Strona główna Działy Prawo HOME OFFICE

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
  • #11481
    keraj
    Participant

    Witam,potrzebóje informacji na temat Home Office.A mianowicie w jakim czasie trzeba go wyrobić.Czy kara 5 tyś funtów jest realana,tak jak informuja na kazdym kroku.Czy to prawda ze można zmniejszyc koszty rejestracji,rejestrujac sie wspólnie z kimś?Proszę o rzeczową odpowiedz a nie jakieś takie w stylu"kolejny Janusz" to poprostu jest niegrzeczne i nie miłe.Powiniśmy siebie wspierać [oczwiscie widze na ulicach ludzi z Polski którzy cwaniakują] a nie wyzywać i drwic.Pozdrawiam serdecznie.

    #49127
    7sisters
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    keraj wrote:

    Witam,potrzebóje informacji na temat Home Office.A mianowicie w jakim czasie trzeba go wyrobić.Czy kara 5 tyś funtów jest realana,tak jak informuja na kazdym kroku.Czy to prawda ze można zmniejszyc koszty rejestracji,rejestrujac sie wspólnie z kimś?Proszę o rzeczową odpowiedz a nie jakieś takie w stylu"kolejny Janusz" to poprostu jest niegrzeczne i nie miłe.Powiniśmy siebie wspierać [oczwiscie widze na ulicach ludzi z Polski którzy cwaniakują] a nie wyzywać i drwic.Pozdrawiam serdecznie.

    Masz czas do miesiąca po rozpoczęciu pracy. Jeżeli to zrobisz później raczej nikt nic Ci nie zrobi, ale miej świadomość że im szybciej się zarejestrujesz tym prędzej przestaniesz miec obowiązek rejestracji której i tak nie unikniesz.

    Nie możesz zmniejszyć kosztów rejestracji. W żaden sposób.

    Powodzenia

    #49146
    mikensik
    Członek

    Dziekuje za wyczerpojaca odpowiedz.pozdrawiam

    #49164
    tomm
    Członek

    Mam pytanie dotyczące home office; czy konieczny jest paszport? czy zostanie przyjęty dowód osobisty(polski)

    #49165
    MK
    Członek

    mozesz wyslac dowod osobisty -wystarczy

    #49166
    tomm
    Członek

    aha, to super, bo okazalo sie , ze moj paszport ”expired" 🙁 czyli moge pracowac i przebywać w Angli ”na dowodzie osobistym”??

    #49169
    Zaba1946
    Członek

    Ja taką sytuację miałem w zeszłym roku. Pojechałem bez ważnego paszportu (myślałem, że jeszcze przez rok jest ważny ) 😳 i ze starym dowodem. Z pracą nie powinno być większego problemu. Gorzej z zalożeniem konta. Chyba że masz nowy dowód to nie powinieneś mieć żadnych problemów.

    #49251
    keraj
    Participant

    Umkneła mi jeszcze jedna ważna rzecz a w zasadzie dwie.Po pierwsze czy do HO trzeba dodać zdjęcia?A druga to czy HO robi się raz w zyciu czy dla kazdej firmy?Pytam się bo zdania sa podzielone wiadomo.

    #49370
    gonia
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    keraj wrote:

    Umkneła mi jeszcze jedna ważna rzecz a w zasadzie dwie.Po pierwsze czy do HO trzeba dodać zdjęcia?A druga to czy HO robi się raz w zyciu czy dla kazdej firmy?Pytam się bo zdania sa podzielone wiadomo.

    tak trzeba dodac zdjecie a raczej chyba 3 czy 2 nie jestem pewna wszytko jest napisane na formularzu na odwrocie zdjecia trzeba by bylo takze umiescic swoje imie i nazwisko…
    dostajesz spowrotem work permit z zskanowanym twoim zdejciem i twoimi danymio… work permit wyrabiasz raz na cale zycie…
    ale przez pierwszy rok przy kazdej zmianie pracodawcy musisz wypelnic pewne czesci formularzu (miejsca do wpisania twojego numbery ref pozwolenia na prace, dane pracowacy(nowego)i chyba wtoje dane tez…)i juz bez oplat wysylasz do Home office a oni przysylaja ci dokument powtierdzajacy …gdzie sa twoje dane i info ze pracujesz dla danego pracodawcy…

    #49396
    kunegunda
    Participant

    tak i lewy odcisk stopy tez mozesz dolaczyc 😆

    #49399
    jackyl
    Participant

    i wymaz z.. ;))

    pozwole se dorzucic szybkie pytanko bo wlasnie mi sie przypomnialo ze o HO zapomnialem.. 😉

    czy trzeba im wysylac kolejny wrs przy zmianie adresu (zakladam ze tak..) czy mozna to jakos telefonicznie badz online zrobic?

    #49789
    tonieja
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    jackyl wrote:

    czy trzeba im wysylac kolejny wrs przy zmianie adresu (zakladam ze tak..) czy mozna to jakos telefonicznie badz online zrobic?

    Podczas okresu pracy na zasadach Workers Registration Scheme zmienilem miejsce zamieszkania. Podalem moj adres przy okazji zalatwiania innej sprawy w Job Centre. Pozniej zorientowalem sie ze Home Office posiada moj aktualny adres. Przypuszczam ze stalo sie tak dlatego ze Job Centre podlega pod Department for Work and Pensions a ten jest czescia Home Office i korzystaja one z tej samej bazy danych adresowych. Wynika z tego ze w najgorszym wypadku bedziesz musial udac sie do Job Centre, ale sprobuj rowniez zadzwonic pod numer 0207 712 2171. To jest numer do DWP.

    #49802
    Agnieszka_77
    Participant

    pierwsza rejestracja kosztuje 70F…dla kazdego kolejnego pracodawcy tez trzeba wystepowac o pozwolenie na prace, ale nie jest juz odplatne…

    #49810
    fatamorgana
    Participant

    [quote:40bdcb0735]
    (…)Czy kara 5 tyś funtów jest realana,tak jak informuja na kazdym kroku(…)
    [/quote]

    Realna jest w teorii, ale w praktyce mało kogo dotyka. Kiedyś to były inne czasy i zaostrzone procedury, ale teraz np. niektóre firmy rejestrują same pracowników (podejmują się same) nie do 30 dni, ale czasami po 60, 70 dniach i…nic. Nikt się nie boi.
    Poza tym, ta kara jest nie dla pracownika, lecz dla pracodawcy.
    Co innego gdy mają usasadnione podejrzenie, że może wpaść jakaś kontrola… Ale z tego co wiem, to bardzo niewiele takich kar nałożono.

    #49818
    wrobel
    Członek

    Wiem, że to strasznie naiwne z mojej strony ale uwierzyłam mojemu poracodawcy, który twierdził, że nie potrzebuje ho jeśli pochodze z kraju unii. Zostawiłam ten temat na dość długo ale chcę zmienić pracę i podstawowe pytanie jakie pada to jak to możliwe, że pracując tu 6 miesięcy nie mam ho. nie wiem co z tym fantem zrobić. Czy lepiej poczekać na nową umowę, czy załatwiać to już teraz w starej firmie? Czy miesiące które przepracowałam w starej firmie, bez rejestracji będą się liczyć do tego roku w którym muszę się "meldować"? Co zrobić?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.