Strona główna Działy Hyde Park Za dobrzy na pracę

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
  • #16120
    MK
    Członek

    Jakie sa Wasze doswiadczenia:

    Za dobrzy na pracę

    #95822
    7sisters
    Participant

    W moim przypadku kwalifikacje nie stanowily przeszkody, wrecz przeciwnie. Tyle ze moj zawod znajduje sie wsrod tzw. regulowanych przez przepisy unijne i tym samym kwalifikacje zdobyte w jednym z krajow czlonkowskich (PL) sa automatycznie uznawane w innych (UK).

    #95826
    Dzieju
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    moze tak posrednio zwiazane z tematem gdyz to nie pracodawca uznal ze kawlifikacje sa zbyt wysokie lecz instytucja rzadowa, ale tak mi sie skojarzylo …
    Moja znajoma ma nastepujacy problem (cytat z innego watku)

    Pinokio wrote:

    Witam,
    Jestem pedagogiem specjalnym, któremu GTC odmówil przyznania QTS. Ukończyłam kierunek Edukacja niepełnosprawnych intelektualnie z terapią indywidualna- lic. Mam potwierdzenie kwalifikacji wystawione przez Ministerstwo Oświaty i list z Naric stwierdzający że mój lic jest adkwatny do BA. Jednak GTC nie uznał że jestem nauczycielem- jako powód podali, że w tych wszystkich zaświadczeniach i potwierdzeniach nie jest napisane że moge uczyć dzieci zdrowe 😯 (chociaż mam uprawnienia do nauczania niepełnosprawnych intelektualnie wszytkich stopni)….

    to tak jakby stwierdzic ze absolwent informatyki nie moze pracowac w biurze, gdyz nigdzie nie jest napisane ze skonczyl kurs Excela… 😉

    #95827
    julka
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Dzieju wrote:

    moze tak posrednio zwiazane z tematem gdyz to nie pracodawca uznal ze kawlifikacje sa zbyt wysokie lecz instytucja rzadowa, ale tak mi sie skojarzylo …
    Moja znajoma ma nastepujacy problem (cytat z innego watku)

    Pinokio wrote:

    Witam,
    Jestem pedagogiem specjalnym, któremu GTC odmówil przyznania QTS. Ukończyłam kierunek Edukacja niepełnosprawnych intelektualnie z terapią indywidualna- lic. Mam potwierdzenie kwalifikacji wystawione przez Ministerstwo Oświaty i list z Naric stwierdzający że mój lic jest adkwatny do BA. Jednak GTC nie uznał że jestem nauczycielem- jako powód podali, że w tych wszystkich zaświadczeniach i potwierdzeniach nie jest napisane że moge uczyć dzieci zdrowe 😯 (chociaż mam uprawnienia do nauczania niepełnosprawnych intelektualnie wszytkich stopni)….

    to tak jakby stwierdzic ze absolwent informatyki nie moze pracowac w biurze, gdyz nigdzie nie jest napisane ze skonczyl kurs Excela… ;)[/quote]

    Nie do konca.
    Do uczenia dzieci niepelnosprawnych potrzebne moga byc inne umiejetnosci niz do uczenia dzeci sprawnych. I chodzi tu zapewne o roznice w pedagogicznym podejsciu do sprawy…

    #95871
    v-tec
    Członek

    Zbyt wysokie kwalifikacje – źle, za niskie – jeszcze gorzej. Zwariować idzie. Sami sobie stworzyliśmy to piekło na ziemi czy zrobili to 'oni’?

    #95874
    kunegunda
    Participant

    Jesli ktos skonczyl studia z mgr to jak najbardziej powinien szukac sobie zawodu zwiazanego ze swoim wykrztalceniem. Choc ostatnio spotkalem anglika ktory posiada doktorat a pracuje na zmywaku lecz jak sam powiedzial zmeczony jest przepychankami na gorze, wiec kto wie czy polacy z mgr po kilku latach nauki oraz rozpychania sie lokciami w polsce "za posada" nie sa poprostu juz wypaleni i nie beda w stanie przeniesc wlasnego wykrztacenia do wykowanego zawodu wiec poprostu leca do fabryk gdzie raczej nikt nie bedzie wymagal od nich logicznego myslenia lub planowania czego kolwiek.

    #95878
    Anonim
    Gość

    Ja mam podobnie. Pielęgniarka. 3 lata stażu w polskich szpitalach klinicznych, w tym na chirurgii onkologicznej dla dzieci. Żeby się zarejestrować w UK jako pielęgniarka muszę mieć po Liceum Medycznym 5 lat stażu. Po licencjacie 3 (Mam, z reklamy, więc się nie liczy).
    Postanowiłam popracować więc jako Auxiliary Nurse przez te 2 lata i wtedy się zarejestrować. Kurka jeżdżę od interview do interview. Nawet jeżdżę na takie, gdzie w opisie podają, że nie wymagają doświadczenia. I co słyszę? Nie, bo znajeźliśmy kogoś… bardziej doświadczonego 😯
    Ostatnio byłam w Leeds na rozmowie na chirurgii onkologicznej. I tu mi pani oddziałowa wprost powiedziała: to jest SHAME! Że wykwalifikowana pielęgniarka chce pracować jako asystentka. I oczywiście mi odmówili. Hehehe. Jeszcze by się okazało, że pomoc pielęgniarki dopatrzyła się czegoś, co pielęgniarka zaniedbała i co? 🙄

    Eh, marność. Wkrótce następne interview. Ale po co ja mam tam jechać i tak wiem, co usłyszę 8)

    No więc studiuję sobie zarządzanie na PUWie. Otworzę własny szpital i będę w nim rządzić 😈

    #95881
    7sisters
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    dora750 wrote:

    Ja mam podobnie. Pielęgniarka. 3 lata stażu w polskich szpitalach klinicznych, w tym na chirurgii onkologicznej dla dzieci. Żeby się zarejestrować w UK jako pielęgniarka muszę mieć po Liceum Medycznym 5 lat stażu. Po licencjacie 3 (Mam, z reklamy, więc się nie liczy).
    Postanowiłam popracować więc jako Auxiliary Nurse przez te 2 lata i wtedy się zarejestrować. Kurka jeżdżę od interview do interview. Nawet jeżdżę na takie, gdzie w opisie podają, że nie wymagają doświadczenia. I co słyszę? Nie, bo znajeźliśmy kogoś… bardziej doświadczonego 😯
    Ostatnio byłam w Leeds na rozmowie na chirurgii onkologicznej. I tu mi pani oddziałowa wprost powiedziała: to jest SHAME! Że wykwalifikowana pielęgniarka chce pracować jako asystentka. I oczywiście mi odmówili. Hehehe. Jeszcze by się okazało, że pomoc pielęgniarki dopatrzyła się czegoś, co pielęgniarka zaniedbała i co? 🙄

    Eh, marność. Wkrótce następne interview. Ale po co ja mam tam jechać i tak wiem, co usłyszę 8)

    No więc studiuję sobie zarządzanie na PUWie. Otworzę własny szpital i będę w nim rządzić 😈

    Dora, wpisanie w CV pracy znacznie ponizej kwalifikacji bywa bardzo zle odbierane.

    Pomagalem kiedys w rekrutacji do firmy w ktorej pracowalem. Jednym z kandydatow byl chlopak z niezlym portfolio, ktory wpisal ze jezdzi w UK widlakiem. Nawet nie zaprosili go na interview, chociaz byl dyspozycyjny i wcale nie gorszy niz inni kandydaci…

    Na Twoim miejscu wyrzucilbym z CV wszystko co nie jest zwiazane z Twoim zawodem, nawet gdybys miala udawac ze siedzisz w domu i zbijasz baki.

    #95883
    Malgon
    Participant

    Ja tez mialam jedno takie doswiadczenie kiedy jeszcze szukalam pracy jako Teaching Assistant – TA – (sama bedac wykwalifikowanym nauczycielem jez. angielskiego, z QTS i czym jeszcze trzeba) i odmowili mi (jak sie po rozmowie dowiedzialam od pana dyrektora szkoly), dlatego ze obawiali sie,ze od nich odejde bo mam za duze kwalifikacje i jest to ponizej moich mozliwosci 😯 . Zatrudnili wiec, za przeproszeniem, "kure domowa" z 10letnim stazem jako TA. Bo ta przynajmniej nigzdie im nie ucieknie.

    Zreszta nauczyciele generalnie maja tu nielada problem (szczegolnie anglisci! 🙂 )

    #95889
    tygrysnie
    Członek

    a tak patrzac z drugiej strony: czy gdyby ktos z was byl managerem, chcialby miec pracownika lepiej wyksztalconego/z lepszym doswiadczeniem od Was samych? Ja nie bardzo, choc wiadomo, ze firma chce zatrudniac jak najlepszych pracownikow, to jednak chce tez zachowac strukture… A poza tym czesto to zastanawia, ze jesli ktos ta tak dobre kwalifikacje, to dlaczego chce pracowac ponizej ich. (zamkniete kolo, bo z doswiadczenia wiem, ze jako anglistka tu pracy na tym samym poziomie mi nie zaoferowano…)

    #95895
    ela1981
    Participant

    u mnie bylo tak:
    mam licencjata z jednego, magistra z innego i 2 kursy rozne kursy (oczywiscie wszystko polskie, bez zadnych tlumaczen czy ang. odpowiednikow)
    poszlam na pierwsze w UK interview, gosciu powiedzial, ze mam za wysokie kwalifikacje na dane stanowisko i raczej nie, i pytanie dlaczego aplikuje: odp: pierwsza praca w UK, bede sie rozwijac ale stopniowo itp…, skonczylo sie na tym, ze nie, ale zebym sie nie martwila oni teraz sie rozwijaja i potrzebuja duzo ludzi (pomyslalam, ze mnie pociesza i tyle). Po pol godziny zadzwonil, zaproponowal o wiele lepsze stanowisko, z lepsza kasa. Jak zaczelam prace spytalam dlaczego ja: bo widzi we mnie potencjal, ktory moge rozwijac w tej firmie i na tym stanowisku (kierunek powiazany z moimi studiami mgr. i jednym z kursow). Po roku lekko awansowalam………
    Moje zdanie ~hmmmmmm na nagielski system pracuje ponizej kwalifikacji, na polski ~ bez doswiadczenia, znajomosci 🙄 , raczej i w Polsce trudno byloby mi znalesc lepsze stanowisko niz tu

    Anglicy wola wyszkolic kogos i miec pewnosc, ze bedzie pracowal dugo dla nich niz przyjac osobe z nadkwalifikacjami, a po drugie chca byc w pozadku wobec tej osoby odnosnie zarobkow

    #95901
    Sandgirl
    Członek

    co do nauczycieli…
    ostatnio nam prowadzacy mowil ze wiekszosc z jego branzy odejdzie z college’u i beda nowych przyjmowac….
    no to ja palnelam 'moze ja sie zglosze’ – a on na to: ’ czemu nie?’
    na to ja 'ale ja nie mam doswiadczenia’ – a on na to 'no to zdobedziesz’….
    hahahahah rozbawilo mnie to 😉

    #95905
    Anonim
    Gość

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    7sisters wrote:

    [
    Dora, wpisanie w CV pracy znacznie ponizej kwalifikacji bywa bardzo zle odbierane.
    Na Twoim miejscu wyrzucilbym z CV wszystko co nie jest zwiazane z Twoim zawodem, nawet gdybys miala udawac ze siedzisz w domu i zbijasz baki.

    Raczej nie skorzystam z Twjej rady. Wg tego w swoim CV musiałabym nakłamać, że nie mam doświadczenia w UK, siedzę tu 2 lata i nic nie robię.
    A ja robię. Praca jako Acting Senior Care Assistant, to praca w zupełnie innej branży, trudno powiedzieć, czy poniżej moich kwalifikacji. W pewnym sensie to stanowisko kierownicze. Ukończyłam kilkanaście kursów w UK niezbędnych do pracy opiekunki. Jestem w trakcie NVQ2.
    W UK, żeby się zarejestrować w pierwszej lepszej agencji pracy dla Care- trzeba mieć min. 6 miesięcy UK Experience.

    Pracy w szpitalu nie dostanę nawet jako pomoc pielęgniarki, podając tylko, że jestem polską pielęgniarką, bez doświadczenia w UK. Absolutnie nie będę kłamać w CV. Poza tym to nonsens, bo przecież pisałam, że nie mam podstaw prawnych do pracy w swoim zawodzie. CV mam dobre, określone pod kątem pracy w służbie zdrowia. Dowodem są ciągłe zaproszenia na rozmowy o pracę, które są efektem rozsyłanego przeze mnie CV. Interview aranżuje osoba zajmująca się rekrutacją, natomiast pielęgniarki podczas rozmowy mnie odrzucają mówiąc, że to SHAME. Czyli, lepiej niech wracam do Polski i tam pracuję za 1500 zł w swoim zawodzie, bo to nie shame.

    Jedynym wyjściem jest zatajenie swojego pielęgniarskiego wykształcenia 😕

    Poza tym, jeśli zataję, że pracuję, to skąd wezmę referencje? W służbie zdrowia ściśle trzymają się tej procedury: 2 PROFESSIONAL referees. Nie wiem, skąd osoby bez doświadczenia je biorą, nawet tubylcy 🙄

    Ale pokręcone to wszystko, może poszukać pracy w reklamie… 🙄

    #95913
    ela1981
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    dora750 wrote:

    Pracy w szpitalu nie dostanę nawet jako pomoc pielęgniarki, podając tylko, że jestem polską pielęgniarką, bez doświadczenia w UK. Absolutnie nie będę kłamać w CV. [b:35cf1c332b]Poza tym to nonsens, bo przecież pisałam, że nie mam podstaw prawnych do pracy w swoim zawodzie.[/b:35cf1c332b] CV mam dobre, określone pod kątem pracy w służbie zdrowia. Dowodem są ciągłe zaproszenia na rozmowy o pracę, które są efektem rozsyłanego przeze mnie CV.

    wiec problem polega na tym, ze w Polsce jestes pielegniarka a w Uk nie i to nie chodzi o doswiadczenie czy umiejetnosci, to chodzi o procedure prawna/legalna, pielegniarka do wykonywania swojego zawodu musi byc zarejstrowana, jak sama zreszta pisalas, wiec to dziwne, ze aplikujesz na stanowiska, na ktore nie masz uprawnien, nie wszystkie uprawnienia sa unije, niektore dyplomy trzeba nostryfikowac…itp. wiec sie nie dziw, ze nie chca Cie przyjac na stanowisko, na ktore "nie masz podstaw prawnych" do wykonywania

    #95915
    Anonim
    Gość

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ela1981 wrote:

    wiec problem polega na tym, ze w Polsce jestes pielegniarka a w Uk nie i to nie chodzi o doswiadczenie czy umiejetnosci, to chodzi o procedure prawna/legalna, pielegniarka do wykonywania swojego zawodu musi byc zarejstrowana, jak sama zreszta pisalas, wiec to dziwne, ze aplikujesz na stanowiska, na ktore nie masz uprawnien, nie wszystkie uprawnienia sa unije, niektore dyplomy trzeba nostryfikowac…itp. wiec sie nie dziw, ze nie chca Cie przyjac na stanowisko, na ktore "nie masz podstaw prawnych" do wykonywania

    Proszę, nie, błagam : czytaj moje posty ze zrozumieniem, albo w ogóle czytaj! Pisałam, że aplikuję na stanowisko [b:4e3ab35132]AUXILIARY NURSE[/b:4e3ab35132]! POMOC PIELĘGNIARKI. Tudzież Nursing Assistant. Nie Nurse- pielęgniarka.

    Proszę, zacytuję się nawet:

    dora750 wrote:

    Postanowiłam popracować więc jako Auxiliary Nurse przez te 2 lata i wtedy się zarejestrować.

    Czy teraz jest to zrozumiałe? 🙂

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.