Strona główna Działy Finanse fundusz emerytalny

Wyświetlanych postów: 8 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    ewelin
    Participant

a mnie nurtuje od dawna pytanie… Czy jest tu takie coś jak fundusz emerytalny ❓ 🙄 jak go założyć i gdzie się zgłosić ❓

Anonim
    Gość

Zapytaj pracodawcę o Pension Scheme. U mnie można się przyłączyć po 6 miesiącach pracy. Mój narzeczony dostał cały pakiet już w pierwszym miesiący pracy na kontrakcie. Zazwyczaj Anglicy zakładają dodatkowy fundusz w swoim banku choćby. Dlaczego? Wypłata emerytury np od mojego pracodawcy= 5000 F rocznie. Bardzo dobre zarobki w trakcie pracy, a potem… Śmieszne 🙄

v-tec
    Członek

No jeżeli ty dora uważasz Ł5,000 jako śmieszne pieniądze to gratuluję. Tak naprawdę to nie pracodawca wypłaca emeryturę a niezależny od niego fundusz i nie można powiedzieć że będzie to 5,000 albo inna kwota, zależy od kwoty wpłaconych składek, oczekiwanej długości życia itpd.
    Ale masz rację że przede wszystkim należy sprawdzić czy firma oferuje pension scheme (każda porządna oferuje)

Anonim
    Gość

5000F rocznie, to jakieś 3 razy mniej, niż kiedy się pracowało. Ile to wychodzi miesięcznie? To jest wg Ciebie dużo? 😕 U mnie w pracy jest conajmniej kilkoro emerytowanych Anglików, którzy dorabiają do emerytury jako Bank Staff. Wg mnie to oznacza, że te 5 tysięcy im nie starcza na życie.

Owszem zależne jest to od wpłacanych składek. Ale ja mam do wyboru tylko 3 programy emerytalne, z czego najwyższy proponuje 5 tys. rocznie właśnie. Dlatego na dodatkową emeryturę można odkładać piniądze w banku np.

v-tec
    Członek

[quote:128d232615]5000F rocznie, to 3 razy mniej, niż kiedy się pracowało.[/quote]
    Moim zdaniem jest zrozumiałe że na emeryt dostaje mniejsze pieniądze niż ten kto pracuje. Zresztą w tym wypadku często mniej znaczy więcej bo emeryt nie ma wydatków na utrzymanie rodziny, dzieci, dom spłacony i wszystko co potrzebne już kupione. Poza tym oprócz emerytury z planu zakładowego ciągle przysługuje state pension. A dorabianie na emeryturze niekoniecznie oznacza że komuś brak na życie. Może po prostu nie chce siedzieć 24/7 w domu?
    ALe oczywiście każdy może oszczędzać na emeryturę także prywatnie jeżeli go stać nie ma sprawy.

Anonim
    Gość

Może rzeczywiście wydaje mi się, że to mało, bo biorę pod uwagę moje bieżące zarobki, no i przede wszystkim wydatki,

eurotarget
    Participant

Ok, moja firma nie oferuje zadnego planu emerytalnego, niestety. Szef stwierdzil, ze firma wlaci lepsze pensje wzgledem poziomu oferewanego w moim sektorze wiec mozemy sobie wybrac oferte rynkowa. I to jest dobre. A teraz do rzeczy,czy korzystacie juz z jakiegos zewnetrzego funduszu emerytalnego a jesli tak to jakimi parametrami kierowaliscie sie przy takim wyborze. Dzieki z info, pozdrawiam.

ewelin
    Participant

Dziękuję za odpowiedzi, muszę zapytać o te pension scheme…

POzdrawiam 😉

Wyświetlanych postów: 8 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.