Strona główna Działy Hobby Ubezpieczenie samochodu – masakra!

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    jaro77
    Participant

W styczniu 2008 kupiłem Vw Passata z 2002r. Ubezpieczyłem go wtedy w Churchill za 30 funtów miesięcznie (third party theft and fire) posiadając 4 lata zniżek.
    W maju tego samego roku auto zostało skradzione spod domu. Dzięki policji zostało odnalezione jeszcze tego samego dnia.
    Po roku (w 2009) otrzymałem odnowienie polisy. Niestety cena wzrosła do przeszło 50 funtów miesięcznie (zabrali mi 2 lata zniżek).
    Po 2 latach (w 2010) znów mi podnieśli. Tym razem do przeszło 60 funtów/miesiąc (posiadając 3 lata zniżek).
    W tym roku po odzyskaniu wszystkich zniżek (4 lata) ponownie mi podnieśli cenę, tym razem aż do 96 funtów/miesiąc! Czy oni są nienormalni!?
    Próbowałem już wszystko i ciężko jest zejść poniżej tej ceny. Tłumaczą się, że ceny poszły w górę o 40% w 2010 roku. Czy oni zgłupieli!? Moja wypłata od 4 lat cały czas na minimalnym poziomie! 🙁
    Czy ktoś z Was może coś zaproponować? Jestem załamany.

xxmitaxx
    Członek

Proponuje zmiane ubezpieczyciela….
    Poza tym nie wiem czy wiesz ale stawki ubezpieczen maja tendencje do wzrostu, wiec mimo to ze nic sie nie stalo i nic nie "claimowales" to i tak stawki ida do gory.

O i moze sproboj poszukac lepszej pracy, zeby wyplata nie byla od 4 lat na najnizszym poziome.

Welcome to the good life 😉

jaro77
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    xxmitaxx wrote:

Proponuje zmiane ubezpieczyciela….
    Poza tym nie wiem czy wiesz ale stawki ubezpieczen maja tendencje do wzrostu, wiec mimo to ze nic sie nie stalo i nic nie "claimowales" to i tak stawki ida do gory.

O i moze sproboj poszukac lepszej pracy, zeby wyplata nie byla od 4 lat na najnizszym poziome.

Welcome to the good life 😉

Szkoda w sumie była robiona ale to nie wpływa za bardzo na cenę w moim przypadku, ponieważ porównywałem na różnych stronach (gocompare, moneysupermarket, itp.).

KB
    Participant

Zmnien ubezpieczyciela.

Churchil to banda złodzieji!

Też miałem Passata mając 20scia lat wziałem ojca na głownego kierowce, siebie jako drugiego,ale na full comp.

Mi samemu wyliczyli – 250 funtów/mies
    Na naszą dwójkę 156/mies

Później zniżka na 126/mies, a nastepnie zmienili na 78/mies, ale kiedy oni mi wysyłali nowa polise sprzedałem auto.

Kupiłem inne i za nie po tym wszystkim dostałem 123.50/mies (full comp)

Oni nie robia dobrych cen.

Ze mną zerwali umowę po czterech latach bez mojej wiedzy.

Na konciec umowy nie przedluzyli mi polisy, a jak ich poprosilem to chcieli 600 depozytu…

Stwierdzili,ze zbyt czesto zmienialem samochody (idiotyczny powod)

A trade policy mi dac nie chcieli.

Dla mnie to szmaciarze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Teraz mam w Tesco i mam swiety spokoj.

Nie mardudź,że masz drogie ubezpieczenie.

Nie placisz dużo.

Mój kolega placi za pewne auto 170/mies a ja za nie placilem w churchilu (na dwoch kierowcow) 22funty

Auto ma wartosc moze 5stów.

Tu niestety ubezpieczenie zabija młodych kierowców.

jaro77
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    KB wrote:

Tu niestety ubezpieczenie zabija młodych kierowców.

Ja mam 33 lata i prawo jazdy od prawie 17 lat.
    Wkurza mnie to, że przez 3 lata wzrosło o przeszło 200%!

bolek
    Participant

tu masz artykuł uszyty na miarę : (akurat z dzisiejszego Onet-u)

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/pulapki-ubezpieczenia-auta,1,4094339,kiosk-wiadomosc.html

bartek4
    Participant

w sierpniu zrobilem quota na gocompare i wychodzilo mi 700 funtow za rok full opcja..po 4 miesiacach ta sama full opcja kosztowala juz 900 funtow.

co zrobic…trzeba placic…

seba8320
    Członek

sie niedziw wszystkie ubezpieczenia poszly do gory o 40 procent to normalka ////

aczkolwiek
    Participant

W zeszłym roku była długa i śnieżna zima, firmy ubezpieczeniowe wypłacały dużo odszkodowań. W związku z tym od wiosny ceny poszły bardzo mocno do góry.

Też mam polisę w Churchill. Rok temu za takie samo ubezpieczenie fire, thief & third part płaciłem za ubezpieczenie swojego samochodu £500 rocznie (passat 1.9 tdi 1998r). Miałem wtedy 2 lata bezwypadkowej jazdy.

W tym roku płacę £780 rocznie, mimo że mam już 3 lata bezwypadkowej jazdy. Na początku stwierdziłem że to dużo. Jednak gdy porównałem ceny polis na http://www.moneysupermarket.com okazało się, że najtańsza opcja wychodzi ponad £800 a Churchill nie był uwzględniony w wynikach porównania.

Doszedłem wtedy do wniosku że nie jest to taka całkiem zła ubezpieczalnia. Oferuje całkiem niezłe warunki. Darmowy jest breakdown cover(w wielu firmach musisz dopłacić dodatkowo). Kwotę wkładu własnego (excess) radzę ustawić na £0 ponieważ bez względu na to jaką się w tej firmie ustawi ubezpieczenie kosztuje tyle samo, więc po co przepłacać w przypadku stłuczki.

KB
    Participant

czasami też nie wiem od czego zalezy kwota, ale kiedyś z ciekawości patrzyłem.

Golf GTI (150KM)wychodził mi taniej niż Fiat Cinquecento sporting(54KM)

🙄 🙄

achna
    Participant

My niedawno odnawialismy polise i pani powiedziala ze cena dla nas wzrosla bo ja przestalam pracowac 🙄 ciezko mi wywnioskowac co ma moja praca do ubezpieczenia auta. Moze wnioskuja ze skoro jestem w domu to czesciej "bujam" sie po miescie? Nie mam pojecia…
    Z kolei naszej znajomej cene podniesli bo auto takie jak jej (nie konkretnie jej) w poprzednim roku czesto bralo udzial w wypadkach. Czyli zwykla statystyka, a bezpieczni kierowcy placa za (w wielu przypadkach) glupote innych.
    Znaczenie ma tez ponoc kolor samochodu, dzielnica w jakiej mieszkasz, gdzie zazwyczaj stoi samochod itp.. Takze moze byc ze lepiej ubezpieczyc jakies np audi z dobrym silnikiem niz corse ktora rozbija sie duzo mlodych kierowcow bo jest tania i latwo dostepna i ktorzy maja duzo stluczek 🙂

Reddbull
    Członek

jaro77 wrote:

W styczniu 2008 kupiłem Vw Passata z 2002r. Ubezpieczyłem go wtedy w Churchill za 30 funtów miesięcznie (third party theft and fire) posiadając 4 lata zniżek.
    W maju tego samego roku auto zostało skradzione spod domu. Dzięki policji zostało odnalezione jeszcze tego samego dnia.
    Po roku (w 2009) otrzymałem odnowienie polisy. Niestety cena wzrosła do przeszło 50 funtów miesięcznie (zabrali mi 2 lata zniżek).
    Po 2 latach (w 2010) znów mi podnieśli. Tym razem do przeszło 60 funtów/miesiąc (posiadając 3 lata zniżek).
    W tym roku po odzyskaniu wszystkich zniżek (4 lata) ponownie mi podnieśli cenę, tym razem aż do 96 funtów/miesiąc! Czy oni są nienormalni!?
    Próbowałem już wszystko i ciężko jest zejść poniżej tej ceny. Tłumaczą się, że ceny poszły w górę o 40% w 2010 roku. Czy oni zgłupieli!? Moja wypłata od 4 lat cały czas na minimalnym poziomie! 🙁
    Czy ktoś z Was może coś zaproponować? Jestem załamany.

Moja mama miala podobna sytuacje. Jej ubezpieczenie z £400 wzroslo na £1500… szukalismy bardzo dlugo i tracilismy juz nadzieje. Jakos trafilem na strone tesco i wyszlo £600 + 10% znizki dla posiadaczy club karty. Nie wiem jak bedzie w Twoim przypadku ale warto sprobowac…
    powodzenia

gosu
    Participant

sprawdz w NFU Mutual.z tego co wiem to sa bardzo tani.jedyny problem w tym ze nie da sie zrobic quotingu na stronie tylko telefonicznie albo w biorze w wakefield.

szortys
    Członek

ceny ubezpieczen wzrosly dwukrotnie w zwszlym roku 2x 15% wiec chyba kazdy sie zdziwil jak mu odnowienie przyszlo ;]
    ale jak przedmowca powiedzial nfu maja niezle ceny mi wyszlo polowe taniej full comp

rafvis
    Członek

To ja Was zadziwię. W zeszłym roku za Audi A4 2000 rok 1.9Tdi placiłem 70 miesięcznie. Polisa kończy mi się 16 stycznia, więc przysłali mi info. 10 lat prawko, 6 lat zniżki bez wypadku i niczego i …….. 392 funty miesięcznie chcą. Piszecie że wzrosło o 20,30,40%. W moim przypadku wzrosło prawie 600%. I co Wy na to??

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.