Strona główna Działy Hyde Park Przyjazd do Leeds

Wyświetlanych postów: 12 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    kunegunda
    Participant

Jakbyscie przedstawili sytuacje dla znajomego ktory chce przyjechac do Leeds a nic nie wie ?

Ja widze to tak:
    Ile musi miec pieniedzy ze soba
    Pokoj do wynajecia na miesiac np Headingley 325 z rachunkami
    Przejazdowka 88 na miesiac autobusy i kolej
    Jedzenie mysle tak okolo 400 przy skromnych zakupach (na 1 osobe)
    wyslanie mu wszystkich mozliwych stron z pracami tak aby 1 miesiac wczesniej zorientowal sie jaka sytuacja jest na rynku pracy.
    Na tydzien przed przyjazdem pomuc wyslac CV do firm ktore sobie wybral.
    Przed przyjazdem mozna go tez umowic na NIN.
    Jakie jeszcze propozycje?

Anonim
    Gość

Minimum 800 funtow , 1200 to spokojnie .Za 400 stowy zycie no nie wiem , zalezy co kolega je , na nin nawet dwa tygodnie wczesniej we wakacje sporo ludzi przyjezdza i sa odlegle terminy , mieszkania juz moze zaczac szukac , jak ma referencje niech je przetlumaczy to sie przydaje , nawet jak nie pije i nie pali niech kupi w razie czego moze sprzedac , chetni zawsze sie znajda.

Helka
    Participant

Kunegunda-z tym Nin to nie wiem,czy uda Ci sie umowic tydzien wczesniej.Problemy nie ktorym nowo przyjezdnym robia teraz .
    To wszystko co sam wyszczegolniles jak dla mnie bardzo trafne,bo sama nic wiecej znalezc nie umie co mozna by zalatwic przed ,no 😀 poza praca poznajomosci oczywiscie 😉

korwin1
    Participant

a ja proponuje dac mu nr tel kunegundy i taki oczytany czlowiek z pewnoscia mu pomoze 😀 😀 😀

a swoja droga kunegunda jakis kontener ludzi sprowadzasz ze interesujesz sie tym tematem? wcale nie byloby to zaskoczeniem 😀 buhahahaha

Anonim
    Gość

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Helka wrote:

Kunegunda-z tym Nin to nie wiem,czy uda Ci sie umowic tydzien wczesniej.Problemy nie ktorym nowo przyjezdnym robia teraz .
    To wszystko co sam wyszczegolniles jak dla mnie bardzo trafne,bo sama nic wiecej znalezc nie umie co mozna by zalatwic przed ,no 😀 poza praca poznajomosci oczywiscie 😉

Hela czekalam na nin okolo dwoch tygodni , z tym ze wczesniej niz karte dostajesz list i z tym listem mozesz szukac pracy , nikt nie moze ci odmowic zarejestrowania itd. Co do zycia to mysle ze zalezy od tego czy ktos przyjezdza odlozyc czy zyc , bo odkladajac wiele sobie mozna odmowic.

Helka
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

zanetasliwinska20 wrote:

Helka wrote:

Hela czekalam na nin okolo dwoch tygodni , z tym ze wczesniej niz karte dostajesz list i z tym listem mozesz szukac pracy , nikt nie moze ci odmowic zarejestrowania itd. Co do zycia to mysle ze zalezy od tego czy ktos przyjezdza odlozyc czy zyc , bo odkladajac wiele sobie mozna odmowic.[/quote]
    Ja 5 lat temu tez :).ostatnio naczytalam sie o tym nin jak to problemy robia z nadaniem(wogole to z umowieniem samym) i nie uzasadniaja.Dziewczyna majac wlasna dzialalnosc startuje poraz 3 ,nastepna pracuje i tez nie moze sie go doczekac,ale to tak od kwietnia zaczeli wymyslac. .Tak odkladajac i zyjac aby zapelnic brzucho mozna wyzyc pewnie i za 20f tygodniowo,ale czy przy takiej wegetacji na dlugo starczy sil i checi?

Anonim
    Gość

Wiesz ja sadze ze przez miesiac , dwa no gora trzy da sie rade od czasu do czasu jakas przyjemnosc ale na dluzsza mete nic z tego , ja widzialam jak niektorzy z uporem maniaka jedli tylko tesco , jajka i ryz. Ja bym nie dala rady. Z NIN masz racje , ja sie zalapalam bo musialam na juz , poza tym oficer ktory mnie obslugiwal byl bardzo przyjemny i chcial choc nie musial pojsc mi na reke bo nie mialam jednego papierka , teraz pewnie to nie takie proste.

EUPHORIA
    Participant

za 20 f. tygodniowo wyżyć się nie da, to starcza tylko na podstawowe kosemtyki , które zużywasz w przeciągu tygodnia… za 20 f. czasem nie da się przeżyć 1 dnia…wydajesz więcej, 20 f. tygodniowo to zahacza o wegetację typu survival, to desperacja, to cholernie żałosna desperacja. nie ma jak przeżyć tygodnia za 20 f., próbuję to sobie wyobrazić i za cholerę nie mogę…sorry

Sandgirl
    Członek

da sie… ciezko by bylo, ale sie da.
    Mi by bylo ciezko wydac 20 funtow na kosmetyki na 1 tydzien… ja moze 3 wydaje… moze

EUPHORIA
    Participant

moja rada dla znajomego, który chce przyjechać do leeds, czy gdziekolwiek w uk: stalowe nerwy, poker face, reszta zależy od dnia jego urodzin=czy mu się powiedzie czy nie:))))) przede wszystkim, to nie eldorado, moje rady:
    – mieć zbezpieczenie finansowe, tak by nie pożyczać od kolegi, który udostępnił obiecane 'eldorado’,
    – mieć trochę oleju w głowie,
    -stopniowo unikać polskich 'przyjaciół’
    – jako, że potem stają się znajomymi jedynie, z czasem nie będziesz chciał/a z nimi mieć nic wspólnego,
    – poszukać college, dla osób mających problemy z angielskim,
    – reszta przyjdzie sama, nałozy się na to wszystko…
    -unikać agencji, jesteś im czasem potrzebny, zadzwonią w niedzielę wieczorem=jakże 'uroczo’,
    -starać się rozwijać, znaleźc pracę, któą lubisz, czytać ang. gazety, oglądać ang. tv., słuchać ang. radia= to nie boli,
    – red alert to poles, don’t please even can guess who I am.

ps. there are only two ways-english way and hard way….choose the first way please guys…

neonka
    Członek

hmmm fakt za 20f nie da sie przezyc choc to zalezy kto co lubi jesc heheh…ja w sumie robie zakupy za 70f na tydzien i mam jedzenie+% dla dwoch osob 🙂

bonn
    Participant

kunegunda wrote:

Jedzenie mysle tak okolo 400 przy skromnych zakupach (na 1 osobe)

To ile Ty jesz 😮 😀 ??, naprawde nie wiem co jesz. Mi srednio na tydzien na jedzenie idzie +/-50 funtow i nie uwazam zebym jakos superskromnie jadł (zakladajac ze bochenek chleba mi starcza na 2-3 dni. Kosmetyki (jestem facetem) – jakies 30 funtow na miesiąc. No chyba, ze jesz w restauracjach to 400 na miesiac by sie zgadzalo 😉

Wyświetlanych postów: 12 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.