płacą podatki i jasna cholera mają pełne prawo oczekiwać, że prawo będzie prawem, bo bałagan, bezprawie i samowolkę oraz brak zdecydowanej reakcji policji już przerabialiśmy w Polsce…

    Odea, wspólczucie.
    Trzymajcie się.
    Sama widzisz, że nawet tam nie jesteście wolni od bezprawia…
    Niestety, ale od pewnego czasu przybywa aktów agresji ze strony prymitywnych tubylców.
    Najgorsze zaś jest to, że gliny i prawo sobie z tym nie radzą.
    Wygląda to dokładnie tak samo jak prawo imigracyjne i narastający problem z Azjatami.
    Anglicy sami sobie (a przy okazji i niektórym innym) zgotowali ten los.

    #83478
    dafunkonline
    Participant

    fata.. nie chodzi o uzywanie tych przedmiotów tylko o udawane prezentowanie pewnej postawy, która mogłaby zasiać wątpliwość w głowach tych małych niesfornych gagatków i oddalić w czasie i przestrzeni jakiekolwiek próby napaści i pobicia…

    mój znajomy musiał kiedyś przejść w nocy przez niezbyt bezpieczną dzielnicę w poznaniu… a że był to typ inteligentny to nie myślał długo… rozwichrzył włos, rozpiął koszulę, zakasał rękawy i trzymając w ręku coś co przypominało nóż przeszedł całą trasę tramwajową udając szaleństwo w oczach i mrucząc pod nosem "zabiję go, zabiją ją..zabiję ich wszystkich .. pozabijam psia mać"
    opowiadał, że jak tylko jakiś ciemny typ z bramy wyskakiwał to tylko za nim się oglądał…
    też dobry sposób..
    dla mnie rodzina to świętość i jeśli miałoby dojśc do takiego ataku to po prostu skopałbym dupy szczeniakom nie licząc się z konsekwencjami… widocznie mam inne priorytety niż przykładny obywatel… najpierw rodzina a potem prawo.. przykro mi , ale tak jest i prawdopodobnie większość z nas tak ma..
    czekanie na policję.. z doświadczenia wiem, że się nie sprawdza..
    kiedy policja nie może zapewnić ci bezpieczeństwa to niestety trzeba zapewnić je sobie samemu… np. unikać takich grupek, unikać miejsc, w których takie rozbójnictwo przebywa, a jeśli to nie pomaga to pozostaje ostateczność – przeprowadzka do miejsca bezpieczniejszego. choć wiem jaki z tymmoże być kłopot to jednak trzeba rozpatrzyć taką ewentualność…
    jeszcze raz powiem: nie nakłaniam do używania pałek i pistoletów zabawek do zastrzaszenia.. po prostu dobrze jest mieć je na widoku… jest to prewencja… jednak jeśli ktoś smiałby podnieść rękę na moje dziecko lub kobietę mojego życiato jestem gotowy zrobić użytek nie tylko z kija baseball’owego… śmietniki, ławki, kamienie.. tak właśnie bym zrobił, nawet jesli miałbym odpowiadać za napaść na te rozwydrzone gangi…

    fata jeśli chodzi o kluby kibica i ustawki to odsyłam cię do twojego kolegi spokoboya.. to on jest w tym dobry… sam opisywałjak to z grupą rówieśników zajmował się tropieniem homoseksualistów w parku w poznaniu i dawaniu łomotu.. zaczyna się od homoseksualistów a kończy na bogatszych, szczęśliwszych i mądrzejszych…
    ja nie muszę się dowartościowywać obijając komuś twarz…a takich ludzi uważam, za aberracje w obrębie gatunku.. więc proszę nie przypinaj mi łatki pseudo kibica, bo akurat nim nie jestem

    #83493
    v-tec
    Członek

    Odea bardzo przykro to czytać. Co się qu++a w tym kraju wyrabia…
    Najdziwniejsze jest tłumaczenie policji, było ich za dużo żeby ich łapać… przecież mogli złapać choćby jednego a ten sypnął by kolegów. Raczej [b:60a0e302d4]nie chcieli[/b:60a0e302d4] ich złapać…. Postarają się żeby złapać takiego dopiero jak kogoś zabije… Bierność i wyuczona bezradność policji to jedna z przyczyn takich zachowań

    #83727
    cfcgirl
    Participant

    Historię napadnietego Polaka znam bezpośrednio. Ten napad nie zaczął sie od rasistowskich zaczepek. Zaczęło się od tego,że dzieci z okazji bon fire day chcieli podpalić śmietnik a ten kolega z rodziną nie pozwolili na to. No i się zaczęło. Oczywiście potępiam to co się stało, ale uwazam,że powinnismy pisac prawdę. Nie był to atak na tle rasistowskim, a dopiero w trakcie tej awantury padaly rasistowskie wyzwiska…

    #83740
    pauli
    Członek

    gdy wracalam z centrum busem nr 1 dwoje polakow stojacych zaczelo mnie kometowac ,, taka mloda 15 lat nie wiecej i z brzuchem ale ta mlodziesz sie tu puszcza,, itd. troche dziwnie sie czulam ale wytrfalam w milczeniu do mojego przystanku poczym gdy wysiadalam to powiedzialam owym kolega dowidzenia gdybyscie widzieli ich miny to bylo niesamowite ale w tedy zledwoscia sie opanowalam aby cos zrobic no i podkreslam nie mam 15 lat;)

    #83746
    fatamorgana
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    cfcgirl wrote:

    Historię napadnietego Polaka znam bezpośrednio od zainteresowanego. Ten napad nie zaczął sie od rasistowskich zaczepek. Zaczęło się od tego,że dzieci z okazji bon fire day chcieli podpalić śmietnik a ten kolega z rodziną nie pozwolili na to. No i się zaczęło. Oczywiście potępiam to co się stało, ale uwazam,że powinnismy pisac prawdę. Nie był to atak na tle rasistowskim, a dopiero w trakcie tej bójki padaly rasistowskie wyzwiska…

    Skoro o detalu mowa, to nie twierdzę, ze zaczęlo sie od rasistowskich zaczepek, ale samo zdarzenie miało PODŁOŻE rasistowskie (jakoś nie uwierzę, że z okazji Bonfire ktoś potrzebował powyzywac Polaków…), zaś w ostatni piątek jednak był atak wyzwisk kompletnie niczym nie sprowokowanych i było to na tle rasistowskim. Sam słyszałem, ponieważ byliśmy tam w kilka osób, a gnojki próbowały nas zaczepiać i rzucać kamykami…..
    Nie sądzę, aby ktokolwiek chciał usłyszeć takie słowa, jakie tam pod adresem Polaków padły.
    Hołota w dresach i tyle. 👿 👿 👿

    Sprawa jest zgłoszona na policję.
    Należy się domagać sprawiedliwości.

    #83748
    Marta Klecz
    Członek

    Jeszcze tego brakowalo zeby w dziale DZIECKO NAMAWIAC RODZICOW DO BICIA DZIECI POD PRZYKRYWKA WYCHOWANIA

    FATA!!!!!!!!!!!!!!!!!

    OPANUJ SIE

    ZA TAKIE PRZENOSNIE DZIEKUJEMY- nastepnym razem by zaznaczyc ze to przenosnia prosze umiesc to w cudzyslowiu.

    Tego jeszcze brakowalo……. 👿

    #83749
    Marta Klecz
    Członek

    Poza tym w ramach sprostowania tematu- wszyscy powinni miec podstawy samoobrony – to by zmniejszylo zarowno strach jak i niepotrzebna agresje wobec atakujacych.

    Atakuja dzieciaki – pomimo tego ze chavy tym sie tu charakteryzuja – agresja, nie mozna wobec nich byc agresywnym .
    Dzieci i nastolatki maja takie wyobrazenie swiata jakie im daje srodowisko.

    Prosze was przestancie tu mowic jakbyscie im wkopali, czy spuscili lansko.

    To NIE JEST ROZWIAZANIE.

    Polecam wszystkim pojscie chociazby na kilkumiesieczny kurs samoobrony a wtedy bedzie latwo zlapac z reke gowniarza czy faceta- wykrecic polozyc na ziemie przytrzymac i wezwac policje.

    #83750
    ela1981
    Participant

    no chyba, ze ich bedzie 2, 3…. nastu to raczej kobieta nawet po kusie samoobrony sobie nie poradzi, a bydlo ma to do siebie, ze jednak zyje w stadzie
    ale napewno i tak warto, skoro posiadanie glupiego paralizatora to bezprawie

    #83758
    Marta Klecz
    Członek

    nawet w grupie- mozna zlapac takiego i wykrecic mu tak reke ze bedzie wrzeszczal…postraszyc ze mu sie ja zlamie – albo podtrzymac takiego za ta reke i sie oslonic nim….
    jak sie chodzi na samoobrone to mozna poznac kilka sposobow nie tylko lapania za reke.
    ~Mozna tez sie nauczyc co zrobic w sytuacji jak facet jest w pozycji gwaltu.
    Mozna tez sie nauczyc co zrobic jak facet jest 3 razy wiekszy i ciezszy od Ciebie(prawdopodobnie bedzie od ciebei wolniejszy)

    Naprawde warto choc troche tego poznac.
    Poza tym tu najwazniejsze jest wycwiczenie w sobie rakcji obronnej- zeby sie nie dac zaskoczyc. Zrobic cos co przestraszy tych atakujacych do takiego stopnia zeby przestali atakowac -a uwierzcie mi to jest mozliwe.

    #83763
    cfcgirl
    Participant

    Fata zgadzam się z Tobą. Myślę,że byle preteks wystarczy,żeby sie głupio wyzyc…Tutaj chodziło,że ktos nie pozwolił swojego mienia zabrac. I jak najbardziej uwazam,że trzeba takie rzeczy potępiac i nagłasniac. Nikt nie ma prawa nas obrażać czy lubi nasz naród czy nie. Nie nalezy chować głowy w piasek, tylko walczyc z takim zachowaniem, bo inaczej nigdy nie będa nas szanować. Jak sie sami nie poszanujemy. Mam nadzieje,że policja rzetelenie sie tym zajmie…
    pozdrawiam

    #83765
    v-tec
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    cfcgirl wrote:

    Mam nadzieje,że policja rzetelenie sie tym zajmie…
    pozdrawiam

    Akurat…
    Dopóki nie ma ofiar śmiertelnych albo przynajmniej ciężko poturbowanych to policja ma to w nosie.

    #83803
    Aneta28
    Participant

    co do angielskich małolatów… najlepsza jest pałka i atrapa broni oraz ten sam wyraz twarzy jak u nich… dzieci najbardziej boją się widoku szaleńca..[/quote]

    U mojego syna w szkole , chłopak ( narodowośc raczej nie ma znaczenia ) przystawił innemu replikę pistoletu do pleców. Że była to replika okazało się póżniej. Interwencja policji była bardzo szybka , łepek (14 lat)skuty zabrany przez policję i tyle go już widzieli w szkole.

    #83811
    fatamorgana
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Marta wrote:

    nawet w grupie- mozna zlapac takiego i wykrecic mu tak reke ze bedzie wrzeszczal…postraszyc ze mu sie ja zlamie – albo podtrzymac takiego za ta reke i sie oslonic nim….
    jak sie chodzi na samoobrone to mozna poznac kilka sposobow nie tylko lapania za reke.
    ~Mozna tez sie nauczyc co zrobic w sytuacji jak facet jest w pozycji gwaltu.
    Mozna tez sie nauczyc co zrobic jak facet jest 3 razy wiekszy i ciezszy od Ciebie(prawdopodobnie bedzie od ciebei wolniejszy)

    Naprawde warto choc troche tego poznac.
    Poza tym tu najwazniejsze jest wycwiczenie w sobie rakcji obronnej- zeby sie nie dac zaskoczyc. Zrobic cos co przestraszy tych atakujacych do takiego stopnia zeby przestali atakowac -a uwierzcie mi to jest mozliwe.

    Nie bądź śmieszna, próbujesz robić z siebie specjalistkę od czegoś, a piszesz takie bzdury.

    Chcesz się przekonać jaki będzie efekt tego całego złapania i wykręcania ręki?
    To spróbuj…
    Każdy mądry jak stoi z daleka i nie wie jak było.
    Przed klawiaturką to każdy wszystko wie, ale chciałbym widzieć niejednego co by zrobił, jak by mu się dobrali do skóry w kilku, albo kilkunastu… W opisywanym przypadku właśnie poszkodowani złapali jednego, aby go przytrzymać do czasu przyjazdu policji. I wtedy dopiero się zaczęło. Proponuję najpierw spojrzeć na realia i przepisy, a potem wtrącać nieprzemyślane uwagi pani moderator…
    Namawianie do przekraczania prawa może się dla ciebie źle skończyć, o ile jesteś w stanie ponosić w ogóle odpowiedzialność za swoje słowa (w co wątpię). Ktoś kto się zasugeruje takimi uwagami, może sobie narobić poważnych problemów.
    A jak poleci z 10 kamieni (w tym spore), to raz że trzeba by być S. Seagalem czy Brucem Lee, aby ich uniknąć, a dwa, ze zawsze jest prawdopodobne, że któryś kamień trafi nas w głowę czy w oko.

    Samoobrona to się może przydać ale na papierze- jak się chce wstąpic do tej partii chyba.
    Większośc akcji chuliganerii nastoletniej odbywa się bez podchodzenia blisko, więc te porady rodem z samoobrony będą rzeczywiście niezwykle przydatne… 😆

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.