Strona główna Działy Prawo Brytyjskie obywatelstwo

Wyświetlanych postów: 5 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    azkeel
    Participant

@poleman

Chyba sie robie za stary bo ni jak nie potrafie rozszyfrowac Twojego skrotu myslowego. Kolega Jakub zapytal o nasze osobiste doswiadczenia w tym temacie, ja, poniewaz takowe posiadam, odpowiedzialem (rzeczowo i na temat) a Ty cytujac mnie nazywasz ignorantami blizej nieokreslona grupe osob. Moglbys przynajmniej okreslic ktora strone dyskusji nazywasz ignorantami bo na cytowanym forum rozwinela sie wyjatkowo goraca polemika w tym temacie.

twix
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    poleman wrote:

Mr 'twix’ zamiast obrazac ludzi na forum to lepiej niech nauczy sie uzywac poprawnie j. polskiego ([b:ca338e35a8]skad[/b:ca338e35a8] – z kad?)…patriota za 'dyche’ ktory jak jedzie do PL to pewnie sam sie lansuje jaki to on nie jest bogaty…hipokryzja.

Nie obraziłem nikogo moim postem. Uważam że lansujecie sie z byle powodu – UK paszport, dom socjalny, benefity, praca przy sorcie śmieci – a w Polsce to nie wiadomo kim sie przedstawiacie. Kolego, wydaje mi się, że jesteś jednym z tych o których napisałem powyżej – a przytocze Twoje słowa: lansiarz za dychę. Nie znasz mnie wiec nie oceniaj!!! Jest mało osób z tak długim stażem (emigracji) w Anglii więc wiem co piszę i mam obowiązek nazywać rzeczy po imieniu

Himen
    Participant

Koszt uzyskania brytyjskiego obywatelstwa nie jest mały (zwłaszcza dla kilkuosobowej rodziny) i to jest główny powód który mnie powstrzymuje przed tym żeby się w to bawić. Poza tym udowodnić 5 czy 6 lat rezydencji to nie jest wcale takie banalne (kto z was przechowuje payslipy sprzed 5 lat?). Chwilowo pozostanę chyba przy paszporcie z orzełkiem (choć ten też nie jest tani – 90 funtów!)

frontier
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Himen wrote:

Koszt uzyskania brytyjskiego obywatelstwa nie jest mały (zwłaszcza dla kilkuosobowej rodziny) i to jest główny powód który mnie powstrzymuje przed tym żeby się w to bawić. Poza tym udowodnić 5 czy 6 lat rezydencji to nie jest wcale takie banalne (kto z was przechowuje payslipy sprzed 5 lat?). Chwilowo pozostanę chyba przy paszporcie z orzełkiem (choć ten też nie jest tani – 90 funtów!)

Nie trzeba payslipów tylko P45/P60… Zawsze mozna kombinowac w inny sposób (tak mysle) – poprosic o pismo z urzedu skarbowego, od pracodawcow, pokazac umowy o prace / wynajmu, wyciagi z banku itp.

kunegunda
    Participant

twix wrote:

Patriotą nie przestaje sie byc nigdy, gdy: wiesz gdzie twój dom, gdzie rodzina twoja jest, dokąd zawsze wspomnieniami wracasz, gdzie dziadkowie Twoi walczyli o Polske – tę prawdziwa Polskę, gdzie miejsce Twoich narodzin jest, gdzie przeżyłesz najlepsze chwile, z kąd tradycje i kulture z czerpiesz by zaszczepic dzieci swe a nie jakis gó…wniany papierek, który pozwoli ci mieć brytyjskie obywatelstwo. Po co? By się lansować? Do szkoły lepiej wróć, historii sie uczyć a nie sprzedawać się jak kur…a!!!

😆 😆 😆 😆 😆

a ciebie to juz calkiem po……..???
    to poco tu zes przyjechal z tego wspanialego kraju pod sloncem ????
    Wracaj do domu
    [img:57a18917fe]http://www.leeds-manchester.pl/forum//upload_img/miniaturki/IMG_50fbd4c0063f64687.jpg[/img:57a18917fe]

Wyświetlanych postów: 5 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.