Strona główna Działy Dziecko Leeds DDA DDD

 • This topic is empty.
Wyświetlanych postów: 9 (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #26907
  leedsddaddd
  Participant

  [b:64d8f99968]Cechy, ktora lacza osoby wywodzace sie z rodzin alkoholowych, badz dysfunkcyjnych to:[/b:64d8f99968]

  [i:64d8f99968]Staliśmy się wyizolowani i pełni lęku wobec ludzi i tych, których uznajemy za autorytety.

  Staliśmy się osobami poszukującymi akceptacji, tracąc w tym procesie własną tożsamość.

  Jesteśmy przerażeni gniewem innych i jakąkolwiek osobistą krytyką.

  Staliśmy się alkoholikami lub poślubiliśmy alkoholika, albo mamy oba te problemy równocześnie; lub też znaleźliśmy kogoś o osobowości kompulsywnej, jak np. pracoholik, w celu zaspokojenia naszej niezdrowej potrzeby bycia porzucanym.

  Przeżywamy swoje życie z pozycji ofiary; ta słabość przyciąga nas do osób, z którymi tworzymy relacje przyjacielskie i miłosne.

  Mamy nadmiernie rozwinięte poczucie odpowiedzialności, dlatego łatwiej jest nam troszczyć się o innych, niż o siebie; to pozwala nam nie przyglądać się zbyt dokładnie własnym brakom.

  Czujemy się winni, gdy stając we własnej obronie nie ustępujemy innym.

  Staliśmy się uzależnieni od zdenerwowania (podekscytowania).

  Mylimy miłość z litością, mając tendencję do „kochania” tych, których jest nam żal i których możemy „ratować”.

  Zamroziliśmy nasze uczucia z traumatycznego dzieciństwa oraz straciliśmy zdolność ich przeżywania i wyrażania, ponieważ jest to bardzo bolesne (zaprzeczanie).

  Osądzamy siebie surowo i mamy bardzo niskie poczucie własnej wartości.

  Mamy cechy osobowości zależnej. Przerażeni opuszczeniem, zrobimy wszystko, aby utrzymać związek i nie doświadczyć bolesnych uczuć związanych z porzuceniem, których doświadczyliśmy wychowując się z chorymi ludźmi, zawsze niedostępnymi dla nas emocjonalnie.

  Alkoholizm jest chorobą rodziny, staliśmy się para-alkoholikami (współuzależnionymi), przejmując cechy tej choroby, nawet jeśli sami nie używaliśmy alkoholu.

  Para-alkoholicy (współuzależnieni) reagują zamiast działać.
  [/i:64d8f99968]
  Jesli utozsamiasz sie z takim zachowaniem i chcialbys cos z tym zrobic, ale nie wiesz jak zaczac – zapraszamy Cie na spotkanie Doroslych Dzieci Alkoholikow / Doroslych Dzieci z rodzin dysfunkcyjnych –

  [b:64d8f99968]W KAZDA NIEDZIE o 17.00 w Polskim Osrodku:
  6a Harehills Lane
  Leeds
  LS7 4EY
  [/b:64d8f99968]
  Badz napisz maila na adres: [u:64d8f99968]leedsDDAddd@gmail.com[/u:64d8f99968]

  Kazda nowoprzybyla osoba bedzie mile widziana.

  Do zobaczenia w niedziele!

  #164675
  griszek
  Participant

  A możecie założyć ten temat w dziale Zdrowie? Myślę że osoby które sa zainteresowane moga tam właśnie zaglądać.
  G

  #164714
  leedsddaddd
  Participant
  #164812
  leedsddaddd
  Participant

  https://www.facebook.com/events/1777275152560609/

  Każdy, kto żył w rodzinie, gdzie ktokolwiek nadużywał alkoholu, jest narażony na silny stres. Przeżywają go wszyscy członkowie rodziny, od małych dzieci po seniorów. Wszyscy oni potrzebują pomocy, by odzyskać równowagę psychiczną, a często także utracone zdrowie fizyczne. Wszystkich nas, dorosłe dzieci alkoholików, charakteryzują cechy typowe dla tego problemu: ucieczka w iluzje i zaprzeczenia, zachowania kompulsywne („robię coś, mimo, że nie chcę”) oraz poczucie małej wartości. Poza tym żyjemy w izolacji od ludzi i boimy się ich, zwłaszcza wszelkiego rodzaju władzy
  i zwierzchników. Czujemy się samotni, brak nam poczucia przynależności do jakiejkolwiek grupy. Zabiegamy o aprobatę innych tak bardzo, że tracimy po drodze poczucie własnej tożsamości. Gdy odnosimy sukces, mierzymy go wartością otrzymanych pochwał, gdyż inaczej w ogóle nie umiemy cieszyć się własnym sukcesem. Stawiamy sobie wysokie wymagania, którym właściwie nigdy nie udaje się nam sprostać. Boimy się krytyki, ponieważ każdą krytyczną uwagę odbieramy jako osobisty atak i zagrożenie. Nie jesteśmy zdolni do bliskich i trwałych związków. Myli nam się litość z miłością i przeważnie kochamy tych, którymi możemy się opiekować lub którzy potrzebują naszej pomocy. Jesteśmy nadmiernie odpowiedzialni i nadobowiązkowi. Łatwiej nam troszczyć się o niż o siebie.

  Boimy się cudzego gniewu i awantur, jesteśmy gotowi „chodzić na paluszkach”, byle tylko zachować spokój. A jednocześnie nie możemy żyć bez pobudzenia stresu i chaosu emocjonalnego. Kiedy wszystko układa się dobrze, ogarnia nas dezorientacja i nuda, ciągle czekamy, że coś się stanie, planując kolejną katastrofę. Już w dzieciństwie nauczyliśmy się ukrywać to, co naprawdę czujemy i dzisiaj zupełnie nie umiemy tego okazywać. Zarówno dobre, jak złe uczucia ukrywamy tak głęboko, że sami nie mamy do nich dostępu. Naszą maską jest wieczny uśmiech. W życiu występujemy w roli ofiar i potrafimy tylko reagować na to, co robią inni, całkowicie zatracając własne Ja. Jesteśmy uzależnieni od naszych bliskich. Przeraża nas widmo porzucenia, perspektywa osamotnienia jest zbyt straszna
  i bolesna. Zrobimy wszystko, żeby utrzymać istniejący związek, nawet, jeżeli jest dla nas krzywdzący. Uzależniamy się od alkoholu albo znajdujemy uzależnionych partnerów, albo jedno i drugie. A jeśli nie, to wybieramy sobie kogoś o osobowości uzależnionej, kto obsesyjnie wyżywa się w pracy, w grach hazardowych, w jedzeniu i kontynuujemy ten rodzaj wzajemnej zależności, jaki łączył nas z rodzicami.

  http://feniksdda.co.uk/kontakt.html

  #165124
  Magda1508
  Participant

  Jeżeli cierpią państwo na takie trudności to polecam konsultacje skypowe z najlepszymi specjalistami z Polski – PSYCHOLOG, ale też PSYCHIATRA, SEKSUOLOG, ENDOKRYNOLOG, NEUROLOG, DIETETYK, KARDIOLOG. Polskie ceny. Również terapia PAR!!
  https://www.facebook.com/Psychoterapia-Skype-1344732565570108

  Konsultacja przez Skype / telefon ze specjalistą


  https://www.facebook.com/konsultacjeskype/?ref=ts&fref=ts

  #165192
  leedsddaddd
  Participant

  Spotkania nasze organizujemy w niedziele o godzinie 17:00do 19.00 w Polskim Ośrodku Newton Hill Road, Leeds, LS7 4JE, (ośrodek znajduje się obok szpitala Chapel Allerton Hospital), pierwsze piętro, salka sobotniej szkoły (wejście od strony parkingu, małymi, brązowymi drzwiami, te najbliżej ulicy i schodów prowadzących do koscioła). Telefon kontaktowy, informacje o grupie i jej spotkaniach (mitingach): 07514 918 666 lub pod adresem leedsddaddd[małpa]gmail.com Nie dotyczy terapii.

  #172283
  xandra13
  Członek

  Obecnie można też uzyskać terapię twarzą twarz w Leeds: Pomoc Psychologiczna UK- https://www.facebook.com/Pomoc-Psychologiczna-UKPolish-Counsellor-UK-689547184525173/
  https://www.counselling-directory.org.uk/counsellors/alekandra-pieczarka.
  🙂
  Powodzenia wszystkim

  #273905
  Wisnia1
  Participant

  Przed skorzystaniem z wizyty u psychologa możecie zrobić ćwiczenia dla osób DDA lub DDD

  #273906
  Wisnia1
  Participant
Wyświetlanych postów: 9 (wszystkich: 1)
 • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.