Strona główna Działy Prawo Home office

Wyświetlanych postów: 13 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
  • #18608
    majkaxyz7
    Participant

    Czesc
    Mam pytanie czy w dalszym ciagu oobowiazuje nas Home Office chodzi mi o osoby ktore dopierio co przyjechali do UK bo z tego co slyszlam jak Polska jest juz ppnad5lat w Unii to juz nei trzeba wysylac tego.
    dzikuje za odp.
    pozdrawiam

    #119197
    nierja
    Członek

    Niestety tak…

    #119198
    majkaxyz7
    Participant

    czyli rozumiem ze trzeba wypelnic zaplacic i wyslac.
    dziekuje za odp

    #119199
    nierja
    Członek

    Okragle 90 funtow … 😡

    #119202
    tomaszo1
    Członek

    tak!tak!tak!tak!tak!tak! trzeba zaplacic i wyslac!!!!!!!!

    #119438
    cegielka111
    Participant

    Siemanko.

    Byłem w Anglii 2 lata temu na 3 miesiące i zrobiłem sobie Home office.
    Zapłaciłem 90 funtów, wysłałem dokument, dostałem z powrotem dokument i wszystko było cacy.
    Ale teraz wracam do Anglii, tym razem na troszke dłużej i szukam tego dokumentu i znaleźć nie mogę.
    Poza tym nie wiem, czy czasami pracodawca mi nie oddał tego Home Office.
    W takim razie moje pytanie.
    Czy da się odzyskać numer home office nie ponosząc dodatkowych kosztów?
    Znam angielski "but not very well" Znaczy dogadam sie, ale nie bedzie to łatwe, bo 2 lata po szkole troche sie tego juz zapomniało…
    Proszę was o jak najszybszą odpowiedź, ponieważ wyjeżdżam jutro wieczorkiem, albo po jutrze rano 🙁

    Pozdrawiam.

    #119443
    nowy_nowa
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    cegielka111 wrote:

    Siemanko.

    Byłem w Anglii 2 lata temu na 3 miesiące i zrobiłem sobie Home office.
    Zapłaciłem 90 funtów, wysłałem dokument, dostałem z powrotem dokument i wszystko było cacy.
    Ale teraz wracam do Anglii, tym razem na troszke dłużej i szukam tego dokumentu i znaleźć nie mogę.
    Poza tym nie wiem, czy czasami pracodawca mi nie oddał tego Home Office.
    W takim razie moje pytanie.
    Czy da się odzyskać numer home office nie ponosząc dodatkowych kosztów?
    Znam angielski "but not very well" Znaczy dogadam sie, ale nie bedzie to łatwe, bo 2 lata po szkole troche sie tego juz zapomniało…
    Proszę was o jak najszybszą odpowiedź, ponieważ wyjeżdżam jutro wieczorkiem, albo po jutrze rano 🙁

    Pozdrawiam.

    cos mi sie tu nie zgadza. otoz czesto pomagalem "mniej" umiacym jezyk angielski w tych sprawach i z tego co wiem to dwa lata temu calkowity koszt wyrobienia home officu wynosil cos okolo 75 funtow a nie 90 jk piszesz. Teraz to moze juz 90 ale dwa lata temu napewno bylo 75. Wiec nie wiem czy caly twoj post jest zle napisany czy tylko w oplatach sie pomyliles?. Po za tym z tego co wiem numer mozna odzyskac ale pewnie i ceny sie zmienily a moze nawet i procedury z tym zwiazane wiec ci nie odpowiem zeby cie w blad nie wprowadzac. Ja takiego papierku nigdy nie potrzebowalem wiec nie jestem w temacie gdyz tylko kiedys pomagalem w wypelnianiu aplikacji innym ludziom. Zycze powodzenia.

    #119476
    cegielka111
    Participant

    nie pamietam ile dokładnie zapłaciłem, ale chce to odzyskac, zaraz wyjeżdżamy.

    #119477
    jackyl
    Participant

    2 lata temu powinienes byl dostac dwa papierki, jeden ogolny dla Ciebie i drugi wystawiony dla konkretnego pracodawcy.

    jezeli znasz swoj numer referencyjny wystarczy, ze wyslesz nowa aplikacje, zapewne z nowym adresem i nowym pracodawca, podajesz swoj nr ref i nic nie placisz. ale zapewne nie znasz tego numeru, wiec najprosciej bedzie zadzwonic do home office i sie dowiedziec u zrodla, co teraz 🙂

    #119481
    ela1981
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    jackyl wrote:

    najprosciej bedzie zadzwonic do home office i sie dowiedziec u zrodla, co teraz 🙂

    czarna rozpacz zapewne 😆

    #119595
    cegielka111
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ela1981 wrote:

    jackyl wrote:

    najprosciej bedzie zadzwonic do home office i sie dowiedziec u zrodla, co teraz 🙂

    czarna rozpacz zapewne :lol:[/quote]? ? ? Drwina ? ? ?
    Jeżeli tak, to prawdopodobnie z tego, że nie znam angielskiego? Jeżeli zgadłem, to niestety nie masz się z czego cieszyc 🙂

    Jestem już na miejscu, jutro kupuję telefon i starter i dzwonie do Home Office po odzyskanie mojego numeru, czas zacząc prace jak najszybciej :] .

    #119602
    ela1981
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    cegielka111 wrote:

    Jestem już na miejscu, jutro kupuję telefon i starter i dzwonie do Home Office po odzyskanie mojego numeru, czas zacząc prace jak najszybciej :] .

    i juz lepiej… 😀
    powodzenia
    p.s. prace zaczac mozesz wczesniej, zazwyczaj pracodawca daje kilkanascie dni na dostarczenie dokumentu

    #119915
    cegielka111
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ela1981 wrote:

    cegielka111 wrote:

    Jestem już na miejscu, jutro kupuję telefon i starter i dzwonie do Home Office po odzyskanie mojego numeru, czas zacząc prace jak najszybciej :] .

    i juz lepiej… 😀
    powodzenia
    p.s. prace zaczac mozesz wczesniej, zazwyczaj pracodawca daje kilkanascie dni na dostarczenie dokumentu[/quote] Jestem juz po rozmowie telefonicznej, pewne jest, że ją dostane 🙂 Kwestia tylko papierków i zaczynam zarabiać :]
    Home Office chce załatwic jak najszybciej.
    Pracodawca daje 2 tygodnie na to o ile sie nie myle, a ja nie chce tego przeciągać tylk zrobić to tak jak należy 🙂

    EDIT:

    Nie moge sie dodzwonić po numer Home Office 🙁
    Wiecie może na jakiego mejla mógłbym napisać do nich albo w jaki inny sposób mogę się z nimi skontaktować ?

    Pozdróóówki 🙂

Wyświetlanych postów: 13 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.