Strona główna Działy Zdrowie Żylaki na nogach

Wyświetlanych postów: 10 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    bobas
    Participant

Witam od kilku lat mam niedużego żylaka na łydce. Niestety teraz sie juz powiększył i zaczął mnie boleć albo może jestem przeczulona. Po obejrzeniu swych nog stwierdziłam ze pojawiło sie coraz więcej pajączków. Nie wiem co z tym zrobić. Czy isć do GP , czy zabiegi usuwania sia robione w ramach ubezpieczenia. Czy zabieg tylko prywatny. Może ktos z was wie cos na ten temat.

westbem
    Członek

Jezeli chcesz sie tego pozbyc wpierw musisz udac sie do swojego gp i poprosic o skierowanie do specjalisty ten po konsultacji,badaniu przeplywu zyl skieruje cie na scan po czym juz tylko operacja usuniecia chorej zyly tzw. Varicose veins removal .Ja juz jestem po trwalo to zaledwie kilka godz a pozniej okolo 2 tygodni noga wraca do normalnosci.Caly ten proces jest na NHS wiec jest za darmo.Lekarz rowniez bedzie sugerowal ci noszenie tzw stocking (ponczocha) przed i po zabiegiem.Od mojej operacji minalo ju1,5 miesiaca noga jest juz ok natomiast pelna sprawnosc do roku czasu

westbem
    Członek

Jezeli chodzi o porady i konsultacje bardzo profesjonalne i proste.O wszystkich nastepnych posunieciach bylem informowany listownie wiec wiedzialem czego moge sie spodziewac.Sam zabieg pod narkoza ok 45 min pozniej kroplowka i do domu nie boli wiec sie nie martw.Noga zostanie po operacji zabandazowana na okres tygodnia co daje maly dyskomfort ale da sie wytrzymac.Po zdjeciu opatrunku noga jest mocno posiniaczona ale to mija tak jak mowilem po jakims miesiacu dwoch.Potem juz tylko kontrola u lekarza po 2 miesiacach i cieszenie sie ze zdrowej nogi.Krotki instruktazowy filmik z you.tube.
    http://www.youtube.com/watch?v=VPeXRCc8w24

bobas
    Participant

Dziękuje bardzo za informacje. To nic tylko się brać za nóżki. A czy po zabiegu trzeba brac jakies zwolnienie z pracy co by za bardzo nie obciążać nogi?

westbem
    Członek

Ja bez problemu dostalem 2 tygodnie wlaczajac dzien operacji.Ale z doswiadczenia powiem ze rekonwalescencja jest konieczna i nieunikniona.Takze nastaw sie na maly odpoczynek juz po zabiegu

bobas
    Participant

Dziękuje Ci bardzo westbem:)))) Jesteś jedną z niewielu osób, które potrafia poradzić a nie wyśmiewać sie z innych na tym forum. Dzięki wielkie.

emilsmyk
    Participant

a naturalnych metod nie ma

Udemy23
    Członek
    emilsmyk wrote:

a naturalnych metod nie ma

nie ma 🙂

rekko73
    Członek

Jeśli chodzi o żylaki to trzeba pilnie z nimi walczyć !

skrobaczki samochodowe z logo

Tymoteusz1
    Członek

Temat jest poważny, bo przecież nieleczone żylaki mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Najlepiej udać się do dobrego Centrum Flebologii i tam poddać się odpowiedniemu leczeniu. W http://www.centrumflebologii.pl/pl/niewydolnosc-zylna/zylaki dobrze wytłumaczone są te zagadnienia. Nie ma sensu zwlekać z tak poważnymi rzeczami.

Wyświetlanych postów: 10 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.