Strona główna Działy Praca Potrzebna pomoc w… hmmm… "zameldowaniu"?

Wyświetlanych postów: 7 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
  • #27819
    NowyTutaj
    Członek

    W związku z zapowiedziami które dzisiaj znalazłem ( http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/brexit-theresa-may-eu-citizens-live-in-uk-freedom-of-movement-european-union-a7601051.html ) poszukuję możliwości zameldowania na terenie UK przed upływem tego terminu – najchętniej Manchester lub Londyn, ale jeśli nie da się szybko nic tam akurat ustalić, to inne opcje też możliwe. Tak, o ile zdążyłem się zorientować, to zameldowania w naszym sensie w UK nie ma – ale wiecie, o co chodzi: chcę wyskoczyć "na chwilę" do UK aby "oficjalnie wjechać" przed tym terminem, bo od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem rejestracji "self-employmentu" w Anglii, tylko nie sądziłem, że to trzeba "teraz-zaraz".

    Czy ktoś mógłby w tej sprawie pomóc? Nie za darmo, oczywiście.

    #166163
    azkeel
    Participant

    Meldunku w zadnej formie nie ma. Zarejestrowanie samozatrudnienia tez nie ma najmniejszego znaczenia, na marginesie rejestrujesz sie wypelniajac krotki formularz on-line a jedyne co potrzebujesz to adres do korespondencji. Mozesz to zrobic nawet teraz z Polski jak znasz kogokolwiek z adresem.

    Jak rozumiem, chcesz wjechac do UK na kilka dni, zalatwic cos, wyjechac i miec z tego status rezydenta. Nie wydaje mi sie to w jakikolwiek sposb realne. Pierwsze na co Home Office patrzy to daty wiazdu i wyjazdu z kraju. Niestety ale jestes tylko turysta. Jedyne co mi przychodzi do glowy to przyjechac na tydzien albo dwa do pracy i wyrobic w tym czasie National Insurance. To by moglo juz byc jakas podkladka i dzialaloby na Twoja korzysc. Niestety, kazdy dluzszy pobyt poza granicami kraju bylby na niekorzysc.

    Co by nie bylo, powodzenia.

    #166165
    NowyTutaj
    Członek

    Dzięki. Wygląda zatem na to, że nie "zoptymalizuję ZUS-u" w takim razie… 😕 cóż: "wielka polityka" przetacza się ponad mną, niestety.

    #166167
    azkeel
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    NowyTutaj wrote:

    Dzięki. Wygląda zatem na to, że nie "zoptymalizuję ZUS-u" w takim razie… 😕 cóż: "wielka polityka" przetacza się ponad mną, niestety.

    A czym sie zajmujesz, jezeli mozna zapytac? Bo jak jakies uslugi elektroniczne czy inne uslugi bez lokalizacji geograficznej to nie musisz byc rezydentem zeby prowadzic dzialalnosc z UK.

    #166168
    NowyTutaj
    Członek

    Tak, programy piszę, zdalne instalacje/konfiguracje/pomoc itd. Możesz "coś więcej" na ten temat?

    #166170

    Nie ma co panikować. Wyjście z Unii nie powinno być tragedią. Optymalizacja podatkowa napewno będzie nadal mozliwa, tylko może być troszkę trudniejsza. Zresztą póki co to Anglia chciała by zmniejszyć podatki żeby stać się po wyjściu jeszcze bardziej atrakcyjna. Nawet jesli nie zdążysz to świat na Anglii sie nie kończy. Sa raje podatkowe i można obrać inny kierunek, czasem może nawet bardziej atrakcyjny niż Anglia.

    Pozdrawiam

    #166425
    nasturcja
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    NowyTutaj wrote:

    W związku z zapowiedziami które dzisiaj znalazłem ( http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/brexit-theresa-may-eu-citizens-live-in-uk-freedom-of-movement-european-union-a7601051.html ) poszukuję możliwości zameldowania na terenie UK przed upływem tego terminu – najchętniej Manchester lub Londyn, ale jeśli nie da się szybko nic tam akurat ustalić, to inne opcje też możliwe. Tak, o ile zdążyłem się zorientować, to zameldowania w naszym sensie w UK nie ma – ale wiecie, o co chodzi: chcę wyskoczyć "na chwilę" do UK aby "oficjalnie wjechać" przed tym terminem, bo od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem rejestracji "self-employmentu" w Anglii, tylko nie sądziłem, że to trzeba "teraz-zaraz".

    Czy ktoś mógłby w tej sprawie pomóc? Nie za darmo, oczywiście.

    Po fachową poradę zgłoś się tutaj https://www.facebook.com/accompanyleeds/

Wyświetlanych postów: 7 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.