Strona główna Działy Nauka Nauka w Leeds po ukonczeniu gimnazjum w Polsce-kontynuacjaUK

Wyświetlanych postów: 9 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
  • #15001
    pawelf2007
    Członek

    A wiec tak. Chcialbym po zakonczeniu etapu nauki w gimnazjum( chodze do trzeciej ostatniej klasy gimnazjum) rozpoczac nauke w Wielkiej Brytanii. Problem polega na tym, ze mam 16lat i chce uczyc sie [b:f9a610fd3c]bez opieku rodzica lub opiekuna[/b:f9a610fd3c]. Szukalem w internecie, popytalem sie jak jest w Irlandii( gdzie moj tata pracuje od 8 lat, ale nie chce ksztalcic sie w tamtym kraju), jednak nie uzyskalem fascynujacej odpowiedzi, wiec zadaje te same pytanie tutaj:
    "Czy moge rozpoczac nauke w Wielkiej Brytanii (Leeds) bez opiekuna/ rodzica (mam 16 lat)?? Jezeli tak, gdzie co i jak musze zglosic badz zrobic, aby rozpoczac nauke?"
    [i:f9a610fd3c]Bardzo prosze o pilna odpowiedz, gdyz dowiedzialem sie ze musze zglosic wszystko rok przed[/i:f9a610fd3c]
    * moj angielski jest na stopniu: zaawansowany swiadcza o tym:
    4 kursy angielskiego "English language Camp" ze 4 skalami: poczatkujacy, sredni, srednio-zaawansowany, zaawansowany- rozszerzony
    6 olimpiad Oxford
    4h angielskiego w tyg. z nativem spekarem( w ramach 8h j. angielskiego w szkole(chodze do szkoly prywatnej)
    no i oczywiscie zywy kontakt z jezykiem nie tylko z nativami.
    prosze o odpowiedz,
    pawelf2007

    #84370
    bolek
    Participant

    najlepiej zapytaj u źródła:

    educ.info@educationleeds.co.uk
    lub education.communications@educationleeds.co.uk

    o ile pamiętam to któryś z tych adresów nie działał, mimo, że oba są oficjalne

    tu masz www : http://www.educationleeds.co.uk/

    powodzenia

    #84382
    ela1981
    Participant

    moze zainteresuj sie wymiana uczniow, ja jeden semestr w liceum spedzilam w szkole w Germany, moze jest cos bardziej dluzszego/stalego na zasadzie wymiany, moze popytaj w szkole

    #84439
    v-tec
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ela1981 wrote:

    ja jeden semestr w liceum spedzilam w szkole w Germany

    😯
    czyżby chodziło o szkołę w Niemczech?

    #84443
    jacek-jestem
    Participant

    Możesz się uczyć w collegu lub high school mając 16 lat i będąc bez opiekuna.
    Papiery (aplikacje, podanie itp.) składasz bezpośrednio do szkoły do której chcesz uczęszczać 😉
    Jak wszystko pójdzie ok. to potem idziesz na interview i już 😀

    #84470
    ela1981
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    v-tec wrote:

    ela1981 wrote:

    ja jeden semestr w liceum spedzilam w szkole w Germany

    😯
    czyżby chodziło o szkołę w Niemczech?[/quote]

    strzal w dziesiatke 🙂

    sory jakos tak wyszlo bez sensu, a chyba wogole chcialam napisac Deutschland

    #84501
    pawelf2007
    Członek

    OK! Czyli tak:
    * musze zlozyc papiery do szkoly, do ktorej chce zlozyc podanie,
    * odpowiednie papiery: nie jestem zbytnio zorientowany w tej sekcji:) mam 16lat. Jakies zgody opiekuna/rodzica?? + zaswiadczenia z poprzedniej szkoly?
    * napisalem do instytucji Education of Leeds. Nie uzyskalem tam jednoznacznej odpowiedzi. To znaczy moge sie tam uczyc, ale nie uzyskalem informacji dot. mieszkania, akademiku.
    [b:a22a3d1116]Czy jako 16-latek, o narodowosci Polskiej, mam prawo wynajmu akademiku/ mieszkania??[/b:a22a3d1116]
    * bardziej bylbym zadowolony z akademika( mniejsze zapewno koszty)
    * PRACA: [b:a22a3d1116]Czy jako 16-latek moge podjac legalna i stala prace w wymiarze part-time hours? [/b:a22a3d1116]
    I jeszcze pytanie o szkole:
    [b:a22a3d1116]Czy musze zdawac jakies testy jezykowe( angielski, niemiecki badz francuski, albo czeski)[/b:a22a3d1116] Pierwsze trzy znam dobrze, a pierwszy doskonale.[b:a22a3d1116]
    Dziekuje za wczesniejsze odpowiedzi i udzielenie mi wskazowek 😛
    Pozdrowienia :)[/b:a22a3d1116]

    #84514
    Sandgirl
    Członek

    Odpowiem na pytanie na ktore znam odpowiedz:
    Tak, mozesz legalnie pracowac. Na czesc etatu, na caly etat tez 😉

    #84524
    jacek-jestem
    Participant

    Możesz pracować ile chcesz 😉
    O ile dany college ma akademik to jako uczeń tej szkoły (niezależnie od narodowości) możesz tam zamieszkać.
    Nie musisz wcześniej egzaminów językowych zdawać. Jedynie potem w collegu na interview mogą Ci dać coś do napisania, żeby określić Twój poziom…;)
    Zaświadczenie z poprzedniej szkoły (dyplom z ocenami) to najlepiej jakbyś przetłumaczył u tłumacza przysięgłego. To samo z dyplomem za test gimnazjalny. I to powinno wystarczyć.
    pozdro

    🙄

Wyświetlanych postów: 9 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.