Strona główna Działy Hyde Park Brejkanie, czyli ponglish

Wyświetlanych postów: 12 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
  • #12582
    Wojtek
    Członek

    http://wiadomosci.onet.pl/1386841,2679,kioskart.html

    a jakich wy uzywacie pol-ang-slang???

    #60457
    koukla
    Participant

    Sama sie lapie na tym, ze kilka takich pol-ang wyrazen uzywam. Nie wiem czy to z wygodnictwa czy lenistwa.. Pewnie jedno i drugie. Mowie np. spotkajmy sie na bus station zamiast na stacji autobusowej, chocmy na brejka, zamiast na przerwe, no i oczywiscie jutro mam offa zamiast wolne..

    #60459
    koukla
    Participant

    Kiedys tez uslyszalam od kolezanki, ze dobrze spikuje po angielsku (od speak)

    #60464
    Malgon
    Participant

    Dosyc zrozumiale (choc nie popieram) jest uzywanie nazw w prawie oryginalnym brzmieniu (jako ze ciezko znalezc polski odpowiednik lub nie wiadomo czy wspol-rozmawiajacy bedzie wiedzial o co chodzi) – wiec tez mowie ze place Council Tax i dzwonie do Innland Revenue, jade GNERem tudziez kupuje Greenridera w Firscie 🙂 … itd itd
    (choc slyszalam takze zamiast Greenrider’a Zielony Jezdziec) i stosuje polska deklinacje rzecz jasna.

    Nie aprobuje (choc sama tez uzywam 😳 ) brania offow i sickow 🙂
    I tego typu stworow.

    Przykladow jest mnostwo tak naprawde.

    A najbardziej rozbawilo mnie ostatnio lekko przerazajace stwierdzenie mojego meza: "widze twoj punkt" 😯

    #60465
    fatamorgana
    Participant

    Punkt "G"??? 😮 😯 😳 🙄

    #60467
    Malgon
    Participant

    Dyskusja wprawdzie nie o tym byla (i dodam ze nie ze mna) i zreszta ja nie widzialam …. tylko on 😉

    #60468
    fatamorgana
    Participant

    "Postuj mesedża asap, ale tak aby nie offtopować…
    Potem wyprintuj, luknij na text i nie kłestuj jak nie ma potrzeby.
    Jak coś jest nie okej- banuj."

    #60469
    Marta Klecz
    Członek

    Ja juz tak przesadzam…ze jak ide na impreze i nikt mnie nie zna….a zaczynam cos gadac…to po pewnym czasie wszyscy razem zgodnie albo mi pomagaja sie wyslowic wogole…bo staram sie znalezc polskie odpowiedniki, albo mnei poprawiaja…albo sie po sobie patrza…CO TA TERA…????

    Hehe

    Ale mi to nie robi….
    Mowie po polsku jak trza i tyle…

    Wiadomo ze sie mieszaja jezyki, glowa to nie komp

    #60485
    Sandgirl
    Członek

    Mi tez sie zdarza… i to kurcze coraz czesciej, ze mi slow polskich brakuje…
    raz szlam z kumpela (w polsce) i zimno bylo i mialam sie zasunac, to mowie, ze sie musze 'zazipowac’.. 😳
    A moja siostra jak po roku niebytnosci w Polsce poszla do sklepu, to po kilku slowach po polsku zaczela do goscia po angielsku mowic.. i nawet nie zauwazyla… 😳

    #60488
    gonia
    Participant

    ahhh przeciez to wszystko zlenistwa sie dzieje …zamieniasz bo ci wygodniej badz trafniej …no i te zaniki pamieci
    Szczegolnie zauwazam to jak jade do PL ze moj jezyk jest nieco skromny ale z czasem przyzwyczajam i sie gledze normalnie …choc potrzebuje dobrych paru dni na to oswajanie sie.
    A mix mixem ..zdarza sie ze cos do angielskiego po polsku wtrace i na odrwrot … lnistow, brak uwagi wygodnictwo no i jak Marta powiedziala leb nie komp 😀

    #60498
    akukain
    Participant

    Jak już wspmnieliści mamy break’a i off’a.. Ale czy z lenistwa? Z przyzwyczajenia. Bardzo czesto nie moge znaleźć odpowiednika w języku polskim no ale tak to jest jak pracuje się z Angolami, jak w szkole tylko angielski a polski? z doskoku.

    Szkoda, ze wciaz tak mało Polakow chce sie uczyc angielskiego, ba uczy sie angielskiego bo chciec mozna wiele.

    #61140
    100%polak
    Participant

    Autentyki z tv i radia:

    -rynek brytyjski to główna destynacja dla naszych wyrobów
    -chciałabym aby wszystkie kobiety rodziły w pozycji wertykalnej
    -ach, to było ekstraordynaryjne

    Czy ktoś pamięta,że kiedy istniał ZCHN dziennikarze dodawali do swoich wypowiedzi słowa:
    O Boże ; dzięki Bogu ; to błogosławieństwo itp.

Wyświetlanych postów: 12 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.