Strona główna Działy Hyde Park Rodziny z korzeniami inne niz polskie czyli mix tradycji

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 61)
  • Autor
    Wpisy
    kunegunda
    Participant

Szkoda slow Ty nawet nie wiesz co to jest sarkazm

Anonim
    Gość

Wiem 🙂 Nie wiem nadal co Cie tak urazilo w kazdym razie nie mam zamiaru wdawac sie w sprzeczki , Kunegunda caly czas probuje Ci udowodnic pomijajac dygresje ze ludzkosc , rasy itd ulegaja wymieszaniu , musimy sie nauczyc zyc kolo sasiadow o innej religii czy kolorze skory. To jest normalne przynajmniej w tym kraju.

Helka
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    zanetasliwinska20 wrote:

A dlaczego ma jej kazac? Bo nie rozumiem ? Skoro sa szczesliwi , nie liczy sie czas liczy sie wnetrze , poza tym spojrz ilu Kurdow wykonuje zawody zaufania spolecznego , lekarze , prawnicy , urzedy ,i co ot tak koncza takie studia ? Nie sadze.

Zmienialas szybko zdanie co do kurdow.Jeszcze jakis czas temu bardzo nazekalas na forum .Jak to Ci panowie cie zaczepiaja itd.

Anonim
    Gość

Nie wszyscy Kurdowie , Hela jak wczesniej napisalam nie kazdy Kurd jezdzi samochodem i zada numeru , nie kazdy polak bije zone , ma brzydkie zeby i jest alkoholikiem. A z tematu jest off top to nie jest temat o Kurdach i zyciu prywatnym Dory bo rozumiem ze palec Cie swierzbil zeby dopiec poza tym to byla kwestia miedzy mna a Kunegunda- wyjasniona zreszta.

Helka
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    zanetasliwinska20 wrote:

Nie wszyscy Kurdowie , Hela jak wczesniej napisalam nie kazdy Kurd jezdzi samochodem i zada numeru , nie kazdy polak bije zone , ma brzydkie zeby i jest alkoholikiem. A z tematu jest off top to nie jest temat o Kurdach i zyciu prywatnym Dory bo rozumiem ze palec Cie swierzbil zeby dopiec poza tym to byla kwestia miedzy mna a Kunegunda- wyjasniona zreszta.

Chwile-piszesz to czyta to kazdy i kazdy ma prawo sie wypowiedziec.
    Dziwne ,ze wtedy piszac o kurdach zle- nie napisalas niektorzy.Nazekalas na cala narodowosc.Szybko zdania zmieniasz.
    Co do Dory-to nie wkladaj mi w usta slow ktorych nie powiedzilam .Chyba sama masz takie mysli,ze bys chciala cos powiedziec,ale masz jakis swoj cel zeby pisac dobrze.Tylko ci nie wychodzi,bo jak sie zapomnisz to napiszesz co myslisz.
    Dora jest dorosla i inteligentna kobieta i ma swoj rozum.

kunegunda
    Participant

Nie jedno co wyjasniasz to jakies kolory I narodowosci twoja wypowiedz dawno stracila sens. Ja mowie o kulturze I religii Ty o kolorach I rasizmie jak ma sie jedno do drugiego to nie wiem. A leprzy tekst zagadnelem kolezanke muzlumanke na Facebook o ten temat. Wiesz co mi napisala? Co kurd passport potrzebuje? To ja juz tyle w tym temacie

Anonim
    Gość

Helka daj spokoj , Kunegunda skad mamy wiedziec czy potrzebuje ? Poza tym dlatego u kolorze bo Kurdowie nie sa biali no chyba ze sie kapia w vanishu a takiego jeszcze nie spotkalam. Mialo byc o roznych narodowosciach a jest jak zwykle o Kurdach moze z racji tego ze szeroko to bylo omawiane w conajmniej kilkunastu tematach dajmy spokoj. Kunegunda jaki region polski i co na stole ciekawego tudziez jakie zwyczaje? Hela ale to sa Egipcjanie , poza tym oni zyja z cudzoziemek w kurortach.

Helka
    Participant

zanetasliwinska20 wrote:

Helka daj spokoj , Kunegunda skad mamy wiedziec czy potrzebuje ? Poza tym dlatego u kolorze bo Kurdowie nie sa biali no chyba ze sie kapia w vanishu a takiego jeszcze nie spotkalam. Mialo byc o roznych narodowosciach a jest jak zwykle o Kurdach moze z racji tego ze szeroko to bylo omawiane w conajmniej kilkunastu tematach dajmy spokoj. Kunegunda jaki region polski i co na stole ciekawego tudziez jakie zwyczaje? Hela ale to sa Egipcjanie , poza tym oni zyja z cudzoziemek w kurortach.

Nie wazne ,czy egipcjanin,kurd,czy jeszcze inny to sa muzulamnie.Jedno wychownie w tej samej religi.

JoannaMoh
    Participant

kunegunda wrote:

🙂 to prawie jak co z 2 ciapatym ( wiem bo niestety pracowalem w firmie ktora sie nimi zajmowala) a wlasnie zona nie wzywala policji bo inaczej by ja rodzina zajebala I to jej wlasna a za przyklad sluzy sasiadka moich insomuch ktora pruboje rozwiesc sie z mezem wpier.. Dostaje za to regularnie od swoich braci I ojca bo przynosi hanbe rodzinie

Wulgarny typowy przyklad Polaka,ktory wie wiecej o kulturze muzulmanskiej niz o swojej wlasnej!

Nie jest tak jak piszesz,ze kazdy muzulmanin jest taki sam, nie wazne z jakiego kraju. Brdzo roznia sie ludzie z Pakistanu od ludzi z Turcji, Syrii.

Blad w mysleniu! (Przepraszam to napisala Hela)

Rowniez dla Twojej informacji, nigdy w wpier…nie dostalam o brata, ojca czy meza.

Pochodze z rodziny gdzie w przeciwienstwie do Ciebie nauczona bylam szacunku do drugiego czlowieka .

Wielki kunegunda ,ktory urodzil sie w Polsce ,kraju i kulturze bez skazy!

Szkoda,ze przez takich jak Ty ludzie maja zle zdanie o nas Polakach.

Anonim
    Gość

Dla Syryjczyka hanba bylo by zaczepianie kobiet , dla Egipcjanina nie, bo oni z tego zyja w typowych kurortach , traktuja to jak rozrywke , ortodoksyjny muzulmanin moze Ci napluc w twarz jak pokazesz mu ostentacyjnie podeszwe buta , ile krajow tyle kultur. Zwroc uwage ze powazny czlowiek nie bedzie sie za Toba uganial , tak robia Ci ktorzy sa wychowywani w patologicznych rodzinach gdzie faktycznie wpaja im sie ze jestesmy bialym miesem , dla innego przykladu Kurd z job centre wstydzil sie mi spojrzec w oczy bo dla niego to bylo zbyt smiale zachowanie i nie przystoi 😯 wiec cala rozmowe konteplowal blat biurka. Nie mozna tez zdrugiej strony bronic tych ktorzy nie akceptuja zasad cywilizowanego kraju i mysla ze tu im wszystko wolni , wystarczy poczytac Souad , spalona zywcem , historie dziewczyny z cis Jordanii spalonej zywcem za to ze miala przedmalzenskie stosunki i zaszla w ciaze .

kunegunda
    Participant

napisale ze kazdy ? bo mi sie wydajew ze co 2
    napisalem ze ty dostalas czy obrywa sasiadka ?
    i tu pokazujesz twoj obraz myslenia jesli ktos cos zlego powie o muzlumanach to jest nasz wrog !!!
    wiem wiecej niz ci sie wydaje mam tez muzlumanskich znajomych i wiem jak oni roznia sie miedzy soba, z tunyzejczykiem moge napic sie piwa i nie widzi nic w tym strasznego, marokanka zachowuje sie jak dziewczyna ktora przespi sie z tym kim ona chce, kolega z iranu nabija sie z wiesniakow ktorzy kaza nosic swoim zony burki i nazywa ich brudasami z pustyni, wiec widze jak bardzo sie roznia ludzie z tamtego regionu. I nie mow mi tylko ze to nie prawdziwi muzlumanie, Tak to muzlumanie tylko tak samo maja gdzies nakazy jak wiekrzos chrzescian

Anonim
    Gość

No to ustalmy jedno to co robia szyici nie jest dobre bo daleko im do cywilizacji , nie chca sie integrowac itp ustalmy drugie sa normalni ludzie z ktorymi Kunegunda napije sie piwa , pomoga zalatwic urzedowa sprawe itd.

JoannaMoh
    Participant

Zwracam honor Kunegunda w takim razie.

10 lat spedzilam W Polsce, nastepne 10 w Syrii, 8 w Anglii. Nie nosze chusty, mama (Polka, katoliczka) nie nosila a dziadek jest Imamem,tesc tez.
    W miescie ,w ktorym mieszkalam jest 4 tys chrzescijan i wszyscy zyja w zgodzie.
    Sa Koscioly, Meczety, w Eid z glosnikow na miasto slychac Imama,ktory nawolywoje do modlitywy, 5 razy dziennie.

W niedziele dzwony bija w Kosciele.

Chodniki w kraju mamy, i wszystko wyglada inaczej niz nie jednemu sie wydaje.

Za rodzine w ogien moglabym skoczyc, jak moja mama-Polka, tata- Kurd i w tym nic zlego nie widze.

Anonim
    Gość

Odnosnie Maroko to jest kraj w ktorym bylam moge sie wypowiedziec , 20 km od miasta jesli masz szminke na twarzy , lakier na pazkokciach , odsloniete czesci ciala mozesz byc przekonany ze zatrzyma Cie kazdy policjant i kaze to zmyc i zakryc przynajmniej wlosy , w sasmym miescie spotkasz kbiety ktore nie sa europejkami , nosza kuse spodniczki i dekolty, chodza do kawiarni i na zakupy . Mimo wszystko nie wszedzie bo wciaz sa lokale gdzie jesli nie jestes mezczyzna , zwyczajnie Cie stamtad wyprosza . Do meczetu nie moglam wejsc nawet zakryta od stop do glow, jedynie do takiej sali przed nim no i niektorzy sprzedawcy na suku to jest taki wielki targ nie chcieli mnie obsluzyc , udawali ze mnie nie ma , znowu inni bez problemu sie targowali i czestowali zielona herbata , mam stamtad zlote kolczyki za rownowartosc 3 dolarow chociaz cena poczatkowa byla 40. Targowanie sie to jest taki odwieczny zwyczaj, no i nie polecam jest tam lodow i nie pic nie butelkowanej wody.

Anonim
    Gość

JoannaMoh wrote:

Zwracam honor Kunegunda w takim razie.

10 lat spedzilam W Polsce, nastepne 10 w Syrii, 8 w Anglii. Nie nosze chusty, mama (Polka, katoliczka) nie nosila a dziadek jest Imamem,tesc tez.
    W miescie ,w ktorym mieszkalam jest 4 tys chrzescijan i wszyscy zyja w zgodzie.
    Sa Koscioly, Meczety, w Eid z glosnikow na miasto slychac Imama,ktory nawolywoje do modlitywy, 5 razy dziennie.

W niedziele dzwony bija w Kosciele.

Chodniki w kraju mamy, i wszystko wyglada inaczej niz nie jednemu sie wydaje.

Za rodzine w ogien moglabym skoczyc, jak moja mama-Polka, tata- Kurd i w tym nic zlego nie widze.

Chciałam jeszcze zauważyć, że Kurdystan jest schronieniem dla chrześcijan prześladowanych w krajach arabskich. Sam prezydent Barzani zaledwie parę dni temu był w Rzymie, gdzie został zaproszony. Tam spotkał się z papieżem, tam dziękowano jemu, muzułmaninowi, za schronienie, jakie jego kraj udzielił chrześcijanom.
    Koran nakazuje szanowanie innych religii, zwłaszcza jeśli chodzi o Ludy Księgi do którego my, chrześcijanie się zaliczamy.

Nie każdy muzułmanin jest konserwatystą, nie każdy jest terrorystą. Jak i nie każdy katolik jest gnojem. Ja, chrześcijanka, wielokrotnie w Polsce byłam nazywana kocikiem przez wielce wierzących, tuż po mszy, katolików, jak wychodziłam ze swojego zboru Zielonoświątkowego. I co, też powinnam twierdzić, że każdy katolik jest zakłamanym prostakiem!

Wszystko zależy od tego, jakim się jest człowiekiem, czy ma się Boga, a jeśli się jest niewierzącym- sumienie i uczucia. Tutaj na forum łatwo by było posegregować tych, którzy do dobrych ludzi się nie zaliczają. Którzy łatwo obrzucają obelgami, ubliżają, poniewierają innymi za wyznanie, kolor skóry, narodowość. Przyjrzyjmy się sobie, a potem oceniajmy Kurdów, czy inne narody, zwłaszcza, jeśli niewiele o nich wiemy.

W Kurdystanie są chodniki, sama stolica Erbil (Hewler), jest przepiękna. Ludzie jeżdżą nowymi samochodami, nie poldkami czy maluchami! U nas w Polsce też są wiochy zabite dziurami, gdzie nie dość, że nie ma chodników, to i kanalizacji czy prądu też brak. Nawet u mnie, w Zawierciu, ludzie wciąż korzystają w niektórych domach z latryn! Zimą zamarzniętych. Bo w starym budownictwie wciąż nie ma kanalizacji.

Kobieta jest traktowana z szacunkiem, jest dla mężczyzny partnerem, wspólnie dzielą się obowiązkami. Pewnie nie w każdej rodzinie tak jest, nie każdy jest taki sam. Tak jest w rodzinie mojego. A co mój ex przez 10 lat mi wmawiał? Morda w kubeł i do kuchni, bo miejsce baby jest w kuchni. Ma iść do pracy, przynieść kasę, po powrocie ugotować, podać. A pan ex na żarcie się składać nie raczył, bo "nie musi jeść". Więc jeśli ja nie kupiłam i nie ugotowałam, to była awantura. A jak pytałam, czy może się złożymy na coś, bo ja nie wyrabiam, to miał halo, co ja z kasą robię! W dziób też nie raz zarobiłam, a kiedy wróciłam z pogrzebu mojej mamy, dwa lata temu, pan zapomniał mnie odebrać z lotniska i musiałam czekać, aż raczy się wyrobić i przyjechać po mnie. Innym razem godzinne spóźnienie, bo czekał aż siostrzyczka się wypicuje. Jak się odezwałam, że dzięki za kolejne spóźnienie, to usłyszałam, że jestem "taką samą idiotką, jak moja stara była". Rzeczywiście. Związek z Polakiem jest świetny. Jesteśmy super narodem. Ale czy na pewno wszyscy są takimi gnojkami? Hę?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 61)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.