Strona główna Działy Prawo Pytanko….

Wyświetlanych postów: 10 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    siwyrb
    Członek

Witam.
    Czy orientuje sie ktos moze przypadkiem jak wyglada sprawa z angielskim prawkiem gdybym zamierzal wrocic do Polski?
    To znaczy czy musze je wymiec na polskie?
    Czy sa jakies przepisy odnosnie co trzeba zrobic? A moze musze zdawac jeszcze raz w Polsce?( co by bylo niedorzeczne)
    Pozdro

Dzieju
    Participant

Nie wiem co mowia przepisy na temat wymiany spowrotem na Polskie, ale wiem ze Polskie prawko po wymianie na angielskie jest odsylane do miejsca wystawienia.

Wartenburg
    Członek

Z tego co slyszalem jest problem z data wygasniecia, bo angole wystawiaja z okreslona data a w PL jest bezterminowe. Po wymianie moga wydac ci tylko na taki okres jak bylo na angielskim. nie wiem czy to juz zmienili, ale znajac naszych urzednikow to bedzie droga przez meke i sporo nerwow cie czeka… powodzenia

Dzieju
    Participant

Jak wyrabialem sobie nowe prawko w Polsce w zeszlym roku to z ciekawosci spyt co sie dzieje z Polskim prawkiem, powiedziano mi ze jest odsylane do nich do miejsca wystawienia gdzie jest przechowywane, wiec nie rozumiem dlaczego pozniej w Polsce mieli by Ci wystawiac tymczasowe skoro maja Twoje stare bezterminowe.
    Btw ten sam urzednik powiedzial, gdy wypelnialem miejsce zamieszkania ze mam wpisac adres w Polsce gdyz, wedlug ich przepisow jezeli moje miejsce zamieszkania jest w UK to juz dawno powinienem byl wymienic prawko i oni nie moga wystawic mi wtornika (duplikatu)

v-tec
    Członek

Pkt 2 zgadza się, nie mogą ci w Polsce dać prawka jeżeli tam nie mieszkasz.
    Pkt 1 nie jest tak, polskie prawko po wymianie na angielskie jest owszem odsyłane do kraju gdzie zostaje unieważnione (oddając zrzekłeś się go) i trafia DO AKT. Nigdy już go nie dostaniesz z powrotem. Możesz wymienić posiadane prawko angielskie na polskie na takiej samej zasadzie jak w drugą stronę.

ja78
    Participant

hej.ztego co wiem musisz byc zameldowany 6miesiecy w pl.swoje prawko angielskie zanosisz do tlumacza w polsce i skladasz wniosek o wydanie nowego;reszta zalezy od urzedasa.co do terminow nie ma juz bezterminowego,stare czasy.1.badania2.termin waznosci prawka.najlepiej zadzwon do urzedu w twoim miescie.

siwyrb
    Członek

wielkie dzieki. 😆

BeToN
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Wartenburg wrote:

Z tego co slyszalem jest problem z data wygasniecia, bo angole wystawiaja z okreslona data a w PL jest bezterminowe. Po wymianie moga wydac ci tylko na taki okres jak bylo na angielskim. nie wiem czy to juz zmienili, ale znajac naszych urzednikow to bedzie droga przez meke i sporo nerwow cie czeka… powodzenia

uwazam ze to jest sluszne! A nie zeby ci podrodze jezdzili slepi daltonisci z zacma i wdodatku w okularach!!!
    a takze wszyscy kierowcy powinni przechodzic psycho testy tak jak kierowcy ciezarowek!!!
    podkreslam ze nie dotyczy to wszystkich ❗

v-tec
    Członek

Beton tylko prawo jazdy jako dokument ma 10letni termin ważności. Po upływie tego czasu odsyłasz je i dostajesz nowe z aktualną buzią, to wszystko. Natomiast nabyte uprawnienia do prowadzenia pojazdów są ważne do ukończenia 70 roku życia, co zresztą jest na prawku wyraźnie napisane. Aby przedłużyć prawko po tym terminie trzeba co roku dostać parafkę od lekarza

fatamorgana
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    v-tec wrote:

Pkt 1 nie jest tak, polskie prawko po wymianie na angielskie jest owszem odsyłane do kraju gdzie [b:9f92e59f00]zostaje unieważnione (oddając zrzekłeś się go) i trafia DO AKT. Nigdy już go nie dostaniesz z powrotem.[/b:9f92e59f00] Możesz wymienić posiadane prawko angielskie na polskie na takiej samej zasadzie jak w drugą stronę.

Tak właśnie jest. Opisałem sprawę bodajże ponad rok temu.

Wyświetlanych postów: 10 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.