Strona główna Działy Zdrowie bół żołądka

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    eR
    Participant

Cześć.

Od tygodnia boli mnie zoladek. Mysle juz powoli o wizycie u lekarza, ale jestem zielony w temacie pomocy medycznej. Gdzie najpierw powinienem sie udac? Do przychodni lekarskiej, do lekarza pierwszego kontatku czy od razu do St. James Hospital? Nie mam pojecia jak sie do tego zabrac.
    Chciałbym aby lekarz mnie zbadal (brzuch), przepisał leki, ewentualnie wysłał mnie na inne badania.

3tna
    Participant

Jestes zarejestrowana u Swojego GP ? Jezeli tak to idz do niego na pierwszym miejscu. Jezeli to nie jest jakis duzy bol to mozesz pojsc do apteki i poprosic o jakies tabletki, a jezeli nie jestes zarejestrowana u GP to idz do szpitala jezeli mieszkasz w Leeds to do St. James ale ja polecam szpital w Wakefield Clayton Hospital, ktory specjalizuje sie w problemach zoladka

http://www.midyorks.nhs.uk/Clayton+Hospital.htm

szyderca
    Członek

ja radze isc do szpitala bo tam cie nie oleja w twoim gp o ile jestes zapisany to ci powiedza ze no problem i dadza ci paracetamol i kaza przyjsc za 2 tygodnie nie trac czasu i idz do szpitala

ela1981
    Participant

moim zdaniem jesli bol nie jest "duzy" i mozesz wytrzymac przez tydzien, a najwazniejsze, ze stan nie pogarsza sie w szybkim tempie, nie powinienes isc do szpitala, oni tam maja naprawde rece pelne roboty
    to jak cie boli i czy wymaga natychmiastowej interwencji to tylko ty mozesz okreslic
    moze poszperaj w necie, sprawdz objawy, co to moze byc i zadecyduj
    ale napewno zapisalabym sie do GP, to trwa nawet do tygodnia, a jak sie stan pogorszy w tym czasie to faktycznie do szpitala

eR
    Participant

nie wiem co robic. raz mnie boli, raz nie. dzis lekko pobolewa prawie wcale. pojde najpierw do apteki i kupie jakies leki na zoladek. jesli nie pomorze to do lekarza.

SAMIRAHINI
    Członek

Bol bolowi nie rowny-rzecz jasna!Przede wszystkim sprobuj prowadzic obserwacje:kiedy pojawia sie bol?Czy nasila sie po jedzeniu a jesli tak to czy po zjedzeniu pewnej grupy produktow-ostrego,slonego,produktow mlecznych, zbozowych etc.Zlokalizuj bol-w ktorej czesci brzucha sie pojawia.Gornej-tuz pod mostkiem:moze wskazywac na problemy z dwunastnica, nadmierne wydzielanie kwasow zoladkowych, refluks etc, srodkowej-moze byc wiele przyczyn zaczynajac od zwyklej niestrawnosci poprzez nietolerancje laktozy,nerwice zoladka, grype zoladkowa na chorobie wrzodowej i kamieniach woreczka zolciowego konczac, dolnej-nadwrazliwosc jelita, nerwica jelita, dlugotrwale zaparcia, zapalenie jajnikow (rzecz jasna tylko u kobiet ;)), zapalenei watroby, nerek etc.Jesli udasz sie do GP on/ona z pewnoscia zapyta cie dokladnie o symptomy i rodzaj bolu.
    Jesli bol sie nasila-idz do lakarza albo zadzwon do NHS Direct, jesli dlugo nie ustepuje i towarzysza mu:biegunka, wymioty lub podniesiona temperatura-lekarz lub A&E.
    Pomysl czy ktos w rodzinie lub ktos bliski nie cierpi na chorobe wrzodowa-bakteria powodujaca wrzody-typ helico pylori jest zarazliwa i mozna ja wykryc za pomoca ogolnie dostepnego testu z apteki.
    Moze to byc takze grypa zoladkowa-ostatnio notuje sie wzmozone je wystepowanie.Czasem objawia sie kompleksowymi symptomami (temperatura, wymioty, biegunka) a czasem tylko dyskomfortem w zoladku.

eR
    Participant

boli mnie w środkowej części nad pępkiem. nie ma wyjątku w sumie, raz boli po jedzeniu, raz po piwie, raz zaraz po obudzeniu się rano. dzis np. wstalem z lozka z bolem. zdjadlem sniadanie, spalilem fajke i przestalo. w pracy caly dzien generalnie mnie nie bolalo, jedynie lekko pobolywalo ale to nie caly dzien. wrocilem z pracy, zjadlem kanapke i napilem sie piwa 😕 i zaczelo mnie bolec dosyc mocno, bol przeradza sie nawet w pieczenie, dzis to nawet przy tym zaczely mnie plecy bolec i po srodku klatki piersiowej. polezalem troche na lozku i przestalo. u lekarza jeszcze nie bylem i zastanawiam sie czy wogole isc. chwilowo a moze nie chwilowo mieszkam teraz w rotherhamie, nie wiem czy udac sie do lekarza, nie wiem czy jest sens. nie wytlumacze mu dokladnie jak mnie boli bo moj angielski nie jest na tyle dobry. jesli powiem mu ze boli mnie zoladek od tygodnia to pewnie da mi jakies tabletki lub syrop, ktory i tak mi nie pomoze. nie wiem co robic 😕

juz wiem od czego to mnie boli. od piwa :/ napiłem się znów troche i boli boliiiiiiii. wszytko sie zgadza. zaczelo mnie bolec w niedziele tydzien temu, po zjedzeniu pierogów i popijajac piwem. a dzien wczesniej ostro popilem wódy i piwa też.

filipek
    Participant

teraz sprobuj napic sie samej wodki i jak bedzie ok to odstaw piwo i pij wodke.z DOSWIADCZENIA WIEM ZE PO WODCE NIE WYSTEPUJA ZADNE SKUTKI UBOCZNE I NIE SZKODZI TAK BARDZO NA ZOLADEK.nA WATRABE TAK ALE NA ZOLADEK NIE.ZRESZTA ROBIA JUZ PRZESZEPY WATRABY WIEC SPOKO.

Baggins
    Participant

tak drastycznie na poczatek?
    sprobuj najpierw przerw. dajmy na to: pierogi i dopiero po godzinie piwo. jak nie przestanie to po 2 godzinach. potem jak mowi filipek. dodatkowo staraj sie nie mieszac fajki z piwem, no i fajka nie na czczo.

filipek
    Participant

Moze tez odstaw jak potrafisz fajke na jakis czas i pal narazie papierosy,sa chyba mniej szkodliwe!!
    Pierogi tez pewnie pierwszej swiezosci nie sa jesli sa sprowadzone ,no chyba ze sam se robisz to luz nie powinny szkodzic!

SAMIRAHINI
    Członek

Jezeli twoj angielski nie jest wystarczajaco dobry by wniknac w szczegoly twoich dolegliwosci, popros w przychodni o tlumacza.Tlumacz jest przeciez za darmo i moga go zorganizowac w ciagu paru dni…
    Co do biwa i bolu zoladka, to owszem moze ono byc przyczyna bolu zoladka z kilku powodow:byc moze wytworzyles reakcje na zawarta tam pszenice -czesty czynnik alergizujacy albo drozdze?A moze za duzo spozywasz i odzywa sie watroba???Bol watroby moze promieniowac na cala jame brzuszna!

Baggins
    Participant

jak sie watroba odzywa to juz po niej. ale zeby to sprawdzic wystarczy wodeczka – bez piwa! pyknij powiedzmy pol literka wieczorem i jak rano bedzie bolalo to znaczy ze alat, aspat lub spirulgina podwyzszone (albo wszystkie). wtedy odstaw koks.

eR
    Participant

nie przepadam za wódką i nie zamierzam jej pić. przepadam za piwem i od kilku miesięcy dziennie wypijałem po kilka puszek. pisząc "fajka" miałem na myśli papierosa 🙂

zauważyłem też, że jak wypiłem wczoraj trochę piwa to strasznie mi nabrzmiał żołądek i czułem się trochę tak jakby zaraz miał wyjść ze mnie alien (jak na filmach). dziś nie piłem i nie napije się. w pracy nic mnie w sumie nie bolało, jedynie lekko coś tam pomrukiwało w tym żołądku. teraz coś tam czuję ale to już nie taki ból jak po wczorajszym piwie. zjem zaraz coś i zobacze czy będzie mnie bolało.

Baggins
    Participant

no wiesz lepiej pic cos czego nie lubisz niz zeby zoladek bolal

eR
    Participant

Raczej nie skorzystam z pomocy medycznej. Dziś jadłem normalnie czyli śniadanie, obiad, kolacja. Do tego paliłem papierosy i nie boli mnie żołądek. Także chyba będzie dobrze.

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.