Strona główna Działy Finanse Rozliczenie podatku bedac juz w PL

Wyświetlanych postów: 13 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    HashMan
    Participant

Witam chcialem sie poradzic w jaki sposob moge rozliczyc sie z HM Revenue bedac w Polsce ?

wiem ze w HM Revenue&Customs musze wypelnic formularz i dolaczyc do niego pit, czy mozna ten formularz gdzies pobrac ? i wyslac pit z formularzem poczta ?

bartek4
    Participant

wszystko jest na stronie opisane. za ostatni rok formularz za poprzednie lata wystarczy wyslac p45 i p60.

HashMan
    Participant

odświeżam post, prosze o pomoc,

lco musze wyslac do HMR ? wystarczy tylko p45 i ostatnie payslipy ? i jeszcze jedno, bardzo mi zalezy zeby pieniadze byly przeslane na konto bankowe (oczywiscie angielskie) a nie czekiem, poniewaz moge miec problemy z jego zrealizowaniem w PL.

prosze o pomoc, z gory bardzo dziekuje.

ula81
    Członek

Witam
    Niedawno rozliczałam się z Revenue już z Polski. Należy wysłać poleconym p85, część drugą i trzecią p45. W sekcji 6 p85 napisz, że całą nadpłatę podatku chciałbyś dostać na konto bankowe: "Please made all repayment into account showed below. Thank you". I w zasadzie to wszystko. Ja czekałam na zwrot podatku ok. 3 tyg. Dostałam również list od Revenue z wyliczeniami na adres w Polsce. Powodzenia.

HashMan
    Participant

z tego co wiem, to trzeba wczesniej wyslac p86 (Arrival in the United Kingdom), gdzie trzeba podac dokladne daty przyjazdu i cala masa pytan, dopiero wtedy mozna sie rozliczyc przez p85. czy istnieje jakas inna mozliwosc ?

ula81
    Członek

Nie jestem pewna, czy masz rację. P86 ma za zadanie ustalić, czy płacisz właściwą kwotę podatku w UK. Wypełniając i wysyłając p85 informujesz ich, że opuściłeś UK, a oni ustalają, ile pieniędzy są Tobie dłużni.

hrv
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ula81 wrote:

Nie jestem pewna, czy masz rację.

Ja jestem pewien ze hashman ma racje. Nalezy po przyjezdzie wyslac P86, ktory pomaga ustalic osrodek interesow zyciowych. Przy wyjezdzie obowiazuje P85 form. Jezeli ktos nie wyslal wczesniej P86, niech wysle go razem z P85.

Justynka
    Participant

z tego co mi sie wydaje oni przesla Ci zwrot na konto jesli je wskazesz (angielskie)

tuitam
    Członek

Wlasnie jestem w trakcie zalatwiania zwrotu bedac juz w Polsce, oto co udalo misie znalezc

Opisanie procedury
    http://www.angielskipodatek.ovh.org/zwrot-podatku.htm

formularz [b:8d7b0cb9dd]p85[/b:8d7b0cb9dd] wraz z pomoca jak go wypelnic
    http://search2.hmrc.gov.uk/kbroker/hmrc/forms/viewform.jsp?formId=766#help

to samo dla formularza [b:8d7b0cb9dd]p86[/b:8d7b0cb9dd]
    http://search2.hmrc.gov.uk/kbroker/hmrc/forms/viewform.jsp?formId=768

Male pytanko, czy to jest ten adres na ktory nalezy wyslac te papiery?

Castle House
    31 Lisbon Street
    Leeds
    LS1 4SA
    zrodlo

Indra
    Participant
    tuitam
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

😉

Indra
    Participant

Wiesz, na tej stronie, ktora Ci podalam, kiedy pytales o adres i zanim zmieniles swojego posta jest nr telefonu. Moze warto podniesc sluchawke, zadzwonic i sie zapytac? Nie to ze namawiam, ot taka mala sugestia.

tuitam
    Członek

za kazda sugestie jestem niezmiernie wdzieczny
    z ta edycja posta wyszlo tak iz wlasnie go napisalem ale stwierdzilem ze moge sie troche wysilic i poszukac na wlasna reke a ewentualnie znalezione informacje w nim umiescic, kto by pomyslal ze to forum jest tak popularne i czesto odwiedzane;), w kazdym razie dziekuje
    jezeli sie znajdzie ktos kto bedzie pewien tego adresu prosze dac o tym znac, zaoszczedze na telefonach do uk;)
    pozdrawiam, milego dnia

Wyświetlanych postów: 13 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.