Strona główna Działy Hobby Kupie Psiaka :)

Wyświetlanych postów: 14 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    chomik wrote:

W Polsce zdrowego zwierzaka uspic nie mozna a tu jak najbardziej. Jesli np. kot jest dziki i nie udomawialny bo np. za duzy to sie go usypia, rowniez starsze psy jak nie ma szans na adopcje. To nie Polska niestety, ale maja studenci wiecej materialu do nauki 🙄

Nie wiedziałam.

Z jednej strony może lepiej, że nie Polska. Przynajmniej zwierząt w schroniskach nie przerabia się na smalec, jak to u nas bywa 8)

Cute74
    Participant

Witam 😀 Ja moge polecic kilka stron gdzie mozna znalezc psiaczki 😀 Sama kupilam dwa szczeniaczki i to po £50 a nie za ogromne pieniadze jakie proponuja 😯 Ceny sa rozne ale warto poczekac bo okazja zawsze sie znajdzie 😀 Tylko radze uwazac na ludzi ktorzy sa nieuczciwi bo i z takimi mialam doczynienia.Nalezy sie zawsze umowic wczesniej i zobaczyc psinke potem przemyslec i zdecydowac.Nigdy nie daje sie kasy wczesniej bo sprzedajacy pisze ze wysle psa poczta pod drzwi. 😯 Maja rozne pomysly wiec prosze sie nie zdziwic 😮 Nalezy rowniez uwazac na ludzi ktorzy zadaja zbyt duzo pytan oczywiscie piszac ze musza tak robic bo chca by piesek trafil w dobre rece.Wiele jest osob ktore naciagaja ludzi ale mi sie udalo i mam dwa slodkie psiaki w domu.Pierwszy raz widzialam je jak mialy tydzien a potem kilka razy nim je odebralam.Mialam farta ze osoba ktora je sprzedawala mieszkala w dzielnicy obok i nim zdecydowalam sie kupic (oczywiscie mialam kupic jednego szczeniaczka)mogla zobaczyc jak rosna no i mialam szanse zobaczyc ich mame. Psinki rosna i maja juz 5miesiecy.Oczywiscie jest z nimi duzo klopotu ale i radosci.No ale wracajac do stron jakie polecam
    http://www.gumtree.com , http://www.pets4homes.co.uk , http://www.dogpage.org.uk , najbardziej to http://www.epupz.co.uk to tu znalazlam ogloszenie o moich psinkach.Nalezy zalogowac sie na tej stronie..mysle ze warto.google sa dobre bo jezeli napisze sie dog for sale albo dog adoption , rescue dog puppies mozna roznie zalezy czego sie szuka. Co do adoption oczywiscie polecam http://www.rspca.org.uk i http://www.dogtrust.org.uk Pytanie tylko czy "przejdzie sie" przez ADOPTION PROCEDURE .Wypelnienie form,wizyta domowa by sprawdzic warunki,jezeli ma sie dziecko to nie moze byc mlodsze niz 5lat,jezeli nie jestesmy wlascicielem domu to landlord musi sie zgodzic na zwierzatko itd. By latwiej Ci to wyjasnic to zobaczt to…to tylko przyklad Adopcyjnej procedury z RSPCA
    Adopting an Animal
    We are looking for life-long, permanent homes for our animals and we need to be sure you can provide such a home. This means we have to ask questions about your personal circumstances, including your ability to meet routine and emergency Vet bills, which will become solely your responsibility following adoption.
    We do ask all the family to visit the animal at the Centre before a booking can be taken and, if you are adopting a dog, and you already have a one, that you also bring them to the Centre to meet a potential new member of the household. Also we do not rehome dogs to homes where there are children under the age of 5 years and if you live in rented accommodation you will need written permission from the council or landlord who owns the property.
    The branch (although under the umbrella of the RSPCA) is a separate, self-supporting charity. We depend on the people of the local area for the funding needed to maintain our work for the animal welfare including the Preston Animal Centre and the Clinic.
    The normal adoption procedure is as follows:-
    1. Select the Animal You Wish to Adopt (this includes having a full history known by the centre on the animal being explained as well as a report of the animals behaviour in the centre and at least one introduction to the animal with all people living in the household before booking, also if you live in rented accommodation you will need written permission to own a pet or pets at the property, some animals will need further visits after booking, please ask for more details)
    2. Fill in Questionnaire (this is done at reception with a member of staff once)
    3. Home Visit Arranged (these are done by volunteers and take on average 3 to 7 days
    4. Receive a call from the Animal Centre to let you know when you can collect your new pet (this is so that we can ensure that the animal is ready before leaving the centre and that a staff member can have all of the adoption forms prepared for you when you arrive)
    5. Collect Animal (Personal I.D. Required, you will be given an adoption pack and a member of staff will go through the adoption forms with you).
    6. Possible post Home Visit (to see how your pet is settling in)
    The ADOPTION FEES currently payable are:-
    MALE DOG from: £100
    FEMALE DOG from: £100
    MALE CAT: £45 FEMALE CATS: £45
    MICE: £5 HAMSTERS: £5
    GERBIL: £5 RATS: £5
    BUDGIE POA GUINEA PIGS £12
    CANARIES POA COCKATIELS POA
    RABBITS £20 CHIPMUNKS POA
    CHINCHILLAS POA FERRETS £12
    The adoption fees are only a contribution to the costs of, for example, neutering, microchipping, vaccinations and the large running costs of the Animal Centre.

Mam nadzieje ze to co napisalam 💡 troche pomoze Ci w kupnie albo w zaadoptowania szczeniaczka.Pozdrawiam serdecznie i zycze milego weekend-u.Pa
    😀

Cute74
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    chomik wrote:

W Polsce zdrowego zwierzaka uspic nie mozna a tu jak najbardziej. Jesli np. kot jest dziki i nie udomawialny bo np. za duzy to sie go usypia, rowniez starsze psy jak nie ma szans na adopcje. To nie Polska niestety, ale maja studenci wiecej materialu do nauki 🙄

Witaj Chomik ,
    Masz zle info bo w Polsce usypia sie zdrowe psy,koty a nawet szczeniaki bo nie ma miejsca w schroniskach.Kiedys moja sunia mialam 8 szczeniakow 😀 i chcialam je rozdac.Powiesilam ogloszenia ale rowniez pomyslalam ze moze w schronisku znajda sie chetni na maluchy.Jak tam pojechalam to Vet ze schroniska powiedzial mi szczerze ze to duzo roboty z malymi i moge je zostawic ale za kilka tygodni ,jezeli nie bedzie chetnych to beda musieli je uspic 😯 Zapytalam go a co robia jak suka ma male ?????? ❓ odparl ze sa usypiane i dodal ze one i tak jeszcze nic nie czuja 😯 No i co Ty na to???? SZOK!!!! 😯 to bylo kilkanascie lat temu ale nie sadze by wiele sie zmienilo w tym kierunku.Zaznacze ze to dzialo sie w STOLICY!!!!A co sie dzieje poza miastami ❓ ❗ ❓ ludzie na wsiach zabijaja lopata psy i zakopuja bo sa stare albo chore.. normalnie az 👿 noz sie w kieszeni otwiera.To w Polsce tak w ramach jasnosci a tu w UK zwierzeta maja wieksze prawa niz sadzisz a nawet Ci powiem ze czasem mam wrazenie iz posiadaja wieksze prawa niz dzieci 😯
    Tak to wyglada i sadze ze w UK zwierzeta sie maja calkiem dobrze 🙂 w przeciwienstwie do dzieci 🙁 🙁 🙁
    Pozdrawiam serdecznie
    milego weekend-u 🙂

ela1981
    Participant

dora750 wrote:

chomik wrote:

Nie wiedziałam.

Z jednej strony może lepiej, że nie Polska. Przynajmniej zwierząt w schroniskach nie przerabia się na smalec, jak to u nas bywa 8)[/quote]
    tez nie wiedzialam (jak zwykle nie jestem w stanie uwierzyc 😉 ), ze ze zwierzat DOMOWYCH (kot, pies) robi sie smalec 💡

Anonim
    Gość

Ela, że smalec z psa leczy choroby wymyślili ludzi wieki temu! To jakieś stare zabobony, niestety do dziś praktykowane w Polsce!

Zobacz, ile słoiczków z niewinnych zwierząt 😥 Tam jest kilka zdjęć.

http://www.fundacja-ast.pl/content/view/136/116/

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wytapiali-smalec-z-psow-i-nie-pojda-do-wiezienia,wid,9687029,wiadomosc.html?ticaid=17be7&_ticrsn=5

http://interwencja.interia.pl/news?inf=917451

Uwierzysz teraz?
    😥

Anonim
    Gość

Cute74 wrote:

chomik wrote:

Witaj Chomik ,
    Masz zle info bo w Polsce usypia sie zdrowe psy,koty a nawet szczeniaki bo nie ma miejsca w schroniskach.[/quote]

Właśnie, że chomik ma info dobre. Natomiast ci, którzy zwierzęta (zdrowe) mimo tego usypiają, popełniają przestępstwo, łamiąc ustawę o ochronie praw zwierząt 8)

chomik
    Participant

Z tym smalcem to niestety prawda, kiedys w gorach na targu widzialam w sprzedarzy miedzy miodem i oscypkami 😯
    Ale co do tych psow zabijanych w Polsce lopata i topienie szczeniakow w rzece to niestety tez sie z tym spotkalam. W wielu polskich wsiach do dzis chorego czy rannego psa dobija sie lopata bo wet to do krowy, do psa szkoda pienedzy.
    Ostatnio bylam w Polsce i kuzyn mi opowiadal (byl zdegustowany), ze jego sasiada pies skutecznie obgryzal mu drzwi. Za ktoryms razem gosc sie wkurzyl, zlapal psa wlozyl mu w pysk kolek zeby nie zamknal szczeki, po czym wzial szlifierke kontowa i odciol mu prawie wszystkie zeby. Potem byl strasznie z tego dumny i wszystkim sie chwalil jak sprawil, ze pies juz mu drzwi nie gryzie. Jakby to byl moj sasiad to juz by siedzial ❗ ❗ ❗

Cute74
    Participant

chomik wrote:

Z tym smalcem to niestety prawda, kiedys w gorach na targu widzialam w sprzedarzy miedzy miodem i oscypkami 😯
    Ale co do tych psow zabijanych w Polsce lopata i topienie szczeniakow w rzece to niestety tez sie z tym spotkalam. W wielu polskich wsiach do dzis chorego czy rannego psa dobija sie lopata bo wet to do krowy, do psa szkoda pienedzy.
    Ostatnio bylam w Polsce i kuzyn mi opowiadal (byl zdegustowany), ze jego sasiada pies skutecznie obgryzal mu drzwi. Za ktoryms razem gosc sie wkurzyl, zlapal psa wlozyl mu w pysk kolek zeby nie zamknal szczeki, po czym wzial szlifierke kontowa i odciol mu prawie wszystkie zeby. Potem byl strasznie z tego dumny i wszystkim sie chwalil jak sprawil, ze pies juz mu drzwi nie gryzie. Jakby to byl moj sasiad to juz by siedzial ❗ ❗ ❗

RANY BOSKIE!! kto wymyslil ten smalec!!??!!co za DRANIE!!! A co do tego goscia o ktorym pisalas to sama bym mu zeby wybila I TO MLOTKIEM BEZZNIECZULENIA!!! Ja mam dwa szczeniaki i gryza wszystko To co mam im zeby wyrwac ?? 😉 i tak maja jeszcze mleczaki to same im wypadaja 😉 psie zabawki im juz nie wystarczaja jedynie co moge zrobic to kupic nowe meble ,buty a nawet bede musiala kupic nowe ogrodzenie 😆 takie sa gryzonie 😆 😆 i co ja mam zrobic ❓ ❓ chyba jak juz im wyrosna stale zebiska to pojde z nimi do dentysty 😆 😉 niech sie tym zajmie 😉 ZARTOWALAM!!! 😀 oczywiscie ze jak sie ma zwierzatka w domu to nalezy sie liczyc ze stratami a jak ktos nie chce miec zniszczonych mebli,wygryzionych dziur w butach,dolkow w ogrodzie i podkopow do sasiadow to niech se kupi psiaka pluszaka albo figurke i postawi na polce.Tak szczerze piszac to tym POTWOROM ktore zabijaja,znecaja sie nad bezbronnymi stworzeniami zycze by doznali najgorszych cierpien w zyciu. Zastanawia mnie fakt czy to ze sa to zwierzeta to my jako ludzie mamy prawo je zabijac a co by sie stalo gdyby to nas i nasze dzieci tak ktos traktowal przedmiotowo.??Przeciez zwierzeta tez czuja i jezeli ktos mysli inaczej to sie myli.Sadze ze zwierzeta (bez obrazy) sa lepsze od Nas pod wieloma wzgledamiPozostaje miec nadzieje ze milosnikow zwierzat jest wiecej niz ludzkich BESTI!!
    Pozdrawiam serdecznie 😀

chomik
    Participant

Cute74 wrote:

Tak szczerze piszac to tym POTWOROM ktore zabijaja,znecaja sie nad bezbronnymi stworzeniami zycze by doznali najgorszych cierpien w zyciu. Zastanawia mnie fakt czy to ze sa to zwierzeta to my jako ludzie mamy prawo je zabijac a co by sie stalo gdyby to nas i nasze dzieci tak ktos traktowal przedmiotowo.??Przeciez zwierzeta tez czuja i jezeli ktos mysli inaczej to sie myli.Sadze ze zwierzeta (bez obrazy) sa lepsze od Nas pod wieloma wzgledamiPozostaje miec nadzieje ze milosnikow zwierzat jest wiecej niz ludzkich BESTI!!
    Pozdrawiam serdecznie 😀

Mi tez sie tzw. noz w kieszeni otwiera jak widze czy slysze pewne rzeczy. Jednak stwierdzam, ze mimo wszystko psy, koty i inne pupile maja szczescie jako zwierzeta bo urodzily sie ladne i puchate dla zaspokojenia ludzkiej proznosci. Ale czy zastanawia sie czasem ktos ile milionow zwierzat ginie dziennie w rzezniach na swiecie i w jakich warunkach, zeby potem zaspokoic nasze zoladki. Jak przedmiotowo traktowane sa te zwierzeta ktore sa tylko numerem na licencji a potem kodem paskowym na opakowaniu ?? I te zwierzeta tez czuja. Swinia miala pecha – jest brzydka i smaczna. Ale czy myslimy o tym jak kupujemy jagniecine – moze mala owieczke, czy cielecinke – malego cielaczka ktory pachnial jeszcze mlekiem matki tudziez swinka ktora swierze powietrze poczula raz w zyciu w drodze do rzezni…

marianek
    Członek

kazdy wie ze na oparzenia najlepszy jest smalec z zajaca, krolika.
    zadna masc nie jest tak skuteczna

Anonim
    Gość

marianek wrote:

kazdy wie ze na oparzenia najlepszy jest smalec z zajaca, krolika.
    zadna masc nie jest tak skuteczna

A ty tak serio, czy żartujesz? Bo wiesz, zawsze możesz spróbować… urynoterapii w duecie ze smalcem 😈

ela1981
    Participant

dora750 wrote:

Ela, że smalec z psa leczy choroby wymyślili ludzi wieki temu! To jakieś stare zabobony, niestety do dziś praktykowane w Polsce!

Zobacz, ile słoiczków z niewinnych zwierząt 😥 Tam jest kilka zdjęć.

http://www.fundacja-ast.pl/content/view/136/116/

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wytapiali-smalec-z-psow-i-nie-pojda-do-wiezienia,wid,9687029,wiadomosc.html?ticaid=17be7&_ticrsn=5

http://interwencja.interia.pl/news?inf=917451

Uwierzysz teraz?
    😥

Boze Swiety 😯
    z tym mi sie odrazu hanibalizm wojenny skojarzyl, naszczescie (oba) to nie proceder codzienny
    wiecie tak naprawde to ludzi z defektem psychicznym mozna wszedzie spotkac (smalec z psa, pedofilia, zoofilia itp…)

moj maz gotowal wczoraj homary i malo nie zwymiotowalam, a co mowic o smalcu z psa i nie wazne do czego mialby sluzyc!

Tomek1987
    Członek

Cute74 woelkie Dzieki za stronki bardzo mi pomogly bo juz mam pare psiakow na ok 🙂 pozdrawiam 🙂

Anonim
    Gość

Tomek1987, jak już będziesz miał psa, to pomyśl o zakupie ubezpieczenia dla niego. Wszak jest RSPCA (wystarczy working tax credit i masz wszystko na ryczałt, za wizytę płacisz 7 funtów), ale oni niestety traktują zwierzęta przedmiotowo wg mnie. Z kolei leczenie (tfu tfu) w prywatnej lecznicy kosztuje sporo. Ja pomyślałam i ubezpieczyłam kota. Płacę 8 funtów miesięcznie. Jak mi zachorowała, pojechałam do polecanej w Bradford lecznicy, nawet jest tam wet Polak. Za operacją zapłaciłam prawie 200 f. Ale ubezpieczyciel mi zwrócił 150f. Czyli warto było, bo inwestycja się zwróciła 😉

No i pochwal się, jak już będziesz miał namacalnie 😆

Wyświetlanych postów: 14 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.