Strona główna Działy Hyde Park Rodziny z korzeniami inne niz polskie czyli mix tradycji

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 91)
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

Szczerze chyba bym nie zjadla koziny poza tym racja no kurczak inteligencja nie grzeszy ale koza to pewnie cos przeczuwa. 🙁

kunegunda
    Participant

Wedlug prawa kazde zwieze musi byc uspione (prawo EU) przed ubojem, o to tez walcza obroncy praw zwierzat w UK. Jak dlamnie nie ma wymowki religijnej czy nie religijnej na bestialskie zabijanie zwierzat. Cywilizowani ludzie potrafia odruznic granice humanitarnego odebrania zycia od zezwierzecenia I znecania sie nad bezmyslnym stwozeniem.

sandra26
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    kitkat wrote:

Moi rodzice są na szczęście czystej krwii krakusami, i cała nasza familia jest rodowitymi polakami. A zwiazek z kurdem albo innej maści kawałkiem szamba zlikwidować. Wstyd tak dawać sie poniewierac. Bo co? Tak fajnie jest sie chwalić innym ze moj parter jest z kraju gdzie nawet Nie ma chodników, jedna droga na cały kraj. Poniżenie. Chwalcie sie koleżankom na Facebook, ze mam kurda

Powiewa zawiścią. Pewnie dlatego, że dziewczyna wolała "śniadoskórego":) Co w tym złego, że Polki lubią Kurdów (nie wszystkie oczywiście, to tak na marginesie, żeby formalności stało się za dość:)), czy innych zwolenników islamu i vice versa. Fakt, że nasze kultury bardzo się między sobą różnią, a jednak tutaj również można znaleźć i wiele podobieństw. Rasizm? W wielu przypadkach można kogoś nie polubić, ale uzasadnianie swojej agresji w czyjąś stronę innym kolorem skóry, czy wyznania – jak dla mnie – dziecinada. Znam wiele przypadków mieszanych rodzin i nie ma reguły, czy tylko z Polakiem Polka może być szczęśliwa, bo wszystko zależy od charakteru. Oczywiście w każdym przypadku można się "naciąć" przez swoją naiwność, czy łatwowierność, ale to już kwestia uczenia się na własnych błędach, niekoniecznie na przypadkach cytowanych w gazetach, gdzie panuje nagonka właśnie na kojarzonych z terrozyzmem Pakistanów, czy też innych narodowości islamskiego wyznania.
    Różnorodność często daje nam większe pole manewru, ale to już kwestia gustu i sytuacji, przed jakimi w życiu postawi nas los.
    Chciałabym wspomnieć tu również o hipokryzji, jaką nie raz powiewa od facetów odnośnie ciemnoskórych, ale z Murzynką…, to bardzo chętnie…(wiadomo o co chodzi).
    Ja akurat nie mam w swojej rodzinie obcokrajowców czy innego pochodzenia niż tylko polskie, jednak podczas pobytu w Anglii miałam okazję zetknąć się z ogromną grupą ludzi z całego świata i często przekonywałam się, że tak jak i my, są i dobrzy i źli.
    W dobie techniki i migracji ludności, w zasadzie i na naszym stole mogą się znaleźć tradycyjne przysmaki kultur ziemskich, bo umiejętność zachowania się nie tylko przy stole, dotyczy wszystkich, bez względu na to skąd pochodzi:)

kunegunda
    Participant

miłujacy dobro i pokój ludzie jedza tylko tak zabite zwierzęta
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GMPgv8YBTjY[/youtube]

chomik
    Participant

Najgorsze jest to, ze XXI-szym wieku ta metoda jest coraz bardziej popularna – w Halifaxie teraz beda tak ubijac ok 200 dwumiesiecznych cielaczkow tygodniowo (jeszcze mlekiem pachna) i jest tendencja wzrostowa – wiekszasc miejsc sklania sie wlasnie to tego sposobu (bez ogluszania) – lepsza kasa a im mlodsze zwierze tym lepsze – sadysci!!!

Sandgirl
    Członek

ja miesa halal nie tykam – kocham zwierzeta i jestem przeciwna niehumanitarnemu ich zabijaniu. kazde stworzenie (no moze poza niektorymi ludzmi) ma prawo do bezbolesnej i szybkiej smierci 🙁

chomik
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Sandgirl wrote:

ja miesa halal nie tykam – kocham zwierzeta i jestem przeciwna niehumanitarnemu ich zabijaniu. kazde stworzenie (no moze poza niektorymi ludzmi) ma prawo do bezbolesnej i szybkiej smierci 🙁

No i tu jest problem – czesto jesz tylko o tym niewiesz bo niema obowiazku oznakowania i informowania klijente o tym ktore mieso jest a ktore nie jest halal. Od jakiegos czasu organizacja animal aid i pare innych pro humanitarnych probuje wywrzec na rzadzie ustawe o obowiazku znakowania miesa halal bo niektorzy moga sobie niezyczyc jesc mieso pochodzace z niehumanitarnego uboju.

Anonim
    Gość

Dzieki Kunegunda – kolacja mi stanela w gardle , nie wiedzialam ze to wyglada tak drastycznie . Ktos na innym forum napisal ze takie zwierze sie hmmm znieczula pradem w odbyt ale nie zabija i wtedy podrzyna gardlo. I o ile to jest kurczak to spoko , racja jest glupi ale chyba nie mogla bym zjesc koziolka z calym szacunkiem dla ludzi ktorzy takie mieso jedza. Kura jest mala i umiera szybko ale takie duze zwierze to pewnie nie 🙁

sandra26
    Członek

zanetasliwinska20 wrote:

Dzieki Kunegunda – kolacja mi stanela w gardle , nie wiedzialam ze to wyglada tak drastycznie . Ktos na innym forum napisal ze takie zwierze sie hmmm znieczula pradem w odbyt ale nie zabija i wtedy podrzyna gardlo. I o ile to jest kurczak to spoko , racja jest glupi ale chyba nie mogla bym zjesc koziolka z calym szacunkiem dla ludzi ktorzy takie mieso jedza. Kura jest mala i umiera szybko ale takie duze zwierze to pewnie nie 🙁

Kto je mięso, ten raczej chyba nie zastanawia się nad tym, czy zwierzę cierpi, i czy czuje ból, bo szybko umiera, jak kura…, jakie to ma znaczenie właściwie, dla nas pożeraczy mięsa. Zdajemy sobie sprawę z tego, że coś zginie, żebyśmy my musieli napełnić swoje żołądki, więc nie wiem, o co tyle zachodu z tym, w jaki sposób zabijają islamiści… Powiewa rasizmem z każdej strony na tym forum.

sandra26
    Członek

Tak naprawdę żadne z Was nie zajmowałoby sobie głowy tym tematem, gdyby ktoś nie napisał, że jest z Kurdem. Nagle fala komentarzy, jak to oni zabijają…, popatrzcie na siebie, ludzie bez żadnej winy…

szortys
    Członek

dokladnie tak jak mowisz Sandra tez nie wiem ocb mieso to mieso jakby nie zabijali zwierzat w masarni sami musielibysmy je zabijac (jako miesozercy) i tez w sumie nie wazne jak zwierze zostalo zabite…
    nie wiem czego sie obawiacie ze zmartwychwstanie i powie: yyy troche bylo mi nie przyjemnie jak mi ktos gardlo podzynal… watpie

sandra26
    Członek

szortys wrote:

dokladnie tak jak mowisz Sandra tez nie wiem ocb mieso to mieso jakby nie zabijali zwierzat w masarni sami musielibysmy je zabijac (jako miesozercy) i tez w sumie nie wazne jak zwierze zostalo zabite…
    nie wiem czego sie obawiacie ze zmartwychwstanie i powie: yyy troche bylo mi nie przyjemnie jak mi ktos gardlo podzynal… watpie

Bo owszem, to, że jemy mięso, nie znaczy, że jesteśmy ludźmi bez serca. To nie my zabijamy. Na tym forum niektórzy po prostu chcą wyrazić swój żal, że muszą na codzień mijać na ulicy muzułmanów, tak przez Nich znienawidzonych. Ale to już indywidualna sprawa każdego z nas, czy kogoś lubimy, czy nie. Trudno, rasizm istniał chyba od zawsze.

kunegunda
    Participant

no tak jesli chcemy usprawiedliwic bestwialstwo najlepiej zzucic wszystko na rasizm. Ni zgadzasz sie na sadystyczne zabijanie zwierzat: TY RASISTO!!!

szortys
    Członek

rasizm = nonsens

sandra26
    Członek

kunegunda wrote:

no tak jesli chcemy usprawiedliwic bestwialstwo najlepiej zzucic wszystko na rasizm. Ni zgadzasz sie na sadystyczne zabijanie zwierzat: TY RASISTO!!!

Wcale nie popieram zabijania zwierząt, czy kogokolwiek, ale zostałam wychowana na mięsożerną i napewno nie będę stać na ulicy z transparentem: "Nie jedzcie mięsa", bo obrońcy przyrody pewnie też nie pozwoliliby mi za chwilę jeść niczego, co dała natura. Najlepiej od razu popaść w skrajny ascetyzm i umartwiać swoje ciało, celem zbawienia. Kunegunda, jak Tobie trzeba wszystko tłumaczyć:D Ale wytłumaczę tyle razy, ile będzie trzeba, mam cierpliwość do dzieci:)

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 91)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.