Strona główna Działy Prawo wyprowadzka z domu

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    keeper
    Participant

mam ponad 16 lat i mam trochę trudną sytuację w rodzinie; mieszkam tutaj tylko z mamą. jest ciężko i to dosyć bardzo. więc chciałabym się zorientować, od którego roku życia mogę się legalnie wyprowadzić z domu, żeby nie mieć potem żadnych nie przyjemności z policją. na jednej ze stron internetowych było napisane, że jeśli na prawdę chce się wyprowadzić z domu w tym wieku, potrzebuję jakiegoś zaświadczenia z sądu, w razie gdyby policja przyjechała, żeby mnie zabrać spowrotem do mamy. czy to jest prawda?
    niektórzy mówią, że gdybym się wyprowadziła z domu w wieku jakim jestem, to policja ani matka nie mogli by nic zrobić, bo jak to się mówi od 16 roku życia w anglii jest się 'dorosłym’.
    mam nadzieję, że jest tutaj ktoś taki, że na prawdę się na tym zna i kto mi pomoże.
    napisałam także to jednej z organizacji w leeds, mają mi odpowiedzieć w ciągu 10 dni, ale sądzę że i tak nie otrzymam żadnego maila od nich.
    z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi, będę niezmiernie wdzięczna jeśli ktoś się na prawdę orientuje w tych sprawach.

frontier
    Participant

O ile mi wiadomo mozesz miec powazne problemy na granicy, kiedys widzialem zatrzymywali osoby nieletnie i dopytywali o rodziców itp.

A tak to masz do kogo tutaj przyjechac?

keeper
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    frontier wrote:

O ile mi wiadomo mozesz miec powazne problemy na granicy, kiedys widzialem zatrzymywali osoby nieletnie i dopytywali o rodziców itp.

ja mieszkam w anglii od dobrych dwóch lat, chcę się wyprowadzić po prostu od mamy, całkiem gdzieś indziej, ale na terenie Leeds

frontier
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

keeper wrote:

frontier wrote:

ja mieszkam w anglii od dobrych dwóch lat, chcę się wyprowadzić po prostu od mamy, całkiem gdzieś indziej, ale na terenie Leeds[/quote]

Sorki zrozumialem ze jestes w Polsce. O ile mi wiadomo jak masz 16 lat to droga wolna.

jola79
    Participant

mam wrażenie że mama nie pozwala Ci szlajać się po nocach, pić alkoholou i cpać- trudna sytuacja-nieprawdaż? słuchaj dziecko, pomyśl o tym co ty zrobisz sam/sama w obcym kraju, prawdopodobnie nie masz jeszcze żadnej skończonej szkoły a tym bardziej dobrze płatnej pracy a za wszelką cenę chcesz udowodnić jaki/jaka jestes dorosła/ dorosły. Masz tylko 16 lat!!!!
    Może więcej pokory i życzliwości dla mamy, która wychowuje Cię sama. Tak chcesz się odwdzięczyć za to że myła ci dupsko jak się obesrałeś, że siedziała po nocach jak chorawałeś, za to że prawdopodobnie wyjechała do Anglii żeby właśnie Tobie było lepiej???? DZIECKO nie tędy droga!!! przemyśl sobie co Ty wogóle piszesz i czego Ty chcesz!!!!

keeper
    Participant

jola79 wrote:

mam wrażenie że mama nie pozwala Ci szlajać się po nocach, pić alkoholou i cpać- trudna sytuacja-nieprawdaż? słuchaj dziecko, pomyśl o tym co ty zrobisz sam/sama w obcym kraju, prawdopodobnie nie masz jeszcze żadnej skończonej szkoły a tym bardziej dobrze płatnej pracy a za wszelką cenę chcesz udowodnić jaki/jaka jestes dorosła/ dorosły. Masz tylko 16 lat!!!!
    Może więcej pokory i życzliwości dla mamy, która wychowuje Cię sama. Tak chcesz się odwdzięczyć za to że myła ci dupsko jak się obesrałeś, że siedziała po nocach jak chorawałeś, za to że prawdopodobnie wyjechała do Anglii żeby właśnie Tobie było lepiej???? DZIECKO nie tędy droga!!! przemyśl sobie co Ty wogóle piszesz i czego Ty chcesz!!!!

prosilam o porade odnosnie wyprowadzenia sie z domu w wieku 16 lat, a nie porade wychowawcza. nie napisalam sytuacji jaka dzieje sie w domu, wiec prosze nie pisac zadnych bzdur, ze chce pic, palic, cpac czy Bog wie co robic. bo nie kazdy w moim wieku taki jest, niektorzy maja jakas ambicje, chca byc kims. wiec prosze nie pisac takich rzeczy jesli mnie Pani nie zna.
    szkole mam juz skonczona, a prace na weekendy mam. dostaje pieniadze ze szkoly i z pracy tygodniowo, wiec nie narzekam.

jason
    Participant

jola79 wrote:

nie znasz w ogóle sytuacji, ale z góry zakładasz, że to wszystko jej wina. przecież to niemożliwe, żeby z jej mamą było coś nie tak prawda? takie rzeczy przecież się nie zdarzają. cóż za niewdzięczne dziecko to musi być. gratuluję wnikliwej analizy pani jasnowidz.

jola79
    Participant

Nie znam Cię ale sądzę że jeśli prośba jest na forum publicznym to każdy ma prawo głosu. Po za tym sprawy rodzinne powinnaś wyjaśnić w domu lub poprosić kogoś z grona znajomych, szkoły itd. Jeśli czujesz się taka dorosła to powinnaś wiedzieć jakie są konsekwencje poruszania takich tematów na forum publicznym. Szkoda mi Ciebie a jeszcze bardziej Twojej mamy.

sergi2
    Członek

jola79, ale nie uwazasz, że troche, mowiac delikatnie oceniłaś kogoś, kogo wogole nie znasz. Nie znasz sparawy wiec, zupelnie niepotrzebny ton, i wogole, jak mozna z taką łatwoscią wyjezdzać w prywatne rzeczy i leciec w dodatku jak czołg po poligonie.

Mam nadzieje, że w zyciu prywatnym tez jestes taka krytyczna na ludzi i walisz prosto z mostu. Tylko najczesciej w takich histoiriach, osoba jak ty, to szara myszka przy angolach, co nawet be nie powie i przytakuje, ale mam nadzieje , ze sie myle. Pozdrawiam i pokory zycze, lub znalesc inne miejsca od odstressu niz forum 😉

PS. Prawo glosu prawem twoim, ale kultura i powsciagliwosc wobec innej osoby na forum, to juz nie prawo. To kultura wyniesiona z domu lub nabyta. Wszystko ma swoje konsekwencje, nie mozna w zyciu ciagle sie tlumaczyc, ze : mam do tego prawo, i mowie co chce.

sylwia
    Członek

JOla79 sprowadze cie troche na ziemie pewna historia, 2 lata temu pomagalam 16 latkowi zalatwic mieszkanie, benefity i szkole bo mamusia przygruchala sobie Pakistanczyka , ktory chcial aby ten chlopak przeszedl na muzlumanizm, nie mogol sie dalej uczyc i nawet chcial go obrzezac , bil go wyzywal i ponizal przez 4 lata a mamusia slepa nic nie chciala widziec ba nawet mu w tym pomagala i wspierala w imie Allaha!! Chlopak byl dobrym dzieciakiem dzielnie wszystko przetrwal dopiero kiedy wyznaczyli date jego obrzezania uciekl z domu i zwrocil sie do mnie o pomoc , nie kazda mama dba o swoje dzieci , niekiedy dzieciaki nie maja innego wyjscia niz ucieczka. Chlopak skonczyl wlasnie college i szykuje sie na uniwerek wiec zle nie skonczyl i nie popadl w alkoholizm, narkotyki itp NIe osadzaj bo nie znasz sytuacji.

Keeper dziecino idz do city council lub connexions wyjasnj swoja sytuacje napewno ci pomoga , mozesz takze pogadac ze swoim wykladowca w collegu tez ci nakieruje co masz zrobic, nie znam twej sytuacji ale jesli jest podobna do tej co opisalam to napewno nie zostawia cie sama.

jola79
    Participant

hmmm piszesz ze nie powinnam oceniać innych, ale robisz to samo. Skoro dziecko 16 letnie ma taki problem to poradż jej coś a nie skupiaj się na moich wypowiedziach, jeśli się z nimi nie zgadzasz. Po za tym ani ja ani Ty nie znamy sytuacji jej mamy, więc równie dobrze mogę mieć rację. Dlaczego 16 letnia dziewczyna z góry zakłada że jakaś organizacja jej nie pomoże, dlaczego nikt jej nie pomógł do tej pory? Może nie chcą bo wiedzą coś czego ona na forum nie napisała, a szuka właśnie poparcia dla swojej ,może najgłupszej, decyzjii w życiu. Trzeba się zastanowić nad różnymi stronami tej sprawy. Nikogo nie chce oceniać, potępiać ale realnie patrząc na to co 16 letnie dziecko pisze na forum to daje duuuuużo do myślenia. A napisałam co myślę bo może dziewczynka wkońcu się obudzi. Szczerość za szczerość.
    Jeśli ktoś ją krzywdzi i jest jej tak żle z mamą to niech idzie na policję, tam napewno jej pomogą.
    P.S. nie mieszkam w Anglii i nie zawsze mówię to co myślę, chyba że wiem o mojej 100% racji.

sylwia
    Członek

Ja ocenieniam? gdzie?! dalam jej rade wie gdzie ma isc , sama piszes ze nie mieszkasz w UK chyba nie zrozumialas co pisalam piszac o city council lub connexions …
    A dlaczego nikt jej nie pomogl do tej pory? bo moze nie wiedziala gdzie sie zglosic , co robic to nie jest takie latwe jak sie wydaje wydusic z siebie co sie dzieje w domu, a forum jest anonimowe wiec latwiej sie zwrocic tu o pomoc.
    To nie Polska ze policja tu rozwiazuje wszystkie sprawy/…

jola79
    Participant

"SYLWIA" TA ODPOWIEDZ BYLA DO "SERGI2"

sylwia
    Członek

jola79 wrote:

"SYLWIA" TA ODPOWIEDZ BYLA DO "SERGI2"

acha nastepnym razem sie okreslij

frontier
    Participant

sylwia wrote:

JOla79 sprowadze cie troche na ziemie pewna historia, 2 lata temu pomagalam 16 latkowi zalatwic mieszkanie, benefity i szkole bo mamusia przygruchala sobie Pakistanczyka , ktory chcial aby ten chlopak przeszedl na muzlumanizm, nie mogol sie dalej uczyc i nawet chcial go obrzezac , bil go wyzywal i ponizal przez 4 lata a mamusia slepa nic nie chciala widziec ba nawet mu w tym pomagala i wspierala w imie Allaha!! Chlopak byl dobrym dzieciakiem dzielnie wszystko przetrwal dopiero kiedy wyznaczyli date jego obrzezania uciekl z domu i zwrocil sie do mnie o pomoc , nie kazda mama dba o swoje dzieci , niekiedy dzieciaki nie maja innego wyjscia niz ucieczka. Chlopak skonczyl wlasnie college i szykuje sie na uniwerek wiec zle nie skonczyl i nie popadl w alkoholizm, narkotyki itp NIe osadzaj bo nie znasz sytuacji.

Dziwie sie ze takie sprawy nie sa naglasniane i chlopak musial uciekac z domu. To mamy wolnosc religijna w tym kraju czy tylko wolnosc od chrzescijanstwa?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.