Strona główna Działy Babski kącik Szukam adwokata w Warszawie do rozwodu

Wyświetlanych postów: 7 (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #29963
  luca
  Participant

  Z mężem jestem w separacji od prawie 5 lat. NIe mam z nim kontaktu.Z racji tego,ze chciałabym wejść w nowy związek planuję się wreszcie rozwieść ( nie wiem czemu tak długo z tym zwlekałam). Mieszkam w Londynie, ale rozwód będzie w Warszawie, tak więc i szukam prawnika w Polsce
  Kogoś polecicie?

  #171215
  nataliaala
  Participant

  Powiem szczerze, że dziwne, że ta sprawa jeszcze nie została załatwiona.
  Chcesz to załatwić szybko, polubownie. Czy w grę wchodzi jakieś orzeczenie o winie?

  Bo wbrew pozorom, to są dwie zupełnie różne sytuacje.

  #171216
  luca
  Participant

  Nie było czasu, potem nie było ochoty. Chciałam to wszystko mieć za soba. Bardziej tutaj chodzi o kwestię alimentów. Kiedyś były mąż dawał pieniądze regularnie, ostatnio w kratkę albo wcale. Nie będzie raczej orzeczenia o winie.

  #171225
  hrv
  Participant

  A nie łatwiej byłoby rozwiezc się w UK 😉
  W moim przypadku zajęło to 4 mce i po zawodach.
  W Polsce może to zająć ze 2 lata.

  #171228
  luca
  Participant

  A czy nie lepiej to zrobić w PL jednak, czyli w kraju w którym zawierany był związek małżeński. 2 lata – myślisz, że aż tyle? To bardzo długo. Zależałoby mi aby nie ciągnąć tego aż tak długo.
  Poza tym podejrzewam, że w UK, koszty adwokatów będą znacznie wyższe od tych polskich.

  #171229
  hrv
  Participant

  Póki UK jest w unii europejskiej a ślub został zawarty na jej terenie, nie ma to znaczenia. Tutaj są znacznie prostsze procedury, jeżeli strony są zgodne to szybko wydają wyrok. W Polsce dochodzą rozprawy pojednawcze, fakt że macie dziecko znacznie wydłuży proces. Jeśli chodzi o adwokatów to zupełnie ich nie potrzebujecie, ja nie korzystałem. Jeżeli jesteście zgodni, wypełniasz formę i wysyłasz do sądu. Wszystko odbywa się drogą korespondencyjną, żadnych rozpraw. No i tanio to wychodzi, mnie to kosztowało ok 350f.
  Radzę nie odwlekać, mogłabyś mieć to już dawno za sobą.

  #171233
  luca
  Participant

  Dzięki za podpowiedzi, będę musiała to jeszcze rozważyć, bo może rzeczywiście uda się to tutaj przeprowadzić. Problem w tym, że porozumienie w sprawie rozwodu jest odległe. Dochodzą jeszcze kwestie podziału majątku itd.

Wyświetlanych postów: 7 (wszystkich: 1)
 • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.