Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
  • #108411
    Dzieju
    Participant

    co 2 tyg w Polskim Osrodku odbywa sie DKF-ie (Dyskusyjny Klub Filmowy)
    Ksiadz nie raz nas namawial zebysmy po filmie przenosili sie do Pubu, bo tam cieplej (nie caly budynek jest ogrzewany) i wspomozemy Pub ktory nie najlepiej stoi finansowo. Mimo tego jakos jeszcze sie nie skusilismy…
    🙄
    Pub potrzebuje remontu i zmiany podejscia do klienta inaczej skazany jest na zapomnienie…

    #108415
    griszek
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Dzieju wrote:

    co 2 tyg w Polskim Osrodku odbywa sie DKF-ie (Dyskusyjny Klub Filmowy)
    quote]

    A kiedy teraz beda projekcje? Dawajcie ogloszenia na forum, please.
    G

    #108416
    Dzieju
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    griszek wrote:

    A kiedy teraz beda projekcje? Dawajcie ogloszenia na forum, please.
    G

    Planowo w nastepny piatek 21-ego, ma byc http://www.imdb.com/title/tt0808417/

    #108447
    Okul
    Członek

    Dziwne to miejsce-slynna polska klubo-kawiarnia. Sposobosc bycia w srodku mialem jak narazie tylko jedna i pewnie ostatnia bo jakos nie odczuwam pedu do tego przybytku ze wzgledow takich, jakie ma kazdy cywilizowany rodak 😉
    W okolicy samego osrodka tez nie zaciekawie, zwlaszcza po jakichs tam imrezkach okolicznosciowych.Pijane talatajstwo "dotankowuje" pod murkiem a potem za przeproszeniem "leje" za winklem ❓ Pardon!
    Po ostatnim Bon Fire Night do polnocy chyba kwiat mlodziezy wykrzykiwal tam teksty w stylu "(przeklenstwo…), chodz zalatwic jaranie jakies (przeklenstwo).Zadzwon do (jakies tam imie)niech piguly zalatwia!
    Mam nieszczescie mieszkania bardzo w okolicy i nawet szczelne okno nie pomaga!

    #108507
    Anonim
    Gość

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    rollingstone wrote:

    ”Fido wrote:

    Proponowalbym zmiane calego wystroju na bardziej znany w polsce jakis taki swojski.

    no dobra, porusze mrowisko. Jest tu was kilku chopa, zebraliscie sie kiedys silna grupa z kilkoma puszkami farby i ochota do roboty i zaproponowaliscie ze spolecznie bar odpicujecie? Czy jeszcze latami bedziecie smedzic ze tam ble?[/quote]

    z taka inicjatywą to ja moge wyskoczyc ,ale jakby bylo np. stolarka do naprawy w kosciele czy inne tam prace,ale ktos ma sie zebrac i upiekszac jakąs tam spelune? slyszysz sam siebie rollingstone? ela dobrze napisala idziesz do knajpy napic sie spedzic milo czas ,a nie robic biznes plan co by tu upiekszyc i poprawic,a jak mi kos zaproponuje spolke z podzial zyskow to nawet kanape z chalupy przytaszcze ,zeby bylo milo 😆 😆 pub albo jest ok i przyciaga klientow ,albo jest daleki od ok i efekt wiadomy – jest jakis wlasciciel to niech sie tym zajmuje

    #108538
    rollingstone
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    nie mam problemu z zaakceptowaniem tego co pisze griszek bo wiekszosc pubow/barow na terenie/przy osrodkach polskich tak dziala

    griszek wrote:

    Nie do konca – bar jest czescia klubu, wstep do niego maja czlonkowie klubu. Gdyby mial to byc pub komercyjny, to zmienilo by to jego status prawno-podatkowy, co per saldo jest nieoplacalne. Bar pracuje na swoje wlasne utrzymanie, specjalnych zyskow nie przynosi.
    G

    a wiec klub jest polonijny to i bar jest polonijny. Bar nie przynosi zyskow a klub jest pewno utrzymywany ze skladek albo nawet i darowizn od parafian wiekszosc ktorych jest pewnie pochlaniana przez koszty eksploatacji. A wiec mam racje ze dopoki wreszcie ktos spolecznie za ten przybytek sie nie wezmie to bedzie tam obskurnie i niezbyt zachecajaco bo pieniedzy na remont na pewno nie ma.

    A jesli problemem jest brak umiejetnego zarzadzania to moze pora zeby mloda polonia posluzyla chociaz dobra rada, no wiecie tak pro publico bono…

    Albo mam lepszy pomysl – niech ktores z was to przejmie, jakos sobie nie wyobrazam zeby bylo wielu ochotnikow, a chyba powinno byc skoro wam sie wydaje ze to taki intratny interes

    Wydawalo mi sie ze nigdy wam tego nie powiem, ale przyszedl jednak chyba na to czas, nie umywacie sie do Asians pod tym wzgledem, jakbyscie zobaczyli jak oni dbaja o wlasne centra to by wam szczeka opadla. Nikt sie na nikogo nie oglada – trzeba cos zrobic to robia, jak nie maja funduszy to wlasnym sumptem. Bo im zalezy, bo robia to dla siebie.

    Korona by wam z glowy spadla gdybyscie sie do estetyki tego polskiego klubu przylozyli jesli was tam jednak korci lazic? No chyba ze lazicie po to zeby sobie ulzyc i pokrytykowac. Ostatecznie ktos inny odwalil najwiekszy kawal roboty – osrodek z klubem obok z funduszy spolecznych od lokalnej polonii zostal wybudowany. A wy teraz jakby nie bylo na gotowe przyjechaliscie. No coz wielka szkoda ze 'dziadki’ nie podpasowaly wam z super-duper nowoczesnym wystrojem i atmosfera, ale oni maja to na to co ich stac, na co maja sily i na co sobie pieniadze uzbierali. A wy w jaki sposob swojej raczki do tego dolozyliscie?

    #108569
    ela1981
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    rollingstone wrote:

    a wiec klub jest polonijny to i bar jest polonijny.
    …….dopoki wreszcie ktos spolecznie za ten przybytek sie nie wezmie to bedzie tam obskurnie i niezbyt zachecajaco bo pieniedzy na remont na pewno nie ma.

    griszek wrote:

    [u:fc518c56a8]Bar pracuje na swoje wlasne utrzymanie[/u:fc518c56a8], specjalnych zyskow nie przynosi

    bo zle pracuje

    sprzedaja przeciez piwo/napoje/jedzenie itp., wiec niech dochod zainwestuja w "rozwoj", to jest biznes, a nie jakas fundacja pomagajaca darmowo Polakom
    jakbym Ci napisala, ze chcialabym otworzyc "polski bar" ale nie mam pieniedzy na to, przyszedl bys i zrobil remont budynku/zaopatrzyl?
    nie, czemu? przeciez jestem Polka i moj biznes bedzie nastawiaony na handel polskimi produktami i obsluge rodakow (a jak Ci to pomoze w podjeciu decyzji to nawet otworze ten bar kolo Polskiego Osrodka) ~ dokladnie taka sama sytuacja

    dlaczego "my" mamy cos dla nich robic, niech oni cos zrobia i to nie dla nas…….tylko dla wlasnego biznesu/wlasnego portwela

    rollingstone wrote:

    Wydawalo mi sie ze nigdy wam tego nie powiem, ale przyszedl jednak chyba na to czas, nie umywacie sie do Asians pod tym wzgledem, jakbyscie zobaczyli jak oni dbaja o wlasne centra to by wam szczeka opadla. Nikt sie na nikogo nie oglada – trzeba cos zrobic to robia, jak nie maja funduszy to wlasnym sumptem. Bo im zalezy, bo robia to dla siebie.

    zgoda oni sie trzymaja razem i jest to godne podziwu, nam Polakom daleko do takiej jednosci
    zalezy im ~ owszem, ze tak, wlasnie jak napisales: bo robia to dla siebie, a zyskami dziela sie adekwatnie do wniesionego wkladu
    poreszta wiesz slyszalam nieprzychylne zdania na temat "nowej" emigracji od wlascicieli/obslugi baru, wiec troche ta pomoc bylaby dziwna

    rollingstone wrote:

    Korona by wam z glowy spadla gdybyscie sie do estetyki tego polskiego klubu przylozyli jesli was tam jednak korci lazic?

    nie chodze tam, nie korci mnie, nie rozprowadzam negatywnych opini, bo ten bar jest dla mnie totalnie obojetny, a dlaczego zainteresowalam sie twoja wypowiedzia ~ tylko dlatego, ze biznes ma swoje reguly i jesli mam w niego wlazyc swoj wlasny cenny czas to zaplata jaka jest mila atmosfera jest nie warta swieczki, przeciez ide do pierwszego lepszego w centrum i mam lepsza atmosfere bez jakiekolwiek odpowiedzialnosci (nie daj Boze ktos by spadl z drabiny i potlukl sie mocno malujac sufit)
    rozumiem twoje podejscie, bo sama nie rozumiem jak ludzie tam chodza i wiecznie narzekaja, ale moim zdaniem propozycja zadbania o czyjs biznes byla troche chybiona, ale szanuje Twoje zdanie
    (podkreslam, ze jakakolwiek pomoc dla Osrodka Polskiego = kosciol/szkola/sala sorodka jest jak najbardziej wskazana)

    #109099
    fatamorgana
    Participant

    Oj Rolling Rolling…

    Masz dobre pomysly, ale…
    Ale wybierz sie na jedno walne zebranie wszystkich czlonkow Klubu jakie co roku jest w lutym, uwaznie sie wsluchaj w to co, komu, o kim i jak jest mowione, jak starszyzna reaguje na zmiany, jaki sama komisja rewizyjna ma stosunek do oczywistych choc bolesnych wnioskow dotyczacych finansow i zarzadzania nimi…
    Zapewniam Cie, ze po ROZSADNYM przeanalizowaniu wszystkiego dasz sobie spokoj.
    Ty naprawde myslisz, ze nikt nie pomyslal o tym co napisales?

    Napisz do MK. Juz on Ci powie (jak bedzie chcial) jak to tam wygladalo w Komisji Rewizyjnej, ktorej byl szefem.
    Poza tym, na wlasne oczy i uszy w tym roku na walnym zebraniu slyszelismy wraz z kamerzysta naszej TV, jaka byla reakcja na nowatorskie i dobre wnioski jakie zostaly urzedujacym przedstawione (najprosciej: jak lepiej gospodarowac i generowac zyski)….
    Nie chce mi sie nawet pisac…

    Poza tym, w roku ubieglym bylo pare razy tak, ze ktos od nas tam cos zrobil spolecznie, ale Ty po prostu o tym nie wiesz.
    Jak jestes taki do przodu, to co za problem skrzyknac paru ludzi- jak np. ja to zrobilem w czyms innym- i pokierowac /uzgodnic/zrobic?
    Inaczej niczym sie Twoje narzekanie na nas nie rozni od tego narzekania, jakie nam wytykasz.

    Oni wiedza, ze ida wiatry zmian. Oni by chcieli, ale nie maja jak, bo najpierw trzeba by zwolnic Szanownego Pana Kierownika, a to spowoduje tylko problemy wynikajace zarowno z prawa pracy, ale i z sytuacji jaka panuje w Osrodku.
    No i mamy pat…
    Jakie to polskie, prawda?

    Tam (w barze i klubie) trzeba managera z glowa i podejsciem a nie marudzacego i nielubiacego innych Polakow faceta, ktory wprawdzie robi swoje, ale nic wiecej.
    Czy wiesz ilu ludziom on obrzydzil to miejsce?
    Caly czas glowna bariera jest podzial na 'oni’ i 'my’.
    My jestesmy u siebie i bedziemy robili co nam pasuje. Oni moga co najwyzej pomoc.

    Tak na koniec dodam tylko, ze nie ma wiekszego problemu nawet z przejeciem wladzy w klubie (i to legalnie/statutowo).
    Tylko po co?
    Dla idei?
    Kto bedzie tam ladowal swoj szmal?
    To nie jest pewna inwestycja.

    #109100
    rollingstone
    Członek

    Fata, powiem ci tylko jedno: jesli czegos sie bardzo chce to sie moze

    jesli mlody narybek, ktorego w Leeds jest na [b:8bd8eaf33c]tysiace[/b:8bd8eaf33c], w ciagu prawie [b:8bd8eaf33c]pieciu[/b:8bd8eaf33c] lat nie potrafil sie wkrecic do osrodka tak, zeby miec tam cos do powiedzenia to swiadczy tylko o tym ze albo robili to nieumiejetnie albo im to zwisa.

    #109319
    fatamorgana
    Participant

    Sluchaj, Ty malo poinformowany chyba jestes, albo tez malo sie wkrecales, skoro nie wiesz co, z kim i o czym tu juz bylo w Leeds mowione.

    Najprosciej mowiac, z tych dwoch ostatnich przypuszczen jakie wymieniles postawilbym na to drugie.
    Jak juz o tym, to mnie tam na czyms jeszcze zalezalo, ale ja juz wyprowadzilem sie z Leeds, zas ci ktorych znam albo "maja to gdzies" (maja swoje sprawy, rodziny, male dzieci i to jest najwazniejsze), albo…. niczego nie zrobia za darmo, bo ich czas tez kosztuje.
    A tak przy okazji….
    Nie wiedziales ze ci mlodzi poprzyjezdzali tu w ponad 98% dla kasy?

    Powolujesz sie na te tysiace, ale prawda jest taka ze najwyzej kilkaset mlodszych w ogole zaglada do tego naszego Osrodka…

    #109327
    schatz33
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ela1981 wrote:

    bar jest na terenie osrodka i jest jego czescia jesli chodzi o budynek, natomiast dziala troche na innej zasadzie (z tego co mi wiadomo)

    bar nastawiony jest na zysk, zatrudnia obsuge, sprzedaje towar

    polski osrodek (szkola, kosciol) dzialaja w nieco inny sposob, wiele osob dziala tam charytatywnie, aby pojc do kosciola nie musisz zaplacic za towar/usluge, pieniadze placone za szkole nie odzwierciedlaja prawdziwych zarobkow nauczyleli jakie mogliby alternatywnie zarobic

    dlatego tak czesto slyszy sie: bar [u:0f50380344]przy polskim osrodku[/u:0f50380344]

    owszem temat byl polski osrodek, ale Ty zasugerowales pomalowanie baru, wiec ja sie zastanawiam dlaczego mam wspierac czyjs biznes (w odroznieniu od "polskiego osrodka" gdzie takie akcje napewno sa milo widziane)
    ktos prowadzi biznes, to niech robi wszystko, aby sciagnac tam kientow
    sory, ale mi to zabrzmialo jak odmalowanie, ktoregos z polskich sklepow tylko dlatego ze jest "polski"

    Kosciol nie jest nastawiony na zarobek i nie czyni uslug!!!!!!????? Chyba padne!!! Co ty tu za brednie piszesz!!! A kto wola za komunie,slub,bierzmowanie,msze itd.???!!! W calym swiecie dzieje sie to za darmo tylko polski kosciol wyznaczyl sobie taryfe co nazywaja " co laska" !! A jak poprosisz o wystawienie faktury za usluge to nagle nie ma o czym mowic??!! Wez przestan Elka!! Narka.

    #109331
    rollingstone
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    fatamorgana wrote:

    Jak juz o tym, to mnie tam na czyms jeszcze zalezalo, ale ja juz wyprowadzilem sie z Leeds, zas ci ktorych znam albo "maja to gdzies" (maja swoje sprawy, rodziny, male dzieci i to jest najwazniejsze), albo…. niczego nie zrobia za darmo, bo ich czas tez kosztuje.

    no i kolo sie zamyka 🙂

    #109358
    ela1981
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    schatz33 wrote:

    ela1981 wrote:

    bar jest na terenie osrodka i jest jego czescia jesli chodzi o budynek, natomiast dziala troche na innej zasadzie (z tego co mi wiadomo)

    bar nastawiony jest na zysk, zatrudnia obsuge, sprzedaje towar

    polski osrodek (szkola, kosciol) dzialaja w nieco inny sposob, wiele osob dziala tam charytatywnie, aby pojc do kosciola nie musisz zaplacic za towar/usluge, pieniadze placone za szkole nie odzwierciedlaja prawdziwych zarobkow nauczyleli jakie mogliby alternatywnie zarobic

    dlatego tak czesto slyszy sie: bar [u:77729fa183]przy polskim osrodku[/u:77729fa183]

    owszem temat byl polski osrodek, ale Ty zasugerowales pomalowanie baru, wiec ja sie zastanawiam dlaczego mam wspierac czyjs biznes (w odroznieniu od "polskiego osrodka" gdzie takie akcje napewno sa milo widziane)
    ktos prowadzi biznes, to niech robi wszystko, aby sciagnac tam kientow
    sory, ale mi to zabrzmialo jak odmalowanie, ktoregos z polskich sklepow tylko dlatego ze jest "polski"

    Kosciol nie jest nastawiony na zarobek i nie czyni uslug!!!!!!????? Chyba padne!!! Co ty tu za brednie piszesz!!! A kto wola za komunie,slub,bierzmowanie,msze itd.???!!! W calym swiecie dzieje sie to za darmo tylko polski kosciol wyznaczyl sobie taryfe co nazywaja " co laska" !! A jak poprosisz o wystawienie faktury za usluge to nagle nie ma o czym mowic??!! Wez przestan Elka!! Narka.[/quote]

    a za msze, poswiecenie jajec czy spowiedz tez masz cennik?
    faktury ci nie wystawi, zgadnij dlaczego (to, ze biora kase to jedno, a odgorna zasada dzialania to drugie)
    czytaj ze zrozumieniem!!! zanim zaczniejsz sie wypowiadac na tematy wszystkim znane z autopsji NARKA

    #109360
    One-eyed Tommy
    Członek

    jestem ciekaw co by taki ksiadz mi odpowiedzial gdybym byl np. zainteresowany jakis sakramentem itp., ale odmowilbym zaplacenia 'co laska’ argumentujac to, ze nie stac mnie itp itd lub poprostu dac mu przykladowo 1/4 tego co w 'cenniku’.

    kazalby mi uzbierac pieniadze i przyjsc ponownie? 😉

    #109361
    schatz33
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ela1981 wrote:

    schatz33 wrote:

    ela1981 wrote:

    bar jest na terenie osrodka i jest jego czescia jesli chodzi o budynek, natomiast dziala troche na innej zasadzie (z tego co mi wiadomo)

    bar nastawiony jest na zysk, zatrudnia obsuge, sprzedaje towar

    polski osrodek (szkola, kosciol) dzialaja w nieco inny sposob, wiele osob dziala tam charytatywnie, aby pojc do kosciola nie musisz zaplacic za towar/usluge, pieniadze placone za szkole nie odzwierciedlaja prawdziwych zarobkow nauczyleli jakie mogliby alternatywnie zarobic

    dlatego tak czesto slyszy sie: bar [u:a8245defe1]przy polskim osrodku[/u:a8245defe1]

    owszem temat byl polski osrodek, ale Ty zasugerowales pomalowanie baru, wiec ja sie zastanawiam dlaczego mam wspierac czyjs biznes (w odroznieniu od "polskiego osrodka" gdzie takie akcje napewno sa milo widziane)
    ktos prowadzi biznes, to niech robi wszystko, aby sciagnac tam kientow
    sory, ale mi to zabrzmialo jak odmalowanie, ktoregos z polskich sklepow tylko dlatego ze jest "polski"

    Kosciol nie jest nastawiony na zarobek i nie czyni uslug!!!!!!????? Chyba padne!!! Co ty tu za brednie piszesz!!! A kto wola za komunie,slub,bierzmowanie,msze itd.???!!! W calym swiecie dzieje sie to za darmo tylko polski kosciol wyznaczyl sobie taryfe co nazywaja " co laska" !! A jak poprosisz o wystawienie faktury za usluge to nagle nie ma o czym mowic??!! Wez przestan Elka!! Narka.[/quote]

    a za msze, poswiecenie jajec czy spowiedz tez masz cennik?
    faktury ci nie wystawi, zgadnij dlaczego (to, ze biora kase to jedno, a odgorna zasada dzialania to drugie)
    czytaj ze zrozumieniem!!! zanim zaczniejsz sie wypowiadac na tematy wszystkim znane z autopsji NARKA[/quote]

    Mi chodzilo tylko o to Ela ze zaden polski ksiadz nic ci za darmo nie zrobi i kosciol polski z polskimi ksiedzami jest nastawiony na zarobek i nie jest to zadna odgorna zasada tylko narod sam ich tego nauczyl to raz a dwa jest na tyle "zacofany" by dalej placic za cos co oni powinni robic z powolania i za darmo!!! A do utrzymywania ich jest kuria. Jesli kurii na to nie stac niech znajdzie sponsora,inwestora itd. Co chwile sie slyszy,dajcie za msze,dajcie na swiece,dajcie na kwiaty i co nie tylko a to powinna dawac kuria. Cos sie nie zgadza??? Narka

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.