Strona główna Działy Motoryzacja Kolizja samochodowa – czy wzrosnie mi ubezpieczenie?

Wyświetlanych postów: 12 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
  • #23010
    SwiezakWUK
    Członek

    Mialem drobna kolizje, na parkingu pod sklepem, nie zaciagnalem hamulca recznego, albo zrobilem to zbyt slabo, juz teraz nie jestem pewien, samochod mi sie stoczyl metr do tylu i uderzyl w drugi. nikomu nic sie nie stalo, bo samochod w ktory uderzyl moj byl pusty. dogadalem sie z wlascicielka, zeby spisala moje dane, pojechala do warsztatu i jak sie okaze ze naprawa jest tania to ja zaplace, bo tak na oko to w jej samochodzie sie nic nie stalo, poza ryska na zderzaku. dzwonili do mnie z tego warsztatu no i wycenili naprawe na 400 funtow, no i w sumie to nie usmiecha mi sie za to placic, wiec chce zeby to zrobili z mojego ubezpieczenia. nie posiadam znizek na ubezpieczenie w UK gdyz to moje pierwsze auto, czy mimo to wzrosnie mi ubezpieczenie?

    #152506
    crally
    Participant

    na 99% wzrosnie. Najlepiej wprowadz swoje dane do gocompare (lub czegos podobnego) uwzgledniajac stluczke, to zobaczysz czy jest roznica.
    Tutaj nawet jak masz wypadek nie ze swojej winy to rosnie Ci skladka.

    #152507
    ela1981
    Participant

    troche milam juz wypadkow (niewinna :D) a wiec patrzac na dswiadczenie jest tak:
    1. wypadek z twojej winy ~ robisz z wlasnego ubezpieczenia ~ rosnie skladka w kolejnym roku
    2.wypadek nie z twojej winy ~ robisz z ubezpieczenia winowajcy ~ ubezpieczenie ci nie rosnie
    2. wypadek bez winnego ~ robisz z wlasnego ubezpieczenia ~ skladka rosnie

    #152508
    Reddbull
    Członek

    Najlepiej zrob tak jak poradzil Ci uzytkownik crally. Kolizja byla z Twojej winy i przez nastepne 3-5 lat bedziesz musial ja deklarowac do ubezpieczalni. Skladka wzrosnie Ci na pewno niezaleznie od tego czy Twoj no claims bonus jest chroniony czy tez nie.

    Na to o ile wzrosnie Ci ubezpieczenie sklada sie wiele czynnikow takich jak chocby Twoj wiek (nie tylko wysokosc szkody). Wydaje mi sie, ze na przestrzeni conajmniej 3 lat (lub tez 5) zaplacisz za to duzo wiecej niz 400 funtow. Osobiscie, jesli udalo Ci sie porozumiec z wlascicielem drugiego pojazu sugerowalbym zaplacenie za szkode bez angazowania w to ubezpieczalni. Jednorazowo ta kwota faktycznie niska nie jest ale za 2 miesiace o tym zapomnisz 🙂 A co jesli w ciagu nastepnych wpadnie Ci druga szkoda??? Musisz to sobie przekalkulowac, osobiscie na pewno zaplacilbym 400f i spisal porozumienie. Pozdrawiam

    #152511
    gosu
    Participant

    ja zglosilem kiedys szkode z mojej winy.ubezpieczenie pokrylo koszty,a ja zmienilem polise wpisujac zone jako glownego kierowce,a siebie jako drugiego.ubezpieczenie wzroslo o 3 funty.wypelniajac formulaz podalem wszystkie dane (nic nie sciemnialem 🙂 ) wiec wydaje mi sie ze mozesz tak sprobowac jezeli masz na kogo zmienic polise.

    #152512
    SwiezakWUK
    Członek

    nie mam na kogo polisy przepisac, moja zona nie ma prawka. sprawdzalem w przegladarkach, i chyba taniej wyjdzie zaplacic

    #152514
    xxmitaxx
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    SwiezakWUK wrote:

    nie mam na kogo polisy przepisac, moja zona nie ma prawka. sprawdzalem w przegladarkach, i chyba taniej wyjdzie zaplacic

    Chyba nie chyba tylko napewno. Pomysl, ze sam wklad wlasny to pewnie ze £150-£200. Wiec nie wiem nawet nad czym sie zastanawiasz. Za £400 wydasz z £200 z wlasnej kieszeni itak, i tak. A i ubezpieczenie przez nastepne pare lat wzrosnie Ci o pare setek.

    #152515
    Reddbull
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    xxmitaxx wrote:

    SwiezakWUK wrote:

    nie mam na kogo polisy przepisac, moja zona nie ma prawka. sprawdzalem w przegladarkach, i chyba taniej wyjdzie zaplacic

    Chyba nie chyba tylko napewno. Pomysl, ze sam wklad wlasny to pewnie ze £150-£200. Wiec nie wiem nawet nad czym sie zastanawiasz. Za £400 wydasz z £200 z wlasnej kieszeni itak, i tak. A i ubezpieczenie przez nastepne pare lat wzrosnie Ci o pare setek.[/quote]

    Wklad wlasny placisz tylko jesli naprawiasz swoj samochod. Jesli szkoda zgloszona jest jedynie przez druga strone dziala to na zasadzie oc(tp only) i nie ma zadnego wkladu wlasnego.

    #152530
    xxmitaxx
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Reddbull wrote:

    xxmitaxx wrote:

    SwiezakWUK wrote:

    nie mam na kogo polisy przepisac, moja zona nie ma prawka. sprawdzalem w przegladarkach, i chyba taniej wyjdzie zaplacic

    Chyba nie chyba tylko napewno. Pomysl, ze sam wklad wlasny to pewnie ze £150-£200. Wiec nie wiem nawet nad czym sie zastanawiasz. Za £400 wydasz z £200 z wlasnej kieszeni itak, i tak. A i ubezpieczenie przez nastepne pare lat wzrosnie Ci o pare setek.[/quote]

    Wklad wlasny placisz tylko jesli naprawiasz swoj samochod. Jesli szkoda zgloszona jest jedynie przez druga strone dziala to na zasadzie oc(tp only) i nie ma zadnego wkladu wlasnego.[/quote]

    No zgadza sie. Masz racje. Troche sie zapedzilem.

    #160465
    kosel84
    Participant

    Czy nadal są takie same przepisy jak 2 lata temu ?

    #166398
    sandrals
    Członek

    czesc

    #167980
    Udemy23
    Członek

    Nic się nie zmienia 🙁

Wyświetlanych postów: 12 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.