Strona główna Działy Prawo home office

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    schatz33
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ela1981 wrote:

bolek wrote:

oczywiście, do emerytury będzie się liczył tylko okres legalnej pracy, payslipy bez rejestracji mogą co najwyżej udokumentować okres pracy nielegalnej… 😀

wiecie co mi powiedzial prawnik (kolega z ktorym pracuje), zeWRS sluzy rejstracji pracownikow poza Uk natomiast nie jest wymagane przez jakiestam wyzsze prawo, jesli pracujesz bez tego to nie oznacza ze pracujesz nielegalnie
    nie wiem ile w tym prawdy bo nigdy nie interesowalam sie tym tematem glebiej[/quote]

Elus to co jest prawda wez z zycia a nie od kolegow. Otoz ostatnio bylo glosno w czerwcu gdy pod jedna z firm,obslugiwanych przez jedna z agencji pracy,gdzie pracowalo 70% ludzi z nowej uni,czechow,slowakow,polakow…podjechalo rano kilka wozow z agentami WRS i Celnikami,zablokowali wejscie i wyjscie i wszystkich dokladnie sprawdzili. Efekt? Prawie pelny samolot powrotny z nielegalnymi,agencja bankrut i sady w najblizszym czasie. Jedynie firma zostala nieruszona bo nie ich obowiazkiem bylo sprawdzanie na jakim statusie pracuja ludzie z agencji!! Choc moim zdaniem dokladnie wiedzieli ale udowodnic trudno. Narka.

Baggins
    Participant

twoj kolega jest glupi 🙂 😉 .
    a na powaznie: home office jest rodzajem intelligence (czy jak to sie tam pisze), czyli czyms co trzyma informacje o obywatelach kraju itp itd, zarowno przyjezdnych jak i tubylcow. nie sluzy tylko do przechowywania informacji o pracujacych. Reszta jak Bolek, trzymajcie sie tego, naprawde nie ma nad czym dyzkutowac.
    Guidelines

Poland is part of the EU, however, Polish workers are still required to work in the UK under the Workers Registration Scheme, unless they:

are self-employed;
    have been working legally in the United Kingdom for 12 months without a break in employment;
    are providing services in the United Kingdom on behalf of an employer who is not established in this country;
    have dual citizenship of the United Kingdom, another country within the European Economic Area (EEA) that is not listed above, or Switzerland;
    are the family member of a Swiss or EEA citizen (except the countries listed above) and that person is working in the United Kingdom; or
    are the family member of a Swiss or EEA citizen who is living in the United Kingdom as a student, or a retired or self-sufficient person.
    Once they have completed 12 months work with no more than 30 days break, they will no longer need to register on the Worker Registration Scheme. If they wish, they can then obtain a registration certificate confirming their right to live and work in the United Kingdom, although they are not obliged to do so.

If they are exempt from registration on the Worker Registration Scheme, they can obtain a registration certificate confirming their status, although they are not obliged to do so.

If they are the family member of an EEA citizen, they can obtain a residence card that confirms this. They will need to complete application form EEA2.

gdzie pod pojeciem legalnego zatrudnienia kryje sie zatrudnienie od momentu rejestracji w HO.

kolega prawnik pewnie przeczytal to co powyzej i nie zwrocil uwagi, ze 'legally’ oznacza co powyzej. ten tekscik dla tych co mieli przerwe 30 dniowa 🙂

ela1981
    Participant

schatz33 wrote:

ela1981 wrote:

bolek wrote:

oczywiście, do emerytury będzie się liczył tylko okres legalnej pracy, payslipy bez rejestracji mogą co najwyżej udokumentować okres pracy nielegalnej… 😀

wiecie co mi powiedzial prawnik (kolega z ktorym pracuje), zeWRS sluzy rejstracji pracownikow poza Uk natomiast nie jest wymagane przez jakiestam wyzsze prawo, jesli pracujesz bez tego to nie oznacza ze pracujesz nielegalnie
    nie wiem ile w tym prawdy bo nigdy nie interesowalam sie tym tematem glebiej[/quote]

Elus to co jest prawda wez z zycia a nie od kolegow. Otoz ostatnio bylo glosno w czerwcu gdy pod jedna z firm,obslugiwanych przez jedna z agencji pracy,gdzie pracowalo 70% ludzi z nowej uni,czechow,slowakow,polakow…podjechalo rano kilka wozow z agentami WRS i Celnikami,zablokowali wejscie i wyjscie i wszystkich dokladnie sprawdzili. Efekt? Prawie pelny samolot powrotny z nielegalnymi,agencja bankrut i sady w najblizszym czasie. Jedynie firma zostala nieruszona bo nie ich obowiazkiem bylo sprawdzanie na jakim statusie pracuja ludzie z agencji!! Choc moim zdaniem dokladnie wiedzieli ale udowodnic trudno. Narka.[/quote]
    he, he a ty skad to wziales? chyba nie z wlasnego zycia tylko innych ludzi, a moze z gazety, a co do reszty i tematu ~ tak jak napisalam mnie to nie interesuje/interesowalo i celowo tez podkreslilam zrodlo tej informacji

Anonim
    Gość

ela1981 wrote:

nie wiem ile w tym prawdy bo nigdy nie interesowalam sie tym tematem glebiej

proponuje ,aby ten prawnik odswiezyl sobie nieco faktyczne informacje na temat rejestracji w home office i ewntualnych konsekwencji i ewentualnego braku rejestracji w WRS . Poprostu takowej nie mając teoretycznie pracodawca po miesiącu pracy moze taką osobe zwyczajnie zwolnic nie narazając sie tym samym na ewentualne problemy w razie kontroli z urzędu. W mojej firmie po okolo 2 miesiacach pracy przyszedl menager i powiedzial krótko : potrzebujemy twoj WRS. Gdybym mu powiedzial ze nie mam bo cos tam,to wątpie aby sie przejmowal pracownikiem przez ktorego moze byc pozniej problem. Nie bede znowu powielał tego co napisal bolek,bo nic tam dodac ,nic ując. I nawet jezeli ktos nie mysli teraz o przyszlej emeryturze i problemach z tym okresem jaki przepracowal tu w UK ,to powninien chociaz wiedziec,iz bez WRS praca w UK jest na gruncie przepisow nielegalna. I mimo ze mozemy tu przebywac i pracowac bez ograniczen to pewne formalnosci i to takze w innych krajach muszą byc spelnione

bolek
    Participant

To jeszcze dorzuce: małe ograniczonko jednak jest:

1. Przez pierwsze 12 miesiecy możemy [b:4f76566f5e]przebywać[/b:4f76566f5e] na terenie UK legalnie, jeśli:

-pracujemy legalnie [b:4f76566f5e]lub[/b:4f76566f5e] posiadamy środki na własne utrzymanie

niespełnienie przynajmniej jednego z warunków może być przyczną deportacji

2. Po 12 miechach legalnej (zarejestrowanej) pracy otrzymujesz dostęp do świadczeń socjalnych i możesz przebywać w UK nawet jesli nie pracujesz i nie posiadasz środków na własne utrzymanie – nie może to być powodem deportacji

A teraz na piwo… bo to piątek przecie…

Pozdr

thomas1
    Członek

Anette wrote:

Dziękuję Wam bardzo za podpowiedzi. Tak właśnie myślałam i nei ukrywam że jestem zła że to zaneidbaliśmy ale tak neistety się stało rozpoczął pracę po czym komp;letnei zapomniał o zarejesrtowaniu się dostawał normalnei rozliczenei roczne a gdzieś coś przeczytał że jeśli przepracował 12 miesięcy to nei musi się tejestrować i stąd to wszystko. Szkoda mi tego bo wniosek złożylismy juz w czerwcu i tyle czasu czekamy i wychodzi na to że to nic nie dało 🙁

Mialem ten problem i pieniadze dostaniecie tylko od dnia restracjii w home office.nic wiecej.Przy ubieganiu sie housing benefit lub tym podobne tez bedzie potrzebna karta restracjii w home office

fatamorgana
    Participant

Raczej SPOZA UK…
    No oczywiste, że konstytucja czy kodeks karny czy cywilny nie będą regulować spraw zatrudnienia, bo od tego sa inne przepisy. W tym wypadku prawo pracy, no a przede wszystkim imigracyjne.

Jakby było tak jak ten koleś zwany prawnikiem gada, to dlaczego mamy w przepisach imigracyjnych określoną kare do 5000 GBP dla PRACODAWCY za zatrudnianie kogoż niezarejestrowanego??
    A prawnika wyślij na kursy dokształcające lub na praktyki w Home Office. 😆 😉

siostra
    Członek

Witam wszystkich forumowiczow,jestem nowa.
    W sprawie WRS mam obecnie taka sytuacje:
    pracowalam po zarejestrowaniu w HO bez przerwy ponad rok,potem
    zmienilam prace 11msc temu.
    A teraz nagle moja menager chce odemnie 2 rejestracji,bo poprzednia byla na starego pracodawce.
    Tlumacze jej, ze nie potrzebuje i dlaczego nie potrzebuje,ze upewnilam sie w HO i CAB.
    Poza tym niedawno moj status prawny z WRS sprawdzalo biuro od Child Benefitu.
    Ona zadzwonila do HO i jej powiedzieli,ze musze ponowic.Nie bylam swiadkiem tego,ale tez nie mam powodow jej nie wierzyc.
    Tego samego dnia wydrukowalam z oficjalnej strony HO info ze nie musze miec.Pokazuje jej, a ona swoje.
    Twierdzi,ze prawo sie zmienilo.Jakie prawo!?
    Wiem ze mam racje,ale rece opadaja.Oczywiscie wysle ta aplikacje,ale tylko dlatego,ze moja menager jest mila i kulturalna do mnie.

Powiedzialam jej tylko ,ze teraz rozumiem dlaczego nie maja lasow w Anglii.

Anonim
    Gość

Nie wiem, ale ja za każdą zmianą pracy wysyłałam pismo do WRS. Pracodawca o to prosi. Oczywiście nic już za to się nie płaci.

fatamorgana
    Participant

Jeśli sie nie mylę, obowiązek rejestracji dotyczy każdej kolejnej pracy w ciągu 12 miesięcy od podjęcia pierwszej. Dopiero potem nie trzeba.

taigh
    Członek

Wczoraj przyszli. Aresztowali dwie osoby (brazylijczycy). Przepytali wszystkich. Zapytali mnie czy jestem zarejestrowana. Nie klamamlam, powiedzialam, ze nie. Nic nie powiedzieli. jestem tu 2,5 roku. Nie wiem co teraz. Jutro wysle papiery do home office, tak na wszelki wielki. Czy ktos moze slyszal o podobnej sytuacji. Spodziewam sie, ze wysla list do pracodawcy o natychmiastowe zwolnienie mnie. Hm…

Baggins
    Participant

bezpieka przyszla? panowie w ciemnych plaszczach i stala w oku?

siostra
    Członek

taigh
    spokojnie,nie panikuj,nic Ci nie zrobia.Wyslij papiery listem poleconym,zeby miec potwierdzenie ,gdybys byla ponowie pytana przez HO o Twoj status w UK.W papierach nic nie krec,pisz prawde od kiedy pracujesz.
    To juz nie te czasy,ze jak Home Office wchodzilo do domu,czy do pracy,to nielegalni emigranci z Polski uciekali przez okna z paszportem w zebach.
    Mozliwe,ze pracodawca zaplaci kare ,bo nie ma w Twoich dokumentach pozwolenia na prace.
    Czy Ty zaplacisz kare to nie wiem, ale zaden z moich znajomych,ktorzy rejestrowali sie za pozno(nawet 3 lata)nie mial z tego powodu problemow prawnych.

aaaaa
    Participant

witam!chciałam zapytac czy jesli zmienilam pracodawce to wystarczy wyslac list, ktory otrzymalam od nowego pracodawcy ( zamiescil tam potrzebne informacje) czy musze wypelniac formularz?? i gdyby ktos mi podal adres na ktory nalezy to wyslac to bylabym bardzo wdzieczna:)) na jednej ze stron znalazlam taki adres :
    Workers Registration Team,
    Home Office,
    Walsall Road,
    Cannock,
    WS11 0WS
    z gory dzieki 😆

Dzieju
    Participant

aaaaa wrote:

witam!chciałam zapytac czy jesli zmienilam pracodawce to wystarczy wyslac list, ktory otrzymalam od nowego pracodawcy ( zamiescil tam potrzebne informacje) czy musze wypelniac formularz??

Jak najbardziej, szczegoly – po polsku
    http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/applicationforms/wrs/wrspolish.pdf

adres podany jest na 4 stronie
    Worker Registration Scheme
    PO BOX 492
    Durham
    DH99 1WU

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.