Strona główna Działy Finanse SF – LTD

Wyświetlanych postów: 3 (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #15856
  Yoazii
  Członek

  Witam serdecznie – jestem u progu otwarcia firmy nazwijmy to w skrócie doradczej – problem mam taki – różnice pomiędzy LTD a sf znam w większości kwest poza – czy przy sf mogę mieć nazwę firmy czy musi być to moje imię i nazwisko i co z adresem bo trzeba byc właścicielem domu lub biura w przypadku LTD a jak jest z SF – potrzebuje to sf na max 3 miesiące porostu szkoda mi kasy na początek na LTD szczególnie na biuro – z góry dziękuj za odpowiedz… Odpowiedz angielskich doradców jest jedna muszę mieć osobny adres – czyli biuro lub mieszkanie własnościowe…

  #93305
  MK
  Członek

  witam,

  1. pracujac jako self employed mozesz poslugiwac sie nazwa firmy – to nie musi byc Twoje nazwisko (aczkolwiek firma nie posiada osobowosc prawnej)

  2. dzialajac zarowno jako self employed jak i Ltd nie musisz byc wlascicielem domu lub biura -musisz miec adres pod ktorym firma jest zarejestrowana (to nie jest rownoznaczne z fizycznym wynajmowaniem biura).

  Jesli chcesz dzialac przez 3 miesiace nie "baw sie" w Limited company. Ta forma organizacyjno-prawna jest troche bardziej skomplikowana i jej zarejestrowanie wymaga troche wiecej pracy.

  pozdr

  #93420
  Yoazii
  Członek

  Myślałem o 3miesiącach jako SE a potem o przejściu na Limited – tylko dlatego że jest to prostsze a mam inne sprawy jak bieganie za księgowym – przynajmniej na początku..

Wyświetlanych postów: 3 (wszystkich: 1)
 • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.