Strona główna Działy Hobby Złomowiska, aukcje itp

Wyświetlanych postów: 14 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
  • #15879
    miszcz
    Członek

    Witam, poszukuje jakiś złomowisk, aukcji samochodów i motorów także tych nie nadających się do rejestracji w okolicach Leeds, Hull. Szukam w google i nic :(. Z góry dzięki za pomoc.

    #93395
    ela1981
    Participant

    przeszukaj forum (proponuje zaczac od dzialu hobby) duzo razy bylo juz pisane i o aukcjach i o zlomowiskach, dokladne adresy itp… jest tego w Leeds troche.

    #93401
    GAWEL
    Participant

    Proponuje zerknac do
    YELLOW PAGES

    #93412
    hans
    Participant

    aukcja i zlomowisko jest na cross greenie

    #93437
    flysurfer
    Participant
    #93498
    leopard
    Participant
    #93738
    Krzychu
    Participant

    Widzę na niektórych zdjęciach "całe" samochody, i tu jest pytanie? Czy taki samochód da się kupić i zarejestrować , czy jest on już bezpowrotnie stracony czyli musi być pocięty lub rozebrany na części. Miałem kiedyś okazję kupić śliczną Corsę za małe pieniądze ale też z takiego szrotu i wyrejestrowaną. Właściciel szrotu zapewniał mnie że da sie taki samochód zarejestrować nawet pokazywał mi jakąś aplikację DVLA. Nie byłem pewny i zrezygnowałem ale cały czas myślę że warto było kupić to autko bo było pod każdym względem super. Nawet na Eksport. Co na ten temat powiedzą znawcy tematu????

    #93755
    v-tec
    Członek

    Każdy samochód także kupiony na złomie można zarejestrować, o ile spełnia on techniczne wymogi do jazdy, a jest to sprawdzane na przeglądzie (mot). Potrzebny jest jeszcze tzw. vehicle identity check, tzn. sprawdzają numery czy autko np. nie zostało złożone z 2 kradzionych, jak wszystko jest ok po krótkim czasie przysyłają nowy dowód i można jechać.

    Jeżeli chcesz kupić na export to według nowych polskich zasad pojazd musi być zarejestrowany w kraju pochodzenia czyli to samo trzeba przejść jak wyżej po czym uzyskany takim nakładem sił angielski dowód rej. trzeba zdać w Polsce żeby otrzymać polski 🙂

    #93849
    Krzychu
    Participant

    Dzięki za odpowiedź. Czasami trafia się coś dobrego do kupienia tylko że zostało już wyrejestrowane z jakiegoś błahego powodu. Czasem lepiej coś kupić sobie samemu sprawdzić wszystko dokładnie na MOT niż kupić od "pierwszego" zachwyconego właściciela który sprzedaje z bólem serca 🙂 .

    #93885
    ela1981
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Krzychu wrote:

    Dzięki za odpowiedź. Czasami trafia się coś dobrego do kupienia tylko że zostało już wyrejestrowane z jakiegoś błahego powodu. Czasem lepiej coś kupić sobie samemu sprawdzić wszystko dokładnie na MOT niż kupić od "pierwszego" zachwyconego właściciela który sprzedaje z bólem serca 🙂 .

    #93935
    Krzychu
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ela1981 wrote:

    Krzychu wrote:

    Dzięki za odpowiedź. Czasami trafia się coś dobrego do kupienia tylko że zostało już wyrejestrowane z jakiegoś błahego powodu. Czasem lepiej coś kupić sobie samemu sprawdzić wszystko dokładnie na MOT niż kupić od "pierwszego" zachwyconego właściciela który sprzedaje z bólem serca 🙂 .

    [/quote]

    ????

    Może jakiś komentarz ??? Czy to tylko cytacik "złotej myśli"

    #93958
    ela1981
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Krzychu wrote:

    ela1981 wrote:

    Krzychu wrote:

    Dzięki za odpowiedź. Czasami trafia się coś dobrego do kupienia tylko że zostało już wyrejestrowane z jakiegoś błahego powodu. Czasem lepiej coś kupić sobie samemu sprawdzić wszystko dokładnie na MOT niż kupić od "pierwszego" zachwyconego właściciela który sprzedaje z bólem serca 🙂 .

    [/quote]

    ????

    Może jakiś komentarz ??? Czy to tylko cytacik "złotej myśli"[/quote]

    kurcze, ale jaja, sory nie wiem jak ja to wyczarowalam 😆 😆 😉

    napisalam tylko male info (bo odnioslam wrazenie, ze rownasz MOT z VIC), ze MOT nie jest rownoznaczny z VIC, mozesz miec MOT a nie miec VIC (przyklad: zrobiles MOT, miesiac pozniej rozbiles samochod, MOT nie traci waznosci ale VIC musisz zrobic), i bez VIC nie kupisz taxu, nie ma problemu jesli samochod zostal opodatkowany przez poprzedniego wlasciciela, ale nowego dysku nie kupisz

    #94026
    fatamorgana
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Krzychu wrote:

    Czy taki samochód da się kupić i zarejestrować , czy jest on już bezpowrotnie stracony czyli musi być pocięty lub rozebrany na części. …. Właściciel szrotu zapewniał mnie że da sie taki samochód zarejestrować nawet pokazywał mi jakąś aplikację DVLA. … Nawet na Eksport. Co na ten temat powiedzą znawcy tematu????

    Jeden znawca już kilka razy opisywał sprawę, ale już mu się nie chce powtarzać w kółko tego samego, skoro innym nie chce się przejrzeć kilku stron….

    #94034
    Krzychu
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    fatamorgana wrote:

    Krzychu wrote:

    Czy taki samochód da się kupić i zarejestrować , czy jest on już bezpowrotnie stracony czyli musi być pocięty lub rozebrany na części. …. Właściciel szrotu zapewniał mnie że da sie taki samochód zarejestrować nawet pokazywał mi jakąś aplikację DVLA. … Nawet na Eksport. Co na ten temat powiedzą znawcy tematu????

    Jeden znawca już kilka razy opisywał sprawę, ale już mu się nie chce powtarzać w kółko tego samego, skoro innym nie chce się przejrzeć kilku stron….[/quote]

    wiem pamiętam coś było na ten temat ale nie mam godzin na siedzenie i szukanie po forach czasami 10 min na internecie dla mnie to dużo. reszta to praca i obowiązki w domu. Może przy niedzieli coś poszukam. O ile dobrze sobie przypominam to Ty Fata coś o tym pisałeś racja???

Wyświetlanych postów: 14 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.