Strona główna Działy Praca Atakują imigrantów z Polski, bo odbierają im pracę

Wyświetlanych postów: 12 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
  • #20554
    nowy_nowa
    Członek

    Rosnące polityczne wpływy prawicowych partii politycznych w Holandii wyrażają się w atakach na imigrantów z Polski, których jest 115 tys. na 200 tys. imigrantów z nowych państw UE – pisze na swym portalu "Financial Times".

    Lider skrajnie prawicowej antyislamskiej Partii na rzecz Wolności (PVV) Geert Wilders w kampanii przed wyborami lokalnymi oskarżył w marcu polskich pracowników o "przestępczość, pijaństwo i odbieranie Holendrom pracy" – napisała gazeta w korespondencji z Amsterdamu.

    Poseł holenderskiego parlamentu z partii PVV Louis Bontes twierdzi, że otrzymuje wiele e-maili pełnych skarg na pijanych imigrantów i ich hałaśliwe zachowanie w miejscach publicznych. Zaznacza, że "problem nie przestaje się pogarszać".

    Inni politycy – laburzyści i socjaliści – ostrzegli przed "tsunami" imigrantów z Europy Środkowej i Wschodniej, które pogrąży holenderski system usług i świadczeń socjalnych – relacjonuje gazeta.

    "Jeszcze do niedawna kampania przeciw imigrantom z Europy Wschodniej była wyłączną domeną Wildersa i jego PVV. Od wyborów z ub. r., w wyniku których PVV stała się trzecią największą polityczną partią w Holandii, inne partie głównego politycznego nurtu podjęły tę kwestię" – stwierdził "FT".

    "Z początkiem kwietnia ta retoryka stała się polityką rządu, gdy minister spraw socjalnych z rządzącej Partii Liberalnej Henk Kamp ogłosił plany zakładające odsyłanie imigrantów, jeśli są bez pracy dłużej niż trzy miesiące" – dodaje.

    Plany rządu zakładają też, by imigranci byli uprawnieni do świadczeń socjalnych tylko wówczas, jeśli w Holandii mieszkają co najmniej pięć lat. Według holenderskiego ministerstwa spraw socjalnych, zapomogi i świadczenia socjalne otrzymuje obecnie 1 527 imigrantów z nowych państw UE.
    "Agencje zatrudnienia wyzyskują imigrantów, właściciele nieruchomości zdzierają z nich skórę, a imigranci lądują na ulicy" – mówi dyrektor działającej w Hadze Fundacji Europy Wschodniej Ernst-Jan Stroes, przyznając, że Polacy stanowią większość w niektórych schroniskach dla bezdomnych.

    "Spora część antypatii Holendrów wobec polskich imigrantów jest wyrazem ich lęków przed zmianami etnicznymi i kulturowymi. Ich skargi na to, że obecność imigrantów powoduje degradację otoczenia, często nie ma wiele wspólnego z ich zachowaniem, lecz z faktem, że tam są" – zaznacza "FT".

    Agencje zatrudnienia ściągają pracowników z Polski i innych krajów do pracy, która na miejscu okazuje się zupełnie inna od tej, którą im obiecywano przed wyjazdem. Imigranci mieszkają stłoczeni w złych warunkach, czasem w kontenerach lub przyczepach. Nie mają kontaktu z tubylcami, z wyjątkiem nadzoru w miejscu pracy – opisuje gazeta.

    W opinii jednej z polskich imigrantek "Holendrzy myślą o sobie, że są ludźmi otwartymi na innych, ale tak wcale nie jest".

    Holandia otworzyła rynek pracy dla obywateli nowych państw UE w 2007 r. Obecnie stanowią oni większość siły roboczej zaangażowanej przy zbiorach warzyw i owoców hodowanych w szklarniach. Stopa bezrobocia w Holandii wynosi 4,3 proc. wobec unijnej średniej 9,5 proc.

    (msz)

    [u:f106603f6b]Mysle ze teraz coraz wiecej panstw bedzie mialo podobne podejscie…………i trudno sie dziwic czytajac coraz czesciej to co powyzej…………baaaaa, w niemczech jeszcze nie zaczeli a glosy podobne.[/u:f106603f6b]

    #137087
    kitkat
    Participant

    nigdy nie lubiłem tego spedalonego kraju

    #137090
    aczkolwiek
    Participant

    [b:0218cb66a0]nowy_nowa[/b:0218cb66a0] – tak od paru dni widzę, że żywcem przekopiowujesz cudze artykuły z innych serwisów. Ten artykuł przykładowo czytałem dzisiaj na onecie (http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ataki-na-imigrantow-z-polski-zyja-stloczeni-w-kont,1,4251700,wiadomosc.html)

    Zastanów się trochę czy nie narażasz siebie lub właścicieli forum na jakieś konsekwencje prawne? Istnieje coś takiego jak prawa autorskie. Na przedruk cudzego artykułu potrzebna jest zgoda autora lub właściciela artykułu.

    Może zamiast kopiować artykuł, lepiej by było np zamieścić link do
    niego znajdujący się na innym serwisie?

    #137091
    kitkat
    Participant
    #137093
    nowy_nowa
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    aczkolwiek wrote:

    [b:b046d86f8d]nowy_nowa[/b:b046d86f8d] – tak od paru dni widzę, że żywcem przekopiowujesz cudze artykuły z innych serwisów. Ten artykuł przykładowo czytałem dzisiaj na onecie (http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ataki-na-imigrantow-z-polski-zyja-stloczeni-w-kont,1,4251700,wiadomosc.html)

    Zastanów się trochę czy nie narażasz siebie lub właścicieli forum na jakieś konsekwencje prawne? Istnieje coś takiego jak prawa autorskie. Na przedruk cudzego artykułu potrzebna jest zgoda autora lub właściciela artykułu.

    Może zamiast kopiować artykuł, lepiej by było np zamieścić link do
    niego znajdujący się na innym serwisie?

    hmm, nie wszyscy czytaja te portale to raz a dwa zauwaz ile tu skopiowanych artykulow jest z mojawyspa, londynek,interia itd. i to przez administracje. Pamietaj o jednym………..prawa autorskie lamiesz dopiero jesli zmieniasz artykuly oraz jesli autor zastrzega sobie ich kopiowanie. Niestety ani jedno ani drugie nie nastepuje w tych wypadkach.
    Widzisz, ja internet przegladam od czasow Amigi i modemow extern 56k gdzie ty pewnie nie wiedziales ze takie cos wogole istnieje i dla mnie strony portali nie koncza sie na samej tresci ale rowniez na tych sprawach @malymi literami pisanymi.
    [i:b046d86f8d]Ale nieistotne, masz racje tyle ze nie widze w tym nic zlego.[/i:b046d86f8d]
    Pozdrawiam

    #137097
    aczkolwiek
    Participant

    [quote:7880fabe55]Pamietaj o jednym………..prawa autorskie lamiesz dopiero jesli zmieniasz artykuly oraz jesli autor zastrzega sobie ich kopiowanie. Niestety ani jedno ani drugie nie nastepuje w tych wypadkach. [/quote]

    Hmm…. sam to sobie wymyśliłeś na swoją obronę czy tak jest na prawdę?
    Autor nic nie musi sobie zastrzegać. Kopiowanie całych artykułów bez zgody autora/właściciela artykułu jest złamaniem praw autorskich.
    Tak na szybko co udało mi się znaleźć taka strona(krótko i zwięźle): http://www.dailyblogtips.com/copyright-law-12-dos-and-donts/ [/url]. Zwróć uwagę w szczególności na punkt 7,8,12, które przeczą temu co napisałeś.

    [quote:7880fabe55]zauwaz ile tu skopiowanych artykulow jest z mojawyspa, londynek,interia itd. i to przez administracje.[/quote]
    Podejrzewam, że administracja współpracuje z tymi serwisami i ma zgodę na przedruk tych materiałów. Zakładam, że ty takiej zgody nie masz, więc lepiej by było jak byś raczej zamieszczał linki do artykułów(co jest całkowicie dozwolone).

    Rozumiem, że chcesz trochę rozruszać to forum i zmusić innych urzytkowników do dyskusji – to akurat pochwalam, musisz jednak uważać na pewne kwestie prawne. Do tej pory jest wszystko ok, jednak pewnego dnia ktoś się może przyczepić o to że bez zgody przedrukowałeś jego artykuł.

    [quote:7880fabe55]Widzisz, ja internet przegladam od czasow Amigi i modemow extern 56k gdzie ty pewnie nie wiedziales ze takie cos wogole istnieje i dla mnie strony portali nie koncza sie na samej tresci ale rowniez na tych sprawach @malymi literami pisanymi. [/quote]
    A co to ma znaczyć? że jesteś najmądrzejszym człowiekiem na świecie dzięki temu że miałeś kiedyś amigę a ja nie miałem? 😆

    #137151
    sandra26
    Członek

    Warto by było dodać do cytowanego fragmentu cudzysłów i źródło, z którego ów cytat pochodzi, wtedy nie zaistnieje żaden plagiat, ale jeśli chodzi o forum, wypada dodać też coś od siebie, jakiś sensowny komentarz, by wdawać się w jakąkolwiek dyskusję. O łamanie praw autorskich, mógłby się kłócić sam autor żywcem ściągniętego z jakiejś strony tekstu, nie sądzę jednak, by chciało się Mu szukać w portalach polonijnych podobnych zaistniałych incydentów. Tym sposobem nie ma mowy też o łamaniu praw autorskich:)

    #137179
    Okul
    Członek

    Przy okazji cytowania, prosimy takze o zastosowanie jednego z akceptowalnych i rozpoznawalnych stylow cytowania e.g. Chicago, Harvard, Columbia etc 😀

    A nie latwiej wstawic link i wlasny komentarz?

    A tak na marginesie, prawo nie tylko autorskie lamane jest nie wtedy, kiedy 'ktos kogos zlapie za reke’ ale wtedy, kiedy nastapi wykroczenie przeciwko normie prawnej. Wiec mowa o 'lamaniu prawa’ jest, droga Sandro. O naruszeniu praw autorski moge na ten oto przyklad poinformowac organa, ja…jesli juz chcemy byc tacy fachowi i skrupulatni.

    Ps. w odpowiedzi na moj post, mozesz poprawic mi interpunkcje, bo od dawna lezy i kwiczy 😉 Ta ❗

    #137187
    nowy_nowa
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    aczkolwiek wrote:

    [quote:4d06b01783]Pamietaj o jednym………..prawa autorskie lamiesz dopiero jesli zmieniasz artykuly oraz jesli autor zastrzega sobie ich kopiowanie. Niestety ani jedno ani drugie nie nastepuje w tych wypadkach.

    Hmm…. sam to sobie wymyśliłeś na swoją obronę czy tak jest na prawdę?
    Autor nic nie musi sobie zastrzegać. Kopiowanie całych artykułów bez zgody autora/właściciela artykułu jest złamaniem praw autorskich.
    Tak na szybko co udało mi się znaleźć taka strona(krótko i zwięźle): http://www.dailyblogtips.com/copyright-law-12-dos-and-donts/ [/url]. Zwróć uwagę w szczególności na punkt 7,8,12, które przeczą temu co napisałeś.

    :4d06b01783 wrote:

    zauwaz ile tu skopiowanych artykulow jest z mojawyspa, londynek,interia itd. i to przez administracje.

    Podejrzewam, że administracja współpracuje z tymi serwisami i ma zgodę na przedruk tych materiałów. Zakładam, że ty takiej zgody nie masz, więc lepiej by było jak byś raczej zamieszczał linki do artykułów(co jest całkowicie dozwolone).

    Rozumiem, że chcesz trochę rozruszać to forum i zmusić innych urzytkowników do dyskusji – to akurat pochwalam, musisz jednak uważać na pewne kwestie prawne. Do tej pory jest wszystko ok, jednak pewnego dnia ktoś się może przyczepić o to że bez zgody przedrukowałeś jego artykuł.

    :4d06b01783 wrote:

    Widzisz, ja internet przegladam od czasow Amigi i modemow extern 56k gdzie ty pewnie nie wiedziales ze takie cos wogole istnieje i dla mnie strony portali nie koncza sie na samej tresci ale rowniez na tych sprawach @malymi literami pisanymi.

    A co to ma znaczyć? że jesteś najmądrzejszym człowiekiem na świecie dzięki temu że miałeś kiedyś amigę a ja nie miałem? :lol:[/quote]

    Tak tutaj sie z Toba calkowicie zgodze, moze jednak zaczac te linki kopiowac. Wiesz, nieraz tak "smutno" tutaj i "cicho" ze wrzucam cokolwiek by tylko sie dzialo………… 😆 😆
    Pozdrawiam

    #137195
    sandra26
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Okul wrote:

    Przy okazji cytowania, prosimy takze o zastosowanie jednego z akceptowalnych i rozpoznawalnych stylow cytowania e.g. Chicago, Harvard, Columbia etc 😀

    A nie latwiej wstawic link i wlasny komentarz?

    A tak na marginesie, prawo nie tylko autorskie lamane jest nie wtedy, kiedy 'ktos kogos zlapie za reke’ ale wtedy, kiedy nastapi wykroczenie przeciwko normie prawnej. Wiec mowa o 'lamaniu prawa’ jest, droga Sandro. O naruszeniu praw autorski moge na ten oto przyklad poinformowac organa, ja…jesli juz chcemy byc tacy fachowi i skrupulatni.

    Ps. w odpowiedzi na moj post, mozesz poprawic mi interpunkcje, bo od dawna lezy i kwiczy 😉 Ta ❗

    Oczywiście, że najlepsze byłoby wklejenie linka i opisanie go swoimi słowami, żeby dialog miał w ogóle jakikolwiek sens, ale widzisz, że niektórzy nauczyli się kopiowania w stopniu już zaawansowanym i ciężko Im to zmienić. Kopiują i kopiują i nie wiedzą, co z tym fantem dalej zrobić. Tak, tak, łamane są tu prawa autorskie nie raz, ale każdego ścigać… . Na studiach, to się zgodzę, ktoś komuś "podebrał" jakąś pracę naukową, napisał książkę, która w większości była "skserowana" etc., ale na forum tego nie zmienisz. I tak nadal będą to robić, choćby pod zmienionymi nickami… Wspomnę tylko, że Nowy_Nowa, innych nazywa …"Januszami", a sam powinien stanąć na Ich czele, jako przodownik:)

    #137196
    sandra26
    Członek

    Okul, Twoja interpunkcja jest bez zarzutu:)

    #137198
    Okul
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    nowy_nowa wrote:

    aczkolwiek wrote:

    :9278982b39 wrote:

    Pamietaj o jednym………..prawa autorskie lamiesz dopiero jesli zmieniasz artykuly oraz jesli autor zastrzega sobie ich kopiowanie. Niestety ani jedno ani drugie nie nastepuje w tych wypadkach.

    Hmm…. sam to sobie wymyśliłeś na swoją obronę czy tak jest na prawdę?
    Autor nic nie musi sobie zastrzegać. Kopiowanie całych artykułów bez zgody autora/właściciela artykułu jest złamaniem praw autorskich.
    Tak na szybko co udało mi się znaleźć taka strona(krótko i zwięźle): http://www.dailyblogtips.com/copyright-law-12-dos-and-donts/ [/url]. Zwróć uwagę w szczególności na punkt 7,8,12, które przeczą temu co napisałeś.

    :9278982b39 wrote:

    zauwaz ile tu skopiowanych artykulow jest z mojawyspa, londynek,interia itd. i to przez administracje.

    Podejrzewam, że administracja współpracuje z tymi serwisami i ma zgodę na przedruk tych materiałów. Zakładam, że ty takiej zgody nie masz, więc lepiej by było jak byś raczej zamieszczał linki do artykułów(co jest całkowicie dozwolone).

    Rozumiem, że chcesz trochę rozruszać to forum i zmusić innych urzytkowników do dyskusji – to akurat pochwalam, musisz jednak uważać na pewne kwestie prawne. Do tej pory jest wszystko ok, jednak pewnego dnia ktoś się może przyczepić o to że bez zgody przedrukowałeś jego artykuł.

    :9278982b39 wrote:

    Widzisz, ja internet przegladam od czasow Amigi i modemow extern 56k gdzie ty pewnie nie wiedziales ze takie cos wogole istnieje i dla mnie strony portali nie koncza sie na samej tresci ale rowniez na tych sprawach @malymi literami pisanymi.

    A co to ma znaczyć? że jesteś najmądrzejszym człowiekiem na świecie dzięki temu że miałeś kiedyś amigę a ja nie miałem? :lol:[/quote]

    Tak tutaj sie z Toba calkowicie zgodze, moze jednak zaczac te linki kopiowac. Wiesz, nieraz tak "smutno" tutaj i "cicho" ze wrzucam cokolwiek by tylko sie dzialo………… 😆 😆
    Pozdrawiam[/quote]

    ehh moze sie juz forum 'wypstrykalo’? No bo ile mozna czytac (i pisac, chocioaz to drugie to predzej) o 'pplskich dentystach’, 'mamach w…’, 'benefitach’ i tym podobnych. Trzeba by moze cos gdzies zamacic, troche zamieszac 😈
    A tak serio, to pewnie i tematow i madrych polemizatorow jak na lekarstwo…zreszta , co ja ty pisze?! Tozto forum a nie 'klub ksiazki’. Chciaz to forum i tak jest cywilizowane, w porownaniu z innymi polonijnymi:D
    A tak na marginesie, odnosnie pracy (zeby nie robic totalnego off top’u) to jakis czas temu, postanowilem, ot tak z ciekawosci zaaplikowac na pare prac w Kraju Mlekiem i Miodem….
    Wyslalem chyba z 10 aplikacji na stanowiska zgodne z moich wyksztalceniem i doswiadczeniem. Nie bede sie tutaj rozwodzic czym sie zajmuje, nadmienie tylko, ze jest to dziedzina o duzej specyfikacji i raczej rozwojowa. Ilosc odpowiedzi: 0, okragle nullo. Wiedziony ciekawoscia, zadzwonilem do jednej z instutucji z zapytaniem, dlaczego moja kandydatura zostala odrzucona i dowiedzialem sie, ze moje doswiadczenie nie jest adekwatne. Troche zbaranialem. Mysle sobie, 'dupa jasiu; i dalej gnebie pania sekretarke (ktora brzmiala nota bene jakby conajmniej CEO byla). No i mi powiedziala, ze moje doswiadczenie na polskim rynku jest zbyt znikome. . W ten sposob dowiedzialem sie poniekad, ze Polska jest liderem w dziedzinie farmacji. Wobec powyzszego, zostane 'wygnancem’ na zawsze 😀

Wyświetlanych postów: 12 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.