Strona główna Działy Hobby ROUTER

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
  • #14904
    derailed
    Participant

    Troche juz bylo o tych routerach….

    Potrzebuje routera dla virgin media na 4 laptopy, tak zeby internet nie zwalnial na zadnym z nich, kiedy beda wlaczone razem, jakis dobry.
    Nie wiem co kupic bo wczesniej nie mialem routera.

    Prosze o jakies konkrety – link do strony, tak zebym od razu wiedzial co mam kupic… Cena nie gra wiekszej roli…

    Dzieki…

    #83258
    Baggins
    Participant

    eeee, zwalnial bedzie oczywiscie jakiego bys nie kupil

    #83259
    derailed
    Participant

    No to taki zeby zwalnial jak najmniej… 🙄

    #83261
    lemieuxleeds
    Participant

    proponuje ten model tylko w wersji 624

    http://www.dlink.com/products/?pid=316

    mam podlaczone 2 stacjonarne 1 laptop ps3 i psp i wszystko dziala elegancko polecam
    warto zaznaczyc ze jest wiele lepszych jak i gorszych to jest tylko jeden z wielu

    #83268
    derailed
    Participant

    Nawet tani. Ale tam pisze ze nie jest kompatybilny z Vista – a ja mam dwa laptopy takie…

    #83272
    Sproket
    Członek

    Zwalnial to i tak bedzie bo masz ograniczony transfer WIFI laptopow do 50Mb/s (zazwyczaj) i raczej wiecej nie uzyskasz. Nie powinienes tego odczuc no chyba ze zrobicie sobie siec lokalna i bedziecie udestepniac sobie dyski.

    Ja osobiscie wybralem niefirmowy router kupiony u Japonca w sklepie przy stacji benzynowej na Armley Road (next to Armley Prison).
    Malo tego ze mozesz podpiac do niego 5 kompow przez kabel to do bezprzewodowego nie masz rzadnych ograniczen (*chyba). Cena zdaje sie 23£ (taniej i chyba lepiej nie znajdziesz). Polecam

    Pozdro

    #83281
    v-tec
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    derailed wrote:

    Nawet tani. Ale tam pisze ze nie jest kompatybilny z Vista – a ja mam dwa laptopy takie…

    Modem/router nie musi być kompatybilny z vistą ani z niczym, nie interesuje go jaki masz system op. w kompie, on ci dostarcza sygnał zgodnie z protokołem 802.11g i cześć.
    Ja też mam D-linka AirPlus kupiony na ebayu działa idealnie. Belkin i Netgear też ok.

    #83297
    tonieja
    Członek

    Zwalnial bedzie kazdy zwykly router jezeli chocby jeden z komputerkow wykorzystuje nadto lacze. I nie mowie tutaj tylko o transferze danych z Internetu ale rowniez o bombardowaniu routera trefnymi pakietami. Np. aplikacje P2P naduzywaja lacza. Ponadto niektore robale internetowe, ktore albo probuja za wszelka cene odnalezc wszystkie stacje robocze w sieci lokalnej oraz przebadac ich dziury w systemie bezpieczenstwa (ogolnie exploit), albo po prostu uprawiaja IP spoofing.

    Swego czasu zabieralem sie za kupno routera z QoS (Quality of Service). Ich oprogramowanie jest w stanie sprecyzowac pasma dla poszczegolnych stacji roboczych. Niestety nie wiem, czy rowniez zapobiegaja zatykaniu routera przez lewe pakiety. Z checia poslucham o Waszych doswiadczeniach z nimi, jezeli ktos je juz polaskotal.

    #83309
    dafunkonline
    Participant

    niestety bez odpowiedniego ustawienia każdy router będzie ci zwalniał.. a raczej nie router – tylko będzie zapchane łącze…
    żeby temu zapobiec i mieć możliwość podziału łącza (najlepiej statycznie, czyli dla każdego równy kawałek tortu) wybierz router z usługą QoS
    polecam Linksys WRT54GL , a polecam dlatego, bo firmware jest na linuksie i można wybrać z sieci ten który najbardziej odpowiada. Ostatnio zakładałem taki router na stancji u znajomej. 5 osób podzieliło się 2Mb łączem, i kiedy kilka osób coś ściąga z sieci to inne, które akurat korzystają tylko z www w ogóle nie odczuwa spadku przepustwowści (pingi ok)
    jeśli się zdecydujesz na ten router to wrzuć sobie firmware Tomato… nie wiem czy już dla tych nowych wersji WRT54GL są nowe Tomato.. jesli dokonasz wyboru to daj znać na PW…
    tu masz stronkę, która na pewno pomoże jeśli kupisz w/w Linksysa —-> http://www.openlinksys.info/

    #83346
    rudy_691
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    v-tec wrote:

    derailed wrote:

    Nawet tani. Ale tam pisze ze nie jest kompatybilny z Vista – a ja mam dwa laptopy takie…

    Modem/router nie musi być kompatybilny z vistą ani z niczym, nie interesuje go jaki masz system op. w kompie, on ci dostarcza sygnał zgodnie z protokołem 802.11g i cześć.
    Ja też mam D-linka AirPlus kupiony na ebayu działa idealnie. Belkin i Netgear też ok.[/quote]
    no tak v-tec ale chyba trzeba go jakos zainstalowac ❓ ❓ ❓ a nie do wszystkich modemow sa drivery na viste 🙄

    #83350
    dafunkonline
    Participant

    no właśnie witek – niestety ale zdecydowna większość modemów musi mieć sterowniki(a z vistą jest różnie), router to co innego….. przy modemie musimy mieć soft do zainicjowania procesu udostępniania łącza… (nieważne czy przez USB, czy przez rj45) i dlatego ważne jaki masz system (jest masa modemów niekompatybilnych z vistą, choć powinienem napisać, że toVista nie jest kompatybilna z tymi modemami 😀

    #83353
    derailed
    Participant

    No to macie vitca…

    Kupilem wkoncu BELKIN’a, chodzi jak burza, i nawet z viste jest kompatybilny… 😉

    #83355
    dafunkonline
    Participant

    a jest możliwość podziału łącza ?
    bo jeśli ktoś sobie będzie zasysał film albo zostawi na noc emula albo inne p2p czy torrenta to reszta może najwyżej pasjansa microsoftowego układać 😀

    #83357
    derailed
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    dafunkonline wrote:

    a jest możliwość podziału łącza ?
    bo jeśli ktoś sobie będzie zasysał film albo zostawi na noc emula albo inne p2p czy torrenta to reszta może najwyżej pasjansa microsoftowego układać 😀

    Jest.
    Mamy emula wlaczonego na 4 laptopy i sciaga niezle. Ja mam 6 rzeczy i w sumie mi sciaga 174 kb/s.

    #83362
    rudy_691
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    derailed wrote:

    dafunkonline wrote:

    a jest możliwość podziału łącza ?
    bo jeśli ktoś sobie będzie zasysał film albo zostawi na noc emula albo inne p2p czy torrenta to reszta może najwyżej pasjansa microsoftowego układać 😀

    Jest.
    Mamy emula wlaczonego na 4 laptopy i sciaga niezle. Ja mam 6 rzeczy i w sumie mi sciaga 174 kb/s.[/quote]
    skad masz lacze ?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.