Strona główna Działy Zdrowie cesarskie ciecie

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
  • #13466
    marianek
    Członek

    na poczatku chcialam bardzo przeprosic za powtarzanie tematu ale chcialabym go troche odswierzyc. jestem w dziewiatym miesiacu ciazy i chcialabym miec cesarskie ciecie. nie mam ochoty na to cale "parcie". zwlaszcza po uslyszeniu jaki to miodzik od znajomych. poinformowalam moja midwife o tym ale ta jakze "mila" osoba powiedziala tylko ok. zadnych informacji na temat, np. czy trzeba zaplacic i ile? no i czy w szpitalu ustalaja termin cesarki? jesli ktos ma jakies pojecie na ten temat bylabym bardzo wdzieczna

    #68369
    rollingstone
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    marianek wrote:

    na poczatku chcialam bardzo przeprosic za powtarzanie tematu ale chcialabym go troche odswierzyc. jestem w dziewiatym miesiacu ciazy i chcialabym miec cesarskie ciecie. nie mam ochoty na to cale "parcie". zwlaszcza po uslyszeniu jaki to miodzik od znajomych. poinformowalam moja midwife o tym ale ta jakze "mila" osoba powiedziala tylko ok. zadnych informacji na temat, np. czy trzeba zaplacic i ile? no i czy w szpitalu ustalaja termin cesarki? jesli ktos ma jakies pojecie na ten temat bylabym bardzo wdzieczna

    midwife powinna z toba ustalic birth plan juz dosc dawno. zwykle [b:b0d5941d93]nie[/b:b0d5941d93] robi sie ciecia cesarskiego na zadanie, musza byc do tego wskazania lekarskie. Powod ze nie masz 'ochoty na to cale parcie’ to [b:b0d5941d93]nie[/b:b0d5941d93] jest wystarczajacy powod. Jesli sie boisz bolu, co jest zrozumiale, mozesz przedyskutowac opcje z polozna – jest kilkanascie do wyboru.

    Powinnas poczytac o przeciwwskazaniach i ryzyku wiazacym sie z cesarskim cieciem i jesli myslisz ze cesarka to jest miodzik to jestes w bledzie.

    Koszt prywatnego zabiegu, o ile sie ktos zdecyduje ci to zrobic (a nie powinnas sie kierowac historia Victorii Beckham) siega kilku tysiecy funtow.

    #68389
    Marta Klecz
    Członek

    Zgadzam sie z kolega …
    Parcie i to wszystko to caly urok, jak powiesz pani midwife zeby sie uciela…to moze nie bedziesz sie tak meczyc no i nie pekniesz na wszystkie strony.
    Cesarka nie jest lepszym rozwiazaniem.
    Ja np potrafie odroznic dzieci ktore byly rodzone przez cesarke- zazwyczaj maja duze glowy….albo zdarzaja sie tez takie pokrzywione…nieregularne czaszki….
    To wcale nie jest piekne, uwazam ze powinnas sie zastanowic….

    #68404
    jacek-jestem
    Participant

    Serio ?? Jest różnica w kształcie czaszki pomiędzy klasycznym porodem a cesarką ?

    #68405
    marianek
    Członek

    nie znam historii victorii b.
    a co do cesarki to siostra mojej znajomej miala cesarke przy drugim dziecku i sobie chwali. jutro wybieram sie do midwife i ja wypytam o szczegoly.
    dzieki za odpowiedz

    #68407
    ulka77
    Członek

    Siostra znajomej moze sobie i chwali ale jak bedzie w Twoim przypadku tego nie jestes w stanie przewidziec…..Nie chce Cie straszyc ale mialam cesarke i normalny porod.Po cesarce troche dluzej wracasz do formy-w koncu to peracja,poza tym konsekwencje moga byc rozne.Moze i znajdziesz lekarza ktory robi cesarki na zyczenie ale przemysl to dobrze….Jestes przerazona-i to rozumiem-ale lepiej omowic formy znieczulenia niz od razu pod noz…..W koncu porod nie trwa wiecznie i przy pomocy fachowej kadry jest bardzo fajnym przezyciem.Polecam porod z bliska osoba-piekna sprawa…taki cud narodzin…..Trzymaj sie cieplo. 😉

    #68438
    v-tec
    Członek

    Oj, dziewczynka zrobiła sobie dzidziusia żeby ukoić tęsknotę za domem i mamusią i nie dość że nic z tego nie wyszło (vide hyde park) a tu okazało się że jeszcze urodzić będzie trzeba… 😕

    #68440
    HardcoR
    Participant

    Sorki za off-topa , ale:

    V-TEC , czy ty musisz sie zawsze wpierdzielic z jakas madroscia ktora nie wnosi nic to tematu rozmowy???

    Kady w tym temacie odpowiedziel cos na TEMAT , a tylko Ty musiales wtracic swoje trzy grosze i obrazac.
    Zaraz zacznie sie kolejna klotnia o nic, bo Tobie zachcialo sie wyrazac opinie o kims kogo nie znasz.

    Koniecznie musisz komentowac tematy w ktorych nie masz nic ciekawego do powiedzenia???

    Jezeli chcesz mi odpiszac to dawaj na PM albo zaloz osobny wátek i nie zasmiecaj tego.

    Pozdrawiam

    HardcoR

    #68466
    rollingstone
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    marianek wrote:

    nie znam historii victorii b.
    a co do cesarki to siostra mojej znajomej miala cesarke przy drugim dziecku i sobie chwali. jutro wybieram sie do midwife i ja wypytam o szczegoly.
    dzieki za odpowiedz

    tu mozesz przewertowac cennik za uslugi prywatne

    http://www.theportlandhospital.com/CPM/Maternity%20Self%20Funding%202007.pdf

    😀 😀 😀

    #68526
    marianek
    Członek

    bylam u midwife. cesarka jest mozliwa jesli sie upre lecz jesli nie ma zadnych przeciwskazan to droga naturalna lepiej. przeciwskazan nie ma wiec bedzie droga naturalna. nie ja pierwsza nie ja ostatnia. dzieki wszystkim za rady
    szczegolnie dla v-tec 😉

    #68548
    v-tec
    Członek

    Sory bo nieco przegiąłem ale masz poczucie humoru jak widzę a to już dużo wchodź często na forum to dobrze robi na różne tęsknoty itp. bzdety 8)

    #68558
    dafunkonline
    Participant

    yuppi !!!
    już nie miałem nadziei na to, ze witek coś zacznie rozumieć 😀
    ukorzył się i to się chwali 😀

    #68566
    v-tec
    Członek

    No widzisz chłopie, nigdy nie trać nadziei. Nawet tak beznadziejne typy jak ja czasem coś zaczną rozumieć 🙂
    (aczkolwiek ukorzeniem się to bym tego nie nazwał teraz ty przesadziłeś)

    #68567
    dafunkonline
    Participant

    :p
    no dobrze…
    w każdym razie nastąpiła znaczna poprawa 😀

    #74718
    Dana
    Participant

    Dlaczego nie poprosisz o znieczulenie, z tego co wiem jest ono tutaj powszechnie stosowane i bezpłatne (w przeciwieństwie do Polski).
    Moja znajoma, która jest tutaj anestezjologiem bardzo często bierze udział w takich porodach i z tego co mówiła jest on prowadzony bardzo profesjonalnie i z reguły przebiega szybciej.
    Cesarskie cięcie napewno nie jest dobrym rozwiązaniem jeśli nie ma takiej konieczności, może i nie będzie bolało podczas porodu ale powrót do zdrowia będzie napewno dłuższy, a tu trzeba będzie małe utulić – z raną na brzuchu będzie ci o wiele trudniej.
    Ponadto nie pękaj, gdyby to było tak straszne jak wiele kobiet opowiada to gatunek ludzki już dawno by wyginął 😉

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.