Strona główna Działy Prawo home office (ile mam czasu na wyrobienie go?)

Wyświetlanych postów: 5 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    tolololo
    Członek

Witam wszystkich!Od jakiegos czasu pracuje w UK w sieci restauracji gdzie nigdy nie pytali mnie o home office.Teraz planuje zniemic prace i wiem ze nowy pracodawca wymaga home office.A wiec ile mam czasu na wyrobienie go od czasu rozpoczecia nowej pracy?Chce sie upewnic bo słyszałem ze jest to 30 dni, ale moj znajomy który własnie zaczal tam pracowac pare dni temu został odesłany do domu juz na drugi dzień bo nie miał home office.Prace mogł dopiero wznowic na drugi dzień jak przyniosł zaświadczenie ze jest w trakcie wyrabiania.Czy odesłanie go do domu było zgodne z prawem? ❓

v-tec
    Członek

Nie było zgodne ale zdarza się że pracodawcy tak robią bo są niedoinformowani albo po prostu głupi i jak z takim wygrasz?

berti
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    tolololo wrote:

Witam wszystkich!Od jakiegos czasu pracuje w UK w sieci restauracji gdzie nigdy nie pytali mnie o home office.Teraz planuje zniemic prace i wiem ze nowy pracodawca wymaga home office.A wiec ile mam czasu na wyrobienie go od czasu rozpoczecia nowej pracy?Chce sie upewnic bo słyszałem ze jest to 30 dni, ale moj znajomy który własnie zaczal tam pracowac pare dni temu został odesłany do domu juz na drugi dzień bo nie miał home office.Prace mogł dopiero wznowic na drugi dzień jak przyniosł zaświadczenie ze jest w trakcie wyrabiania.Czy odesłanie go do domu było zgodne z prawem? ❓

Wlasnie ze bylo zgodne z prawem!!! Ale tylko w przypadku gdy kolega sie wygadal ze jest i pracuje w angli juz dluzej niz miesiac. Poniewaz kazdy pracodawca ma prawo wymagac od ciebie home officu w ciagu 37 dni od rozpoczecia pracy lub jakichkolwiek dowodow ze jest on w traktcie realizacji. A skoro na pytanie pracodawcy czy juz legalnie ,czyli na pasek,pracowales w Angli……….odpowiadasz tak-ma prawo nie przyjac cie do pracy bez dostarczenia mu home office bo w takim przypadku powinienes juz go miec i on o tym wie. Wiec tylko "bajer" typu………panie ja jeszcze nie pracowalem w angli na "jasno" tylko dorywczo wiec i home office nie mam. Wtedy powinien cie przyjac z zaznaczeniem ze masz 37 dni by mu dostarczyc numer referencyjny lub cokolwiek na dowod ze owe dokumenty wyrabiasz. Ot i cala historia. Wiem to po swojej kobiecie,tez musialem jej latac i zalatwiac……ja takiego papierku nie potrzebuje ( stara UNIA). Pozdrawiam.

berti
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    v-tec wrote:

Nie było zgodne ale zdarza się że pracodawcy tak robią bo są niedoinformowani albo po prostu głupi i jak z takim wygrasz?

Szykuja sie zmiany V-TEC,bodajrze od pazdiernika,zadna agencja nie moze dluzej niz 14 dni zatrudniac nikogo kto podlega pod Home Office jesli w 15 dniu roboczym od zatrudnienia nie wysle aplikacji WRS. Identycznie sprawa wyglada na wolnym rynku. Takie sa projekty ale czy to przejdzie….trudno wyczuc.Ma tez zdrozec do 120 Funtow.Wiadomo-znow kasy szukaja w tej dziurze co ma ten system. Na stronie Home Office trzeba "dogladac" kogo interesuje. Pozdrawiam.

Indra
    Participant

Ja HO zrobilam po roku i 3 miesiacach dopiero. Frirma w Irlandii Pln zaoferowala mi prace i zazadali ode mnie HO. Bez tego nie chcieli wyslac kontraktu. Poprzedni pracodawca powiedzial, ze jemu ten papierek nie jest potrzebny, wiec moge wysylac aplikacje, albo nie. Zdziwilam sie, ze na owy papierek czekalam tylko dwa tygodnie, huh.

Wyświetlanych postów: 5 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.