Strona główna Działy Hyde Park Nie wstydźcie się mówić z regionalnym akcentem!

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    ela1981
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    7sisters wrote:

Tylko mi nie mowcie ze ktos z Was (tzn. doroslych ktorzy przyjechali do UK nie dalej niz kilka lat temu) mowi z lokalnym akcentem.

szczerze wisi mi to czy mowie z akcentem, nawet mi sie nie podoba ten akcent, a moze i tu sie zgodze z Malgon, ze poprostu wole uzywac tego czego sie nauczylam (czy jestem w tym osamotniona?), ale moj maly dla przykladu mowi juz z akcentem bo takiego sie oslucha w przedszkolu

one man army
    Członek

brummie jest bardzo zabawnym akcentem. sprobujcie za pierwszym razem zrozumiec czy rozmowca mowi do was 'four’ czy 'five’.
    sam w robocie mam do czynienia wlasnie z ludzmi z birmingham (co gorsza, przez telefon) wiec troche sie tego nasluchalem. i przyznam sie ze nawet teraz nie zawsze jestem w stanie zrozumiec o co tym ludziom chodzi. ale nie przejmuje sie bo… ludzie ode mnie z pracy (anglicy) tez maja z nimi problemy. jeszcze jak bylem na szkoleniu i moja buddy (angielka) z nimi rozmawiala to tez bylo co chwila dopytywanie sie i prosby o powtorzenie.

back2berlin
    Participant

nie akcent jest wazny, i tez czy lubi sie go czy nie, malgon ma racje jesli ktos sie uczyl tutaj prawie od poczatku to zawsze jakies nalecialosci danej gwary sie dodaje do swojej znajomosci angielskiego. Najgorsze jest to ze niektorzy probuja nasladowac, nie mowie tu tylko o polakach ale innych nacjach, to brzmi bardzo sztucznie, zwlaszcza jesli uzywaja typowych odzywek yorkshire, z leeds, sheffield czy tez doncaster.

Sandgirl
    Członek

ja po prostu tak mam, ze jak z kims przestaje to cos tam przejmuje od innych (w polsce tez tak bylo)… a ze tutaj jest tego o wiele wiecej, no coz… 😉
    wydaje mi sie, ze inaczej sie przyswaja jezyk jak sie go uczy w kraju gdzie mowi sie swoim jezykiem, a inaczej gdzie sie mowi tym jezykiem uczonym…
    ale to takie moje przemyslenia 🙂

cyklop
    Participant

mnie natomiast pytaja sie zawsze czy jestem z hiszpanii ,nie wiem dlaczego a jak odpowiadam ze z polski to mowia aha holland?moze mam nadzwyczaj kiepski yorkshire akcent haaa,ale obcego akcentu nie ma sie co wstydzic i tak dla nich wiecznie bedziesz z zagranicy a nie swoj,mam kilku ziomali z grecji ,mieszkaja tu juz po nascie lat i dla yorkshire people zawsze beda inni niestety,pozdro 😀 😀 😀

Marta Klecz
    Członek

ja mowilam calkiem niezle iz amerykanska …jednak po latach tu mowie typical yorkshire….chociaz staram sie nie uzywac pewnych zwrotow w pracy…

Chyba nie jest ladnie mowic jak chavy co?

Ci zo pracuja na stanowiskach staraja sie jakos ten yorkshire ukryc.
    Zwlaszcza ci ktorzy wyjezdzaja czesto.

moja siostra zabrania mi sie odzywac jak idziemy na lunch w Londynie 🙂

cyklop
    Participant

a coz to teraz sie nawet wstydza ,ze z yorkshire ,myslalem ,ze tylko jak po polsku sie odzywasz to wszyscy z wyzszym stanowiskiem pochodzenia polskiego wstydza sie w ojczystej mowie wyrazac opinie,mhhhmm niedobrze sie dzieje 😕 😕 😕

7sisters
    Participant

Z jakiego kraju ludzie mysla ze pochodzicie?

Mnie najczesciej typuja na Holendra, Niemca 😕 i Hiszpana. Pare razy wzieli mnie za Francuza 😯 ale to pewnie dlatego ze ci akurat ludzie nigdy nie widzieli niczego poza swoim blokowiskiem i wszystko co obce kojarzy im sie z Francja.

Sandgirl
    Członek

Mnie sie tylko pytaja skad jestem… chyba tylko raz mi sie zdarzylo ze od razu spytali czy z Polski…
    Jeszcze mnie nie posadzili o to ze jestem stad i chyba nie posadza bo za ladna jestem 😳 🙄 😀 😀 nie no, zartuje 😉
    niby czemu mam sie wstydzic swojego akcentu. jak rozumieja wszystko co mowie to juz mi wystarczy 🙂

back2berlin
    Participant

u mnie zawsze po pierwsze z niemiec, a to dlatego ze mam nalecialosci z niemieckiego, ponoc wymawiam slowo audi jak typowy berlinczyk hehehe, pozniej zazwyczaj ze niby pochodze z francji albo austrii no ale to tez sie kwalyfikuje do niemie 😀

ela1981
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    7sisters wrote:

Z jakiego kraju ludzie mysla ze pochodzicie?

kilka razy w rozmowie telefonicznej spytali sie czy jestem Polka, kiedys taki swir pomylil mnie z Ruska, ale on chyba wogole kon z koniakiem i rum z rumakiem mylil
    z wygladu kady mowi, ze Polka 😀

7sisters
    Participant

ela1981 wrote:

Znajoma (nie Polka) powiedziala mi kiedys ze Polke rozpoznac bardzo latwo: jest ladniejsza i lepiej ubrana od otoczenia ale nosi zaciety i ponury wyraz twarzy. Mam nadzieje ze to sie do Ciebie nie stosuje? 😀

Anonim
    Gość

7sisters wrote:

ela1981 wrote:

Znajoma (nie Polka) powiedziala mi kiedys ze Polke rozpoznac bardzo latwo: jest ladniejsza i lepiej ubrana od otoczenia ale nosi zaciety i ponury wyraz twarzy. Mam nadzieje ze to sie do Ciebie nie stosuje? :D[/quote]

sprawdzimy na naszej klasie 😆

ela1981
    Participant

tylko ostanie mnie nie dotyczy 😀 🙂 😀 🙂 😀 🙂 ale sie z tym zgadzam, mi tez duzo ludzi mowi, ze Polacy sa ponurzy

ela1981
    Participant

”wojti” wrote:

7sisters wrote:

ela1981 wrote:

Znajoma (nie Polka) powiedziala mi kiedys ze Polke rozpoznac bardzo latwo: jest ladniejsza i lepiej ubrana od otoczenia ale nosi zaciety i ponury wyraz twarzy. Mam nadzieje ze to sie do Ciebie nie stosuje? :D[/quote]

sprawdzimy na naszej klasie :lol:[/quote]

przepraszam a skad ty wiesz, ze ja jestem wogole zalogowana na naszej klasie, malo to Elek w Leeds 😕

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.