Strona główna Działy Hobby Wędkowanie: czy znacie jakies darmowe jeziora ????

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
  • #114081
    oczko_ns
    Członek

    [b:bc32ee0536]sandgirl[/b:bc32ee0536] Hans Chrystian Andersen, Albert Einstein, Whoopi Goldberg… Co ich łączy? Wszyscy mieli dysleksję!

    Sławni z dysleksją

    Fata pewnie źle zrosumiałeś post.

    Co do łowisk to rozmawiałem z wędkarzami angielskimi i tylko z karta wędkarską bez dodatkowych opłat można łowić na kanale, Calderdale Canal i np Kirklees Canal, plus jest kilka rzek.

    #114084
    nowy_nowa
    Członek

    Ja wedkuje na kanale w leeds ( okolice wyther lane) oraz na rzece ( okolice ruin zamku oraz w samym centrum leeds) i oprocz normalnej licencji dostepnej na poczcie i na necie nie potrzeba tam nic. Trzeba tylko przestrzegac limitow oraz okresow ochronnych. Doskonaly szczupak,karp a w rzece swinka, brzana,leszcz. Mozna tez brac rybe do domu wbrew temu co tu niektorzy wypisuja ale sa limity i ograniczenia oraz okresy ochronne i tu trzeba uwazac gdyz jest to podzielone na odcinki biegu zarowno rzeki jak i kanalu. Jezeli ktos sie wybierze a chce dokladnych informacji to na kazdym moscie ktory przechodzi przez rzeke,kanal, jest tabliczka na ktorej sa dane adresowe "opiekuna" danego odcinku. Wystarczy sie skontaktowac i dowiesz sie wszystko co ci potrzebne na danym odcinku. Po za tym w kazdym sklepie wedkarskim udziela ci tez bardzo dobrych wskazowek,porad,miejsc gdzie aktualnie dobrze ryba zeruje. To stara wyprubowana metoda gdyz kazdy wedkarz wpada do sklepu po haczyk czy przynete i "zostawia" tak przy okazji swoje najnowsze wiadomosci. Noi wtedy taki sprzedawca w sklepie jest najwieksza baza danych o miejscach i przynecie tam potrzebnej!!! Zycze polamania kija.

    #114105
    Sandgirl
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    oczko_ns wrote:

    [b:88e2c25273]sandgirl[/b:88e2c25273] Hans Chrystian Andersen, Albert Einstein, Whoopi Goldberg… Co ich łączy? Wszyscy mieli dysleksję!

    Sławni z dysleksją

    to poczytaj sobie biografie Einsteina – pisze tam jasno i wyraznie ze Einstein dyslektykiem nie byl…
    poza tym Einstein nie zyl w czasach gdzie co drugi ma 'dysleksje’…
    Andersen tez nie byl dyslektykiem, po prostu pochodzil z nieedukowanej rodziny i na poczatku nie umial w sumie poprawnie pisac (jak juz sie nauczyl to srednio mial 1.7% bledow – czy do dysleksja?…)

    jak bylam mala tez robilam mase mase mase bledow, pisalam 'motle’ np bo wydawalo mi sie ze jak jest t to juz jest ty (i wiele innych) ale nie dostalam swistka ze mam dysleksje tylko kazano mi cwiczyc.

    #114109
    Anonim
    Gość

    Najzabawniejsze jest to, że jak ja chodziłam do podstawówki, to ludzie dzielili się na nieuków, analfabetów, leni śmierdzących, debili itp. Jeden na 100 był dyslektykiem, ale to już jak chodziłam do szkoły średniej. To była rzadka i tajemnicza przypadłość, żal było dyslektyków, biedni: taka paskudna "choroba".
    Dziś co drugi cierpi na dysleksję. I się tym szczyci! Każdy z nich ma stosowny papierek od lekarza. Co się zmieniło? W większości przypadków chyba tylko nazewnictwo 8) [/size:7433ac51b8]

    #114119
    jackyl
    Participant

    dora.. po co ten rozmiar czcionki zmieniasz.. albo masz cos do powiedzenia albo nie, po cholere taka dziecinada? 🙂

    #114123
    Anonim
    Gość

    Chciałam pomniejszyć wagę off topa 😉

    #114160
    Baggins
    Participant

    dysleksja to chyba problemy z elementarna pamiecia. jakie wedki sa dobre??

    #114161
    chomik
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    dora750 wrote:

    Najzabawniejsze jest to, że jak ja chodziłam do podstawówki, to ludzie dzielili się na nieuków, analfabetów, leni śmierdzących, debili itp. Jeden na 100 był dyslektykiem, ale to już jak chodziłam do szkoły średniej. To była rzadka i tajemnicza przypadłość, żal było dyslektyków, biedni: taka paskudna "choroba".
    Dziś co drugi cierpi na dysleksję. I się tym szczyci! Każdy z nich ma stosowny papierek od lekarza. Co się zmieniło? W większości przypadków chyba tylko nazewnictwo 8) [/size:844116fb9f]

    Dora, zeby stwierdzic dyskeksje w poradni u dziecka najpierw bada sie poziom inteligencji. Jesli jest on niski to dziecko ocenia sie jako malozdolny a nie dyslektyczny. Tylko u osobnika z poziomem inteligencji okolo powyzej przecietnej prawidlowo stwierdza sie dysleksje. Dyslektyk ma bardzo niska zdolnosc pamieci wzrokowej i sluchowej, czesto w starszych klasach nie umie czytac czy pisac a nauczyciel nie umie tego wykryc – ja cytowalam podreczniki na pamiec i nauczycielka miala pretensje do mojej mamy twierdzac, ze za duzo odemnie wymaga uczac mnie podrecznika na pamiec – ja pamietalam tylko co inne dzieci przeczytaly przedemna. Z przedmoitow scislym bylam jedna z najlepszych w szkole nie odrabiajac nawet pracy domowej i nie posiadajac zeszytu. Na dyktandzie zawsze wiedzialam przed kim usiasc 🙂 Dopiero jedna nauczycielka wylapala ze cos jest nie tak – zgubily mnie wypracowania, sposob i charakter pisania, ilosc durnych bledow przy 100% znajomosci lektur i osoby ktora ciagle okupowala wypozyczalnie szkolna. A powiem Ci Dora, ze dysleksja to nie tylko bledy – to jest male piwo, godzej jest z rozpoznawaniem znajomych, ktorych znal nawet daty urodzenia a jak miesiac nie widze to nie wiem z kim rozmawiam, czy nie umiejetnosc odnalezienia drogi do domu z miejsca w ktorym bylam 10 razy – Boze dzieki ci za TomToma 🙂

    #114164
    Anonim
    Gość

    Żartujesz? Aż tak? Mnie dysleksja kojarzyła się do tej pory li tylko z problemami w szkole. Tym gorzej, że właśnie z tym jest ona utożsamiana, wykorzystywana do nieuczenia się i manipulowania nauczycielami i rodzicami. A tu okazuje się, że jest to bardziej złożony problem 8)

    #115685
    adiplo
    Participant

    Ja p…e. Ale wy jesteście zryci!
    Temat jest o WĘDKARSTWIE a nie o dysleksji!
    Jeżeli nie masz nic do powiedzenia w temacie to zamilcz!

    A wie ktoś jak to jest z Aire River? Wystarczy sama licencja?

    #115703
    nowy_nowa
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    adiplo wrote:

    Ja p…e. Ale wy jesteście zryci!
    Temat jest o WĘDKARSTWIE a nie o dysleksji!
    Jeżeli nie masz nic do powiedzenia w temacie to zamilcz!

    A wie ktoś jak to jest z Aire River? Wystarczy sama licencja?

    Tak wystarczy choc raz slyszalem ze jacys "urzedowi" pytali o jakis day ticket? Ja osobiscie nigdy owego nie kupowalem bo nawet nie wiem gdzie a wedkowalem na normalna roczna licencje. Wiec trudno wyczuc ale jesli nie znajdziesz w poblizu tabliczki z napisem o jakis oplatach lub ticketach,smialo siadaj,zawsze tak robie. Pare razy juz kontrole mialem w roznych miejscach i jak byla oplata to dawano mi ja uiscic przy kontroli wiec nie powinienes miec problemow. Powodzenia i polamania kija.

    PS. Ja wczoraj (sobota) pojechalem na godzinnke "z blacha" na zebacza w okolice kirkstall w leeds ( wyther lane) i na kanale zlapalem w 35 minut dwa cudne szczupaczki ( 50cm i 67cm ) oraz jednego okazalego okonia. Wszystko na mala blaszke. Potem pojechalem zrobic zakupy do morisona i oprocz zakupow przywiozlem 3 swierze rybki. Ale stara radoche miala ( w przeciwienstwie do mnie- uwielbia jesc ryby……. ja tylko dorsze 😆 ). Dzis ( niedziela) bylem z rana ( 5- 8 ) w parku na roundhay i tez dobrze braly tyle ze tylko leszcze ale za to duze ( ponad 3 kilo kazdy ). Po godzinie 8 rano koniec bran – jakby na zawolanie gdyz zaczelo juz niezle sloneczko przypiekac i pierwsze zdesperowane ciapki z grilami i srednim przedszkolem pod reka na zielona trawke przyjechaly.

    #116291
    stopka
    Członek

    Witajcie,moze jest ktos chetny zeby pokazac miejsca gdzie mozna powedkowac w okolicy Leeds-Bradford , jaki gatunek ryb mozna zlowic i najwazniejsze ,jakie sa wymagane oplaty na poszczegulnych lowiskach.
    Prosze podajcie mi swoj nr. telefonu na moj e-mail (stopka-21@o2.pl) a ja chetnie zadzwonie zaby porozmawiac. Z gory dziekuje.

    #118549
    gramadon
    Participant

    Oczko_ns tu masz namiary na calkiem fajne stawy gdzie oprcz ROD LICENCE nie trzeba nic placic , http://www.yorkshirefishing.net/content.php?article.54 polamania kija

    A TROLI :mrgreen: W TYM TEMACIE PROSZE O KONSULTACJE Z PROFESOREM MIODKIEM NA TEMAT "opłaty człąkowskiej"

    #118787
    bandit
    Participant

    Witam, chcialbym powiadomic zainteresowanych wedkarzy, iz zostalo utworzone forum wedkarskie z mysla o zbieraniu cennych informacji dla wedkujacych, zainteresowanych zapraszamy na forum http://www.westyorkshirefishing.za.pl

    Do Administracji,
    Jezeli uwazacie, ze to forum zagraza waszemu to przepraszam z gory oraz prosze o usuniecie linka do strony a zainteresowanych o kontakt pw do mnie

    bandit

    #167005
    Ftlukkka
    Participant

    A jakie przynety stosujecie? Stosuje ktoś z Was pellet rzepakowy[/url]? Faktycznie rybki dobrze na to biorą?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.