Strona główna Działy Erystyka Myslec po polsku w angielskiej polsce

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    Chata_morgana
    Participant

F u

Anonim
    Gość

A Ciebie co tak wzielo na takie refleksje? No ale cieszymy sie cieszymy z osiagniec 😆 Kto wie moze gdzies kiedys w przyszlosci ktos odniesie podobny sukces 😉 Tylko sie nie obrazaj -to nie jakies zlosliwe docinki 8) 😆

kunegunda
    Participant

przepraszam ale "O CO CHODZI????"

julka
    Participant

Mi sie rowniez wydaje, ze zycie w Polsce nie sprzyja rozwijaniu wlasnego pogladu na to co dzieje sie dookola nas.
    Ja tez zmienilam kompletnie podejscie do mojego zycia, mozna powiedziec, ze zmienilam religie (wczesniej bylam bardziej ateistka).
    Nie mam wlasnego domu (jeszcze), nie jestem wielkim mnagerem, etc. etc. jednak jestem tu szczesliwa – bo ten kraj, jakkolwiek bysmy na niego narzekali, daje szanse rozwoju w taka strone jaka sobie wybierzesz…

Baggins
    Participant

drzewa kwieciem obsypaly….

Chata_morgana
    Participant

f u

kunegunda
    Participant

?????????????????????????? ale o co chodzi ?????????????????????????

slanting_eye
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Chata_morgana wrote:

Jestem w trakcie odkrywania niesamowitej rzeczy
    staram sie wyjasnic tajemnice podswiadomosci…

mi ostatnio prawie sie udalo …w amsterdamie 🙂

Chata_morgana
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

slanting_eye wrote:

Chata_morgana wrote:

Jestem w trakcie odkrywania niesamowitej rzeczy
    staram sie wyjasnic tajemnice podswiadomosci…

mi ostatnio prawie sie udalo …w amsterdamie :)[/quote]

Tu musze sie zgodzic, ten czynnik to zrodlo poszukiwan…

scarface
    Członek

Patrze na te bzdety i nie wierze w to co tutaj czytam!

A gdzie sie podziala kultura, ludzie przeciesz to Polska was splodzila to dzieki niej jestescie i mozecie wyrazac swoje poglady.
    Ja nie mowie ze tutaj jest zle nie nazekam nie starm tez sobie wpoic angielskiej kultury i tak naprawde ani jedem z was do konca zycie nie bedzie sie czul czescie tego ekosystemu.

BO NASZA OJCZYZNA JEST POLSKA !

cheeky girl
    Participant

Chata_morgana wrote:

]
    To jest to
    W Polsce nie czujesz tego co tutaj
    W Anglii, mimo ze jestesmy czescia tego spoleczenstwa
    to jednak jestesmy ponad tym wszystkim
    stajac sie w tym samym czasie obserwatorem a nie aktorem.
    Widzisz inna kulture i religie… a co za tym idzie?

POLSKA kraj nacjonalistów
    gdzie trudno spotkac czlowieka innego koloru skory
    o innej kulturze
    innej religii
    innym zachowaniu
    wiec jestemy zamknieci jak gowno w klozecie
    i nic nie da ze ktos zwiedzi majorke na 2 tygodnie
    z tym trzeba zyc dluzszy okres czasu
    wtedy mozliwe jest odkrycie tego
    co sie tak naprawde na tym swiecie dzieje

Nie do konca sie zgodze..W Polsce moze zyje sie gorzej, inna mentalnosc, itp. ale jednak w Anglii nigdy nie bede sie czula, ze jestem jedna z nich, pomimo tego ze mam wielu dobrych znajomch Anglikow, zawsze bede sie czula ze jestem kims innym…zwsze bedzie cos co bede robila inaczej, czy inaczej zareaguje.
    Moze ja wychowalam sie w innym srodowisku od ciebie, ale zawsze bylam ciekawa swiata, innych kultur, itp i tak samo moi rodzice, chociaz nie wiele podrozuja to maja ksiazki na temat kazdego kraju na swiecie!! Co do religii tez sie nie zgodze, ale moze dlatego ze jestem skad jestem ,a tam jest conajmniej 10 roznych wyznan 13 000 mieszkancow. i wiem, ze w innyh czesciach POlski chrzescijanin=katolik.
    😉

Wydaje mi sie, ze to wlasnie POlacy sa ciekawi innych kultur (przyklad z zycia wziety – ilosc zwiazkow polsko -pakistanskich/afrykanskich/kurdyjskichitp 😉 0
    Anglicy moze maja tyle roznych narodowosci pod drzwiami, ale czy cos z tym tobia? Ilu Anglikow integruje sie tak faktycznie z muzlumanami, murzynami, chinczykami??? Ilu Anlikow jedzie na wakacje za granice i zwiedza, poznaje kulture, probuje lokalnej kuchnii??? Jedyne co probuja to lokalne piwo i dziewczyny 😆 W wiekszoscu kurortow mozna zjesc fish&chips, English breakfast i nie trzeba sie wysilac w obcym jezyku. Czy to nazywasz kultura, otwartocia???

7sisters
    Participant
    ”cheeky wrote:

w Anglii nigdy nie bede sie czula ze jestem jedna z nich

W tym stwierdzeniu jest pulapka.

Jakos nie odczuwam jakiejs wielkiej przynaleznosci narodowej. Wiecej mam wspolnego z osobami z tej samej grupy spolecznej o podobnych pogladach i zainteresowaniach niezaleznie od ich narodowosci.

cheeky girl
    Participant

7sisters wrote:

”cheeky wrote:

w Anglii nigdy nie bede sie czula ze jestem jedna z nich

W tym stwierdzeniu jest pulapka.

Jakos nie odczuwam jakiejs wielkiej przynaleznosci narodowej. Wiecej mam wspolnego z osobami z tej samej grupy spolecznej o podobnych pogladach i zainteresowaniach niezaleznie od ich narodowosci.[/quote]

Masz racje. Dla mnie narodowsc tez nie ma znaczenia. Jak jestem np. wsrod hiszpanow, to czuje ze moglabym z nimi konie krasc!! Albo niedawno bylam na imprezie gdzie bylo wielu hindusow i dawno sie tak dobrze nie bawilam!!

Moze bardziej chodzi o to, ze Anglicy sa malo spontaniczni, mniej ekspresyjni, i przez to wydaja sie mnie dostepni i przyjacielscy…sama juz nie wiem co o nich myslec.

slanting_eye
    Członek
    ”cheeky wrote:

Moze bardziej chodzi o to, ze Anglicy sa malo spontaniczni, mniej ekspresyjni

flegmatycznie znaczy sie 🙂

Anonim
    Gość

Chata_morgana wrote:

POLSKA kraj nacjonalistów
    gdzie trudno spotkac czlowieka innego koloru skory
    o innej kulturze
    innej religii
    innym zachowaniu
    wiec jestemy zamknieci jak gowno w klozecie

Kim ty k…. wogole jestes czlowieku? A w jakim kraju sie wychowales? w jakim zobyles wyksztalcenie w dodatku darmowe? Bo mimo ze psychologiem nie jestem to z tego co widze to chyba zdac matury nie bylo ci chyba dane 👿 i dzisiaj taki rodzynek jeden z drugim, ktory znalazl sie tu razem z milionem innych ze wschodu zaczyna zaczyna przyrownywac Polske do klozetu 👿 👿 Klozet spoleczny to się wlasnie zrobil tu w UK podobnie we Francji i Niemczech,zapytaj najlepiej przy piwie jakiegos anglika co tak szczerze sadzi o calej emigracji tej multikulturowosci wliczając w to nas? Bo przez tyle ile jestem zdazylem poznac co tak szczerze myslą. A jak jest we Francji? Wszyscy sie tam tak kochają i szanuja ? Tam juz jest wiecej murzynow niz w nie jednym malym afrykanskim panstwie! Nie jestem rasistą(mimo ze z tego co pisze tak wynika),ale Polska jak najdluzej powinna zostac jednolita językowo i narodowosciowo. Naszczescie nie ma w Polsce takich osłon socjalnych dla prenamentnych nierobow ,ktorych tu nie brakuje ,totez potop chinski,czy afrykanski nam nam naszczescie jeszcze nie grozi. Chcesz sie rozwijac to sie rozwijaj! Tak samo Ty julka, ale juz nie robcie z siebie takich wielkich, zyciowych farciarzy ,bo jakos sie wam tu udalo. Mnie tez sie jakos caly czas powodzi i dziesiatkom tysiecy innych w tym kraju. Ale szybko przetarlem oczy po przyjejdzie i do dzis widze,ze ten kraj po zatym ,ze jest inny wcale nie jest od Polski lepszy. Ktos zaraz wskoczy na mnie to po co tu jestes? Szczerze -dla juz nie takiej jak kiedys ,ale jeszcze dla kasy,języka, pracuje w super firmie – bo gdybym sie mial poniewierac i ścierac w jakiś okamerowanych mega -magazynach za 5.52/h to raczej dawno by mnie tu nie bylo.

Totez sie chata morgano zastanow głębiej czy to ze teraz przyrownujesz Polske do klozetu nie sprawi ,ktoregos dnia ,ze naprawde w nim (czego oczywiscie nie zycze) wyladujesz i to nawet nie tu w UK a wlasnie w Polsce. I tak juz na koniec tego mojego -pewnie dla niektorych nudnego referatu – to powinnismy byc wdzięczni losowi ,ze nie urodzilismy sie na Białorusi czy innym buszmenistanie,bo nie tylko nie wiedzielibysmy jak wyglada cywilizacja XXI w to nawet nie moglibysmy osbie o niej pomarzyc. Pozdrawiam – fucking fido dido 8)

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.