Strona główna Działy Hyde Park Powroty do polski???

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    slanting_eye
    Członek

toc to wszystko propaganda….

klamsTVo

fatamorgana
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    berti wrote:

Tak to juz jest…prawda zawsze w oczy kole…

A to ze nie zalujesz…no widzisz,przywiozlas pewnie troche funtow to nie zalujesz.

…a ludzie niestety w funtach nie zarabiaja w polsce a paczka fajek tez tyle prawie……

😯 😛

Prawda kole, zwłaszcza niektórych tutaj, jak opisuję burdel made in Britain, bo tu tez maja niezły- zwłaszcza w urzędach i w głowach.

No wiec nie ma co wieszać psów na Polsce, bo wprawdzie tam dalej trzeba po urzędach łazić (tez nie wszędzie), ale za to jak raz a dobrze przyjdziesz, to możesz załatwić czasami szybciej niż tutaj, zanim jakieś cielę (głównie z hinduskim akcentem) w końcu zajarzy co tam ma w swoim komputerku i dlaczego…i o ile potem czegoś nie zapomni lub nie schrzani (im sie wolno mylić dowolną ilośc razy 👿 ).
    Nie wspominając o mniejszej ilości nerwów jaką kosztuje nieraz wizyta w Polsce (bywa nieuprzejmie, ale za to konkretnie i ze znajomością spraw).

Co do przywożenia funtów, to powiedzmy wprost:
    Wszyscy emigranci wracający z kasą ZBIEDNIELI w skutek upadku funta.
    I to sporo! Poza tym, Twoja uwaga odnośnie konkretnej osoby o tym ile przywiozła wydaje mi się jakaś niezbyt właściwa… (może się mylę, ale tak to odebrałem jak czytam wymowę tej odpowiedzi)

A fajki to ja mam gdzieś. 😈

Wszystko sie zmienia i można zapomnieć o wyśmiewaniu Polski, bo jakoś nagle za te złotówki mozna kupić korzystniej coraz więcej towarów w UK, gdy się je wymieni na funty, niz za te funty, gdy się je wymieni na złotówki i chce kupować w Polsce…

Kogoś, kto tu mieszka na całość, mało to dotyczy, ale nie brakuje ludzi, którzy mają inaczej.

v-tec
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    fatamorgana wrote:

Ci którzy mieli minimum oleju w głowie szybko zauważyli że złoty nieprzerwanie rośnie w siłę praktycznie od połowy 2004 roku i nie oszczędzali tutaj ale zarobione funty niezwłocznie transferowali do kraju i wymieniali na polską walutę, i ci stracili mniej

berti
    Participant

v-tec wrote:

fatamorgana wrote:

Ci którzy mieli minimum oleju w głowie szybko zauważyli że złoty nieprzerwanie rośnie w siłę praktycznie od połowy 2004 roku i nie oszczędzali tutaj ale zarobione funty niezwłocznie transferowali do kraju i wymieniali na polską walutę, i ci stracili mniej[/quote]

………………majac na mysli powracajacych……masz racje v-tec. Tyle ze ktos tu pisal ze sie polepszy itd. Ja to slysze od mojego wyjazdu z pl a bylo to 25 lat temu. No ale nie o to chodzi. Przeciez wyraznie mowia ekonomisci w swoich wypowiedziach ze ceny w pl rosna jak wszedzie w swiecie ze wzgledu na rosnace ceny ropy i choc nie wiem jak funt spadnie,co z tego skoro ceny rosna. Wiec pisanie ze funt bedzie po 5 zloty za niedlugo coz to da jak wtedy ceny tyle podskocza ze jak wymienisz bedzie to samo co dzis. Ale glownie to nie o tym byl ten temat lecz o tym ze bieda w polsce bo nikt tam w funtach nie zarabia a prawie w funtach placic musi. No chyba wiadomo ze jesli ja zarabiajac w funtach zaplace za truskawki 2 funty a w polsce zarabia w zlotowkach i zaplaci funtow 1.80 to kto odczuje po kieszeni? Ja czy on? I o to chodzilo oraz o inny nielad jaki istnieje,wczorajszy dziennik mowi o 3 skandalach w jeden dzien. Liga pilki,rozruba w rzadzie i zlodziejstwo w bialy dzien. A oni tu wszyscy uwalili sie tylko tekstu o polsce ogolnie. Nic dodac-nic ujac…….pozdrawiam.

Anonim
    Gość

berti wrote:

”Fido wrote:

Skoros taki patriota to po co zes opuszczal te swoja ojczyzne?? Fakty bola. Szkoda slow. Koniec tematu.[/quote

przyjechalem tu tak jak wiekszosc dla kasy i czegos nowego i jeszcze zanim zanlazlem sie w UK wiedzialem ze to tylko na pewien czas i do dzis sie to nie zmienilo i ten pewien czas to nie iles lat tylko dotąd do kąd bedzie sens. Nie jestem z malej wsi i wracac mam do czego,a jestem tu wciąż bo jak narazie moja dobra passa wciaz trwa

No widzisz. Ale nie wzioles pod uwage ze jest tez grono ludzi co wyjechalo bezpowrotnie majac dosc obietnic,postkomuny i innych dziwactw. Miej rowniez i takich pod uwaga……..bluzgajac jak w przedostatnim poscie. Ale ok-racja jak zwykle posrodku jak slusznie admin zauwazyl. A jesli o tv chodzi to bez znaczenia ktore wiadomosci sie czyta czy oglada-prawda wszedzie taka sama i fakty te same. Pozdrawiam.[/quote]

owszem berti biore pod uwage takich co wyjechalo z Polski bezpowrotnie i nawet znam kilka takich osob ,ktore juz odziwo zaczynaja sie powaznie zastanawiac czy to”bezpowrotnie” nie dlugo nie przerodzi sie w powrot. A apropos bluzgania w moim poprzednim poscie to nie nie byly to jakies przesadne slowa-chociaz napewno dobitne ,bo jestem dumny ze jestem Polakiem tak tu jak i wszedzie indziej i chociaz w Polsce jeszcze dlugo nie bedzie w pewnych sparwach tak poukladane jak tutaj, to jest to kwestia czasu,az zmieni sie w Polsce mentalnosc tak w polityce ,ludziach jak i calej administracji ,ktora jest dla obywateli a nie na odwrot jak to zauwazyl Fata. 🙂

filipek
    Participant

Tak szczerze to ja dziekuje za ich truskawki po 2 funty,zreszta jak i za reszte owocow w marketach.A tak swoja droga skandale gonia skandale w tej zepsutej Polsce ,nie to co w UK gdzie wszyscy sie kochaja nie ma rozrob,nozownikow,parlament jest zgodny,czysto na ulicach itp.
    Jedne co moze uzec w Angli to obsluga w sklepach ,biurach i podejscie do klienta z usmiechem no i socjale oczywiscie .Reszta moim zdaniem to taki sam syf jak u nas.

Anonim
    Gość

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vGBwn6_Z2hY&eurl=[/youtube]

polska demokracja…ręce opadają. i jak ma być lepiej?

Anonim
    Gość

odstrzelilbym tych wszystkich przyglupów dla przykladu,alby reszta politycznej chołty zobaczyla ze polityka to nie cyrk lub jakis lesure time .Ale kiedys wkoncu ta cala postkomuna odejdzie w siną dal i moze mlodsze i kompetentne pokolenie zasiadzie za sterami w Polsce

berti
    Participant
    ”Fido wrote:

odstrzelilbym tych wszystkich przyglupów dla przykladu,alby reszta politycznej chołty zobaczyla ze polityka to nie cyrk lub jakis lesure time .Ale kiedys wkoncu ta cala postkomuna odejdzie w siną dal i moze mlodsze i kompetentne pokolenie zasiadzie za sterami w Polsce

I o to mi chodzilo miedzy innymi w moim temacie………..jak widzisz mialem racje co do "burdelu" o ktory tak sie "obraziles" i to mialem na mysli wystawiajac post. Oraz to ze kradna wszystko co nie monitorowane,trakcje,mosty,itd. To ze prezes tpsa zarabia ponad 6.1Miliona zloty rocznie a przecietny polak za malo by zyc za duzo by umrzec i to tylko ten co ma "zaszczyt" prace miec. To ze truskawki kosztuja 8 zl a polak na czarno dniowki ma 50zl w malych miejscowosciach. Widzac to wszystko myslisz ze jest to zacheta dla "powracajacych"??? Owszem,poki cos tam zarobili i odlozyli-starczy na jakis czas.. Ale starczy na krucej niz tu by starczylo i to jest fakt.
    Zobacz benzyne-cena jak tu a kto tam funty zarabia? Nikt oprocz tych co przywioza z tad.

Pamietam czasy gdy do polski wize trzeba bylo wykupic zeby wjechac,przez DDR tylko tranzytem ( zero postoju) i przymusowe 500Marek DDR wymienic na droge. Tylko po co jak i tak stawac nie wolno bylo. A po wjezdzie do polski za 100Marek Zachodnich ( zarabialem wtedy okolo 2200) picia i panienek bylo na cala noc w porzadnej knejpie z hotelem i to nie z agencji bo takowe nie istnialy lecz takzwane cichodajki. Sprubuj teraz to samo z Euro lub funtem.
    Potem nastalo "oswiecenie" i "demokracja" pana walesy. Co sie zmienilo? Ano pamietam pierwszy wyjazd moj do pl po 1989 roku. Zaraz w pierwszej wiosce po granicy,bodajze leknica, dom z dziurami w dachu,plot drewniany sie wali………….ale na scianie domu satelita ze dwa metry i mercedes sredniej klasy w ogrodku. Tak narod zaczol "kapitalizm". Zamiast dom wyremontowac by satelita nie zabrala go ze soba przy wichurze to mercedes kupili. I tak mozna mnozyc tych przykladow az do samych Katowic gdzie jechalem. I u wielu tak jest do dzis. Kolega ma sklep komputerowy w malej miejscowosci i w ostatnia niedziele pisze mi oto taki tekst. Przyszedl rolnik do niego kupic komputer, a jakze,jeden z nowszych modeli prosze,place gotowka,mleko sprzedalem i pare krow. Kolega oczywiscie zamowienie przyjol i na jak dobrego sprzedawce przystalo-osobiscie zawiozl rolnikowi do domu. i co zobaczyl? Otoz nie bylo ani stolu ani biurka gdzie ten komputer mial stac.Rolnik szybko kilka desek zbil i bylo biurko. Poniewaz byl juz w "podeszlym" wieku,kolega spytal po co mu komputer bo dzieci nie widzi? A rolnik na to………..po pierwsze bo………sasiad tez kupil!!….po drugie wnuczek rosnie to bedzie mial. A ile wnuczek ma lat…………….ano 2…….. Po tej konwersacji kolega szybko zwinol sie w droge powrotna bo nie widzial sensu tlumaczyc rolnikowi ze jak wnuczek "dorosnie" do kompa bedzie on wart tyle co amiga dzis o ile wogole bedzie chodzil poniewaz tak wilgotny pokoj ze woda po szybach splywa. Oj rozpisalem sie znow…..ok….pozdrawiam i nie denerwuj sie juz kolego,nikt tej polski ci nie zabierze.

berti
    Participant
    ”wojti” wrote:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vGBwn6_Z2hY&eurl=[/youtube]

polska demokracja…ręce opadają. i jak ma być lepiej?

Swiete slowa wojti!!!

PS………..dzieki za wstawke z YouTube,dalem wprawdzie linka do calego wydania dziennika jak temat zaczolem ale zanim ktokolwiek obejrzal w calosci juz komentarze mialem ze ohoho. Ok.Pozdrawiam.

berti wrote:

Potem nastalo "oswiecenie" i "demokracja" pana walesy. Co sie zmienilo? Ano pamietam pierwszy wyjazd moj do pl po 1989 roku. Zaraz w pierwszej wiosce po granicy,bodajze leknica, dom z dziurami w dachu,plot drewniany sie wali………….ale na scianie domu satelita ze dwa metry i mercedes sredniej klasy w ogrodku. Tak narod zaczol "kapitalizm".

Ale o co chodzi? Było swojsko i z fantazją, ja bym tego tak nie negował zaraz. Te czasy już odeszły, dużo ludzi ma do nich sentyment.

berti wrote:

(…)Kolega oczywiscie zamowienie przyjol (…) i co zobaczyl? Otoz nie bylo ani stolu ani biurka gdzie ten komputer mial stac.Rolnik szybko kilka desek zbil i bylo biurko. (…)

No tym bardziej o co chodzi. Miał rolnik kasiorkę, to kupił sobie komputer. Nigdy nie wydałeś pieniędzy na coś co myślałeś że jest potrzebne a potem to stało?

PS. Ten 'bełkot’ sejmowy jest w trochę 'podbarwiony’, zobaczcie że ruchy ust nie zgadzają się ze słowami wypowiadanymi w 70% materiału.
    Dla mnie polityka to coś w rodzaju 'szoł biznesu’, troszeczkę już przereklamowanego – mnie interesują fakty. A fakty są takie że złotówka rośnie w siłę. I to się liczy.

berti
    Participant

Hrabia wrote:

berti wrote:

Potem nastalo "oswiecenie" i "demokracja" pana walesy. Co sie zmienilo? Ano pamietam pierwszy wyjazd moj do pl po 1989 roku. Zaraz w pierwszej wiosce po granicy,bodajze leknica, dom z dziurami w dachu,plot drewniany sie wali………….ale na scianie domu satelita ze dwa metry i mercedes sredniej klasy w ogrodku. Tak narod zaczol "kapitalizm".

Ale o co chodzi? Było swojsko i z fantazją, ja bym tego tak nie negował zaraz. Te czasy już odeszły, dużo ludzi ma do nich sentyment.

berti wrote:

(…)Kolega oczywiscie zamowienie przyjol (…) i co zobaczyl? Otoz nie bylo ani stolu ani biurka gdzie ten komputer mial stac.Rolnik szybko kilka desek zbil i bylo biurko. (…)

No tym bardziej o co chodzi. Miał rolnik kasiorkę, to kupił sobie komputer. Nigdy nie wydałeś pieniędzy na coś co myślałeś że jest potrzebne a potem to stało?

PS. Ten 'bełkot’ sejmowy jest w trochę 'podbarwiony’, zobaczcie że ruchy ust nie zgadzają się ze słowami wypowiadanymi w 70% materiału.
    Dla mnie polityka to coś w rodzaju 'szoł biznesu’, troszeczkę już przereklamowanego – mnie interesują fakty. A fakty są takie że złotówka rośnie w siłę. I to się liczy.[/quote]

Tak idzie w sile ale zrozum ze mi nie chodzi o tych co tu sa a tych co tam sa!! To ze zlotowka idzie w sile nic im nie daje,nie tym przecietnym a tych jest wiekszosc!! Ale ok,kazdy ma swoje racje.Pozdrawiam.

miles
    Członek

niedlugo sie skonczy niestety

filipek
    Participant

berti wrote:

Zaraz w pierwszej wiosce po granicy,bodajze leknica, dom z dziurami w dachu,plot drewniany sie wali………….ale na scianie domu satelita ze dwa metry i mercedes sredniej klasy w ogrodku.

a co sie dziwisz narodowi ciemiezonemu przez komune tyle lat ,gdzie na malucha jak nie miales plecow nie mogles liczyc.Ludzie byli tak spragnieni wsyztskiego ze kupowali rzeczy dostepne na zachodzie nawet kosztem remontu domu itp.No ale skad ty to mozesz wiedziec skoro wieczny emigrnat jestes.Nie znasz tamtych czasow ,nie stales w kolejkach od 1 lub 2 w nocy to po co o tym piszesz w ogole?

Anonim
    Gość

I o to mi chodzilo miedzy innymi w moim temacie………..jak widzisz mialem racje co do "burdelu" o ktory tak sie "obraziles" i to mialem na mysli wystawiajac post: [quote

🙂 Oki – wporzadku -odebralem to troche zbyt do siebie ,byc moze za duzo juz naczytalem sie na niektorych forach jak to piszą nasi wspaniali rodacy ,ze Polska to bleee ,a UK to paradise 🙂 Jeszcze raz sorry jesli troche za ostro na Twoj post na początku wskoczylem 8)

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.