Strona główna Działy Prawo MANDAT ZA PRZEKROCZENIE PREDKOSCI

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
  • #64061
    Amstaff
    Participant

    Tez bylem i jakby nie czekanie to powiedzialbym ze nawet milo bylo 😉 tylko polaka tlumacza nie bylo ….choc byl zbedny 😆 😉

    #64122
    Martino
    Członek

    Wielkie dzięki fatamorgana !

    Czy,jeżeli zdecyduję się pójść na rozprawę to nie zostanę obciążony kosztami sądowymi ?

    Pozdro WIELKIE !

    P.S Z tym nazwiskiem to oczywiście był tylko taki żart 🙂

    #64637
    czubaryk
    Participant

    A jezdzi ktores z was na starym prawku papierowym ?? Bo nie wiem czy wymieniac czy nie. I moze orientuje sie ktos jak wyglada sprawa z tymi 12pkt przykladowo zabieraja prawko i egzamin czy jest jakis termin odczekania na egzamin bo doszly mnie sluchy ze podobno rok czasu.
    pozdro

    #64969
    MaciekMM
    Participant

    Witam serdecznie. Chcialbym ponowic temat mandatow 😉 Otoz niedawno otrzymalem poczta druk na ktorym mam sie przyznac kto jechal autem i kto przekroczyl predkasc, czyli norma. Moje pytanie dotyczy jednak prawa jazdy. Posiadam prawo jazdy unijne jak i miedzynarodowe (taka szara ksiazeczka w kilku jezykach). W numerze prawa jazdy na druku chce podac numer miedzynarodowego ktore jest caly czas wazne w GB. Czy dobrze zrobie? Czy lepiej podac unijne? Czy to prawo jazdy moge wyminic na angielskie czy tylko unijne?

    Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi !

    #64979
    v-tec
    Członek

    Jaki podasz numer to mało istotne, jak napiszesz że to prawo jazdy polskie to i tak czeka cię sąd (posiadacze zagranicznych praw jazdy nie mogą dostać tzw. fixed penalty). A jak chcesz na przyszłość dostawać fixed penalty (mandat) wymień prawko polskie (to plastykowe) na brytyjskie koszt Ł38 wymiana + Ł3 zdjęcie + Ł1 znaczek
    albo zarejestruj polskie prawko w dvla (bezpłatnie), pamiętaj że w obu przypadkach musisz zgłaszać każdą zmianę adresu (żeby wiedzieli gdzie te mandaty przysyłać 🙂 )

    #65029
    MaciekMM
    Participant

    A czy moge zaarejestrowac MIEDZYNARODOWE prawko (taka ksiazeczka w kilku jezyjach) Czy musze im odeslac to unijne? Po jak dlugim czasie je zwracaja?

    #68485
    Martino
    Członek

    Witam !
    Odświeżam wątek 🙂 Po pół roku otrzymałem plik papierów z sądu i zaproszenie na rozprawę.Wiem,że nie muszę tam iść ale nie jestem pewien co powinienem im odesłać.Na pewno taki niebieski druk gdzie przyznaję się do winy.Na pierwszej stronie jest coś o prawku-mam im je wysłać czy ewentualnie xero,które już z resztą wcześniej wysyłałem (z zaznaczeniem,że to polskie prawo jazdy).

    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi !

    Pozdrawiam !

    P.S Czy jeżeli zdecyduję się pójść do sądu to zostanę obciążony kosztami sądowymi ?

    #68518
    Amstaff
    Participant

    Moja rada idz do sadu, bo z poczta to nigdy nic nie wiadomo, nie zostaniesz obciazony niczym, ogolnie mile przezycie 😉
    Pozdrawiam

    #68525
    Martino
    Członek

    O.K mogę iść do sądu ale co z tymi papierami ? Co mam wysłać do sądu przed rozprawą ?

    Proszę o wypowiedz v-tec.Co radzisz zrobić ?

    Pozdrawiam !

    #68547
    v-tec
    Członek

    Wyślij to o co proszą. Przecież ja tego pisma nie widziałem to skąd mam wiedzieć co tam jest napisane??
    A do sądu raczej bym się nie fatygował chyba że nie pracujesz i nie masz co robić 😉

    #68555
    Martino
    Członek

    v-tec, napisałeś niżej tak szczegółowo jak wygląda wymiana prawka,że pomyślałem iż może i Ty padłeś ofiarą foto-kamery 🙂 Sorki…
    Na wycieczkę do sądu znalazłbym nawet trochę czasu ale nie chcę płacić tych 43 F kosztów sądowych o których wcześniej pisał "bolek"
    Wiem już jakie papiery mam wysłać do sądu jednak nadal nie wiem co z tym prawkiem…Czy ktoś z Was wysyłał przed rozprawą oryginał prawka ? Jak długo czekaliście na jego zwrot ?

    Pozdro WIELKIE !

    #68565
    v-tec
    Członek

    Dlaczego sądzisz że wymiana prawka następuje w związku z padnięciem ofiarą kamerki?? Te sprawy nie mają ze sobą wiele wspólnego.

    #68593
    Martino
    Członek

    v-tec

    Po tym jak dostałem pierwsze pismo z Central Ticket Office to zadzwoniłem tam i powiedzieli mi,że jeżeli chcę zapłacić Fixed Penalty to muszę sobie wyrobić angielskie prawko albo zarejestrować w DVLA.
    …po nitce do kłębka…:)

    Pozdrawiam !

    #68602
    ramzesPL
    Członek

    Witam ja rowniez zostałem złapany w ukrytą kamere 😛 i rowniez potrzebuje rady,prawko plastik PL,przyszlo przyznanie sie do winy wypelnilem odeslalem,przyszla kwota mandatu do zaplacenia i ilosc punktow oczywiscie trzeba wyslac z prawkiem (polskie mam).Jest tam podany numer telefonu pod ktory mozna zadzwonic i zaplacic.Moje pytanie czy jak zadzwonie poprosza o podanie numeru angielskiego prawka jak to jest?? bo ktorys kolega wczesniej pisal ze jechal pod prąd ma polskie prawko zaplacil mandat dzwoniac tam i cisza o punkty nie pytali chyba dobrze zrozumialem.Co robic dzwonic i placic (papiery przyszly dwa dni temu) czy wysylac prawko ktore i tak mi oddadza z dopiskiem ze nie moga wstukac punktow i ze spotkamy sie w sadzie??

    Czy wraz ze zwrotem mojego prawka od razu przyjdzie wezwanie do sądu czy jakis inny wpis?

    Po jakim czasie przyjda papiey z sądu??

    Ile czeka sie na ta rozprawe??

    Czy moze ktos dać bezposredni link do strony gdzie moge zarejestrowac polskie prawko poniewaz szukalem po calej stronie DVLA i nie znalazlem??

    Pozdrówka ze swindon

    #68608
    Martino
    Członek

    U mnie było tak:

    1. Tydzień po tym jak w lusterku wstecznym mojego auta ujrzałem 2 błyski z foto-kamery 🙂 dostałem pismo z Central Ticket Office.Odesłałem im przyznanie się do tego,że to ja kierowałem pojazdem i xero mojego prawka z zaznaczeniem,że to polskie prawko.Napisałem też za radą "Pani z biura",że chcę iść do sądu.Miałem do wyboru wymianę prawka na angielskie.
    2.Miesiąc później dostałem drugie pismo z CTO z informacją,że mam czekać na powiastkę z sądu.
    3.Po pół roku dostałem plik papierów z sądu i zaproszenie na rozprawę.Do sądu się raczej nie wybiorę bo nie chce płacić kosztów-niektórzy mówią ,że się je ponosi a niektórzy,że nie.
    Mam zamiar wysłać papiery o które mnie grzecznie proszą (tzn. przyznanie się do winy,jeden odcinek i taki formularz). Nie wiem tylko czy muszę wysyłać oryginał prawka czy kolejne xero. Liczę,że ktoś z forumowiczów mi pomoże.Jak długo muszę czekać na jego zwrot ? Czy moge kierować pojazdem po tym jak wyślę prawko ?

    Pozdro z Bournemouth !

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.