Strona główna Działy Hyde Park Rasizm… w genach czy w wychowaniu ?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    dafunkonline
    Participant

odnoszę się pośrednio do tematu o galerii na portalu leeds.pl..
    http://www.leeds-manchester.pl/forum//viewtopic.php?t=5536&start=15

moim zdaniem tytuł "kolorowe rewiry" ma wiele znaczeń, ktoś kto jest przeczulony na punkcie przejawów agresji wobec innych nacji i ras może odczytać to jako pejoratyw, ktoś inny może uważać to za fajny dowcip…
    szczerze przyznam, że odebrałem zdjęcie Aleksandra Skoczka (a.k.a. fatamorgana) jako pewien obraz, fragment miejsca, które z natury jest kolorowe… każda fotografia ma za zadanie przekazać pewne emocje związane z miejscami, wydarzeniami lub ludźmi…
    dla mnie przymiot "kolorowe" w tytule fotki oznacza razczej kontrastowe współgranie między kubłami na śmieci a "czerwoną architekturą" tegoż miejsca…
    o patrzcie.. "czerwona architektura"… ktoś mógłby to zinterpretować jako obraza uczuć komunistów 😀
    nie bronię i nie potępiam faty za ten tytuł… jego sprawa.. w tym przypadku nie nawołuje do rasizmu…
    oczywiście nie obyło się bez jego starej śpiewki… a że nie rozumiemy o co chodzi, że nie mamy innych rzeczy do robienia i tropienia skoro naokoło dzieją sie dziwne rzeczy, ważniejsze niz jakies tam koperkowe afery… no iże jeden już był co chciał ci cos udowodnić… TAK ! to by łem ja !!! i nie chciałem udowodnić tylko udwowodniłem… ale nie o tym mamy pisać
    fata… daj ludziom pokrytykować, teraz znasz moje zdanie na temat tego tytułu.. twoja fotka twoja interpretacja, ty wiesz sam co miałes na myśli (a myśli nie powinno się osądzać.. prawda ?), napisz ludziom w przystępny sposób jak ty to widzisz, a nie otwierasz następny rozdział swojego kontrkrytyki (dosyć agresywnej) i znowu robi się chryja, bo nei potrafisz nawet spokojnie wytłumaczyć, ze nie było twoim zamiarem obrażanie ras o odmiennym kolorze skóry… czy to takie trudne ?
    brakuje ci luzu.. nikt nie nazwał cię idiotą czy palantem, więc nie podnoś sobie ciśnienia wiadomością, którą łatwo możesz zweryfikować i skorygować…

a teraz główny punkt programu, czyli:
    trafiłem na ten artykuł, bo wychowując jeremiego (półrocznego brzdąca) zaglądam na portal eDziecko i dowiaduję się róznych rzeczy, a choćby takich, żeby nie trzymać się sztywnych zasad przy zajmowaniu się takim maluchem… tzn. dać mu jeść kiedy jest głodny, a nie czekać z zegarkiem w ręku na "feedtime", pomóc mu zasnąć kiedy jest śpiący, a nie przeciągać do iluś tam godzin, żeby nie budził się w nocy… każde dziecko jest swgo rodzaju indywiduum.. i nie można wszysctkich pielęgnować, ze tak powiem taśmowo
    kiedy u dziecka zaczyna się proces myślowo-poznawczy warto wziąć sobie do serca te rady:
    http://www.edziecko.pl/starsze_dziecko/1,79350,4924832.html

mam nadzieję, że przypomina się wam wasze dzieciństwo i może nawet błędy waszych rodziców..
    bądźmy dobrzy dla swoich dzieci, bądźmy cierpliwi i opanowani, a na pewno wyrosną na dobrych ludzi…

v-tec
    Członek

Dafunk moim zdaniem uczepiłeś się tematu (rzekomego) rasizmu jak rzep psiego ogona. Proponuję zajmij się czymś pożyteczniejszym niż robienie z nas na siłę rasistów tudzież udowadnianie że fata jest głupi.

A co do rzeczonego zdjęcia to tytuł mnie nie bulwersuje, ale raczej to że zdjęcie przedstawia tzw. alleyway czyli uliczkę na tyłach domów, gdzie wystawia się śmietniki, ogólnie mówiąc miejsce raczej nie reprezentacyjne, ale widz nie znający rozkładu angielskich miast gotów jest pomyśleć że tak tu wyglądają ulice i to jest swego rodzaju manipulacja

dafunkonline
    Participant

oczywiście, że się uczepiłem..
    mnie również tytuł nie bulwersuje.. jeśli potrafisz zrozumieć tekst pisany to na pewno to zauważyłeś, że ja "kolorowe rewiry" odbiet\ram inaczej niż jako obelżywe określenia.. może po prostu przeczyatj sobie mój pierwszy post na głos..

nie robie z "was" na siłę rasistów.. po prostu dałem link do fajnego artykułu, po przeczytaniu którego wielu z was nasuną się wnioski i przyjdzie czas na refleksję…
    a że okrasiłem to komentarzem do ostatnich słów faty w temacie galerii to chyba mam takie prawo i nie ty witek będziesz decydował o tym czy mogłem o tym wspomnieć czy nie…
    mógłbyś w skrócie opisać "was".. bo jakoś czytam mój post i nie widzę, żebym oskarżał kogoś konkretnego o rasizm..
    a ostatnia linijka jest tylko sugestią na konfrontację artykułu i własnego dzieciństwa (ja na przykład zrozumiałem dlaczego od dziecka nie cierpiałem cyganów)
    skoro ty witek widzisz w tym co napisałem próbę oskarżenia potencjalnych rasistów to chyba nie ja tu jestem przewrażliwony…
    sorry witek, ale to ty się czepiasz

Baggins
    Participant

[quote:c9be382aa7]alyna666 napisał:
    a tak na marginesie… skoro administratorzy i moderatorzy sa tacy skorzy do banowania i do wylapywania niegrzecznych postow, dlaczego pozwalaja na opis zdjecia 'kolorowe rewiry’??? przeciez to strasznie obrazliwe a ja jako osoba przeciwna rasizmowi czuje sie bardzo urazona takim okresleniem przedstawicieli innych ras. czy w ogole mozna sie spodziewac jakiejs reakcji, czy to normalne na tym portalu?

[/quote]

tylko okreslenie bialy nie jest obrazliwe, czarny, zolty, brazowy to juz szczyt rasizmu. a juz okreslenie ”kolorowe rewiry” to skandal w bialy dzien!!!!! niewazne ze to moze tyczyc sie kolorow na ulicy, na ktorej mieszkaja biali. wlasciwie slowo ”kolorowy” powinno sie wykreslic ze slownikow!!!

a no i pytanie: ”glupota w genach czy wychowaniu?”

Baggins
    Participant

[quote:cb7df0f605]chybas z byka spadl… okreslenie 'kolorowy’ jest bardzo obrazliwe. nazwij tak africana albo azjate a wyladujesz w sadzie kolego…[/quote]
    africana?? za to to dozywocie

Indra
    Participant

Czytajac podpis zdjecia "kolorowe rewiry" w ogole nie skojarzylam tego z ludzmi, tylko z kolorami ulicy. Gdyby nie formum dalej zylabym w nieswiadomosci, myslac ze chodzi wlasnie o te kolorki otoczenia. Czy juz niczego nie mozna odbierac takim jakim jest? Do wszystkiego trzeba doczepiac jakas ideologie?

ela1981
    Participant

wlasnie o to chodzi
    ja tez nie skojarzylam opisu z roznorodnoscia rasowa
    jak psycholodzy twierdza ~ ta sama sytuacja/zdanie jest roznie odbierane przez rozne osoby w zaleznosci od doswidczen zyciowych, mysle ze to wsytarczy za moja odpowiedz od czego zalezy rasizm

Indra
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ela1981 wrote:

jak psycholodzy twierdza ~ ta sama sytuacja/zdanie jest roznie odbierane przez rozne osoby w zaleznosci od doswidczen zyciowych,

To nie doswiadczenie, tylko przewrazliwienie.
    Moim skromnym zdaniem oczywiscie.

Dzieju
    Participant

no to jestem rasista…
    chomofobem zreszta tez, ale pokoleji

Odrazu skojrzylem to z osobami mieszkajacymi tam, zreszta czy to nie prawda, mieszkaja tam ludzie o roznych kolorach skory (bialej, zoltej, czarnej, sniadej itp) i co w tym zlego, a jezeli tak to okreslenie bialy tez powinno byc zabronione.

Wszyscy jestemy inni i chyba wszyscy w ten czy inny sposob szufladkujemy ludzi, moze latwiej nam wtedy opanowac ta roznorodnosc.
    Mowie nie tylko o kolorach skory, np ile razy mowimy slazak jest taki warszawiak taki, czy tez dresiarz, gdyz nosi dresy.

Zreszta rasizm nie jest jakims problemem Polakow, z doswiadczenia wiem ze anglicy sie nie przyznaja do tego do puki sam nie powiesz czegos na temat innej nacji. Co pozniej czesto wywoluje lawine z ich strony 🙂
    Wiec czy to jest tolerancja, czy tez wyuczona obawa by nic nie mowic na temat innych nacji by nie zostac oskarzonym o rasizm??

W takim razie dyskryminujacy jest tez kawal ktory wrzucilem do English Zone, jest tam tez mowa o Polakach, wiem ze u mnie w firmie nikt by mi go nie wyslal ale gdy ja go rozeslalem wywolal rozbawienie calego biura.

jacek-jestem
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Baggins wrote:

[quote:7dc91ddb96]chybas z byka spadl… okreslenie 'kolorowy’ jest bardzo obrazliwe. nazwij tak africana albo azjate a wyladujesz w sadzie kolego…

africana?? za to to dozywocie[/quote]

baa… śmierć na miejscu

dafunkonline
    Participant

w sumie to umknął gdzieś główny wątek, czyli wychowanie dzieci a kwestia nietolerancji…
    chyba powinienem wybrać dział Dziecko

Anonim
    Gość

[quote:b1ad9c47e9]
    Nigdy i pod żadnym pozorem nie wolno nam dziecka uderzyć, popchnąć, spoliczkować czy potrząsać nim.
    [/quote]

czy to nowa dyrektywa czy jeszcze rodzice mogą dać klapsa (za kare) [b:b1ad9c47e9] swojemu[/b:b1ad9c47e9] dziecku bez żadnych konsekwencji….
    (GW i wszystko jasne)

ja jestem wdzięczny swojemu ojcu ze parę razy dostałem po d*pie…więcej nie musiał.

julka
    Participant
    ”wojti” wrote:

[quote:085418c712]
    Nigdy i pod żadnym pozorem nie wolno nam dziecka uderzyć, popchnąć, spoliczkować czy potrząsać nim.

czy to nowa dyrektywa czy jeszcze rodzice mogą dać klapsa (za kare) [b:085418c712] swojemu[/b:085418c712] dziecku bez żadnych konsekwencji….
    (GW i wszystko jasne)

ja jestem wdzięczny swojemu ojcu ze parę razy dostałem po d*pie…więcej nie musiał.[/quote]

doroslemu na ulicy tez by twoj ojciec przylozyl w dupe, jakby mu sie jego zachowanie nie podobalo??

Szkoda slow. Bezsilni dorosli, tlumaczacy dzieciom, ze to dla ich dobra… A potem dorosli wierzacy, ze dzieki temu sa porzadnymi obywatelami…

Anonim
    Gość

julka wrote:

”wojti” wrote:

:fd250ea0fc wrote:

czy to nowa dyrektywa czy jeszcze rodzice mogą dać klapsa (za kare) [b:fd250ea0fc] swojemu[/b:fd250ea0fc] dziecku bez żadnych konsekwencji….
    (GW i wszystko jasne)

ja jestem wdzięczny swojemu ojcu ze parę razy dostałem po d*pie…więcej nie musiał.[/quote]

doroslemu na ulicy tez by twoj ojciec przylozyl w dupe, jakby mu sie jego zachowanie nie podobalo??

Szkoda slow. Bezsilni dorosli, tlumaczacy dzieciom, ze to dla ich dobra… A potem dorosli wierzacy, ze dzieki temu sa porzadnymi obywatelami…[/quote]

naucz sie julka czytać "swojemu" (dziecku) i "pare" co nie oznacza bicia każdorazowo gdy "zachowanie sie nie podoba"(?)…tym bardziej ludzi na ulicy.
    a podobna opinie podziela bardzo wiele osob. ja rodzicem nie jestem. uwazam ze tylko ze to co zrobił było słuszne i przyniosło dobry efekt.

http://www.vulcan.edu.pl/rodzice/dom/rodzic/wychowanie_bezstresowe.html
    http://www.berek.pl/centrum/ctrr14.html

julka
    Participant

Alez ja nie mowie, ze bil codziennie.
    Co to za roznica, czy bije swoje dziecko, czy cudze?? jestes wlasnoscia swojego ojca, moze z Toba zrobic co chce??

Dziecko to taki sam czlowiek jak kazdy z nas i nikt nie ma prawa krzywdzic go fizycznie ani psychicznie. Nawet klaps boli – jesli nie fizycznie, to zawsze pozostaje zlosc na rodzica, ktory dopuscil sie tego czynu. Klaps nie byl po to, zeby Ciebie wychodzwac, ale zeby pomoc twojemu tacie odreagowac napiecie, ktore w nim powstalo – sa tysiace innych sposobow, zeby dziecko wychowac – klaps jest droga na skroty dla rodzica i cierpieniem dla dziecka.

Co do linkow – moze trudno to sobie wyobrazic, ale brak klapsow nie rowna sie wychowaniu bezstresowemu…

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.