Strona główna Działy Finanse Rozliczenie roku podatkowego

Wyświetlanych postów: 12 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    hummer
    Participant

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposob muszę się rozliczyć z podatku. Dokladniej chodzi mi o cala procedure. Wiem iż muszę zebrać formularze p60 z agencji w ktorych pracowalem w tym roku i wysłać. Tylko gdzie ?? i nie wiem czy to prawda czy nie podobno mozna sie rozliczyc za posrednictwem internetu ? Prosił bym o pomoc ponieważ jest to moje pierwsze rozliczenie i nie za bardzo ogarniam tutejsze zasady.Z góry dziekuje

xxmitaxx
    Członek

http://www.hmrc.gov.uk/SA/index.htm

Pozatym poszukaj na forum, bo ten temat byl poruszany juz XXX razy.

Pozdrawiam.

cheeky girl
    Participant
    hummer wrote:

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposob muszę się rozliczyć z podatku. Dokladniej chodzi mi o cala procedure. Wiem iż muszę zebrać formularze p60 z agencji w ktorych pracowalem w tym roku i wysłać. Tylko gdzie ?? i nie wiem czy to prawda czy nie podobno mozna sie rozliczyc za posrednictwem internetu ? Prosił bym o pomoc ponieważ jest to moje pierwsze rozliczenie i nie za bardzo ogarniam tutejsze zasady.Z góry dziekuje

Jesli jestes zatrudnionym to nic nie musisz robic, chyba ze ci naliczyli zbyt duzy podatek bo np. miales przyznany tymczasowy kod podatkowy ‚tax code’ BR lub pracowales tylko przez kilka miesiecy, a odciagali ci normalny podatek.
    W roku 2009/2010 kwota nieopodatkowana to £6475.

Rozliczaja sie tylko osoby prowadzace wlasna dzialalnosc tzw. ‚self-employed’ i faktycznie mozna to zrobic przez internet, ale mamy na to czas do stycznia 2011! 😀

Tłumacz, którego szukasz…

hummer
    Participant

pracowalem w UK od listopada 2009 lecz od poczatku miałem pobierana kwotę na tax. Kwoty 6 tys napewno nie zarobiłem. to co wkoncu teraz mam zrobic. Sorki ze o szczegoly pytam ale ciezko mi sie odnalesc w tym systemie bedac w UK 4 msc.

cheeky girl
    Participant
    hummer wrote:

pracowalem w UK od listopada 2009 lecz od poczatku miałem pobierana kwotę na tax. Kwoty 6 tys napewno nie zarobiłem. to co wkoncu teraz mam zrobic. Sorki ze o szczegoly pytam ale ciezko mi sie odnalesc w tym systemie bedac w UK 4 msc.

Poczekaj az dostaniesz P60 w kwietniu (taki dokument od pracodawcy wydawany na koniec roku podatkowego)…i zadzwon, napisz albo udaj sie osobiscie (ale jak pojdziesz osobiscie to i tak beda ci raczej kazali skorzystac z ich telefonu wewnetrznego ale masz wtedy za darmo) do Inland Revenue i powiedz im, ze wydaje cie sie iz zaplaciles za duzy podatek za rok 2009/2010. A nie zapomnij zabrac ze soba P60:-)

A wiem, ze zaraz poprosisz o adres i telefon wiec juz cie uprzedzam i tutaj ci go podaje:

Adres: Ground Floor Castle House, 31 Lisbon St, Leeds, LS1 4SA
    Teledon: 01132283000

😀

Tłumacz, którego szukasz…

hummer
    Participant

dziekuję bardzo akurat majac nazwe instytucji już bym sobie poszukał 🙂 ale bardzo dziekuje i pozdrawiam

NikaP
    Członek

Witam,a nie prosciej po prostu wyslac P60 (powinienes dostac nie pozniej niz 10go maja) na wyzej podany adres,a Revenue zalatwi reszte,bez wydzwaniania i biegania po urzedach,jesli miales nadplate,to Ci zwroca (wysla czek).Pamietaj zrobic sobie xero wysylanych dokumentow,tak na wszelki wypadek 😀

cheeky girl
    Participant
    NikaP wrote:

Witam,a nie prosciej po prostu wyslac P60 (powinienes dostac nie pozniej niz 10go maja) na wyzej podany adres,a Revenue zalatwi reszte,bez wydzwaniania i biegania po urzedach,jesli miales nadplate,to Ci zwroca (wysla czek).Pamietaj zrobic sobie xero wysylanych dokumentow,tak na wszelki wypadek 😀

no przeciez podalam mu tez taka opcje 🙄

:f5fd8ed86f wrote:

zadzwon, napisz albo udaj sie osobiscie…

basienka
    Participant

Mam do zaplaty podatek moze ktos wie do kiedy musze go oplacic?

cheeky girl
    Participant
    basienka wrote:

Mam do zaplaty podatek moze ktos wie do kiedy musze go oplacic?

Juz sie spoznilas jakies 2 tygodnie…do 31 stycznia, bedzie kara w wysokosci ok 3%.

basienka
    Participant

Doszukalam sie inf i zaplacilam.Po rozliczeniu mamy 30dni na oplate.

agaborkowska
    Participant

witam ja osobiscie korzystam z uslug ksiegowej (monika nowak)
    zajmuje sie rozliczeniami oraz benefitami
    profesjonalna ksiegowa maja swoje wlasne biur i obowonzuje ochrana danych osobistych bardzo mila i dokladna
    jestem bardzo zadowolona i polecam

kontak jak by ktos chcial http://www.polakwleeds.co.uk

Wyświetlanych postów: 12 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.