Strona główna Działy Czarna lista uwazajcie na Polskich oszustow w Leeds

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
  • #11134
    Anonim
    Gość

    Zachęcam do lektury e-maila, którego dzis otrzymałem.

    Data:: Wtorek, 14 Marzec 2006 12:56
    Temat: Wazne

    Marcinie,

    Po zamieszczeniu przez Ciebie mojego skromnego ogloszonka z ramienia WLFLC rozpetala sie istna inwazja Polakow w naszym osrodu. Tak wiec moj cel dotarcia do mniejszosci etnicznych zostal osiagniety! W imieniu osrodka dziekuje Ci za pomoc w realizacji tego celu.

    [b:25f0b8dc19]Chcialabym tez zwrocic pewna uwage na fakt, ze Twoja strona z czego pewnie nie zdajesz sobie sprawy jest eksploatowana przez oszustow i wyludzaczy pieniedzy. Spotkalam sie juz z wieloma Polakami, ktorym oferowano zwlaszcza ciekawe oferty mieszkania po czym po dokonaniu odplatnosci przez internet okazywalo sie ze nawet nie ma takiego numeru domu, a wszystko niby tak dobrze sie zapowiadalo. Ta sama historie slyszalam juz wiele razy i wlos jezy mi sie na glowie ze Polak Polakowi jednak wilkiem.[/color:25f0b8dc19][/b:25f0b8dc19]

    Mysle ze przy dzialce „Ogloszenia” mozna moze by bylo zamiescic odpowiednia adnotacje aby poinformowac wszystkich o grasujacych polskich oszustach.
    Prosze daj znac co o tym sadzisz. Sprawa jest dosyc powazna, ale w nawale spraw zaden oszukany Polak jak narazie nie ma ochoty wciagac w to policji.

    Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

    Kate

    Witam Kate,
    Dziekuje za e-maila i za informacje. Oczywiscie nie zdaje sobie sprawy, kto zamiescza ogloszenia i co sie z nimi dzieje. Nie jestem w stanie tego kontrolowac. Jezeli zgodziasz sie na opublikowanie Twojego e-maila na forum (jako przestrogi) bede wdzieczny.

    Serdecznie pozdrawiam,

    Marcin Kwiatkowski

    #46217
    SpokoBoyxxx:)
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    MK wrote:

    Zachęcam do lektury e-maila, którego dzis otrzymałem.

    Marcinie,

    Po zamieszczeniu przez Ciebie mojego skromnego ogloszonka z ramienia WLFLC rozpetala sie istna inwazja Polakow w naszym osrodu. Tak wiec moj cel dotarcia do mniejszosci etnicznych zostal osiagniety! W imieniu osrodka dziekuje Ci za pomoc w realizacji tego celu.

    Chcialabym tez zwrocic pewna uwage na fakt, ze Twoja strona z czego pewnie nie zdajesz sobie sprawy jest eksploatowana przez oszustow i wyludzaczy pieniedzy…
    CIACH

    Marcin Kwiatkowski

    Juz dawno probowalem zwrocic uwage ze wiele osob wykorzystuje te strone i forum do robienia biznesu na innych i ich poprostu oszukiwania. wiele ogloszen wynajmu mieszkan zamieszczaja ludzie ktorzy za cel ubrali sobie za cel szybki zarobek i dorobienie sie nieuczciwe kosztem innych. Zachwycaliscie sie jak jest swietnie w Leeds i jak dobrze ze ta strona sluzy innym,ja probowalem zwrocic uwage ze jest tez czarna strona i zle sie dzieje ze sa przypadki oszustw,wlaman kradziezy.Probowalem dojsc chaotycznie pisac o tych sprawach o ktorych nikt wczesniej tu nie poruszyl.ZE sa wjazdy na mieszkania i haracze oszustwa w celu zalatwienia mieszkam i wszelkiego typu dziwne posrednictwa pracy.Dlatego z upartoscia maniaka Przestrzegalem i Przestrzegam- JANUSZE nie przyjezdzajacie najpierw zrobcie z siebie Ludzi EUROPEJCZYKOW, nauczcie sie podstaw jezyka przygotujcie sie do wyjazdu nie przyjezdzajcie w ciemno.Dlaczego przestrzegalem nie przyjezdzajacie nie dlatego ze nie chce aby wam sie polepszylo ,nie dlatego ze moglibyscie w czyms mi zagrozic zabierajac prace nie- ja sobie radze, ale dlatego ze tacy ludzie jak wy sa woda na mlyn dla wszelkiego typy oszustow,kretaczy wyludzaczy i pseudo polakow.,ktorzy oferuja pseudo-pomoc. Z Jednej strony smieje sie z was nabijam ,szydze JANUSZE.(KIEDYS BYLO JANKI),ale zdrugiej strony zal mi was i wstyd czasami jak widze was zagubionych,porobionych i zawiedzionych ziemia obiecana.Wlasnie tacy jak wy Janusze- nie doswiadczeni ,naiwni ,bez jezyka i kasy zebrzacy o jakakolwiek prace ida na pierwszy ogien i sa oszukiwani.Nie badzcie JANUSZAMI ,JELENIAMI ktorych sie wali w rogi i kreci.Zrobcie z siebie ludzi, Europejczykow ,ubierzcie sie jak ludzie,nie ufajcie nikomu nie wierzcie w oferowana pomoc bez podstawnie,badzcie FACETAMI Z JAJAMI liczcie tylko na siebie i badzcie ostrozni,ostrozni ijescze raz ostozni. PRZESTANCIE DO CHOLERY BYC JANUSZAMI !!!:)poprostu czy wiele sie od was wymaga.POZDRAWIAM dobrze kwiatek ze zamiesciles tego maila tutaj na forum.

    #46230
    fatamorgana
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    SpokoBoyxxx:) wrote:

    (…) adnotacje aby poinformowac wszystkich o grasujacych polskich oszustach.
    Sprawa jest dosyc powazna, ale w nawale spraw zaden oszukany Polak jak narazie nie ma ochoty wciagac w to policji.

    Juz dawno probowalem zwrocic uwage ze wiele osob wykorzystuje te strone i forum do robienia biznesu na innych i ich poprostu oszukiwania. wiele ogloszen wynajmu mieszkan zamieszczaja ludzie ktorzy za cel ubrali sobie za cel szybki zarobek i dorobienie sie nieuczciwe kosztem innych. Zachwycaliscie sie jak jest swietnie w Leeds i jak dobrze ze ta strona sluzy innym,ja probowalem zwrocic uwage ze jest tez czarna strona i zle sie dzieje ze sa przypadki oszustw,wlaman kradziezy.Probowalem dojsc chaotycznie pisac o tych sprawach o ktorych nikt wczesniej tu nie poruszyl.ZE sa wjazdy na mieszkania i haracze oszustwa w celu zalatwienia mieszkam i wszelkiego typu dziwne posrednictwa pracy.
    (…) ale dlatego ze tacy ludzie jak wy sa woda na mlyn dla wszelkiego typy oszustow,kretaczy wyludzaczy i pseudo polakow.,ktorzy oferuja pseudo-pomoc. Nie badzcie JANUSZAMI ,JELENIAMI ktorych sie wali w rogi i kreci.
    (…)badzcie ostrozni, ostrozni i jescze raz ostrozni.

    Popieram i zachęcam do informowania nas o WSZELKICH przejawach oszukiwania, okradania, najść Cyganów itp. a także jakiejkolwiek dyskryminacji w pracy (zaniżanie wynagrodzenia, robienie darmowych nadgodzin itp.)
    Proszę o wysyłanie konkretnych i dokładnych informacji (nie plotek), na adres; alek@leeds.pl.
    Czas wydać wojnę oszustom i piętnować ich na każdym kroku!
    Skoro poszkodowani nic nie robią, policja też niezbyt kwapi się do działania, to wymuśmy aby i gliny zaczęły przyglądać się sprawie. Samym pisaniem nic nie zdziałamy, bo nie mamy uprawnień aby takich drani zatrzymać, ale jeżeli będą konkretne dane, daty, opisy osób i zdarzeń, miejsca itp. to jest spore prawdopodobieństwo, że wreszcie coś uda się osiągnąć.
    Nie olewajcie ani sprawy ani poszkodowanych!

    #46233
    saper
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    MK wrote:

    Sprawa jest dosyc powazna, ale w nawale spraw zaden oszukany Polak jak narazie nie ma ochoty wciagac w to policji.

    I tu moim zdaniem tkwi błąd poszkodowanych!
    Pewnie w tym momencie bezkarni oszuści rolują następnego nieświadomego Rodaka … 🙁

    #46235
    bolek
    Participant

    No to jeszcze dorzuce: uważajcie też jak wynajmujecie komuś pokoje!!!
    Znajomy wynajął przez internet 3 młodym Polakom przyjeżdżającym niby z Polski. Na umówione oglądnięcie pokojów pojawiło się 3 polskich cyganów, bez bagazy…Tym razem przydały się lata spędzone w KGB… hehehe, pozdrawiam

    #46315
    SpokoBoyxxx:)
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    bolek wrote:

    No to jeszcze dorzuce: uważajcie też jak wynajmujecie komuś pokoje!!!
    Znajomy wynajął przez internet 3 młodym Polakom przyjeżdżającym niby z Polski. Na umówione oglądnięcie pokojów pojawiło się 3 polskich cyganów, bez bagazy…Tym razem przydały się lata spędzone w KGB… hehehe, pozdrawiam

    Widze ze Forum idzie w dobrym kieruku Gratulacje dla "kwiatka i spolki"Chce przestrzec wszystkich naszych rodakow przed kontaktowaniem sie z cyganami ,zawieraniem znajomosci lub odpowiadaniem na zaczepki.Jest jeden gosciu O Ksywce PIZZA-cygan ktory potrzebuje kaske na dragi a ze nie pracuje.TO Znalazl sposob wyludzania kasy od polakow.Obserwuje on Domu przed ktorymi stoja polskie samochody na blachach polskich.wchodzi on sobie do domow i zada haraczu czyli kasy i mowi ze jak nie zaplaca to polamie rece i takie bzdety straszy on ze za rogiem stoi cala banda Cyganow ktora zaraz wjedzie i zrobi porzadek.Ten koles dziala w pojedynke najprawdowpodobniej choc do konca nie jestem pewien.Ten koles jest inteligientnym typem ktory takze wystaje pod Tesco lub innymi sklepami i zaczepia polakow.Z Poczatku mowi ze dopiero tu przyjechal nawiazuje on rozmowe prosi o pomoc polakow pyta sie gdzie mieszkacie ,gdzie pracujecie.itd.itp…Jest tak namolny ze trudno sie go pozbyc z reguly rozmowcy zapraszaja go domu on sobie obserwuje gdzie chowaja klucze i zaczyna sie dramat TEn KOLES Zabiera klucz i zada pieniedzy bo nie odda klucza i znow opowiada historie ze za rogiem mafia ruska,polska cyganska czego on nie wymysli.Czesto jest na spidzie i latwo mu przychodzi pierdolenie glupot.Z reguly polaczki sa JANUSZAMI lub poprostu ledwo co przyjechali i sie boja o swoj tylek placa kaske.Nie maja tu wielu znajomych i czesto boja sie pojsc na policje bo w koncu sami dali kase wiec wstyd.Moja rada zamykajcie mieszkania na klucz, nie nawiazujcie rozmowy z podejrzanymi typami pizza nie wyglada za bardzo na cygana.Nie odpowiadajcie na zaczepki po polsku ignorucie gnoja ten koles jest inteligietny ( dragi tez powoduja bystrosc umyslu).Nie wynajmujcie mieszkan od cyganow i podejrzanych gosci.Wiem ze wiele JANUSZY oszukanych nie czyta forum nie zna sie na kompie wiec prosze jesli znajcie swoich ziomkow "Januszkow" przekazcie ta historie dalej i przestrzegajcie przed Cyganami.Wiadomo ze nie wszyscy Cyganie sa be ,ale lepiej uniknac takich sytuacjii dmuchac na zimne i Jeszcze jedna rada przestancie zwozic tu swoich ziomkow,rodzin mowa glownie do JANUSZOW Z Zywca.przestancie placic za zalatwienie pracy.Nie badzcie Jeleniami Jest TAKA zasada za Praca za ktora zaplacisz nie bedziesz jej mial wogole lub uwierz mi stracisz ja za tydzien lub nie bedziesz zadowlolony .H..owe prace sa za pieniadze tak samo czesto mieszkania o niskim standarcie sa drogie Bo JANUSZE je wynajeli zeby zarabiac na Januszach i tych mieszkaniach.A W agencjach sa czesto tansze mieszkania ale to juz inna bajka trzeba miec kaske na depozyt i bond.pozdrawiam moze was ta historia czegos nauczy.musicie liczyc na siebie przestancie sie podpierac innymi polakami inie lizcie tylka i nie placcie za prace to jest karalne w U.k.Pozdrawiam znow Jestem monotematyczny chyba mnie Janusze przesladuja.:) 🙄

    #124537
    Wiselka
    Członek

    Uwaga na Bogdanow…oszustow martymonialnych z Leeds. Lat ok 60 obiecujacych zlote gory, min. zamieszkanie (ze wzgledow kulturalnych osobne sypialnie:)))) ) obiecujacyc zwiazek, pomoc w znalezieniu pracy itp.it. Az tu niespodzianka: na przeszkodzie stanela zona: Danusia, Alina, Zosia, Lusia i wiele innych, ktorych nawet imon nie pamieta.Niech go dorwe??????? 😈

    #124546
    derailed
    Participant

    Naiwnosc matka frajerow…

    #124550
    nasturcja
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Wiselka wrote:

    Uwaga na Bogdanow…oszustow martymonialnych z Leeds. Lat ok 60 obiecujacych zlote gory, min. zamieszkanie (ze wzgledow kulturalnych osobne sypialnie:)))) ) obiecujacyc zwiazek, pomoc w znalezieniu pracy itp.it. Az tu niespodzianka: na przeszkodzie stanela zona: Danusia, Alina, Zosia, Lusia i wiele innych, ktorych nawet imon nie pamieta.Niech go dorwe??????? 😈

    No patrz, wyrastają jak grzyby po deszczu 😛 😛 😛 a tych oszustów jest więcej 8) ja znam dwóch takich. Jeden jest koło czterdziestki, obiecuje wspólne życie w domu nad morzem 😆 a drugi koło trzydziestki obiecuje piękne rzeczy plus jeszcze że pomoże znaleźć pracę 😆 😆 Tylko nie pamiętam, jak się nazywają 😆 😆 Zna ich ktoś? 😛

    #124555
    Wiselka
    Członek

    Niestety, tacy sa polacy! Czy wszystkich nalezy wsadzac do jednego wora??? Zamiast powaznej odpowiedzi, i zastanowic sie nad tym, co zrobic, zeby Tacy jak Bogdany, Januszki itp indywidum nie psuli Wam opinii, Wy pdochodzicie do tak powaznych spraw z cynizmem zlosliwoscia. Nie zycze Wam, zebyscie sie znalezli w trakiej sytuacji, ze ktos straci do Was zaufanie…..

    #124558
    ela1981
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Wiselka wrote:

    Niestety, tacy sa polacy! Czy wszystkich nalezy wsadzac do jednego wora??? Zamiast powaznej odpowiedzi, i zastanowic sie nad tym, co zrobic, zeby Tacy jak Bogdany, Januszki itp indywidum nie psuli Wam opinii, Wy pdochodzicie do tak powaznych spraw z cynizmem zlosliwoscia. Nie zycze Wam, zebyscie sie znalezli w trakiej sytuacji, ze ktos straci do Was zaufanie…..

    wiesz jak ktos nie szuka przygod, raczej w takie problemy sie nie wplacze

    jak ja zwyklam mawiac: i masz babo placek, sama zreszta go upieklas
    zycze Ci aby twoje problemy znikly jak najszybciej

    #124562
    derailed
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Wiselka wrote:

    Niestety, tacy sa polacy! Czy wszystkich nalezy wsadzac do jednego wora??? Zamiast powaznej odpowiedzi, i zastanowic sie nad tym, co zrobic, zeby Tacy jak Bogdany, Januszki itp indywidum nie psuli Wam opinii, Wy pdochodzicie do tak powaznych spraw z cynizmem zlosliwoscia. Nie zycze Wam, zebyscie sie znalezli w trakiej sytuacji, ze ktos straci do Was zaufanie…..

    Wsadzanie do jednego wora wiaze sie z ograniczeniem umyslowym osoby wsadzajacej… Ostatnio dostalem nawet maila od takiej osoby, fajnie sie czytalo…

    Takie rzeczy dzieja sie i nie tylko wsrod polakow. Po glebszym zastanowieniu, na temat co zrobic z nimi, dochodze do wniosku zeby ludzie ktorzy nabrali sie badz tez maja zamiar (tacy frajerzy tez sie zdarzaja) na te i inne przekrety uzywali mozgu troche czesciej niz tylko podczas ruchu reka zeby podrapac sie po dupie…
    Sprawdzcie date waznosci zanim sie napalicie na tanie truskawki, albo dajcie sie wykorzystywac… Kazdy ma w sumie jakies hobby.
    Wtedy sa duze szanse na ograniczenie dzialalnosci wyzej wymionych wyzyskiwaczy, wyrwigroszow i hultajow… 😉

    #124564
    nasturcja
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ela1981 wrote:

    Wiselka wrote:

    Niestety, tacy sa polacy! Czy wszystkich nalezy wsadzac do jednego wora??? Zamiast powaznej odpowiedzi, i zastanowic sie nad tym, co zrobic, zeby Tacy jak Bogdany, Januszki itp indywidum nie psuli Wam opinii, Wy pdochodzicie do tak powaznych spraw z cynizmem zlosliwoscia. Nie zycze Wam, zebyscie sie znalezli w trakiej sytuacji, ze ktos straci do Was zaufanie…..

    wiesz jak ktos nie szuka przygod, raczej w takie problemy sie nie wplacze

    jak ja zwyklam mawiac: i masz babo placek, sama zreszta go upieklas
    zycze Ci aby twoje problemy znikly jak najszybciej[/quote]

    Ja Ci radzę, żebyś następnym razem za szybko nie uwierzyła w piękne słówka i cudowne obietnice, jeśli nie do końca znasz faceta. Ja z natury jestem podejrzliwa, więc jak mi jakiś facet za dużo obiecuje, albo za bardzo słodzi, nie znając mnie, to stosuję zasadę: "to zbyt piękne, żeby było prawdziwe", dlatego nigdy nie dałam się oszukać.

    #124567
    Wiselka
    Członek

    Odpowiedz moja: ja nie prosze o rade co mam robic…Ja Was tylko przed takim typkiem ostrzegam, jednoczesnie proszac o pomoc w ustaleniu jego miejsca zamieszkania w Leeds. Ja finansowo nie stracilam, ale moja duma ucierpiala.Nie wiem, jak Wy, ale nieraz trzeba ludziom zaufac, ale jak sie straci zaufanie to (jezeli chodzi o moja osobe) to taki delikwent jest biedny. Ja nie mam mozliwosci jechac do Leeds bo narazie mieszkam w Polsce, dlatego ta moja prosba. Wiec przestancie analizowac co jak, dawac rady, tylko pomozcie….bo chyba dosc namnozylo sie tych Bogusiow, Frankow , Mirkow…….zerujacych na ludzkiej naiwnosci, ale ten Bogus to naprawde przegiol….

    #124569
    Wiselka
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    nasturcja wrote:

    ela1981 wrote:

    Wiselka wrote:

    Niestety, tacy sa polacy! Czy wszystkich nalezy wsadzac do jednego wora??? Zamiast powaznej odpowiedzi, i zastanowic sie nad tym, co zrobic, zeby Tacy jak Bogdany, Januszki itp indywidum nie psuli Wam opinii, Wy pdochodzicie do tak powaznych spraw z cynizmem zlosliwoscia. Nie zycze Wam, zebyscie sie znalezli w trakiej sytuacji, ze ktos straci do Was zaufanie…..

    wiesz jak ktos nie szuka przygod, raczej w takie problemy sie nie wplacze

    jak ja zwyklam mawiac: i masz babo placek, sama zreszta go upieklas
    zycze Ci aby twoje problemy znikly jak najszybciej[/quote]

    Ja Ci radzę, żebyś następnym razem za szybko nie uwierzyła w piękne słówka i cudowne obietnice, jeśli nie do końca znasz faceta. Ja z natury jestem podejrzliwa, więc jak mi jakiś facet za dużo obiecuje, albo za bardzo słodzi, nie znając mnie, to stosuję zasadę: "to zbyt piękne, żeby było prawdziwe", dlatego nigdy nie dałam się oszukać.[/quote]

    To chyba Wy zartujecie? Albo macie tak wielkie szczescie ze od razu trafiacie na idealy. A moze sposrod Was jest taki cwaniak, ktory probuje oszukac polaka, swojego krajana. Bezczelnosc polakow za grancia nie zna granic. Zamiast dbac o swoj honor i opinie, kpicie sobie, bo Wam jest dobrze taraz, a kiedys. Nikt nie szuka przygod, od tego trzeba zaczac. Ale jak sie ma takie podejscie do sprawy, to nic innego, ze beda takie Maniusie, Bogusie oszukiwali a Wy nic nie zrobicie, tylko zaglebiacie sie w rozum czlowieka pokrzywdzonego..JA NIGDY NIE DALAM SIE OSZUKAC…Wlasnie to JA….a inni…gdzie solidarnosc polonijna??? widac, nie warto podnosic tematu, bo zaczyna byc zalosne….Najwazniejsze, ze mnie jest dobrze a reszta???

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.