Strona główna Działy Zdrowie bół żołądka

Wyświetlanych postów: 8 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy

ja to szczerze jak jestem chory i cos mi dolega to nie korzystam z tutejszych lekarzy:) za mala wiedze maja bo PARACETAMOL to sam moge kupic w aptece bez ich pomocy:) jak mowia na wszystko jest dobry paracetamol

fatamorgana
    Participant

Na Twoje problemy, to chyba żaden lekarz nie pomoże.
    Nawet polski.
    Jedyna recepta, to olej do głowy i nauka z książek, oraz nieustanny trening myślenia… 😆

fatamorgana ile masz latek dziecko??Mamusia tobie pozwala siedziec na takim forum dla doroslych ??

eR
    Participant

chyba bez pomocy lekarza się nie obędzie. tylko, że ja nie dam rady mu wytłumaczyć dokładnie co mi dolega, bo nie znam na tyle angielskiego. i tu pojawia się pytanie. czy w każdej przychodni lekarskiej jak idę z wizytą do lekarza da radę skorzystać z pomocy tłumacza? wiem, że mój znajomy korzystał z tłumacza ale to było w leeds, ja obecnie mieszkam w rotherhamie i stąd moje wątpliwości bo trochę zadupie ten rotherham. chcę iść do lekarza, ale tak jak piszę, wstrzymuje mnie od tego bariera językowa. bo jak ja mu powiem, że boli mnie żołądek już 2 tydzień, nie ma reguły czy po jedzeniu czy przed jedzeniem. jeden dzień nie boli by na drugi dzień zaczeło boleć. boli żołądek, promieniuje czasem do nerek i na klatkę piersiową. ból coś jak pieczenie yhhh. i nie chcę żadnych tabletek bo nie pomogą, tylko potrzebne mi badanie np. gastroskopia. 😕

zresztą słyszałem, że jak pójdę do przychodni to muszę się zarejestrować najpierw, czyli dadzą mi termin na rejestrację np. za 5 dni. do tego czasu to ja mogę umrzeć. dziękuję.

fatamorgana
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    eR wrote:

zauważyłem też, że jak wypiłem wczoraj trochę piwa to strasznie mi nabrzmiał żołądek i czułem się trochę tak jakby zaraz miał wyjść ze mnie alien

Ejże! Coś kręcisz…
    Obcy wyłaził zawsze z klaty a nie z żołądka…
    Może u Ciebie żołądek przesunął się w górę i stąd takie skojarzenia?
    Nie pij tyle. Piwo (jak i prawie wszystko inne) nie jest złe, ale w sensownych ilościach.
    Piwosze mają z reguły powiększone brzuchy/żołądki

efkolaia
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    eR wrote:

chyba bez pomocy lekarza się nie obędzie. tylko, że ja nie dam rady mu wytłumaczyć dokładnie co mi dolega, bo nie znam na tyle angielskiego. i tu pojawia się pytanie. czy w każdej przychodni lekarskiej jak idę z wizytą do lekarza da radę skorzystać z pomocy tłumacza? wiem, że mój znajomy korzystał z tłumacza ale to było w leeds, ja obecnie mieszkam w rotherhamie i stąd moje wątpliwości bo trochę zadupie ten rotherham. chcę iść do lekarza, ale tak jak piszę, wstrzymuje mnie od tego bariera językowa. bo jak ja mu powiem, że boli mnie żołądek już 2 tydzień, nie ma reguły czy po jedzeniu czy przed jedzeniem. jeden dzień nie boli by na drugi dzień zaczeło boleć. boli żołądek, promieniuje czasem do nerek i na klatkę piersiową. ból coś jak pieczenie yhhh. i nie chcę żadnych tabletek bo nie pomogą, tylko potrzebne mi badanie np. gastroskopia. 😕

zresztą słyszałem, że jak pójdę do przychodni to muszę się zarejestrować najpierw, czyli dadzą mi termin na rejestrację np. za 5 dni. do tego czasu to ja mogę umrzeć. dziękuję.

nom skoro jescze zyjesz przy samoleczeniu i obserwacji to kolejne 5 dni cie nie zbawi. troche bawi ta twoja ignorancja twojego wlasnego zdrowia gdybys zamiast zadawać pytania nam zapisał sie juz do tego lekarza był byś juz pewnie po wyzycie. nie chce zeby nas obwiniano jak umrzesz.

powiedz im ze to pilne , bedzie szybciej.

hrv
    Participant

Przestan mowic o barierze jezykowej bo sie nawet za 20 lat sie nie dogadasz.
    Idz do lekarza, powiesz to co umiesz a reszte na migi.
    Przyjechalem tu bez znajomosci jezyka ale z otwartym nastawieniem i checia do nauki ( codziennie siedzialem przed ksiazka i slownikiem )
    i uwierz mi, nie bylo nigdy sytuacji zebym sie nie dogadal.Najwyzej powtarzali x razy.Po trzech miesiacach, zalatwialem juz sprawy przez telefon.
    Obecnie po 3 latach nie mam zadnych problemow ale caly czas sie ucze.

panikos
    Członek

Hej

Idź do apteki (najtaniej w tesco) i kup zobie Zantac. Jak nie bedą mieli to Ranitidinum. Tabletki dostępne bez recepty. Cena od 2,5 do 4 funtów. Dostaniesz male tabletki bierz 3 razy dziennie. To tutejszy nawet lepszy odpowiednik polskiego ranigastu.

Przestancie pisac ze lekarze zapisuja paracetanol. Zapisz sie do lokalnej przychodni. Leczenie w anglii jest bezpłatne i wcale nie zapisują paracetamolu. Ja mialem straszny bol brzucha jak tu przyjechalem. Lekarz skierowal mnie na badania do szpitala (oczywiście bezpłatne). Wykupienie każdej recepty w anglii kosztuje 6,95 od jednego leku niezależnie od ilości i jego rynkowej ceny

A co do rejestracji to chyba wiesz jak sie nazywasz i potrafisz wpisac swój adres

ból żąłądka to stomach pain
    I have – to mam
    every day codzinnie
    after breakfest – po śniadaniu
    in the morning – rano
    evening wieczorem
    14 days – 14 dni
    second week – drugi tydzeń

Could you help me please… Czy może mi pan/pani pomóc

Poskładaj to, weź słownik napisz sobie na kartce i idź do lekarza. Nikt cie tam nie zabije tylko postara Ci pomoc

| nie słucha rad w stylu thomasmanchester bo niesądzę aby kiedykolwiek wytknął nos z " owertajmów" z busy production line (szybko zasuwającej linii) w swojej fabryce. Zapach cebuli czy monotonia w pracy kompletnie zakleiła mu umysł – takie bzdury wypisuje.

Wyświetlanych postów: 8 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.