Strona główna Działy Finanse 60% podatku

Wyświetlanych postów: 4 (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #16298
  Pabloo
  Członek

  tyle w Polsce placi sie podatkow:
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-krajem-podatkowych-niewolnikow-1771853.html

  Ciekawe jak to wyglada tutaj.

  #97802
  Anonim
  Gość

  to juz bylo. wedlug obliczen centrum A.Smitha jest to ponad 70%. chyba nie ma w UE bardziej zachlannej biurokracji.

  lud ktory jest najbardziej okradany i tak tego nie zrozumie. lud sie cieszy jak moze cos odpisac od podatku lub dostanie zwrot bo panstwo mu jeszcze "placi".

  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=8771&wid=10021015

  http://korwinmikke.blogbank.pl/2007/06/19/dzien-wolnosci-podatkowej/

  #97827
  v-tec
  Członek

  Nie wydaje mi się żeby w UK płaciło się większe podatki niż w Polsce. Sęk w tym co zaliczymy jako podatek, czy to co nazywa się tax czy też każdą przymusową daninę niezależnie od nazwy.
  W UK pracownik płaci 20% pit, w Polsce 19% czyli niby mniej. Tylko dlaczego wszyscy do niedawna panikowali ile to podatku dopłacą po powrocie (a przecież powinni nawet otrzymać 1% z powrotem!). Ale to nie koniec: składka ni tutaj coś 11%, w Polsce chyba ponad 40%! Vat w UK 17.5% w Polsce 22%, za to akcyza na fajki większa tutaj, ale to akurat jest ok. Ceny paliwa (czytaj podatki na paliwo) już niemal się wyrównały, za to w UK mamy potężny kolec w d++ie czyli council tax, jego polski odpowiednik czyli pod. od nieruchomości jest nieporównanie niższy. W Anglii mamy road tax, za to w Polsce na 150km odcinku autostady wielkopolskiej zatrzymujemy się 3 razy po 11zł. UK oddaje dużą część podatku podatnikom w postaci tax creditu, w Polsce dopiero w tym roku wprowadzono odpowiednik czyli ulgę rodzinną.
  Tak czy inaczej podatki są dużo za wysokie i występuje tu tylko 1 ruch czyli w górę – każda administracja chce więcej. Brnięcie w ślepy zaułek…

  #97842
  Anonim
  Gość

  Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
  v-tec wrote:

  Ceny paliwa (czytaj podatki na paliwo) już niemal się wyrównały

  To prawda. Tyle ze min place w UK kupisz ponad 3 razy więcej paliwa niż w Polsce i to jest gwóźdź do trumny.
  Zapomniales jeszcze o bardzo waznym podatku od alkocholu :D:D
  Nie wspominając o innych mniejszych jak np od psa (nie wiem jak w UK)…

Wyświetlanych postów: 4 (wszystkich: 1)
 • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.