Strona główna Działy Praca przydatne informacje dla kierowców/taksówkarzy

• This topic has odpowiedzi, 33 wypowiedzi, and was last updated 14 years temu by ja78.
Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 46)
  • Autor
    Wpisy
    riposta6
    Członek

witam wlasnie teraz wymieniam swoje prawko, bo marne szanse dostać prace z polskim prawem jazdy:]
    Może ktoś sie orientuje jak długo muszę na nie czekać? Już raz mi odeesłali dokumenty ponieważ nie włożyłem do koperty oryginalnego prawka. Proszę o jescze jakies podpowiedzi gdzie moge szukac pracy na kierwoce CE

Z GORY WIELKIE DZIĘKI
    Pozdro

ela1981
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    riposta6 wrote:

Już raz mi odeesłali dokumenty ponieważ nie włożyłem do koperty oryginalnego prawka.

to jakie wlozyles? 💡 ❓
    czy wogole nie wlozyles prawka? bo jak tak to niezle ~ wymiana prawka bez wymiany prawka 🙂

riposta6
    Członek

nie no włożyłem kopie prawa jazdy. Myślałem, że idzie sie po odbiór i wtedy pokazuje się oryginalne. No, ale chyba tak nie jest 8)
    seee ya

ja78
    Participant

hejka.aby jezdzic zawodowo w uk mozesz miec pl prawko.najwazniejsze jednak jest by miec wkladke do prawka na punkty.jesl jezdzisz zawodowo jest to nadanie numeru prawka angielskiego co z tym zwiazane punkty.to jest obowiazkowe.digitaltacho mile widziane.wejdz na strone <dvla>tam masz wszystko.najlepiej zadzwon.ja na wklatke po zmanie adresu czekalem ok 4tygodni.jakie masz prawko nie ma znaczenia.wazna jest ta wkladka.co do pracy wejdz na strone <praca i zycie zagranica>lub kup sobie ta gazete.jest pracy multum.jak masz adr,cysterny lub cos w tym stylu toplus,pozdrawiam

xxmitaxx
    Członek

Mianowicie mam pytanie odnosnie karty kierowcy do tachografu. Posiadam C+E i pdst ADR, ale brakuje mi tej nieszczesnej karty. Zlozylem juz wniosek przez stronke DVLA o przyslanie mi tkzw. "starter Pack" i czekam juz dosyc dlugo i nic nie przychodzi. Czy jest mozliwe jakies inne wyjscie odnosnie zalatwienia tej karty?? I czy wogole jest mozliwa jakas tymczasowa praca bez karty. Prosze podzielic sie swoimi doswiadczeniami. I moze jakies wskazowki odnosnie pracy. pozdrawiam
    I jeszcze pytanko bo w sumie znalazlem juz cos o tym dalej na forum ale sprawa nie zostala do konca wytlumaczona. Jak maja sie GB counterpart license i badania lekarskie ( formularz D4 ) do mozliwosci podjecia pracy na Polskim prawku bez jakich kolwiek dodatkowych badan?? Nie wykluczam ze tego nie zrobie, tylko po prostu meczy mnie praca w fabryce 🙁 i na prawde chcialbym juz zaczac jezdzic…. 🙂

rad79
    Członek

Domyslam sie ze chodzi o elektroniczne tacho tj napisane na niej "driver card" (kara z chipem do nowych tacho). Przyszlo do mnie cos po okolo tygodniu. Ale aplikacje do tej karty sa na poczcie(koszt wydania Digital Tacho card 38 funtow). Prawko tez wymien na angielskie jesli jeszcze tego nie zrobiles aplikacje rowniez znajdziesz na poczcie nie pamietam ile to kosztuje. Bez elektronicznego tacho tez znajdziesz prace ale wymien prawko na angielski(aplikacja na poczcie potrzebna fotografia oplata do aplikacji wypelnic to jest 5 minut i wyslac) Ja posiadam tylko C ale ponad 1,5 roku jezdzilem na starych papierowych tachografach.

Czyli inne wyjscie idz na poczte wypwlnij aplikacje i poczekaj okolo tygodnia. Widzialem takie aplikacje o digital tacho takze w niektorych agencjach zatrudniajacych kierowcow…. ale nie pamietam ktore.

xxmitaxx
    Członek

Dzieki wlasnie nie wiedzialem czy gdzies "indziej" mozna znalezc te aplikacje.

ja78
    Participant

hej.
    co do aplikacji to koszty sie mogly zmienic.Aplikacje mozesz pobrac takze w dvla.Ja mieszkam w Leeds i tam pobralem wszystkie potrzebne papiery.Na miejscu napewno pomoga ci wypelnic.
    co do pracy to z pl prawkiem mozesz miec klopot,ale nie koniecznie.jest duzo pracy jesli interesuje cie spanie w kabinie.a w tym wypadku to pracodawca da ci takie auto zebys mogl od razu zaczac prace.
    FISH4.UK tam jest duzo ogloszen.jesli znasz jezyk to bardzo dobrze,jesli go brakuje to raczej szukaj tam gdzie polacy pracuja.
    stawki sa od 7do14f.
    pozdrawiam

Balbinka
    Participant

hej,
    a czy ktoś może wie czy jest możliwy upgrade z licencji counterbalance na reach, gdzie coś takiego można zrobić i ile mniej więcej to kosztuje?
    z góry dziękuję zorientowanym :o)

Duch26
    Participant

Witam wszystkich, jestem tu świeży, chciałbym się dowiedzieć coś na temat pracy w okolicy w tych zawodach, przyjeżdżam 8 czerwca do Leeds do rodziny- są rodowitymi anglikami, coś pewnie załatwią, ale wolę sam zadziałać, mam dobrą znajomość języka ang, średnią go i rosyjskiego i słabą j, norweskiegoduńskiego, posiadam licencję ochroniarską II-go stopnia, mam poświadczenie bezpieczeństwa-tajne, doświadczenie w tym zawodzie kilka lat- głównie praca w wojsku, przez pół roku jeździłem w firmie transportowej Schenker, a potem rok w firmie INTERTRANS, mam digi tacho card, na wózkach widłowych nie jeździłem prawie wcale (troszki na Nissanie ze wspomaganiem – waga 25) mam więc pytanko czy w tych zawodach trudno tu w okolicy?? myślałem o ochronie, pójść do firmy pogadać, kilka firm napisało że robią licencję SIA dla właściwych kandydatów, ewentualnie sam zrobię- stać mnie na to:) aha i mam pytanko- chciałbym kupić Vectrę 1.8 benzyna z 2003-2006 roku ile musiałbym zapłacić za insrance, mam 26 lat bezszkodową jazda, wszystkie kat.prawka, – patrzyłam w (more than) i wyszło ok.800 L:( Samochód to jednak sprawa drugorzędna, praca ważniejsza, może ktoś zetknął się z ochroną SIA door supervisor?? kurs to ok. 200L egz. ponoć też tyle

bolek
    Participant

olej wózki i ochronę, szukaj pracy za kierownicą – masz przecie C+E , trochę doświadczenia i umiejętnośc prowadzenia pojazdu z kierownicą po lewej stronie 😀 (trasy do Europy np.)

xxmitaxx
    Członek

Kolezko sympatyczny, jezeli moge cos podpowiedziec to zrob sobie koniecznie ADR – zaoszczedzisz kupe siana to po pierwsze, po drugie to wiadomo jak w Polsce jest z egzaminem na ADR, po trzecie wlasnie posiadanie ADRu przewazylo o tym ze zostalem przyjety do firmy, jak to sie mowi z ulicy – nie przez agencje. Pracy jest duzo – tylko trzeba sie zakrecic. Pozdrawiam. Za 2005 Vectre SRI 1.9 cdti 160 kucy placilem ( z zona ) 1300 rocznie – bo niby swiezo przybyly itp bez znizek. Ale ludzie w naszym wieku – swiezaki mysle ze bedzie od 700 bez gornej granicy.

Duch26
    Participant

dzięki śliczne za pomoc, a polskie adr honorują?? Bo większość kursów z polski to angole leją na to heh, wolałbym pracę c+e traski po anglii bo chciałbym pomieszkać(mam małe dziecko) 2-dniowe traski przeżyję, po europie nie za bardzo-no chyba że sytuacja mnie zmusi, a czy będą chcieli kogoś kto praktycznie nie siedział po prawej stronie(czasem siedziałem ale jak ciężka była impreza :mrgreen: 😀 )

Duch26
    Participant

Panowie (panie) mam pytanko jak wygląda teraz rynek pracy w regionie na Class1 lub Class2?? Pytam gdyż niedługo zawitam w UK (początek czerwca), pytanko bardziej do znawców tematu 😀 Mam doświadczenie roczne na solówkach (mam też C+E) w słynnym Łódzkim Intertransie- latałem po całej europie, niedługo odbiorę kartę kierowcy(jeździłem na tarczkach), trochę doświadczenia na multi drop (łódzki Schenker)- ogólnie wolałbym pracę na Class1 i ewentualnie jaką moglibyście polecić firmę?? za odpowiedzi w stylu "wpisz w google class1 driver" -podziękuję 😡 po prostu chodzi mi o konkrety(angielski bezproblemowy u mnie) 😀

Duch26
    Participant

chciałbym jednak ominąć agencje (znam angielski)

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 46)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.