Strona główna Działy Babski kącik Co na odchudzanie – diety, tabletki, siłownie

  • This topic is empty.
Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 31)
  • Autor
    Wpisy
  • #116969
    SAMIRAHINI
    Członek

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    khushdil wrote:

    Ludzie,jak by tak łatwo można było schudnąć,,,to wszystkie fabryki tabletek odchudzajacych i tym podobnych by splajtowały.Ja mam manie odchudzania i powiem szczerze ze forsy na to nie szczedze.
    Ale nie powiem ile wydalam i nic.Boje sie ,ze jestem uzalezniona od tabletek odchudzajacych i zle skoncze jak tak dalej pojdzie.
    Bralam juz Meridie i nic,jadlam nadal.Bralam tabletki jakies z chin i powiem ze schudlam dosc duzo bo nie chce ci sie jesc,ale tez schudlam bo mialam przeprowadzke i wiele stresow,ale znow przytylam.Bo mam spokojne zycie:-)Ale tabletki te juz nie dzialalja jak na poczatku.
    Obecnie biore PROZAK.Wiem…to na depresje,ale czytalam ze hamuje apetyt.Ale ja nadal żrem:-(
    Kupiłam sobie nawet ORBITREKA ale stoi i jakos mi sie kurzy.
    Wiecie ja to chyba potrzebuje bodzca.Poszlabym na silke bo mam bardzo duzo wolnego czasu,ale tu gdzie mieszkam,kolo Kosciola NIE MA NIC CIEKAWEGO.Hm jest na Chapel Allerton…ale samej mi sie nei chce.Moze jest jakas dziewczyna mieszkajaca kolo Szpitala Chapel Allerton i mozemy sie razem zgrac na jakies bieganie po parku,czy silke.Ja z chcecia bym sie na jakies tance zapisala czy Pilates…Co kolwiek.Pomozcie sie zmobilizowac.Ja jestem osoba ktora potrafi dazyc do celu..ale potrzebuje motywacjii…..
    Pozdrawiam.

    Mysle, ze przyczyny stanu rzeczy nalezy przede wszystkim szukac z zakamarkach psychiki.Co powduje, ze jesz wiecej nz powinnas?Nie probuje absolutnie tutaj nikogo terapeutyzowac, ale podobnie jak anoreksja tak i kompulsywne jedzenie a w efekcie kompulsywne odchudzanie ma podstawy psychiczne.Mysle, ze powinnas o tym z kims porozmawiac, jesli czujesz ze wyczerpalas NORMALNE metody zrzucenia wagi i.e poprzez cwiczenia i redukcje kalorii. Tabletki jak wiadomo nie sa rozwiazanie, nei wiem czy zdajesz sobei sprawe ale mozesz nawet w ten sposob doprowadzic do zapasci lub zawalu serca 9sic!). Podejrzewam,ze jesli obsesyjnei probujesz zrzuci "wage" to tak na prawde konsekwencje sa dla ciebie niewazne dopoki, doputy osiagasz rezultaty. Skoro jednak, jak piszesz, mimo drastycznych metod, nie udalo ci sie pozbyc nadwagii, to moze nadszedl czas na zmiereznie sie z przyczyna a nie tylko skutkiem!
    Aby schudnac, trzeba byc przede wszystkim konsekwentnym i wytrwalym oraz trzymac sie tak zwanego zdrowego rozsadku. trzeba pamietac, ze nadmierne kilogramy nei pojawiaja sie znienacka.Pracuje sie na to miesiacami jesli nei latami, totez aby je zredukowac trzeba dac sobie conajmneij tyle samo czasu jesli nie wiecej.Metody typu quick fix sa neistety tylko dorazne i nie przynosza rozwiazania dlugofalowego, zwlaszcza jesli twoja codzinna dieta oparta jest na metodzie "karania"swojego ciala (czyli znaczacej redukcji przyjmowanych kalorii) po to tylko, by stosunkowo szybko odnalezc komfort w nadmiernym spozyciu (zazwyczaj czegokolwiek). Jezeli uwazasz, ze cierpisz na spora nadwage lub jestes otyla, skontaktuj sie z lekarzem, ktory skieruje cie do dietetyka. Regularne spotkania z dietetykiem i specjalnie ulozony dla ciebie plan na pewno pomoga zbudowac w sobie samodyscypline.musisz pamietac, ze zarowno nadwaga jak i kompulsywne odchudzanie (o tle nerwicowym), prowadzi niechybnie do:cukrzycy, wysokiego cisnienia, ciaglej fatygi, rozregulowania acji serca, nieregularnego wyprozniania , ktore to w konsekwencji moze prowadzic do hemoroidow raka jelita/okreznicy etc.Warto sie zatem zastanowic. Pzdr

    #118255
    sergi2
    Członek

    A probowal ktos diety bezglutenowej, polecam ladnie oczyszcza organizm, i szybko sie dosc chudnie ale na nia trzeba miec czas, niestety.

    #123097
    NiuNia
    Członek

    Mam pytanie czy któraś z Pan orientuję się czy mogę tu dostać na receptę tabletki odchudzajace MERIDA/REDUCTIL.. Szukałam troszkę w internecie i wiem,że mozna je zakupic na tkz. 'czarnym rynku’, ale nie chcialabym korzystac z w/w zródła..
    Dziękuje za odpowiedz.

    #123100
    ela1981
    Participant

    o jeniu NIE BIERZ TEGO!!!!!
    juz je wycofali z rynku, bo za duzo efektow ubocznych!!!!!!

    jakie masz BMI? jesli masz niewielka nadwage to ci raczej nie pomoga, tak czy siak niestety powitasz sie z efektem jojo, odstawisz tabletki i jesc ci sie bedzie chcialo….organizm bedzie odkladal kazdy posilek w uda czy brzuch bo bedzie sie bal, ze znowu bedziesz sie glodzic, serio…….jesli wogole twoje serducho zniesie te tabletki

    wiem, ze nie o to pytalas, ale naprawde radze ci z calego serca nie bierz takich killerow, motywacja + dieta+ sport wystarczy

    jak chcesz moge ci pomoc ulozyc diete za pomoca ktorej schudniesz i to szybko nie glodzac sie (ja wlasnie startuje z moja od jutra)

    p.s. a jesli sie uprzesz to jesli jestes otyla i nie chcesz korzystac z czarnego rynku to pojdz do lekarza po recepte, ale meridia juz jest wycofana, daja inne tego typu syfy jak adipex

    #123101
    Anonim
    Gość

    Meridia. A brałaś już to kiedyś? Ja brałam przez rok Zelixe. To zamiennik Meridii. Nie schudłam po niej NIC. Mało tego, skutki uboczne nie były przyjemne: bezsenność, suchość w jamie ustnej. Początkowo nie miałam apetytu, potem wszystko wróciło do "normy". Nie znam angielskich odpowiedników, doszłam do wniosku, że nie warto się truć 8)

    #123104
    DANUSIA
    Participant

    Witam ja bralam te tabletki ale po kilku dniach musialam przerwac.moj stan zdrowia sie pogorszyll.pewnego ranka z nosa buchla mi krew a moja psychika lamala sie.nie mialam na nic ochoty tylko siedzialam w miejscu i bylam zadumana.doradze ci nie bierz ich.pozdrawiam

    #123110
    Okul
    Członek

    Kurcze dziwczyny, moze nigdy nie bralem takich cudow ale jestem farmakologiem i z reka na sercu odradzam stosowanie takich medykamentow. Zawarty w niej supresant apetytu Sibutramina moze byc przyczyna powaznych klopotow ze zdrowiem, miedzy innymi wzrostu cisnenia tetniczego, kolatania serca etc. Ogolnie w odniesieniu do sibutraminy wykryto az 400 efektow ubocznych. To daje do myslenia. Leki z tej grupy (dzialajace na centralny uklad nerwowy) stosowane sa tylko w ekstremalnych przypadkach i coraz niechetniej przepisywane nawet w krajach dotknietych epidemia otylosci. Powod:s korzysci wynikajace z ich stosowania sa zbyt nikte w stusunku do skali uszczerbku zdrowotnego, ktory moga powodowac. Jesli nei cierpisz na otylosc kliniczna, sprobuj racjonalnego i zdyscyplinowanego planu odzywiania i umairkowanego wysilku fizycznego 3 razy w tyg. Na pocztek powinno wystarczyc. Lepije wydac 0 f miesiecznie na fitness clubniz te same pieniadze przeznaczyc na trucie sie lekami. W sumie kazdy lekarz moze cie tez skierowac na spotkanie z dietetykiem. Diete mozesz wspomagac suplementami typu sprzezony kwan linolenowy, chrom. Jesli masz BMI ponad 28 to mozesz skonsultowac sie z farmaceuta i zakupic Alli lub Lipobind, ktore pomagaja ograniczac wchlanianie tluszczu i staja sie troche takimi straznikami diety. Ja jednka stawialbym najpierw na silna wole i wysilek fizyczny, bo to jazdrowsze i najbardziej naturalne, co mozesz zrobic.Powodzenia

    #123118
    3tna
    Participant

    Nigdy bym się nie pisała na coś z "czarnego rynku", a w szczególności na coś naprawdę tak mocnego.

    Jeżeli chcesz zrzucić parę kilo to proponuję Ci dietę odtłuszczającą na jej temat możesz poszukać w necie. Jeżeli chcesz połączyć dietę z siłownia to daj znać pomogę Ci ułożyć białka, węglowodany i zdrowe tłuszczę pod Twoja aktualną wagę.

    Chyba, że jak jesteś bardziej uparta to proponuję jakieś spalacz tłuszczu ale to i tak tylko wtedy kiedy jest siłownia

    btw: BMI jest nic nie wartę…

    #123128
    Baggins
    Participant

    BMI jest rzeczywiscie nic nie warte

    #123129
    ela1981
    Participant

    hmmm jest to jakis wskaznik, byle jaki tak naprawde ale jest….
    wiadomo, ze osoby cwiczacej nie mozna porownac do niecwiczacej, inny bedzie mial 17% fatu a drugi 30%, wiec nie dokladnie odzwierciedla stan aczkolwiek np. przy BMI 35 to wszystko jest oczywiste….

    niunia jak masz tylko kilka kilo za duzo sprobuj uciac wegle + umiemny bilans kaloryczny i waga poleci w dol

    #123134
    Okul
    Członek

    Rzeczywiscie, jesli zredukujesz ilosc weglowodanow i produktow o wysokim indeksie glikemicznym, to zaczniesz tracic na wadze dosc szybko. Bedzie to glownie woda, poniewaz, odgrywa ona kluczowa role przy przemianie weglowodanow (w skrocie ujmujac). Obnizenie spozycia weglowodanow widocznie redukuje tez otylosc typu brzusznego. Weglowodany musisz zastapic innym zrodlem energii, czyli w tym przypadku glownym budulcem-bialkami i kombinacja bialek z tluszczami nienasyconymi.Jesli zamierzasz cwiczyc, to mozesz sprobowac suplementow o dzialaniu termogenicznym ale stanowczo odradzam reduktory apetytu, bo ciala i tak nie oszukasz. Kiedys nadrobisz to, co zastopowaly tabletki. Powodzenia

    #123136
    ela1981
    Participant

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Okul wrote:

    Rzeczywiscie, jesli zredukujesz ilosc weglowodanow i produktow o wysokim indeksie glikemicznym, to zaczniesz tracic na wadze dosc szybko. Bedzie to glownie woda, poniewaz, odgrywa ona kluczowa role przy przemianie weglowodanow (w skrocie ujmujac).

    zawsze na poczatku traci sie najwiecej wody, ale jesli skutecznie utnie sie wegle na dluzszy czas a nawet pojawi sie ketoza to tluszczyk tez poleci szybciutko 😀

    tak pala tkanke tluszczowa kulturysci, oczywiscie spozywajac odpowiednie ilosci bialka+tluszcze jak pisze Okul

    #123137
    Okul
    Członek

    🙂 Powiem szczerze, ze nigdy nie probowalem sie odchudzac taka ani inna metoda, ale zawodowo jestem zwiazany z swiatem chemii i lekow wiec wiem,ze ma to poparcie w nauce:)

    Radykalna redukcja weglowodanow ma tez swoje skutki uboczne i trzeba byc uwaznym zwlaszcza, jesli samemu sie cierpi lub ma historie rodzinna chorob metabolicznych, schorzen nerek itp. Z drugiej jednak strony, diata niskoweglowodanowa pomaga w ustabilizowaniu wyrzutow insuliny i funkcjonowania trzustki Trzeba jednka uwazac, zeby bie wywolac kwasicy ketonowej, bo ta jest bardzo niebezpieczna.Zawsze sa jakies pro i cons a najlepszym doradca powinien byc zdrowy rozsadek.
    PS. Tak, kulturysci czesto stosuja diete ketonowa zwlaszcza w fazie tuz przed zawodami.Lepiej wtedy do nich bez kija nie podchodzic! 😉

    #123138
    ela1981
    Participant

    dokladnie 😉
    poziom cial ketonowych tez mozna mierzyc za pomoca paleczek i poprostu sie kontrolowac, aby nie dopuscic do kwasicy

    oh jak to pieknie brzmi w teori…. a te czekoladki takie smaczne 😀

    #123139
    Baggins
    Participant

    kwasica pojawia sie przy ucieciu wegli do naprawde niskiego poziomu. 50 gramow dziennie spokojnie wystarcza. Poza tym pomiedzy pojawieniem sie cial ketonowych (najlepsze zrodlo energii btw) a kwasica tez mija jakis czas. no i trzeba pamietac, ze owoce wcale nie sa zdrowe 🙂 – a takie 50gr wegla to wcale nie tak malo – np 2,5kg grapefruitow.

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 31)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.