Strona główna Działy Prawo Potrzebuje prawnika/kogos kto zna prawo, Leeds

Wyświetlanych postów: 6 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
  • #109186
    julka
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    anullka6 wrote:

    Prosze o pomoc 🙂

    Mianowicie mialam podpisana umowe z silownia na 1 rok czasu. W styczniu zaszlam w ciaze i przestalam placic, wyslalam list z potwierdzeniem ze jestem w ciazy ( zawieral moje dane i zdanie ze jestem w ciazy i date porodu) list nie dotarl. Wiec po jakims czasie zaczely dobijac sie do mnie firmy sciagajace dlugi 🙂 Wiec sytuacja ta sama wyslalam potwierdzenie, to samo !! Okazalo sie ze skontaktowali sie z silownia a ta stwierdzila ze bedac w ciazy moge wykonywac cwiczenia i korzystac z sauny !!! ( co jest bzdura kompletna, bo to pierwsza zakazana rzecz dla kobiet w ciazy) wiec bardzo mily pan z ow firmy od dlugow polecil mi aby sprobowac z listem od lekarza w ktorym bedzie wyraznie napsiane ze nie moglam wykonywac zadnych cwieczen.
    I teraz:
    – raczej angielski lekarza mi takiego zaswiadczenia nie wypisze, bo stwierdzil ze to nie jest prawda, bo ja beda w ciazy moglam cos tam sobie cwiczyc
    – to chyba rzecz najwarzniejsza: w umowie z silownia, sa 2 powody dla ktorych mozna zerwac kontrakt : list od lekarza badz list od pracodawcy !!!!
    Moje pytanie jest takie czy zostawic sprawe wlasnemu biegowi, spotkac sie w sadzie, bo skoro list od lekarza byl podstawa do zerwania umowy to dlaczego nie jest zaakceptowany ??
    Czy probowac dalej zalatwic list od lekarza ??

    A wogole domagaja sie zwrotu ok 300 f 🙂

    Baardzo dziekuje za odpowiedz 🙂

    🙂 Haha:)

    Zartujesz sobie, prawda?
    Cwieczenie w ciazy jest wlasnie wskazane, a nie obchodzenie sie ze soba jak z jajkiem.
    Lekarz powiedzial Ci prawde. Nie powinnas sie forsowac, ale cwiczyc spokojnie jak najbardziej.

    #109187
    efkolaia
    Participant

    anulka
    potwierdzenie ze jestes w ciazy to nie to samo co list od lekarza ze sa przeciwskazania do korzystania z silowni bo ciaza na przyklad jest zagrozona. a obstawiam ze wlasnie to ma na mysli silownia w swojej umowie.

    #109202
    ela1981
    Participant

    ja bym na twoim miejscu porozmawiala z silownia i wyjasnila, ze ciaza nie jest zagrozona ale teraz nie mozesz wykorzystywac 50% sprzetu a w 8 miesiacu to chyba bedziesz przychodzic i sie patrzyc jak inni cwicza 🙄
    ale np. zaoferuj zamrozenie ja mam taka opcje czyli zamrazasz dd na np. 8 miesiecy a po tym czasie wracasz i kontynujesz w czasie ktory ci zostal do skonczenia umowy (wtedy napewno ci sie silka przyda 😉 )

    a tak wogole to sie dziwie czy ktokolwiek z was nie-odradzajacy silowni(wlacznie z lekarzem) bylby w stanie wziasc odpowiedzialnosc za swoje slowa gdyby cos sie stalo, owszem w ciazy [u:90b4aec653]zagrozonej[/u:90b4aec653] trzeba sie oszczedzac, ale nigdy nie wiadomo czy normalnej np. wysilek fizyczny nie zaszkodzi, to tak jak pasy bezpieczenstwa w samochodzie~ zapina sie je aby sie chronic, a nie w momencie wypadku jak juz dupa ugotowana

    ja bym tez poszla do lekarza, bo potwierdzenie ciazy to nie to samo co list zakazujacy wysilek fiz., CIAZA TO NIE CHOROBA, ALE DBAC O NIA NALEZY NAJBRDZIEJ JAK MOZNA, szczegolnie jest to twoja pierwsza, chciaz z angielskim podejsciem nie wiem czy uzyskasz taki list

    ja jako "kolezanka" i zwolennik wysilku fiz. doradzam Ci nie chodzic na silownie, no chyba ze tylko pospacerowac po biezni (ale po co mozna na swiezym powietrzu), szczerze nie wiem co mozna robic na silowni nie wymagajacego wysilku fiz., brzuszki?, no zawsze mozna postac przy rowerku za 30funtow miesiecznie, nigdy w zyciu nie widzialam zednej kobiety w cizy na silowni (chyba ze jeszcze w niewidocznej……..)

    jesli zostawisz sprawe tak jak jest firma dzialajaca w imieniu silowni zrobi ci negatywny wpis do credit raportu

    #109212
    efkolaia
    Participant

    no ale ona teraz to juz chyba urodzila skoro w styczniu zaszla w ciaze. grunt to zostawiec rzeczy wlasnemu biegowi 😐

    #109221
    anullka6
    Participant

    Dziekuje bardzo za odpowiedzi 🙂

    Dodam tylko ze :
    – w umowie NIE jest wyraznie napisane jakiego listu od lekarza oczekuja, pisze tylko ze: umowe mozna zerwac przedstawiajac zaswiadczenie od lekarza lub pracodawcy,
    – sprawa jest stara, ze tak powiem bo faktycznie corcia juz na swiecie od pazdziernika 🙂

    Julka :
    piszac tutaj nie chodzilo mi o cwiczenia w ciazy tylko jak to wszystko wyglada prawnie !! a doskonale zdaje sobie sprawe ze ruch jest bardzo wazny 🙂 ale ruch jaki opisala ELA1981 a nie cwiczenia silowe…pospacerowac moge na swiezym powietrzu 🙂

    ela1981 na jak dlugo taki wpis jest ??
    Dzieki jeszcze raz 🙂

    #109229
    slavic71
    Członek

    Rowniez potrzebuje kogos najlepiej mowiacego po polsku,i orientujacego sie doskonale w prawie pracy.Bede wdzieczny za jakiekolwiek informacje.

Wyświetlanych postów: 6 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.