Strona główna Działy Erystyka Polka czy niePolka

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 31)
  • Autor
    Wpisy
    Marcin-Lech_Poznan
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    fatima wrote:

Psychologii to Ty raczej nie skonczyles,z domu w ktorym ucza szacunku do innosci tez nie pochodzisz i jesli az tak Ci zle ,ze widujesz takie rzeczy zawsze mozesz wrocic do Polski.

Sorry ale inteligencja i wiedza to ty nie blyszczysz. Obojetne Ci jest co sie dzieje w danym kraju byleby kilka funtów zaplacili.
    Ten artykul jest wlasnie psychologia tlumu i obserwacja spoleczenstwa oraz glebna analiza, bo jak pisalem powyzej niby MultiKulti a jednak jest malo mieszanych grup towarzyskich.
    Ja bede miec zawsze to samo zdanie bez wzgledu czy mi zaplaca 200 czy 500 funtów. A najlepiej to siedziec cicho jak mysz pod miotla i sie cieszyc ze mi placa troche wiecej niz w Polsce. Tolerowac absolutnie wszystko co nas otacza i zabijac biernoscia Polskosc i nasza kulture.

nitokris27
    Członek

do Dubaju……. a zona modelka??

nitokris27
    Członek

a tak serio, to jeczac na leeds.pl swiata nie zmienisz

Marcin-Lech_Poznan
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    nitokris27 wrote:

a tak serio, to jeczac na leeds.pl swiata nie zmienisz

Po pierwsze nie jecze, po drugie dostrzegam, po trzecie nie rozumiem czego pisze poniewaz nie zamierzam zmieniac Swiata tylko pisze ze to Polka zmienila wiare zeby stac sie ZONA Muzulmanina na terenie rdzennie Chrzescijanskim. A ten Muzulmanin nigdy by wiary nie zmienil. I gdzie tu wielka milosc??? Najlepiej siedziec cicho nie interesowac sie kto nas otacza, jacy sa nasi sasiedzi, z kim w przyszlosci beda bawic sie nasze dzieci. jakby kazdy tak myslal to by nikt na wyboru nie szedl i nie mial wplywu na zmiane na lepsze

Marcin-Lech_Poznan
    Participant

Islam naucza, że kobieta ma połowę tych praw, co ma mężczyzna – „zeznawanie w sądach jest poważną odpowiedzialnością, z której kobieta jest zwolniona, tak samo jak jest zwolniona z uczęszczania do meczetu na wszystkie modlitwy oraz na piątkową modlitwę." Nie bardzo wiadomo, czy słowo zwolniona oznacza, że „może, a nie musi", czy ma oznaczać „nie może".

Ślub islamski to transakcja wiązana, małżeństwo nie ma wymiaru świętości, to nie sakrament, lecz kontrakt pomiędzy kobietą i mężczyzną, określający ich prawa, obowiązki, zasady rozwiązania związku, sprawy spadkowe:"Z tego co zostawicie, wasze żony otrzymają jedną czwartą, jeżeli umrzecie bezdzietni: jeżeli natomiast są dzieci, żony dostaną jedną ósmą"…

Islam traktuje żonę jako własność męża: "Dobrze jest dla mężczyzny kochać swoje rzeczy: żony i synów, złoto i srebro i koni…" Islam naucza, że mąż powinien karać żonę, bijąc ją lub odmawiając jej współżycia seksualnego: „jeżeli żony okazują brak posłuszeństwa, karzcie je, nie dzielcie z nimi łóżka i bijcie je".

kalfi
    Participant

Co tu duzo owijac w bawelne. Polki sa "materacami dla ciapatych I czarnuchow". Z jakim ciapatym nie pogadasz to wiekszosc chwali sie ze albo mial dziewczyne Polke albo jego kolega. I niestety to prawda. Przewaznie przyjedzie takie ze wsi z Polski I robi popeline tutaj. Pamietam raz wystawilem auto na sprzedarz tutaj I dzwoni raz Polka I pyta sie co jak ? To jej opowiadam a ona do mnie" czy mogl bys teraz to wytlumaczyc mojejemu mezowi bo ja sie z nim nie dogadam…" myslalem ze ze smiechu padne..ale sie powstrzymalem. Przyjechali w koncu je ogladac on czarniejszy od smoły. Do tego zero po angielsku ona tez masakra…Okazalo sie ze 5 lat sa ze soba I 2 dzieci maja…Pytanie jak oni w domu zyja? Jak rozmawiaja? Kumpel opwiadal jak sasiadka dzwonila do Polski I chwalila sie ze chlpaka Wlocha ma ha ha ..Nastepnego dnia przychodzi najprawdziwszy Kurd w koszulce ITALY. ha ha. A najlepsze sa te gwiazdeczki co pracuja u ciapatych w sklepach za 4- 5 funtow bez rejestracji I strugaja gwiazdy jak by conajmniej byly menegerkami w "one stop" albo w " Asdzie"…..

Basia85
    Participant

kalfi wrote:

Co tu duzo owijac w bawelne. Polki sa "materacami dla ciapatych I czarnuchow". Z jakim ciapatym nie pogadasz to wiekszosc chwali sie ze albo mial dziewczyne Polke albo jego kolega. I niestety to prawda. Przewaznie przyjedzie takie ze wsi z Polski I robi popeline tutaj. Pamietam raz wystawilem auto na sprzedarz tutaj I dzwoni raz Polka I pyta sie co jak ? To jej opowiadam a ona do mnie" czy mogl bys teraz to wytlumaczyc mojejemu mezowi bo ja sie z nim nie dogadam…" myslalem ze ze smiechu padne..ale sie powstrzymalem. Przyjechali w koncu je ogladac on czarniejszy od smoły. Do tego zero po angielsku ona tez masakra…Okazalo sie ze 5 lat sa ze soba I 2 dzieci maja…Pytanie jak oni w domu zyja? Jak rozmawiaja? Kumpel opwiadal jak sasiadka dzwonila do Polski I chwalila sie ze chlpaka Wlocha ma ha ha ..Nastepnego dnia przychodzi najprawdziwszy Kurd w koszulce ITALY. ha ha. A najlepsze sa te gwiazdeczki co pracuja u ciapatych w sklepach za 4- 5 funtow bez rejestracji I strugaja gwiazdy jak by conajmniej byly menegerkami w "one stop" albo w " Asdzie"…..

ciapaci sa ochydni, smierdza, nie myja sie, oszukuja wschodnio-europejki. Kiedys mnie jeden podrywal i powiedzial ze kupi 10 wielbladów dla mnie a ja mu stanowczo zeby sie walnal w glowe. Jedna z moich kolezanek wziela slub z Kurdem za 2000 funtów bo temu sie wiza konczyla, i potem jak sie jej chlopak z ktorym byla od 15 lat dowiedzial to ja rzucil. nie dziwie sie mu. pamietam tez jednego Pakistanczyka co bajerowal laski na ciaze – kiedys pisalas o tym na tym forum, masakra. a co do tematu nie wyobrazam sobie byc uwieziona w szatach, diabel musi kogos opetac aby zmieniac religie, masakra

rickyBF
    Członek

nie no kurde laska przegiela, co za glopia dupa zmienia swoja religie, brak charakteru, brak zasad i jakis brudas zawroci w glowie i caly trud katolickiego wychowania rodzicow idzie na marne. ja bym sie takiej corki wyrzekl bo to jest zakala narodowa. albo jak kolega napisal wyzej ukamieniowac.
    Marcin-Lech podoba mi sie twoj sposob myslenia, widac ze masz swoje zdanie i podejscie konserwatywne. tak trzymac. ja bym takiej polse w huscie walnal w pape za zdrade. niech brudas zmienia glupia religie dla dziewuchy

D.P.
    Participant

[quote:07722e9e74]I po twoich slowach "takie polskie" widac ze juz sprzedales Polske. A co zlego w tym ze cos jest Polskie???????????? Co juz ci Orzelek zbrzydl? Czuje po twoich slowach ze tez bys przedal kraj i religie dla paru funtow. Nie chcesz byc juz Polakiem i pewnie mówisz ze jestes British. Nigdy nie bedziesz Brytyjczykiem i dla Anglików zawsze bedzie obcokrajowcem. Ja zawsze dumnie przestawiam sie jako Polak i mówie to na poczatku konwersacji. Pamietaj – PIES PRZEBYWAJACY W STAJNI NIGDY NIE BEDZIE KONIEM[/quote]
    Kiedys myslalem o brytyjskim paszporcie zeby moje dzieci mialy latwiej podrozowac. Przeszlo mi i za kilka lat wracam do Ojczyzny, jak tylko wybuduje dom. Zarobilem troche pieniazkow w Anglii, po to tu przyjechalem. Teraz wywioze je do Polski i tam bede placil podatki, z czego skorzysta nasz kraj. Tak rozumiem swoja polskosc.Krzyzyk nosze na szyi a Orzelek wywieszony mam w aucie przez caly czas.

Polak-narodowosc
    Muzulmanin-religia
    To dwa rozne pojecia. Czy tylko katolik moze byc Polakiem? Wiesz ilu Polakow prawoslawnych, zydow czy muzulmanow walczylo w przeszlosci za Polske? Nie pytali o jaka.

Odpowiedz prosze – Dlaczego oceniasz te pania po ubraniu? Co jesli byla muzulmanka zamin tu przyjechala?

[quote:07722e9e74]I nie narzekam tylko bylem w totalnym szoku ze cos takiego moje oczy zobaczyly. I przejrzyj na oczy w jakim niebezpieczentwie zyjemy (islamisci atakowali juz Londyn, Paryz, Madryt, New York, Boston). I co fajnie bylyby jakby wysadzili Palac Kultury w Warszawie przed ta pseudotolerancje?
    [/quote]
    Nie jestem pseudotolerancyjny. Jestem rasista ale w troche innym znaczeniu tego slowa. Nie toleruje ludzi nie za ich religie czy poglady, ale za ich glupote. Swiat jest maly. Jak nie chcesz zyc obok innych to wybuduj mur wokol swojego kraju i zakaz lotow.

Gdybym chcial Ciebie ocenic po ubiorze, to patrzac na herb Lecha jestes skinheadem i kibolem. Lubie Lecha tak przy okazji.

Marcin-Lech_Poznan
    Participant

D.P. wrote:

[quote:72706a1f03]I po twoich slowach "takie polskie" widac ze juz sprzedales Polske. A co zlego w tym ze cos jest Polskie???????????? Co juz ci Orzelek zbrzydl? Czuje po twoich slowach ze tez bys przedal kraj i religie dla paru funtow. Nie chcesz byc juz Polakiem i pewnie mówisz ze jestes British. Nigdy nie bedziesz Brytyjczykiem i dla Anglików zawsze bedzie obcokrajowcem. Ja zawsze dumnie przestawiam sie jako Polak i mówie to na poczatku konwersacji. Pamietaj – PIES PRZEBYWAJACY W STAJNI NIGDY NIE BEDZIE KONIEM

Kiedys myslalem o brytyjskim paszporcie zeby moje dzieci mialy latwiej podrozowac. Przeszlo mi i za kilka lat wracam do Ojczyzny, jak tylko wybuduje dom. Zarobilem troche pieniazkow w Anglii, po to tu przyjechalem. Teraz wywioze je do Polski i tam bede placil podatki, z czego skorzysta nasz kraj. Tak rozumiem swoja polskosc.Krzyzyk nosze na szyi a Orzelek wywieszony mam w aucie przez caly czas.

Polak-narodowosc
    Muzulmanin-religia
    To dwa rozne pojecia. Czy tylko katolik moze byc Polakiem? Wiesz ilu Polakow prawoslawnych, zydow czy muzulmanow walczylo w przeszlosci za Polske? Nie pytali o jaka.

Odpowiedz prosze – Dlaczego oceniasz te pania po ubraniu? Co jesli byla muzulmanka zamin tu przyjechala?

:72706a1f03 wrote:

I nie narzekam tylko bylem w totalnym szoku ze cos takiego moje oczy zobaczyly. I przejrzyj na oczy w jakim niebezpieczentwie zyjemy (islamisci atakowali juz Londyn, Paryz, Madryt, New York, Boston). I co fajnie bylyby jakby wysadzili Palac Kultury w Warszawie przed ta pseudotolerancje?

Nie jestem pseudotolerancyjny. Jestem rasista ale w troche innym znaczeniu tego slowa. Nie toleruje ludzi nie za ich religie czy poglady, ale za ich glupote. Swiat jest maly. Jak nie chcesz zyc obok innych to wybuduj mur wokol swojego kraju i zakaz lotow.

Gdybym chcial Ciebie ocenic po ubiorze, to patrzac na herb Lecha jestes skinheadem i kibolem. Lubie Lecha tak przy okazji.[/quote]

Dziekuje za dobra i konstruktywna wypowiedz. DObrze Cie wyczulem ze chciales kiedys byc Brytyjczykiem. Ja tez mialem na poczatku taki glupi okres ale dojrzalem do Polskosci jakies 7 lat temu.
    Szacunek za to ze wozisz w aucie godlo Polski.
    Nie rozumiesz jednak mojej intencji przekazu. Nie chodzi tutaj wcale o ocene ludzi po wygladzie, bo kazdy ma prawo ubierac sie jak mu sie podoba, kolczykowac czy tatuowac. Chodzi tu o zmiane sposobu zycia i zdrade naszej kultury (bo islam to nei jest tylko religia ale wlasnie sposób zycia) przez Polke. Dlaczego Muzulmanin nie zmienil religii jak tak bardzo ja kochal? Dlaczego to my musimy sie podporzadkowac i to jeszcze ludziom trzeciego Swiata na terenie rdzennie Chrzescijanskim? Moja zona zamienila z nia kilka zdan, ona jej powiedziala o zmianie religii tutaj pod wplywem meza. Widac ze byla bardzo nieszczesliwa i w sumie mi sie jej troche zal zrobilo, no ale kazdy jest kowalem swojego losu. Tak jakby brakowalo jej kontaktu z Polakami i chciala dluzej porozmawiac. Jest to przykre cale zjawisko i tu nie chodzi o ocenianie ludzi po wygladzie. Mam nadzieje ze dotra do Ciebie moje slowa.
    Sam madrze napisales ze jestes rasista tylko pod innym katem. Kazdy ma w sobie rasizm, spójrz nawet na czasy szkolne – jesli ktos jest inny niz wiekszosc, zostanie wysmiany albo znecany. Taka natura ludzka ze czlowiek lubi to co podobne do niego i szuka znajomych w podobnych kregach.
    Ja osobiscie mam wiekszy szacunek do prawdziwego rdzennego muzulmanina który poprostu zostal wychowany w danej wierze i kulturze niz do takiej bezcharakternej Polki co jest marionetka w rekach Araba i zmienia wszystko wyrzekajac sie swoich korzeni, kultury i religii.

Przez takie wlasnie cos pokazujemy slabosc w Swiecie i muzulmanie to wykorzystuja.

D.P.
    Participant

Wedlug mine , jak sam napisales, kazdy jest kowalem swojego losu. Pozawol tej pani zdecydowac. W dzisiejszym swiecie kazdy powinien miec prawo podejmowania wlasnych decyzjii. Nie wazne czy madrych czy glupich, ale wlasnych.

Chyba nie chcesz zeby ktos Ci mowil co robic? Niech kazdy robi co uwaza za stosowne.

A z ta jednoscia Muzulmanow to nie do konca sie zgadzam. Od zawsze Sunnici i Szyici sie niewnawidza i zwalczaja jak tylko moga. I tu mamy wojny Irak-Iran, teraz konflikt Iran-Arabia Saudyjska itp. Wcale nie sa tacy zgodni jak Ci sie wydaje. Leja sie miedzy soba ile tylko moga. Ale skoro taka ich wola, no coz to ich decyzja.

Pozdrawiam

Marcin-Lech_Poznan
    Participant

D.P. wrote:

Wedlug mine , jak sam napisales, kazdy jest kowalem swojego losu. Pozawol tej pani zdecydowac. W dzisiejszym swiecie kazdy powinien miec prawo podejmowania wlasnych decyzjii. Nie wazne czy madrych czy glupich, ale wlasnych.

Chyba nie chcesz zeby ktos Ci mowil co robic? Niech kazdy robi co uwaza za stosowne.

A z ta jednoscia Muzulmanow to nie do konca sie zgadzam. Od zawsze Sunnici i Szyici sie niewnawidza i zwalczaja jak tylko moga. I tu mamy wojny Irak-Iran, teraz konflikt Iran-Arabia Saudyjska itp. Wcale nie sa tacy zgodni jak Ci sie wydaje. Leja sie miedzy soba ile tylko moga. Ale skoro taka ich wola, no coz to ich decyzja.

Pozdrawiam

Teraz sie zastanawiam po co nas matki i ojcowie ucza wychowania katolickiego, po co uczeszczamy na religii za mlodu, jak pod wplywem jednego dziada z Pakistanu mozemy sobie zmienic religii. Wyobraz sobie teraz analogiczna sytuacje – Pakistanka zmienia religii dla Polaka, staje sie katoliczka – wielka awantura i demonstracje muzulmanów pod urzedem Stanu Cywilnego. A my przechodzimy obojetnie. Najlepiej niech co druga Polka tak robi, a nasza religia i tradycja wyginie tak jak kiedys dinosaury.
    Pisalem ze "kazdy jest kowalem swojego losu" juz po fakcie bo ta Polka dokonala rzeczy praktycznie nieodwracalnej. Takim sytuacjom trzeba zapobiegac bo potem to swiadczy o naszym narodzie. Przeczytaj sobie wypowiedz "Kalfi" kilka postów do góry – facet pisze konkretnie nieowijajac w bawelne, ale daje fakty.
    Pozdrawiam serdecznie

D.P.
    Participant

No właśnie. A ile czasu ojcowie i matki spędzają na prawdziwym wychowaniu dzieci? W dzisiejszych czasach wychowuje telewizja i internet, to póżniej nie ma się czemu dziwić. Czasy się zmieniają i nic na to nie poradzisz.

Za moich czasów jak w szkole odpyskowałem nauczycielowi to w pysk dostałem, a od rodziców po dupsku. A teraz…???

Światopogląd człowieka dorosłego nie jest tylko kształtowany przez rodziców. A jak w telewizji mloda kobieta słyszy o księżach pedofilach i sama była molestowana w dzieciństwie to gdzie ją to popchnie. Sprawa zmiany wiary nie jest tak prosta jak się wydaje. To nie tylko kwestia wychowania, ma na to wpływ wiele czynników.

Moje zdanie jest takie, że nie powwinniśmy od razu jej odsądzać od nie wiem już sam czego. To tak jak z bezdomnym na ulicy. Większość ludzi widzi tylko brudasa i pijaka, ale tak naprawdę nie znamy jego historii i nie wiemy dlaczego skończył jak skończył.

kkonki
    Participant

D.P. wrote:

W dzisiejszych czasach wychowuje telewizja i internet, to póżniej nie ma się czemu dziwić. Czasy się zmieniają i nic na to nie poradzisz.

Za moich czasów jak w szkole odpyskowałem nauczycielowi to w pysk dostałem, a od rodziców po dupsku. A teraz…???

Taki lekki offtop… Czy zgadzacie sie ze?

[i:664a909197]„Dzisiejsza młodzież jest zdegenerowana i brakuje jej dyscypliny, a dzieci nie słuchają już swoich rodziców”.
    „Dzieci dziś kochają luksus… mają złe maniery i gardzą autorytetami; okazują brak szacunku do starszych (…) nie wstają, gdy starsi wchodzą do pomieszczeń”.
    „Nie mam żadnych nadziei, jeśli chodzi o przyszłość naszego kraju, kiedy pewnego dnia dzisiejsza młodzież stanie się mężczyznami. Jest ona pozbawiona wytrwałości, nieodpowiedzialna i nie można na nią patrzeć…”.
    „Obecnie młodzi ludzie myślą wyłącznie o sobie. Nie mają czci dla rodziców. Są niecierpliwi. Mówią, jakby wszystko wiedzieli, a to, co jest dla nas mądrością, dla nich oznacza głupotę.”
    „Perwersja dzisiejszej młodzieży jest tak wielka, że nie mogę już znieść ich obecności”.[/i:664a909197]

:664a909197 wrote:

Dzisiejsza młodzież jest zdegenerowana i brakuje jej dyscypliny, a dzieci nie słuchają już swoich rodziców.
    (zapis z tabliczek klinowych z miasta Ur z 2000 r. p.n.e.)

[note color="#D1F26D"] Dzieci dziś kochają luksus… mają złe maniery i gardzą autorytetami; okazują brak szacunku do starszych (…) nie wstają, gdy starsi wchodzą do pomieszczeń,
    (Sokrates, grecki filozof, 470-399 p.n.e.) [/note]

Nie mam żadnych nadziei, jeśli chodzi o przyszłość naszego kraju, kiedy pewnego dnia dzisiejsza młodzież stanie się mężczyznami. Jest ona pozbawiona wytrwałości, nieodpowiedzialna i nie można na nią patrzeć…”
    (Arystoteles, grecki filozof, 384 – 322 p.n.e.)

Obecnie młodzi ludzie myślą wyłącznie o sobie. Nie mają czci dla rodziców. Są niecierpliwi. Mówią, jakby wszystko wiedzieli, a to, co jest dla nas mądrością, dla nich oznacza głupotę.
    (mnich Piotr, 1274)

Perwersja dzisiejszej młodzieży jest tak wielka, że nie mogę już znieść ich obecności
    (dyrektor szkoły z XVIII wieku)

Wszyscy smieja sie z "a za moich czasow.." a pozniej sami uzywaja tego zwrotu. Pogodzcie sie z tym, ze zawsze swiat idzie do przodu, i swiat dzisiejszy powinien byc punktem odniesienia 🙂

Marcin-Lech_Poznan
    Participant

kkonki wrote:

D.P. wrote:

[i:d15e255750]„Dzisiejsza młodzież jest zdegenerowana i brakuje jej dyscypliny, a dzieci nie słuchają już swoich rodziców”.
    „Dzieci dziś kochają luksus… mają złe maniery i gardzą autorytetami; okazują brak szacunku do starszych (…) nie wstają, gdy starsi wchodzą do pomieszczeń”.
    „Nie mam żadnych nadziei, jeśli chodzi o przyszłość naszego kraju, kiedy pewnego dnia dzisiejsza młodzież stanie się mężczyznami. Jest ona pozbawiona wytrwałości, nieodpowiedzialna i nie można na nią patrzeć…”.
    „Obecnie młodzi ludzie myślą wyłącznie o sobie. Nie mają czci dla rodziców. Są niecierpliwi. Mówią, jakby wszystko wiedzieli, a to, co jest dla nas mądrością, dla nich oznacza głupotę.”
    „Perwersja dzisiejszej młodzieży jest tak wielka, że nie mogę już znieść ich obecności”.[/i:d15e255750]

Tu sie zgodze – mlodziezy juz naprawde odbija teraz.
    Poznalem w zeszlym roku jednego chlopaka – 22-latka. Pracowalem z jego ojcem który razem ze swoja zona i wlasnie synem przyjechal w 2004 roku za chlebem do UK. Chlopak naprawde z wygladu jak model, wysoki, ladny 😆 ciezko znalesc dziewczyne co by sie za nim nie obejrzala.
    Jak sie okazalo ma na imie Jay. Ale urodzil sie jako Marcin czyli tak jak ja. W wieku ukonczenia 18-stego roku zycia zmienil sobie imie na Jay aby byc bardziej acceptowany przez Anglików, bo smiali sie z jego imienia Marcin. A przeciez Marcin to Martin. Widac bylo ze chlopak strasznie zakompleksiony i az czerwony sie robil jak próbowalem mówic do niego po POlsku. Smieszne to bylo ze na sile chcial sie stac Anglikiem, mimo ze zyl w Polsce do 12 roku zycia. Wstyd i hanba zeby sie polskosci wyrzec.
    Powiedzialem mu prosto w oczy ze mu odbilo, jego ojciec tez byl bezradny na ta mlodziencze szalenstwo.
    Proponuje niech wszyscy Polacy stana sie od razu British a potem pan prezydent Duda niech nam pokaze srodkowy palec jak bedziemy chcieli powrócic do naszego kraju.
    pozdrawiam wszystkich Polaków którzy zyja w UK ale czuja sie Polakami.
    Zapraszam równiez na te strone:

http://www.zazzle.co.uk/polish_and_proud_t_shirts-235000042109285697

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 31)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.