Strona główna Działy Hobby kupno laptopa

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    monika123
    Członek

Witam chce kupic laptopa i bardzo bym prosila zeby ktos mi doradzil jaki wybrac poniewaz nie mam o tym zielonego pojecia moj budzet to ok 300 funtow i oczywiscie chcialabym jak najlepszy. Znajomy polecil mi taki Acer Aspire 5349-B816G50MNKK. 15.6" za okolo 270 funtow . Bardzo bym prosila aby nie wypowiadaly sie osoby ktore sie na tym nie znaja i o nie umieszczanie chamskich komentarzy . Z gory dziekuje i pozdrawiam Monika

sparkle
    Członek

Witam Cie;)
    Moze sie super nie znam, ale moj facet sie zna bardzo dobrze. Ja mam wlasnie Acer Aspire 5349-B816G50MNKK i to on mi go wybral:) Szczerze sobie chwale i moge go polecic:)

Maciek1983
    Participant

Ja sie na tym tez nie znam, ale mam wielu kolegow z tej branzy i kazdy mi zawsze odradza Acera pod jakakolwiek postacia.

jason
    Participant

Ja też odradzam Acera. Fakt, że są najtańsze i ożesz trafić na takiego, który będzie działał długo i bezawaryjnie. Sugerowałbym jednak dołożyć te 50 funtów i kupić chociażby Asusa albo HP. Sprawdź jeszcze ile ten laptop ma gwarancji – zazwyczaj Acery maj tylko rok, podczas gry wszystkie inne firmy dają minimum 2 lata. To chyba o czymś to świadczy 😉

yuuki
    Członek

Acery jak najbardziej nie.moj pierwszy cep w UKa to byl wlasnie Acer Aspire i wykitowal po 11 miesiacach.Fakt ze jeszcze zdazylem go na gwarancje oddc ale po powrocie wyladowal na ebay’u

polecam Asus’a z cala pewnoscia

Maciek1983
    Participant

ja tez mam asusa, juz ponad 3 lata i nic sie nie dzieje, a tez do najdrozszych nie nalezal….moge polecic

Mrs_Ruskin
    Członek

Specem nie jestem ale acera mialam 2 lata i bardzo bylam zadowolona. Poniewieralam nim troche, ale nigdy mi nie odmowil wspolpracy, a byl na chodzie prawie 24/7. Jak na laptopa na budzecie to trafilam swietnie, ale sprzedalam w koncu dusze mac’owi 😉

panikos
    Członek

Hej

To zależy jak chcesz długo się cieszyć tym urzadzeniem. Przerobiłem acery hp i inne cuda. W zeszłym roku postanowiłem kupić Sony. Miał gorsze parametry niż acery hp i inne marki 🙂
    Sony w Listopadzie był przeceniony z 600 na 400 🙂 Wszystkie poprzednie komputery jakoś nie dawały rady. Coś się wieszały, coś zwalniały to im jakieś ikonki z dzwięku uciekały. Karty graficzne miały zawsze G force.

300 to nie jest duży budżet. Będą ci wciskać tanie marki na może w miarę dobrych parameterach ale słabe komputery.

Poszukaj czegoś z dużym rabatem przecena z 500 na 300 🙂 400 na 300
    Jak już znajdziesz ten komputer który Ci się podoba spisz model i poszukaj w necie. Często się zdarza że będzie jeszcze tańszy.

Znajdą się na pewno przeciwnicy tego co powiem ale nie kupuj komputera z procesorem AMD weź Intel Core.

AMD bardziej się grzeje czasami tak że pali kolana 🙂

Moj sony ma już swoje lata a wentylatora nigdy nie włancza.

Jak kupujesz to spójrz do czego Ci komputer.
    W gry na komputerze za 300 to raczej tylko online

więc Internet – do tego każdy komp jest dobry
    Ile ma dysku twardeg (hard drive) – im więcej tym lepiej 500 gb spokojnie starczy jak będzie mniej to sobie kupisz dysk zewnętrzny
    RAM 3GB powinny spokojnie starczyć
    Lekki – to laptop będziesz go czasami brać w podróż
    Bateria musi trzymać minimum 4 godziny. Do obejrzenia 2 filmów podczas lotu na wyspy kanaryjskie albo podróży z Warszawy do Krakowa np.

przyda się HDMI- podłączysz komputer do telewizora i oglądasz filmy
    Czytnik kart pamięci do aparatów cyfrowych
    Nagrywarka DVD ja nie używam ale może się przydać
    Klawiatura. Spróbuj na nim popisać w sklepie. Przetestuj kilka zobaczysz na którym jest najwygodniej pisać

Ostatni atut – ma być ładny.

Jeżeli sklep nie daj sobie wcisnąć żadnych pokrowców czy programów antywirusowych. Tę ochronę na 5 lat przed cokolwiek się stanie wziałem ale zrezygnowałem pózniej. Stwiedziłem że jeśli coś się stanie to zawsze mogę sobie kupić nowy i znów mieć radość

GeeGee
    Participant

Hp w tej cenie jest niezly , moj sluzy 5 lat , poniewierany dosyc mocno , bywa ze nadepniety 😉 Jak wiekszosc zauwazyla , to jest dosyc maly budzet. Jak laptop ma sluzyc do surfowania po internecie czy jakiejs gry on line to jak najbardziej w porzadku. Moj Compaq 6720s do tej pory jeszcze jakos ciagnie 😉

Ftlukkka
    Participant

Zobaczcie sobie ten model lenovo – https://www.morele.net/wiadomosc/lenovo-thinkpad-e550-recenzja-dane-techniczne-czy-warto/3478/ . Całkiem dobre parametry ma, a i cenowo atrakcyjnie. W testach też wypada całkiem dobrze. Taki komputer do pracy biurowej jak najlepszy.

Tymoteusz1
    Członek

Nie widzę żadnego sensu w tym, by kupować jakiekolwiek sprzęty bez wcześniejszej dokładnej analizy. Jeśli chodzi o laptopy, to na pewno powinniście poczytać dobre porównanie w http://techfresh.pl/porownanie-laptopow-jak-dziala-porownywarka-laptopow/ W ten sposób będziecie w stanie podjąć najlepszą z możliwych decyzji.

jjoko93
    Participant

Niestety, ale szczerze mówiąc, to kompletnie się na tym nie znam… Nie jestem w stanie pomóc…

DLis
    Participant

Szczerze to za 300 funciaków znajdziesz laptopy z najniższej półki jeżeli chodzi o wydajność. Dozbieraj do 500 i wtedy kupisz już znacznie lepszy i wydajniejszy.

marlcis
    Członek

U mnie sprawdziło się "nie liczy się okładka lecz wnętrze" i tak oto w wielce odradzanym mi stylu wybrałam lenovo i nie mogę złego słowa powiedzieć. Jedynie raz musiałam sterownik zaktualizować i chodzi jak marzenie. Szybciutki, nie przegrzewa się, granie też na bardzo dobrej jakości. Mam go już 3 lata i do tej pory nigdy mi się nie przegrzał. Ma mięciutką klawiaturę i matową matrycę.

Dane techniczne z mojego doświadczenia mogę polecić:
    Procesor intel core i5 (i7 do laptopów nie polecam, mogą się przegrzewać),
    Karta graficzna geforce (ja mam gtx, bardzo sobie chwalę – dla graczy lub gafików ważna jest pamięć karty graficznej!),
    Fajnie byłoby, gdyby miał dysk ssd, wtedy szybciej będzie śmigać
    Zwróćcie też uwagę na możliwość rozbudowania pamięci RAM
    Czy ma Bluetooth
    Jeśli ktoś korzysta z płyt to sprawdźcie czy ma na nie wejście 😀

AkukuBernard
    Participant

A przypadkiem nie można wymienić dysku w Lenovo lub dołożyć?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.