Strona główna Działy Hyde Park Myślicie,ze warto jest obecnie kupić złotówki

Wyświetlanych postów: 12 (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #25753
  hellenkaq
  Participant

  Cześć. Mam odłożone trochę kasy w funtach. Obecnie złotówka jest taka tania tak więc zastanawiam się czy nie kupić trochę takiej waluty. Szczególnie,że jeszcze niedawno funt był po 5,10 , teraz jest prawie złotówkę droższy. Co o tym sądzicie? Myślicie,że warto jest zainwestować ? 🙂

  #162261
  Equick
  Participant

  Z tego co obserwuję, to złotówka będzie się umacniała w stosunku do funta. To co jest obecnie, to jest szczyt możliwości brytyjskiej waluty.
  Nie ma żadnych powodów, aby była ona tak droga jak jest obecnie.

  #162262
  janax
  Participant

  Za to jest wiele powodów do tego , aby złotówka umacniała się w stosunku do funta 😀 . Np ." Dobrze " rozwijająca się gospodarka ," wzrost " dochodów społeczeństwa ," poprawa " życia emerytów , itp :D:D Złotówka to sztucznie pompowany TWÓR .

  #162263
  hellenkaq
  Participant

  No to widzę tutaj dwa odmienne zdania.
  Janax myślisz,że wartość złotówki w stosunku do innych walut będzie jeszcze bardziej malała? Bo obserwuję sobie ostatnio stosunek złotówki do euro i akurat euro jeszcze bardziej tanieje niż złotówka.
  Może w takim przypadku zainwestować w euro?

  #162264
  janax
  Participant

  Wg mnie , każda inwestycja , we wszystko co ma związek z Polską ,obciążona jest dużym ryzykiem , ponieważ jest to kraj NIEPRZEWIDYWALNY , tam nie obowiązują reguły , które obowiązują w każdej , w miarę cywilizowanej gospodarce . Czytaj — wszechobecna korupcja —

  #162266
  sylwek
  Członek

  ja też wtrącę swoje 3 grosze 😉 Myślę że złotówka w przyszłym roku będzie na poziomie 6.20-6.50 do funta o ile nie jeszcze niżej. Gdybym mógł, to bym wziął pożyczkę w dolarach, jak najwięcej bo on powoli acz regularnie z roku na rok traci swoją wartość. I tyle moich 3 groszy 🙂 Pozdrawiam

  #162270
  nataliaala
  Participant

  A ja na przykład jestem dobrej myśli. Złotówka to nie jest jakaś hrywna. Wśród walut środkowej Europy jest to najmocniejsza obecnie waluta . Różne sytuacje się zdarzały ale funt czasami jest w stosunku do niej droższy,czasami tańszy. Moim zdaniem sytuacja powinna się odwrócić. Autorko możesz kupić trochę złotówki ale nie inwestuj w taki sposob wszystkich pieniędzy. Kup sobie trochę dolarów, trochę złotówek,trochę franków.

  #162273
  janax
  Participant

  Bez dogłębnej analizy , można było napisać — kup sobie wszystkiego po trochu — 😉

  #162274
  hellenkaq
  Participant

  Czyli tak jak w jednym amerykańskim przysłowiu : Nigdy nie trzyma sie w jednym koszyku wszystkich jajek ( czy jakoś tak to leciało). W sumie chyba będzie to najbezpieczeniejsze posunięcie.
  Tka na marginesie czemu cena złotówki nadal tak spada?

  #162275
  Equick
  Participant

  Przyczyną jest depracjacja – czyli osłabienie ceny danej waluty w stosunku do innych walut. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Zwykle są to wojny, problemy gospodarcze i inne tego typu historie.
  Tu masz podręcznikową definicję: http://www.comperia.pl/deprecjacja.html

  #162281
  buba7
  Participant

  Trochę możesz, mniejsze ryzyko

  #162415
  RainbowSniper
  Członek

  Spokojnie, przed wyborami wartość złotówki spadnie, tak jest nieustannie od wielu lat, można by rzec, że od transformacji ustrojowej. Wówczas będzie bardzo korzystnym dokonać zakupu.

Wyświetlanych postów: 12 (wszystkich: 1)
 • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.